Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
CopyManpl
Wys³any: 2011-10-21, 20:50   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Witam wszystkich po kolejnej, d³ugiej przerwie :)

Po raz kolejny by³a to na szczê¶cie tylko przerwa w obecno¶ci na forum, a nie w pracach nad Nissanem :) Zrobi³em ca³kiem spore, ¿eby nie powiedzieæ ogromne postêpy.

Wiêkszo¶æ elementów, poza bud±, zosta³o w tym czasie dotarte papierem o gradacji 600 na wodê oczywi¶cie. U¿y³em do tego kontrastu. Bazy faktycznie siê zwijaj± pod papierem, dlatego ja u¿ywam czego¶ co mo¿e nie jest najtañsze, ale z pewno¶ci± wygodne w u¿yciu i idealnie nadaje siê do tego, a mianowicie czarny matowy lakier w spray'u.

Poni¿ej kilka fotek z tego etapu prac:









Wysprz±ta³em pomieszczenie do lakierowania, które przez ca³± zimê gara¿owania samochodu mocno siê przybrudzi³o. Zmontowa³em sobie ogrzewanie nadmuchowe, dziêki czemu pomimo do¶æ niskich temperatur (a lakierowa³em w godzinach od 4:00 do 8:00 rano) w pomieszczeniu by³o 14-15 stopni. Nie jest to temperatura optymalna, ale lakierowa³o siê bardzo dobrze. Oczywi¶cie nie oby³o siê bez pewnej ilo¶ci py³ków na elementach, ale to da siê w razie konieczno¶ci spolerowaæ.

Polakierowane ju¿ s± b³otniki, zderzaki, lusterka, atrapa, klamki, tylna klapa oraz wszystkie drzwi. Zosta³a tylko maska i buda. Jutro rano lakierujê dach, który po wyschniêciu zostanie oklejony i bêdê w niedzielê lakierowa³ resztê budy. Maska pójdzie pod pistolet w miêdzyczasie. Je¶li zostanie mi trochê lakieru, to postaram siê z grubsza od¶wie¿yæ komorê silnika, ale to nie jest jeszcze pewne.

Generalnie kupi³em 2,5 litra czystego, bia³ego pigmentu lakieru poliuretanowego. Wygl±da na to, ¿e spokojnie to wystarczy. Wszystkie elementy lakierowane na dwie pe³ne warstwy, drzwi tak¿e od ¶rodka.

Kilka fotek gotowych ju¿ elementów:











Wkrótce kolejne fotki :)

Pozdrawiam
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-10-21, 20:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Sugeruj±c siê zdjêciami wydaje mi siê ¿e wysz³o to tobie ca³kiem nie¼le.
Jakiego urz±dzenia u¿ywasz to ogrzewania pomieszczenia w którym lakierujesz :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-21, 22:31   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Sw.Piotrek napisa³/a:
Jakiego urz±dzenia u¿ywasz to ogrzewania pomieszczenia w którym lakierujesz :?:


Do¶æ prymitywnego, ale najpó¼niej w niedzielê wrzucê fotki. Generalnie w jednym pomieszczeniu stoi sobie piec wêglowy, ale palê w nim zrêbkami. "Pomieszczenie" do lakierowania jest to sze¶cian wydzielony z po³owy gara¿u za pomoc± folii, takiej jak na szklarnie. W tej folii jest otwór przez który przechodzi obudowa wentylatora. Do wentylatora jest pod³±czona szczelnie rura elastyczna aluminiowa (taka harmonijka), której wlot praktycznie opiera siê o rurê "wydechow±" pieca :) Tym samym gor±ce powietrze jest zasysane do "lakierni". By³o to robione na szybko, wiêc nie ma filtracji i st±d te py³ki.

Dodatkowo chcê ca³± rurê od pieca zabudowaæ i wyko¿ystaæ jako wê¿ownicê do ogrzewania powietrza w tej zabudowie. Wtedy dzia³a³oby to jeszcze lepiej. Potem wentylator mia³by to rozprowadzaæ po obu pomieszczeniach. Co¶ takiego :)
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-23, 08:51   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Tak jak pisa³em wrzucam fotki mojego "ogrzewania":





Wiele jeszcze trzeba oczywi¶cie zmieniæ, ale ju¿ co¶ jest ;)


Wczoraj "namówi³em" siê do wyj¶cia do gara¿u i bardzo dobrze, poniewa¿ udalo mi siê polakierowaæ dach. Oznacza to, ¿e na 80% ca³y Nissan bêdzie w lakierze ju¿ dzi¶, najpó¼niej jutro rano :)







Jeszcze jedna fotka, któr± mogê opisaæ tylko w jeden sposób:
"A da³bym g³owê, ¿e mój Nissan by³ kiedy¶ bia³y"
Porównanie stargo (przeszlifowanego) lakieru i nowego:

 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-25, 21:02   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Niniejszym chcia³bym poinformowaæ, ¿e w dniu dzisiejszym o godzinie 20:00 zakoñczy³em ostatni etap lakierowania Nissana. Jak tylko zabiorê siê za sk³adanie, wrzucê wiêcej fotek.

Niestety na progach powsta³y cztery zacieki. Dwa z nich s± do¶æ du¿e, ale jako, ¿e to progi, nie ma siê czym tak bardzo przejmowaæ. Reszta wysz³a bardzo dobrze. Na prawej, tylnej æwiartce niestety powierzchnia nie zosta³a jednak dobrze dopracowana i s± dwie czy trzy górki. Trudno :) Zobaczymy jak bêdzie siê prezentowa³a ca³o¶æ :)
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-10-25, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Ciekawe jak bêdzie siê prezentowa³ "posk³adany" Nissan.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

rude.boy
Wys³any: 2011-10-25, 23:30   
0
UP DOWN


Posty: 203
rowniez jestem bardzo ciekawy, szczegolnie co znacza te male gorki, ale cos czuje ze bedzie przyzwoicie. fajnie by bylo zobaczyc foty w porzadnej rozdzielczosci jakby sie dalo, pozdro
_________________
Honda The Power Of Dreams

"zawsze pod pr±d, bo z pr±dem p³yn± tylko ¶mieci"
http://youtu.be/3o55ca8rSPE
http://youtu.be/vU_R980SZVs

http://youtu.be/b6m9DDlBGu4

Semper Fidelis
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-26, 19:00   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Za moment wychodzê zabieraæ siê za sk³adanie.

Fotki oczywi¶cie bêd± i nie bêdê ukrywa³ ¿adnych niedoróbek, ale jestem pe³en nadziei, ¿e ogólnie bêdzie siê prezentowa³ w³a¶nie przyzwoicie :)
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-31, 18:35   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Wczoraj uda³o mi siê zakoñczyæ sk³adanie Nissana. Fotki z efektu koñcowego wstawiê jutro, bo wcze¶niej nie uda³o mi siê zrobiæ.
Kiedy¶ w swoim temacie gungun napisa³, ¿e nie za³o¿y³ nowego b³otnika przed lakierowaniem i to by³ b³±d. Ja zrobi³em co¶ podobnego. Chodzi o zderzak, który kilka lat wcze¶niej kupi³em od znajomego i rzekomo mia³ pochodziæ od Nissana. Niestety przy³o¿y³em go tylko na szybko i nie zauwa¿y³em, ¿e jest za du¿y :) Nie nadaje siê zupe³nie. W zwi±zku z tym Nissan skoñczy³ na pewien czas ze starym, uszkodzonym zderzakiem.
B³otnik te¿ skleilem ¼le i przy monta¿u musia³em go mocno podgi±æ, przez co na krawêdzi szpachlówka i lakier pêk³y. Nie widaæ tego bardzo, ale muszê jako¶ zabezpieczyæ przed wilgoci±.
Za wcze¶nie te¿ zaklei³em dach, przez co na samym tyle pozosta³ pó³centymetrowy matowy ¶lad po ta¶mie. Nic strasznego, ale z bliska widaæ.
To chyba wszystkie wpadki. Wiem, ¿e ca³kiem sporo, ale to moje pierwsze lakierowanie, wiêc sobie jako¶ wybaczê ;)
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-31, 19:43   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
zderzak akurat to mogl byc od nissana ale sie odksztalcil,ja ostatnio u siebie mialem astre g co dosc dlugo stala u mnie a zderzak lezal obok i tez mialem problemy zeby to ponownie spasowac...a blotnik nie tak zle bo ja spedzilem z kolego pol dnia zebo wogole go przykrecic:)
 
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-10-31, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
gugun napisa³/a:
zderzak akurat to mogl byc od nissana ale sie odksztalcil,ja ostatnio u siebie mialem astre g co dosc dlugo stala u mnie a zderzak lezal obok i tez mialem problemy zeby to ponownie spasowac...a blotnik nie tak zle bo ja spedzilem z kolego pol dnia zebo wogole go przykrecic:)

No to faktycznie nie narzekam ju¿ na b³otnik :)
Zderzak mo¿e i jest od Nissana, ale nie od tej wersji, któr± mam. Jest za szeroki po 5 cm z ka¿dej strony i mocowania pod spodem zawadza³y o mocowanie ch³odnicy.
No nic. Jutro sam siê Nissanowi jeszcze raz poprzygl±dam i oceniê :) Wy tak¿e :)
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-11-01, 17:59   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Dzi¶ umy³em ca³e auto i dok³adnie przyjrza³em siê efektowi koñcowemu. Otó¿ jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wysz³o, wg mnie oczywi¶cie, przyzwoicie. Tylko jeszcze ten czarny zderzak czeka na wymianê, ale to za jaki¶ czas, bo teraz muszê ogarn±æ inne, zaniedbane wcze¶niej, sprawy.

Kolorek jest tak bia³y, ¿e z bliska dos³ownie razi w oczy, a krople czystej wody wydaj± siê brudne :D Serio my¶la³em, ¿e nie sp³uka³em brudu.

Jak obieca³em, dodajê fotki:



















Teraz wspomniana wcze¶niej górka, która jednak jest widoczna s³abiej ni¿ mi siê wydawa³o, ale to te¿ zale¿y od o¶wietlenia. Prawie na samym ¶rodku zdjêcia:



I na koniec, ¿eby nie by³o za s³odko, pêkniêcie szpachlówki przy zak³adaniu b³otnika:



Nie zrobi³em jeszcze fotek zacieków na progach, ale nie ma siê czym chwaliæ :P Bywa.

Ogólnie jestem zadowolony, tylko jeszcze zderzak przedni.

Ka¿dy jednak oceni po swojemu :)
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-11-01, 18:14   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Jeszcze tylko fotka "before/after" :D

 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-11-02, 00:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
W porównaniu do tego co by³o, wygl±da o niebo lepiej.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

gall
Wys³any: 2011-11-02, 07:09   
0
UP DOWN

Posty: 235
...a na przedni zderzak zabrak³o lakieru :?: Czy to zamierzone dzia³anie :?:
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-02, 07:53   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
faktycznie razi po oczach ;) skoro wszystko masz w lakierze to i zderzak by siê przyda³o.
_________________

 
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-11-02, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
gall napisa³/a:
...a na przedni zderzak zabrak³o lakieru :?: Czy to zamierzone dzia³anie :?:

Ani jedno, ani drugie :)
Simon napisa³/a:
...skoro wszystko masz w lakierze to i zderzak by siê przyda³o.

Oczywi¶cie zderzak bêdzie w kolorze, ale za jaki¶ czas.

