Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
Bisuside14 
Wys³any: 2007-09-02, 21:38   Jaka kolejno¶æ??
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Cze¶æ. Zastanawiam sie "Jak sie to robi". Widzia³em w "telewizji" w ró¿nych programach(np. Pimp my ride itp.), ¿e do bazy akrylowej dosypywali "metaliku".Gdzie taki metalik mo¿na kupiæ i do jakiego lakieru sie to stosuje?, czy tak mo¿na i jak to sie stosuje??
Dziêki. Aha i jeszcze jedno pytanko które przysz³o mi do g³owy rano. Ile mniej wiêcej bazy akrylowej idzie na pomalowanie malucha (przypomnia³em sobie jak ojciec opowiada³ ¿e gdy oddawa³ malucha do lakiernika- na pocz±tku by³ czerwony (jakie¶ minimum 10 lat temu) to kazali kupiæ 5kg lakieru z wyboru ¿ó³tego, a tak cienko prysnêli tego biednego malaczka ¿e prze¶witywa³ stary lakier i oba sie "gryz³y" w s³oñcu by³ ¿ó³ty a w cieniu pomarañczowy.
Dziêki za wys³uchanie tej nudz±cej historii i czekam na odpowied¼.
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-09-03, 12:03   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
5l akrylu?? To chyba twojego ojca wyrolowali, na malucha z 1,5 l akrylu pójdzie (w miarê kryj±cego) Przynajmniej ja bym tyle kupi³, bo nigdy nic nie wiadomo :/
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-09-03, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Powiem, ¿e wszystko zale¿y od lakiernika i krycia farby. ¯ó³te s± przewalone (szczególnie bezo³owiówki) bo cienko kryj±.
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-09-03, 21:53   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Jak napisa³em "tak cienko prysnêli tego biednego malaczka ¿e prze¶witywa³ stary lakier" cz³owiek nie wiedzia³ (mój ojciec-mia³em wtedy ze 3 lata:D) kazali to sie kupi³o a to ¿e dranie by³o to tyle kazali kupiæ a jak pomalowali to tak pomalowali i tyle. Ale mnie to te¿ trochê zdziwi³o bo a¿ 5l lakieru?? to to przecie¿ wiadro i starczy³o by na pomalowanie pokoju lub balkonu:D ja jak mia³by "pluæ przez palce" na tego malucha po bym objecha³ 5l. A co z tym metalikiem?? piszcie. Dziêki.
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-09-04, 22:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Ztakim metalikiem dosypywanym do bazy akrylowej to sie jeszcze nie spotka³em, ani nie s³yszalem. Ztego co wiem by³y kiedy¶ stosowane mataliki jednowarstwowe ale to by³o w recepturach mieszalni. Wiêc nie pomogê w tym temacie. Pozdro :wink:
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-09-05, 19:48   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Dziêki,czekam dalej...
 
 

online 
Wys³any: 2007-09-05, 21:00   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Chodzi o tzw. srebrzankê? Je¶li tak to jest to py³ aluminowy o dok³adnie takiej samej ziarnisto¶ci/wielko¶ci opi³ków/ziaren i z tego co wiem to kiedy¶ siê to stosowa³o. Jest to tanie i mo¿na to kupiæ na allegro na wagê :]

Z tego co wiem to jest to prze¿ytek. Po co to robiæ skoro mo¿na kupiæ bazê metaliczn±?? Wyt³umacz dlaczego chcesz tak robic :roll:

Co innego brokat :] Ale nie wiem o co Ci dok³adnie chodzi. Bo to o czym ja mówi³em to przezytek nad przezytkami :mrgreen:
 
 

harley94
Wys³any: 2007-09-06, 22:00   
0
UP DOWN


Posty: 10
W ka¿dej mieszalni dostaniesz tzw. per³ê.Jest dodawana do lakierów per³owych i jest droga.Czy to mia³e¶ na my¶li?
_________________

 

Amiggo 
Wys³any: 2007-09-07, 08:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Id±c tym tropem doj¶æ mo¿na do wniosku, ¿e mo¿na do bazy akrylowek mo¿na dodaæ ka¿dy komponent z mieszalnika (pigment) co jest oczywi¶cie prawd±. Tylko siê trzeba zastanowiæ co potem z ewentualnymi naprawami, kto podrobi taki kolor-odcieñ ? Pozdro :wink:
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-09-08, 13:48   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Dziêki za odpowied¼ z tym metalikiem bo ja te¿ nigdy sie z tym nie spotka³em wiêc mnie to zadziwi³o. A co do wykorzystania tej wiedzy"online" na które zadawa³em pytanie i dosta³em odpowied¼-to nic na razie nie mam zamiaru z ni± robiæ.

[ Dodano: 2007-09-10, 18:49 ]
Mam jeszcze jedno pytanko.Bodzio: Te 1,5L akrylu to ju¿ ilo¶æ z rozcieñczalnikiem czy bez??
 
 

piotrwicha
Wys³any: 2007-09-11, 20:36   
0
UP DOWN

Posty: 20
Cytat:
Te 1,5L akrylu to ju¿ ilo¶æ z rozcieñczalnikiem czy bez??

z pewno¶ci± bez!
a rozpuszczalniku dodaj wedle uznania lecz tez nie przeginaj co by odbiegaæ od danych producenta
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-09-12, 20:45   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Dziêki piotrwicha za odpowied¼. Nie zamierzam malowaæ malucha ale na przysz³o¶æ sie mo¿e przydaæ. Kto wie??...

[ Dodano: 2007-09-12, 20:46 ]
ciekawi³o mnie poprostu
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime