Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-01-21, 22:06   Problem z natryskiem
0
UP DOWN


Posty: 418
mario



Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 16

Wys³any: Wto Lis 29, 2005 1:16 pm Temat postu: Problem z natryskiem

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich
Próbujê bawiæ siê w lakierowanko moich autek.
Generalnie ju¿ w miarê sie poruszam. Obecnie mam tylko jeden problem.
Otó¿ maluj±c pistoletem Devilbis HVLP z ci¶nieniem na wej¶ciu 3,5bar mam problem z takimi jakby grudkami czy czym¶ podobnym na lakierze bezbarwnym. Specjalnie kupi³em Devilbisa bo my¶la³em, ¿e to wina mojego poprzedniego pistoletu za 150z³.
Polega to na tym, ¿e s± te grudki i trzeba potem bezbarwnego szlifowaæ papierem 2000/2500 i polerowaæ. Grudki s± ok 1mm po kilka na kwadracie powiedzmy 20x20 cm. Wkurza mnie to bo tak to ³adnie jest rozlany i mo¿na by nic nie szlifowaæ a tak to to trzeba jechaæ na lustro i gubi siê morkê tak± jak z fabryki.
Próbowa³em ró¿ne ustawienia pistoletu i tosamo jako¶ pluje.
Ci¶nienie na wej¶ciu od 2 do 6bar
Regulowa³em strumieñ od w±skiego do szerokiego na 15-20cm
Regulowa³em ilo¶æ podawanego lakieru od min do max.
Regulowa³em cisnienie w pistolecie w pe³nym zakresie.
Nie wiem jak sobie z tym poradziæ. Panowie praktycy pomó¿cie.
Pozdrawiam
P. S. Robiê tak
1. Antykorozyjny
2. Szpachla je¶li trzeba
3. Podk³ad / szlifowanyna mokro 800
4. Baza
5. Bezbarwny po ok 15-20 min po bazie
Bazy i lakiery próbowa³em DuPoint i PPG. To samo

Powrót do góry


Lukasz



Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 33
Sk±d: Poznañ
Wys³any: Wto Lis 29, 2005 2:04 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Rany Boskie!!! Grudki??? musia³bym to zobaczyæ, jako¶ sobie tego nie potrafie wyobraziæ...
DeVilbiss HVLP - rozumiem, ze chodzi Ci o model GTI ? To dobry pistolet, ale s³ysza³em, ¿e do¶æ "trudny" i nie wszystkim pasuje.
Tak jak przy ka¿dym porz±dnym HVLP - ci¶nienie na wej¶ciu powinno byæ oko³o 2,0 bara, tyle, ¿e jak ka¿dy HVLP potrzebuje DU¯O powietrza, ponad 400 litrów/minutê, czyli znacznie wiêcej, ni¿ zwyk³e pistolety, i jak masz niewystarczaj±co wydajn± instalacjê (nie tylko kompresor ma znaczenie!!!), która daje spadki cisnienia, to taki HVLP w³a¶nie zaczyna "pluæ" i nierówno nanosiæ lakier.

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50

Wys³any: Wto Lis 29, 2005 2:53 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A te grudki to nie jest siadaj±cy kurz, py³ki?My¶lê ¿e o to chodzi. Je¿eli element malujesz na p³asko np. maska to musisz mieæ bardzo czyste pomieszczenie, upbranie.Zeby¶ nie sypa³ z rêkawa py³em z szpachli. Je¿eli masz w gara¿u posadzkê to przed lakierowaniem zamieæ do czysta i wylej wodê tak ¿eby kurz nie unosi³ siê jak bêdziesz chodzi³ itp. No i zmieñ ubranie na czyste, bo wtrakcie natrysku z ubrania mo¿esz kurzyæ je¿eli w nim docierasz szpachlówkê itp. My¶lê ¿ê to o to chodzi. A jak nie to za du¿o dajesz powietrza. W HVLP max 2bar. Ja k³adê 1.5-1.7. A bazê to mo¿esz nawet na 1.2.

Powrót do góry


jano
Go¶æ





Wys³any: Wto Lis 29, 2005 3:28 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witam.Z tym kurzem i zabrudzeniami to oczywista sprawa, ze trzeba zminimalizowac ale uwaga-ostrzegam przed moczeniem posadzki zaraz przeb lub w trakcie lakierowania.Najbardziej nie znosi tego lak.bezbarwny.Warto tez zwrocic uwage na pore lakierowania szczegolnie jesli odbywa sie to w warunkach garazowych-wilgotnosc powietrza.

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 50

Wys³any: Wto Lis 29, 2005 4:54 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Dok³adnie Jano! Zapomnia³em dodaæ wiêc dziêki za uzupe³nienie

Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Czw Gru 01, 2005 1:39 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

witam, rowniez mam devilbissa tyle ze flg3
podejrzewam ze nie chodzi o kurz i zabrudzenia tylko plucie.

czy dokladnie mieszasz wszystkie materialy i przelewasz je przez sitko zanim wlejesz do zbiorniczka ?
czy masz zalozone sitko ktore jest w zestawie razem z pistoletem ?
ja niestety swoje zgubilem...

sam nie za bardzo mam doswiadczenie, wiec powielem rady czlowieka od ktorego kupilem pistolet.

poza tym lukasz bardzo dobrze mowi odnosnie cisnienia !

dla zobrazowania i upewnienia sie - czy chodzi o takie kleksy :



pozdrawiam.

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Czw Gru 01, 2005 4:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

S±dz±c po zdjêciu to jest wina ¼le ustawionego pistoletu.Bartek maluje lakierem RMa,który jest bezrozcienczalnikowy wiêc mo¿e jedynie ustawieniem pistoletu spowodowaæ by dysza g³ówna siê nie brudzi³a lakierem i nie plu³a na element.Odradzam rozcienczanie bezbarwnych RM bo one itak sa ¿adkie,i bardzo ³atwo straciæ panowanie nad ich gêsto¶ci± , a wtedy "magnes w pod³odze" gwarantowany.robert

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 106
Sk±d: otwock
Wys³any: Czw Gru 01, 2005 4:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Znowu co¶ mnie wylogowa³o ten post jest mój
_________________
fifka

Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Czw Gru 01, 2005 4:23 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

to co widac na zdeciu to podklad nieszczesnego goldcara + RM flex + BC020 (co bylo bledem, bo pownienem rozcienczyc SR500, tak przynajmniej polecil mi sprzedawca pistoletu)

Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Czw Gru 01, 2005 4:30 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

a ja korzystajac z okazji spytam sie o jeszcze jedna rzecz :



dziurki ktore widac (jako tako - foto z komorki) po lewej stronie, sa mniejsze niz te prawej stronie. Jest to element do ktorego przylega dysza.

czy to jest normalne ?
ja zaczynam miec obawy ze to jakas wada fabryczna.

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 106
Sk±d: otwock
Wys³any: Czw Gru 01, 2005 4:57 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Skoro to podk³ad to siê nie przejmój we¼ klocek , papier 240 i zetnij to drañstwo.A tak nawiasem mówi±c to bardzo czysto Ci to wychodzi Je¿eli na bezbarwnym uzyskasz tak± czysto¶æ(bez tych grudek,które s± owocem "jako¶ci" goldcara) to obejdzie siê bez polerki
_________________
fifka

Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Czw Gru 01, 2005 5:04 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dziekuje, dziekuje

grudka na podkladzie sie nie przejmuje, zeby tylko takie jajka nie wyskoczyly przy bazie !

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 106
Sk±d: otwock
Wys³any: Czw Gru 01, 2005 5:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Je¿eli bazy Masz zmieszane ze ¶wie¿ych pigmentów(zamieszaj listw± i wyjmuj±c obej¿yj j± czy s± grudki)to nic siê nie stanie. Zawsze Mo¿esz rozcieñczyæ bazy BC020 i niech czekaj± gotowe,ewentualne grudki z pigmentów powinny siê rozpu¶ciæ :)po za tym filtruj przez sitko papierowe 220mikronów.Jutro wy¶lê Ci zeszyt informacji o produktach RM , niestety z 2001 roku ,ale jak Chcesz to zdobêdê aktualny.
_________________
fifka

Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Czw Gru 01, 2005 5:46 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Dzieki za pomoc ja ogarniam jako tako angielska wersje, wiec nie ma wiekszego problemu. Chcialem to zeskanowac i udostepnic, napewno przyda sie innym ! jezeli aktualna wersja nie bedzie stanowic wiekszego problemu, to bardzo chetnie.

Bazy niestety leza od ponad miesiaca ale mam nadzieje ze wszystko z nimi ok... Obejrze dokladnie jak wroce z pracy

Powrót do góry


Lukasz



Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 33
Sk±d: Poznañ
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 8:30 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Do fifki:
Twoj cytat : "lakierem RMa,który jest bezrozcienczalnikowy" - co to za bzdura!!! nie istniej± lakiery bezrozpuszczalnikowe (w renowacji samochodów oczywi¶cie), to ¿e lakier jest sprzedawany np. jako 2+1 + nic - czyli nie dodaje siê ju¿ dodatkowego rozpuszczalnika z innej puszki, to przecie¿ nie znaczy, ¿e jest bezrozpuszczalnikowy!!! W puszce z lakierem ok 50% to ¿ywica, a reszta to przecie¿ rozpuszczalnik, w utwardzaczu podobnie, i to, ¿e producent rozcieñcza lakier ju¿ w fabryce i sprzedaje rozcieñczalnik w cenie lakieru, to przecie¿ nic nie zmiania w porównaniu z lakierem np. 2+1+20%.
To samo dotyczy podk³adów, to, ¿e co¶ jest gotowe do natrysku po zmieszaniu tylko z utwardzaczem, i ju¿ nie dolewa siê rozpuszczalnika z innej puszki, to przecie¿ te¿ nie znaczy, ¿e wyrób jest bezrozcieñczalnikowy!!!
Jak kto¶ mi nie wierzy, to niech pow±cha sam lakier czy sam utwardzacz - jakby by³y bezrozpuszczalnikowe, to sk±d niby bierze siê ich zapach???

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 106
Sk±d: otwock
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 9:38 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Dobra ,sorry, przejêzyczy³em siê Lukasz nie krzycz ju¿.
_________________
fifka

Powrót do góry


DrCruel
Site Admin


Do³±czy³: 13 Lip 2005
Posty: 39

Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 9:59 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A moim zdaniem to nie przejêzyczenie, tylko zwyczajne, pospolite w¶ród lakierników okre¶lenie i wszyscy chyba zrozumieli o co chodzi
Lukasz pewnie chcia³by aby wszyscy pos³ugiwali siê profesjonaln± terminologi±... ale to bêdzie trudne, choæ ¿yczê ci sukcesów
Ja ju¿ kiedy¶ pisa³em o takich problemach z ró¿nymi okre¶leniami tego samego b³êdu lakierniczego, tu jest podobna sytuacja

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 11:18 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Panowie
Na wstêpie dziêkujê za pomoc i odpowiedzi.
Zastosuje siê do rad.
Zacznê od ubrania i czysto¶ci.
Zobaczê co to za pistolet - znaczy model.
dam ci¶nienie 1,5-17bar. Kompresor te¿ mam wydajny bo zmieni³em na taki co trzyma spokojnie 4bary ca³y czas.
Czy moczyæ posadzkê czy nie (moczy³em do tej pory
) - w gara¿u mam centralne ogrzwanie - temp 18-22 stopni.
Jest to co¶ takiego jak na zdjeciu Bartka. Spróbujê zrobiæ lepszej jako¶ci foty przy nastêpnej okazji. (bo nie wyra¼nie widaæ na tym zdjêciu) .
Mieszam dok³adnie - z 5 min
Wlewam przez sitko 220my.
Mujê pistolet przed u¿yciem tym samym rozciêczalnikiem co do lakieru.
Przecieram - odt³uszczam podk³ad te¿ tym samym co rozciêczam baze i bezbarwny
Rozciêczam i utwardzam zgodnie z receptur± i danymi producenta (odpowiednim rozciêczalnikiem co proponuje producent klaru w karcie)
Czy jeste¶cie pewni z tym ci¶nieniem ? - ja s³ysza³em, ¿e HVLP potrzebuje na wej¶ciu 3,5-4bary a to HVLP oznacza, ¿e pistolet tryska 1,5-1,7bar na wyj¶ciu.
Zapar³em siê - swoj± vectrê ju¿ 3 raz malujê w ramach nauki.

Powrót do góry


mario



Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 16

Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 11:20 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Panowie
Na wstêpie dziêkujê za pomoc i odpowiedzi.
Zastosuje siê do rad.
Zacznê od ubrania i czysto¶ci.
Zobaczê co to za pistolet - znaczy model.
dam ci¶nienie 1,5-1,7bar. Kompresor te¿ mam wydajny bo zmieni³em na taki co trzyma spokojnie 4bary ca³y czas.
Czy moczyæ posadzkê czy nie (moczy³em do tej pory
) - w gara¿u mam centralne ogrzwanie - temp 18-22 stopni.
Jest to co¶ takiego jak na zdjeciu Bartka. Spróbujê zrobiæ lepszej jako¶ci foty przy nastêpnej okazji. (bo nie wyra¼nie widaæ na tym zdjêciu) .
Mieszam dok³adnie - z 5 min
Wlewam przez sitko 220my.
Myjê pistolet przed u¿yciem tym samym rozciêczalnikiem co do lakieru.
Przecieram - odt³uszczam podk³ad te¿ tym samym co rozciêczam baze i bezbarwny
Rozciêczam i utwardzam zgodnie z receptur± i danymi producenta (odpowiednim rozciêczalnikiem co proponuje producent klaru w karcie)
Czy jeste¶cie pewni z tym ci¶nieniem ? - ja s³ysza³em, ¿e HVLP potrzebuje na wej¶ciu 3,5-4bary a to HVLP oznacza, ¿e pistolet tryska 1,5-1,7bar na wyj¶ciu.
Zapar³em siê - swoj± vectrê ju¿ 3 raz malujê w ramach nauki.

Powrót do góry


Lukasz



Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 33
Sk±d: Poznañ
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 11:34 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Panowie, z ta "bezrozpuszczalnikowo¶cia" to nie do koñca jest przyzwyczajenie, wielu ludzi naprawdê my¶li, ¿e tam w ogóle nie ma rozpuszczalników, i np. tym t³umacz±, ¿e taki podk³ad "bezrozpuszczalnikowy" nie nadtrawia pod³o¿a i nie "podnosi" pod³o¿a, a te "rozpuszczalnikowe" s± bardzie agresywne i powoduj± np. powstawanie obwódek.
Co do ci¶nienia, HVLP z SATY na 100% wymaga na wej¶ciu 2 bary, a na dyszy daje w tym momencie 0,7 bara, DeVilbiss podobnie, a jak na jakich¶ podróbkach masz inne informacje, to po prostu nie ma nic wspólnego z HVLP.
A z malowaniem tej vectry nie przesadzaj, po kolejnych 5 próbach bêdzie ju¿ wielko¶ci omegi

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 57
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 4:06 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A pamiêta kto¶ wypowiedzi ROBERTA (tego pierwszego ) z drugiego forum ? Kilkakrotnie powtarza³ takie s³owa :

"... Malowanie poni¿ej 4 atmoswer [ co czêsto zalecaj± producenci pistoletów ] to techniczna pora¿ka, a w szczególno¶ci dla niedo¶wiadczonych lakierników. I mo¿e jeszcze jedna uwaga; PISTOLETY NISKOCI¦NIENIOWE [ HVLP, LVLP itp.] TO SPRZÊT WYMAGAJ¡CY ZASILANIA CI¦NIENIEM ROBOCZYM TAKIM SAMYM JAK KA¯DY INNY PISTOLET. ICH ''NISKOCI¦NIENIOWO¦Æ '' POLEGA NA WYDMUCHIWANIU MA£YM CI¦NIENIEM MIESZANKI, A NIE JAK S¡DZ¡ NIEKTÓRZY ZASILANIU 1 ATMOSFER¡ I TYM PODOBNE BZDURY. ..."

W koñcu jak to z tym jest

Powrót do góry


mario



Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 16

Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 4:54 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

looqasch napisa³:
A pamiêta kto¶ wypowiedzi ROBERTA (tego pierwszego ) z drugiego forum ? Kilkakrotnie powtarza³ takie s³owa :

"... Malowanie poni¿ej 4 atmoswer [ co czêsto zalecaj± producenci pistoletów ] to techniczna pora¿ka, a w szczególno¶ci dla niedo¶wiadczonych lakierników. I mo¿e jeszcze jedna uwaga; PISTOLETY NISKOCI¦NIENIOWE [ HVLP, LVLP itp.] TO SPRZÊT WYMAGAJ¡CY ZASILANIA CI¦NIENIEM ROBOCZYM TAKIM SAMYM JAK KA¯DY INNY PISTOLET. ICH ''NISKOCI¦NIENIOWO¦Æ '' POLEGA NA WYDMUCHIWANIU MA£YM CI¦NIENIEM MIESZANKI, A NIE JAK S¡DZ¡ NIEKTÓRZY ZASILANIU 1 ATMOSFER¡ I TYM PODOBNE BZDURY. ..."

W koñcu jak to z tym jest


No w³a¶nie. Czytam tamto forum od pocz±tku - ka¿dy post. Poza tym facet w mieszalni co sprzeda³ mi pistolet te¿ mówi³, ¿ebym zasila³ 3,5-4bar.

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 106
Sk±d: otwock
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 4:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Oczywi¶cie ROBERT ma ca³kowit± racjê,ma³o tego to Lukasz napisa³ dok³adnie to samo ,tyle tylko ¿e innymi s³owami.
_________________
fifka

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 57
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 5:34 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tak, tylko tu chodzi o warto¶æ tego ci¶nienia: 2 a 4 (lub wiêcej) to chyba spora ró¿nica dla tego typu pistoletu.

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 106
Sk±d: otwock
Wys³any: Pi± Gru 02, 2005 5:46 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Stosuj siê do zaleceñ producenta lakieru.Np DuPont zaleca 2,5>3,5atm po to ¿e nie wszyscy maj± tak idealne warunki i super sprzêt .Ja sobie to u¶redniam i ustawiam ci¶nienie na 3atm i spoko wychodzi.
_________________
fifka

Powrót do góry


Lukasz



Do³±czy³: 24 Lis 2005
Posty: 33
Sk±d: Poznañ
Wys³any: Pon Gru 05, 2005 9:46 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie, nie, nie!!! Czytajcie uwa¿nie, ja nie napisa³em tego samego, co Robert, bo to s± bzdury!!! Pistolety HVLP WYMAGAJ¡ ni¿szego ci¶nienia zasilania ni¿ zwyk³e, SATA 2000 konkretnie - 2 bary na wej¶ciu!!! Oczywi¶cie, ka¿dy mo¿e kombinowaæ i robiæ to po swojemu, ale wtedy pistolet przestaje byæ niskoci¶nieniowym...
A co do cisnienia, to zalecenia producentów materia³ów s± tylko orientacyjne, wa¿niejsze jest to, co zaleca (nakazuje) producent pistoletów!

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Pon Gru 05, 2005 3:01 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A jak z ci¶nieniem do zwyk³ego taniego pistoletu ? S³ysza³em ¿e 4 -6 atm

Powrót do góry


mario



Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 16

Wys³any: Pon Gru 12, 2005 10:24 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Kurdê chyba rzeczywiscie problem moze byæ w zbyt wysokim ci¶nieniu na wej¶ciu.
Mój pistolet to FLG 3. Chyba sprzedawca mieszalni wprowadzi³ mnie w b³±d.
W necie znalaz³em co¶ takiego:
Nr Katal. FLG - G 3-15

Pod³±czenie
powietrza 1/4"

Zu¿ycie sprê¿.
powietrza ok. 368 l/min.

Zalecane ci¶n.
wej¶ciowe ok. 1,6 bar

Ciê¿ar ze
zbiornikiem 692g.

W takim razie zapodam mu 1,6 na wej¶ciu zobaczymy co z tego wyjdzie.
Macie mo¿e jakiego¶ linka do danych tech. tego pistoletu. Na stronie devilbissa do tego modelu nic nie mogê znale¼æ.

Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Pon Gru 12, 2005 3:23 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

hej, ja uzywam tego pistoletu i mam na wejsciu 2-2,5 bara i z tego co pamietam takie cisnienie tez bylo zalecane w ksiazeczce dolaczonej do pistoletu. Ale nie traktuj tego z zadnym wypadku jako polecania z mojej strony bo doswiadczenie mamy chyba podobne tak czy siak przetestuje na 1,6.

Jak bys mogl to prosze sprawdz czy w Twoim pistelecie ten pierscien do okola iglcy (widac go wykreceniu dyszy) tez ma takie nierownomierne otwory (jak widac na moim foto pare postow wyzej)

pozdrawiam.

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Sro Gru 14, 2005 1:22 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

bartek napisa³:
hej, ja uzywam tego pistoletu i mam na wejsciu 2-2,5 bara i z tego co pamietam takie cisnienie tez bylo zalecane w ksiazeczce dolaczonej do pistoletu. Ale nie traktuj tego z zadnym wypadku jako polecania z mojej strony bo doswiadczenie mamy chyba podobne tak czy siak przetestuje na 1,6.

Jak bys mogl to prosze sprawdz czy w Twoim pistelecie ten pierscien do okola iglcy (widac go wykreceniu dyszy) tez ma takie nierownomierne otwory (jak widac na moim foto pare postow wyzej)

pozdrawiam.
[img]file://localhost/D:/Zdjêcia/szwajcaria%209.12.05/P1010998.JPG[/img]

mario



Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 16

Wys³any: Sro Gru 14, 2005 1:30 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

bartek napisa³:
Jak bys mogl to prosze sprawdz czy w Twoim pistelecie ten pierscien do okola iglcy (widac go wykreceniu dyszy) tez ma takie nierownomierne otwory (jak widac na moim foto pare postow wyzej).

Mój ma równe. Wstawi³bym fotê ale nie wiem jak.

Powrót do góry


Bzyku



Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24

Wys³any: Sro Gru 14, 2005 7:27 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Krok 1 - http://img381.imageshack..../images14ft.jpg klikamy Wybierz tak jak na za³±czonym obrazku i wskazujemy plik kóry chcemy wys³aæ
Krok 2 - http://img210.imageshack....6/hostit7mu.jpg aby umie¶ciæ wybrany przez nas obrazek klikamy "Host It" czekamy chwile w zale¿no¶ci od ³±cza jakim dysponujemy a¿ zakoñczy siê upload.
Krok 3 - http://img211.imageshack....402/link8dp.jpg na koniec po zakoñczeniu uploadu otrzymujemy kilka linków z czego wybierasz " Direct link to image" znaczy kopiujesz jego zawarto¶æ od http:... do koñca w wklejasz na forum.
To tak w skrócie

Powrót do góry


mario



Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 16

Wys³any: Czw Gru 15, 2005 12:23 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

oto fota


Powrót do góry


bartek



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 25
Sk±d: warszawa
Wys³any: Czw Gru 15, 2005 1:37 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dzieki za foto mario, jednak nie chodzi tu o stricte dysze lecz element do niej przylegajacy, widoczny dopiero po wykreceniu z pistolotu dyszy.
Co zreszta dokladniej opisalem w mailu.

Raz jeszcze pozdrawiam !

Powrót do góry


mario



Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 16

Wys³any: Sob Gru 24, 2005 4:27 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

No i wszystko jasne. Ustawi³em na 1.6bar i po k³opocie. Dziêki wszystkim.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group