Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
rafipro 
Wys³any: 2007-09-03, 14:13   jakie farby do aerografu paasche vjr?
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Bia³a Podlaska
Witam! mam do was dzisiaj wa¿ne pytanie odnosnie farb, tak jak w temacie tzn jakich farb moge zastosowac do aerografu paasche vjr #1 uzwa³em baz ktore rozciencza³em rozpuszczalnikiem i takim oto sposobem zepsó³em swoj stary aerograf, poprostu uszczelki da³y cia³a i sie rozpusci³y. Mam zamiar pomalowac swoj motocykl jednak boje sie znów uzywac lakierów gdyz nie chce stracic kolejnego aero który kosztowa³ 4 stówki. Czekam na wasze rady, oczywscie cenowo realne ;] pozdrawiam
 
 

dawid
Wys³any: 2007-09-03, 16:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
pomoge jak moge:))


No dobra jesli ten aero do uretanow sie nie nadaje, to chyba do wodnych samochodowych tez bo one badz co badz dalej nie sa w pelni rozpuszczane w 100% woda. Wiesz jesli masz troszke kaski to proponuje ci Golden airbrush colors. Sa to akryle wodne nietoksyczne wodorozcieczalne, w chatce robisz nimi na legalu:)) powiem ze duzo artystow ich uzywa np hubert de lartigue jesli kojazysz:)) mozna ich spokojnie uzywac na bakach itp tylko ze trzeba z 2 dni odczekac az wyschna
przed lakierowaniem
i brzed klarkiem najlepiej uzyc separatora:)) czyli bazy bezbarwnej najlepiej PPG.

http://www.artsupply.com/golden/airbrushcolors.htm

pod tym adresem zabulilem ponad 230 zl z wysylkom za 700g farby plus 120 medium

Pozdro
_________________
hmmm
 

rafipro 
Wys³any: 2007-09-03, 17:34   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Bia³a Podlaska
tzn stary aero w taki sposób popsó³em i obawiam sie ze z nowym tez cos takiego sie stanie, wczesniejszy to raczej piwata niz cos porzadnego.. a ten link co mi podes³a³e¶ to raczej nie na moja kieszen ale dzieki za checi i fatyge pozdro jak mzoesz to polec cos realneijszego, widzia³em jakies farby po 16 z³ za 100ml ale nie wiem czy sie nadadz± bo ich ziarnisto¶c jest pewnie po *uju...
 
 

dawid
Wys³any: 2007-09-03, 20:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
No nie wiem nie wiem
popatrzylem i wyczytalem ze to aero do paznokciow czyli detale czyli farby fluidowe czyli takie jak ci polecalem:))) ktore przechodza przez 0,18 utrzymujac nasycenie barwy. Wszystkie inne farby bedziesz musial robeltac z rozcieczalnikiem przez co stracisz barwe i mozesz miec klopoty z plynieciem na na plaskich powierzchniach takich jak bak. Z tego co tez wyczytalem to te do paznokci nadaja sie do samochodowych farb. Ale Sprobuj wodne bazy samochodowe Standoxa sa bardziej lajtowe niz zwykle uretanowe, maja dobre ziarno. Ale jak ma uszczelki to zobacz czy sa do kupienia w czesciach zamiennych:))

PS. Jak kupujesz aero to kupuj pod katem tego co bedziesz nim malowal
_________________
hmmm
 

rafipro 
Wys³any: 2007-09-04, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Bia³a Podlaska
kupi³êm go do malowania szczego³ów a dysze ma 0,4 mm wiec moze nie bedzie sie zapychaæ
 
 

acidhouse
Wys³any: 2007-09-05, 08:57   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Zaqpi³em ostatnio VL - hmm najmniejsza dysza z ig³± ma bodaj¿e 0,3 a dzia³a tak jakbym mia³ ni± odrzutowce malowaæ - pora¿ka, tak¿e 0,4 nie wiem wydaje mi siê ¿e dysza 0,4 bêdzie kapkê du¿a, a mo¿e mam mylne wra¿enie. U¿ywa³em AutoAirów i jest nimi ciê¿ko, s± trudne do wyczucia, jednak trzeba dobraæ konsystencjê do reduktora i dyszy. Faktycznie Goldeny s± lepsze, no bo tak jak wy¿ej.
_________________
Training all life
 
 

rafipro 
Wys³any: 2007-09-05, 16:32   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: Bia³a Podlaska
acid house co do tego sie mylisz nie mog³es miec 0,3 dyszy najmniejsza dysza #1 w paasche to dysza 0,4 mm ja nei narzekam maluje mi sie taka dysza zajebiscie
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group