Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
norbi
Wys³any: 2011-08-19, 00:03   
0
UP DOWN

Posty: 25
http://narzedzia-warsztat...10-Kupczyk-/312
dok³adnie taki mam / lookne w papiery i napisze jutro. Ale co przy zakupie mi mowiono o 250l efektywnego dmuchania
 

gall
Wys³any: 2011-08-19, 08:55   
0
UP DOWN

Posty: 235
norbi napisa³/a:
http://narzedzia-warsztatowe.com.pl/pl/p/Kompresor-Sprezarka-150-lit.-230V-GG-510-Kupczyk-/312
dok³adnie taki mam / lookne w papiery i napisze jutro. Ale co przy zakupie mi mowiono o 250l efektywnego dmuchania



Producent podaje dwie wydajno¶ci. Mo¿e Twoja musi siê dotrzeæ :?: ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-19, 12:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gall napisa³/a:
Producent podaje dwie wydajno¶ci.


Wszystko ok z opisem.
Warto¶c ssania i wydajno¶ci to dwa ró¿ne parametry.
250 l/min to wydajno¶æ i to ca³kowicie zgodna z tym co potrafi.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

norbi
Wys³any: 2011-08-19, 14:59   
0
UP DOWN

Posty: 25
ogolnie u mnie przy lakierowaniu badziewnymi pistoletami ktore bior± wszystkiego tyle ile widza ;) oznaczone jakos HVLP czy tez hmm RP? ogolnie zdje³ano w kitaje wiec luz ;) to patrzac na wskazania reduktora pod pistoletem cisnienie zbytnio nie jezdzilo przy ciaglym trzymaniu reki na spuscie...

A wlasnie jeszcze czy ktos sie moze bawil... bo ten kompresorek zapala mi sie przy ok 6barach i ciagnie do 8 z takim malym +, czy da sie go podregulowac aby odpalal sie wyzej np kolo 7bar ?
 

gall
Wys³any: 2011-08-19, 20:25   
0
UP DOWN

Posty: 235
norbi napisa³/a:
(...) A wlasnie jeszcze czy ktos sie moze bawil... bo ten kompresorek zapala mi sie przy ok 6barach i ciagnie do 8 z takim malym +, czy da sie go podregulowac aby odpalal sie wyzej np kolo 7bar ?


Mo¿na http://lakierowanko.info/...p?t=3159#50601, ale wy³±czy siê przy 9bar, chyba ¿e masz taki presostat co ma regulacjê tak¿e dla w³±cz i wy³±cz.

Taki jak ten: http://sklep-pneumatyczny...230-v-do-2-2-kw
 

gall
Wys³any: 2011-08-19, 20:57   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
(...)Jutro zmierzê czas nabijania do 8 bar, to siê mniej wiêcej wyliczy.


mihuu,

Zmierzy³e¶ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

O o o o b i e c a a a a a ³ e e e e e e e ¶ :>
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-20, 18:41   
0
UP DOWN

Posty: 31
Chwilowo siê urlopuje... Ale we wtorek wracam, wiêc zmierzê ten czas nabijania butli :)

Pozdrawiam
 

gall
Wys³any: 2011-08-20, 18:56   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
Chwilowo siê urlopuje... Ale we wtorek wracam, wiêc zmierzê ten czas nabijania butli :)
Pozdrawiam


:x:
 

gall
Wys³any: 2011-08-22, 11:19   
0
UP DOWN

Posty: 235
gall napisa³/a:
mihuu napisa³/a:
Chwilowo siê urlopuje... Ale we wtorek wracam, wiêc zmierzê ten czas nabijania butli :)
Pozdrawiam


:x:


Prawid³owy pomiary wydajno¶ci efektywnej to pomiar czasu dobijania od za³±czenia do wy³±czenia.

... dalej obliczenia dla ilo¶ci dobitego powietrza.
 

gall
Wys³any: 2011-08-24, 14:35   
0
UP DOWN

Posty: 235
gall napisa³/a:
mihuu napisa³/a:
(...)Jutro zmierzê czas nabijania do 8 bar, to siê mniej wiêcej wyliczy.


mihuu,

Zmierzy³e¶ :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

O o o o b i e c a a a a a ³ e e e e e e e ¶ :>


Pamiêtasz :?: :?: :?: :?: :?:
 

kala2191
Wys³any: 2011-08-24, 21:02   
0
UP DOWN

Posty: 1
mihuu jak tam sprê¿arka bo zastanawiam siê nad jej kupnem :D i zmierz ten czas nabijania butli
 

gall
Wys³any: 2011-08-25, 07:01   
0
UP DOWN

Posty: 235
kala2191 napisa³/a:
mihuu jak tam sprê¿arka bo zastanawiam siê nad jej kupnem :D i zmierz ten czas nabijania butli

Do tego przyda siê tutaj Twoja opinia tej sprê¿arki.

Jak pracuje, czy jest bezawaryjna, jakie¶ fotki po uruchomieniu... :help: :help:
 

qba505 
Wys³any: 2011-08-25, 17:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 16
Sk±d: okolice Lublina
ostatnio na gie³dzie samochodowej widzia³em te kompresory za 550zl (model dok³adnie 8060/2 czyli ten 2 t³okowy :) ciekawe jak realna wydajno¶æ, mihuu czekamy z niecierpliwo¶ci± zebys cos napisa³ o jego wydajnosci
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-08-25, 18:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego Michu nie rób nam tego i (zrób to dla wszystkich) zmierz to o co ciebie tutaj wszyscy prosz± w tym temacie ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

gall
Wys³any: 2011-08-28, 07:32   
0
UP DOWN

Posty: 235
mihuu napisa³/a:
(...)Jutro zmierzê czas nabijania do 8 bar, to siê mniej wiêcej wyliczy.




mihuu, :help: :help:

¯yjesz :?:

Spe³nisz nasz± pro¶bê :?:
 

Miki
Wys³any: 2011-08-28, 10:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Sprê¿arka siê ju¿ pewnie zarat³a, a wy dalej dra¿ycie temat :rotfl:
_________________
Mart-Dent
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-28, 10:30   
0
UP DOWN

Posty: 31
Witam, niestety dopiero teraz mog³em troszeczkê posiedzieæ przy sprê¿arce…

A wiêc:

- o ile mój stoper w telefonie dobrze liczy, to czas nabijania butli od w³±czenia, do wy³±czenia wynosi 82 s
- po przeliczenie wed³ug wzoru z tego forum – efektywna wydajno¶æ kompresora waha siê w granicach 234 litrów na minutê
- kompresor nie cieknie, nie wydaje ¿adnych niepokoj±cych odg³osów, po prostu jak na razie (odpukaæ w niemalowane) - ³adnie pracuje i pompuje
- wymieni³em tylko wlany chyba fabrycznie olej na nowy, bo tamten by³ dziwnie czarny, a razem z nim wyp³ynê³o sporo opi³ków
- silnik przy pierwszym w³±czeniu dzia³a³ bez obci±¿enia – tzn odkrêci³em zawór spustowy – celem dotarcia – tak jak to zalecali w instrukcji
- kompresor po nabiciu trzyma powietrze bez ¿adnych spadków
- zrobi³em sobie takie próbne malowanie pistoletem i wê¿em tym z zestawu za 60 z³ gdzie jest wszystko badziewianej jako¶ci :) ale pomijaj±c ten fakt machn±³em 2 metry kwadratowe ¶ciany bez dobijania kompresora – czyli uwa¿am, ¿e kiedy podepnê porz±dny w±¿ i pistolet leadera który mam, to powinno udaæ siê pomalowaæ trochê wiêcej…

Reasumuj±c, je¿eli kto¶ ma okazjê kupiæ ten kompresor w takiej cenie, to nie ma chyba lepszego wyboru.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-08-28, 11:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
mihuu napisa³/a:
efektywna wydajno¶æ kompresora waha siê w granicach 234 litrów na minutê

Spoko, wystarczy.

Ale ka¿da ze sprê¿arek t³okowych generuje olej w powietrzu, tzw mg³a olejowa.
Sa odpowiednie normy dla takich sprê¿arek, tak jak max stê¿enia oleju które filtruj± filtry olejowe.

Nie chcê ciê martwiæ, niech s³u¿y jak najlepiej, ale jak zaczn± wychodzic oczka na lakierze to pierwsze szukaj przyczyny w jako¶ci powietrza.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-08-28, 11:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Bedzie widzia³ przy spuszczaniu wody ze zbiornika ¿e ma ju¿ "dodatek olejowy" ;) Tak¿e kolego zainwestuj teraz w dobry zestaw tzw. odwadniaj±cy + odolejacz :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-28, 11:31   
0
UP DOWN

Posty: 31
Nie no mam pod pistolet taki filtr odolejacz/odwadniacz - mam nadziejê, ¿e to wystarczy :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-08-28, 11:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Raczej nie kolego :nie: musisz kupiæ "troche wiêkszy" dla tzw. "¶wiêtego spokoju" :tak: Ten pod pistolet to z pewno¶ci± masz taki "bardzo zaawansowany technologicznie" które to sprzedaj± po oko³o 18z³ na Alle..o ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-28, 11:43   
0
UP DOWN

Posty: 31
Konkretnie taki: Filtr Devilbiss - ODWADNIACZ pod pistolet

http://www.lakierniczy.pl...=1&m=544&id=162
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-08-28, 11:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
To do niego nie mam zastrze¿eñ ale musisz kolego dokupiæ jeszcze taki zestaw odwadniacz i odolejacz :tak: Pamiêtaj ¿e ten twój odwadniacz DeVilbissa ma okre¶lon± ilo¶æ godzin pracy po której jest wymagana jego wymiana na nowy :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

mihuu
Wys³any: 2011-08-28, 12:10   
0
UP DOWN

Posty: 31
Czyli np musia³bym siê jeszcze w co¶ takiego zaopatrzyæ?

http://www.elakiery.pl/pr...ia-powietrza-14

I czy wtedy musia³bym mieæ jeszcze ten filtr pod pistoletem - czy ju¿ móg³bym z niego zrezygnowaæ? Bo jak podkrêcê jeszcze pod pistolet reduktor, to nie da siê tym malowaæ :D
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-08-28, 12:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Trafi³e¶ kolego ;) Kupisz bardzo dobry zestaw i nie musisz mieæ ten odwadniacz pod pistoletem :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

Pozio 
Wys³any: 2017-04-19, 16:00   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Che³m
witam, czym ró¿ni± siê te kompresory? ten drozszy ma slabsze parametry i mniejsza pojemnosc... czy dobrze mysle ze to moze dlatego ze jest przystosowany do pracy ci±glej? nic innego nie przychodzi mi do glowy..


http://www.mixtools.pl/ai...a,3,75619,64432

http://www.mixtools.pl/ai...0,3,75619,68377
 

hematol 
Wys³any: 2017-04-19, 20:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Ten dro¿szy jest napêdzany paskiem klinowym z odpowiednim prze³o¿eniem a ten tañszy ma sprezarke zespolon± na sta³e z silnikiem co czyni go gorszym,min krótsza ¿ywotno¶æ silnika jak i sprê¿arki,bardziej nagrzewa sie,itd.Jak ju¿ to bierz ten dro¿szy z napêdem na pasek. :spoko:
 

Pozio 
Wys³any: 2017-04-20, 05:14   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Che³m
Dziêki za pomoc. Upatrzylem sobie w³a¶nie airpressa jako ¿e to jednak dobra firma. I w³a¶nie do mnie te¿ przemawia napêd na pasek. Widaæ ¿e jest to solidniejsze.

A mo¿e jest jaki¶ inny producent który by jednak mia³ takie samo rozwi±zanie w podobnych parametrach ale z cen± bli¿ej 1000zl? Wy siê pewnie bardziej orientujecie...
 

Pozio 
Wys³any: 2017-04-20, 06:39   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Che³m
mysle troche tez nad czyms takim... chinol? te dwu tlokowe chyba dlugo nie chodza?
http://kompresory.org/pro...-580-l-min.html

wiem, pewie powiecie doloz 3-4 stowy i kup tego airpress. ale budzet mialem do 1 tys, to i tak troche naci±gam..
 

abc-kompresory.pl
Wys³any: 2017-04-20, 12:38   Sprê¿arka jak i do czego
0
UP DOWN

Posty: 17
W temacie jak± sprê¿arkê wybraæ zachodzi jedno podstawowe pytanie do czego nam jest potrzebna.
Teraz drugie pytanie czy staæ nas na tani sprzêt / tylko bogaty mo¿e sobie pozwoliæ na jednorazowe - jednoroczne urz±dzenia/

Trzecie pytanie zu¿ycie - zapotrzebowanie na powietrze dzi¶ i w bliskiej perspektywie.

Reasumuj±c kupujemy sprê¿arkê europejskiego producenta o wydajno¶ci wy¿szej o 50% od potrzebnej obecnie i te¿ wiêkszym zbiorniku o 50% jaki jest dzisiaj potrzebny.
Jak mamy w±tpliwo¶ci to polecam ABC KOMPRESORY. Sprê¿arki do wyboru od wielu producentów. Wrazie w±tpliwo¶ci zawsze mo¿na zapytaæ specjalisty.

B300_67.jpg
Plik ¶ci±gniêto 13 raz(y) 28.25 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group