Sprawa wygl±da tak, ¿e kilka lat temu kupi³em od znajomego zderzak, który rzekomo mia³ byæ od takiego Nissana. Przymierzyli¶my na oko i wydawa³o siê, ¿e to ten. Przed lakierowaniem tak¿e przy³o¿y³em go do samochodu, ale tylko na kilka sekund. Przód pasowa³, wiêc zabra³em siê do pracy. Przy sk³adaniu samochodu okaza³o siê, ¿e owszem przód praktycznie pasuje, ale po bokach jest za szeroki o 5-10 cm z ka¿ej strony. W ogóle okropnie to wygl±da³o, nawet gdyby nie szeroko¶æ, to i tak nie pasowa³ do linni nadwozia. I tak to by³o...
 

rude.boy
Wys³any: 2011-11-02, 22:06   
0
UP DOWN


Posty: 203
"a mowili ze skoncze na zlomie" :) jeszcze nie, hehe furka odratowana na pewno jeszcze dlugo bez wstydu bedzie wozic wlasciciela i jest cacy, gratuluje
_________________
Honda The Power Of Dreams

"zawsze pod pr±d, bo z pr±dem p³yn± tylko ¶mieci"
http://youtu.be/3o55ca8rSPE
http://youtu.be/vU_R980SZVs

http://youtu.be/b6m9DDlBGu4

Semper Fidelis
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-12-09, 20:23   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
Witam ponownie szanownych kolegów :)

Niestety nie dowiemy siê jak d³ugo wytrzyma moje lakierowanie, poniewa¿ dzi¶ przez przypadek sprzeda³em Nissana :D

Ciekawa historia, bo jaki¶ handlarz z autokomisu znalaz³ og³oszenie sprzed 1,5 roku, kiedy nie by³ jeszcze polakierowany :D

Najlepsze historyjki mi wciska³, ¿eby utargowaæ ^^

Po pierwsze, powiedzia³em, ¿eby przys³a³ maila to wy¶lê mu nowe zdjêcia. Przysy³a, a mail autokomisu. Widaæ, ¿e przyjecha³ z lakiernikiem swoim, bo go¶æ w ubraniu roboczym upapranym w lakierach, ale nic.

Twierdzi, ¿e to dla syna, ale widzi, ¿e to skarbonka, bo tu nie dzia³a ¶wiat³o, tam reflektor tylny uszkodzony, tu zderzak czarny, tam co¶ innego. ¯e da mi tyle i tyle, a ja, ¿e mi nie zale¿y, bo nie planowa³em sprzeda¿y.

To z drugiej strony, ¿e musia³ jechaæ, a tu zderzak uszkodzony, ja mu nic o tym nie powiedzia³em. Jego syn dzwoni³ i nic nie chcia³ s³uchaæ, tylko on przyjedzie na miejsce i pogadamy.

To przyczepi³ siê do ubezpieczenia. Mia³em w mBanku co miesi±c sk³adkê, czyli do koñca stycznia ma jeszcze wa¿ne. On, ¿e to bêdzie kosztowa³o tyle co ca³e to auto. Ja, ¿e to zale¿y od zni¿ek. Ale to dla syna, a on ma dopiero 30 lat i nie ma ¿adnych zni¿ek :D

No i wtedy siê ju¿ wkurzy³em i poszed³em po szefa (bo to w pracy siê rozgrywa³o). Za chwilê szef przychodzi do mnie i mówi, ¿ebym drukowa³ umowy :D

Dodam, ¿e go¶æ sam zaproponowa³ cenê przez telefon, a potem ¿ebym jeszcze opuszcza³ krakowskim targiem. A mi nie zale¿a³o na sprzeda¿y i tyle musia³ daæ :)

Tak koñczy siê historia Nissana.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-12-09, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Fajnie ¿e ludzie kupuj±c stare auto chc± dostaæ do niego op³acone oc na nie wiadomo jak d³ugo.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-12-09, 22:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Sw.Piotrek napisa³/a:
Fajnie ¿e ludzie kupuj±c stare auto chc± dostaæ do niego op³acone oc na nie wiadomo jak d³ugo.

To jest kolego "samo ¿ycie" ;) dasz palca a oni chc± rêki :tak:
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-10, 10:30   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
teraz jak juz masz wprawe to kup cos podobnego i maluj:)
 
 

CopyManpl
Wys³any: 2011-12-10, 20:39   
0
UP DOWN

Posty: 82
Sk±d: £ód¼ - okolice
gugun napisa³/a:
teraz jak juz masz wprawe to kup cos podobnego i maluj:)


No tak :D Interes gara¿owy mo¿na wykrêciæ, ale nie mam czasu na takie projekty :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania