Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
nowty
Wys³any: 2007-09-04, 23:26   pastiki motocyklowe, naprawa
Go¶æ
witam, mam do drobnej naprawy plastiki samochodowe, jakie materialy kupic, szpachle ? moze zywice ? czym to siê naprawia? zdjêcia na http://www.motomz.republika.pl
 

online 
Wys³any: 2007-09-05, 13:43   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Widze, ¿e kto¶ to klei³ klejem i topi³ lutownic± :]

-usun±æ klej, oczy¶ciæ, odt³u¶ciæ, pospawaæ-dobrze pospawany element ma wytrzyma³o¶æ nowego elementu :!: najlepiej to komu¶ zleciæ.
-ka¿dy "lu¼ny" lakier usuwasz. Go³y plastik/spawane miejsce sikasz primerem (podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ). Mo¿na to zrobiæ punktowo- nie trzeba ca³ego elementu jechaæ.
- po paru minutach metod± M/M (bez szlifowania primer podk³adu) lecisz ca³y element podk³adem akrylowym.
-suszysz, szlifujesz 600-1000 wodnym i lakierujesz.

Je¶li trzeba zastosowaæ uelastyczniacz do lakieru to stosujesz go do akrylu (kolor lub bezbarwny clar) i do podk³adu akrylowego.
Je¶li element trzeba szpachlowaæ to robisz to po primerze a przed podk³adem akrylowym. Wteyd niestety rezygnujesz z metody M/M.

Mój sposób:

-usun±æ klej, oczy¶ciæ, odt³u¶ciæ, pospawaæ- ja to robie lutownic±, a topniki robie z pociêtego w paseczki plastiku (taki sam materia³ topników jak materia³ naprawianego elementu).

-je¶li trzeba to wzmacniam ¿ywic± poliesterow±+ utwardzacz w p³ynie + bardzo miêkkie w³ókno/mata szklana. Zazwyczaj mate i ¿ywicê dajê od wewnêtrznej/niewidocznej strony elementu :wink:

-myje, szlifuje, odt³uszczam i reszta tak samo jak wy¿ej :twisted:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group