Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
maras 
Wys³any: 2007-09-20, 01:02   Odrdzewiacze typu R-STOP
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
No w³a¶nie, co my¶licie o produktach tego typu?? Teoretycznie maj± one wi±zaæ rdze chemicznie, umo¿liwiaj±c od razu szpachlowanie. Kiedy¶ u¿ywa³em R-Stopa, ale chyba nie wiele to pomog³o, bo rdza siê pojawi³a na nowo, a mo¿e w³a¶ciwie nie zosta³a wcale zwi±zana. Mam do zrobienia do¶æ mocno skorodowany samochód i ¶rodek tego typu znacznie przyspieszy³ mi pracê. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziêkujê
 

robert 
Wys³any: 2007-09-21, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 3
Z mojego doswiadczenia wszystkie tego typu srodki sa malo skuteczne . Lepszym rozwiazaniem jest dokladne oczyszczenie powieszchni jezeli posiadasz piaskarke to wypiaskowanie i uzycie epoksydu. Jest najlepszym z dostepnych materialow zabezpieczajacych blache przed korozja i wiazacych rdze . Oczywiscie nie mozna nakladac go na luzna rdze dokladne oczyszczenie powierzchni to podstawa . Pozdrawiam
 

maras 
Wys³any: 2007-09-21, 23:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Tak, wiem, ¿e najlepiej jest oczy¶ciæ, ale czasem zostaje trochê rdzy we w¿erach, a dalsze szlifowanie mo¿e powa¿nie os³abiæ materia³. Poza tym, teraz bêdê robi³ samochód, który ma skorodowane trudno dostêpne miejsca, st±d moje pytanie, bo i tak wszystkiego nie da siê usun±æ, a nie chcia³bym zrobiæ tandety :neutral: A na forum kiedy¶ czyta³em, ze kto¶ odradza³ brunoxa, ale w³a¶nie app r-stopa poleca³. U¿ywa³em R-stopa dwa razy, rok temu i dwa lata temu, no i faktycznie, mog³o by byæ lepiej(akurat by³o to na moich samochodach)
 

DrCruel
Wys³any: 2007-09-24, 20:01   
0
UP DOWN


Posty: 418
Moim zdaniem, idea aby zwi±zaæ i skutecznie zatrzymaæ rdzê we w¿erach jest s³uszna ...ale wszystko jest kwesti± u¿ytej chemii. Chyba najbardziej do tego celu nadaj± siê epoksydy ze wzglêdu na swoje usieciowanie. Jednak sama ¿ywica to nie wszysto, taki ¶rodek musi dobrze wytrawiaæ tlenki, tak jak np. wash primery tyle ¿e one maj± za s³ab± ¿ywicê aby resztki rdzy zwi±zaæ. Dlatego pojawiaj± siê ró¿ne epoksydy wytrawiaj±ce, w ró¿nej jako¶ci. Jedne znane s± bardziej (reklama, sprawna dystrybucja) a inne mniej, trzeba dobrze szukaæ na rynku aby znale¼æ co¶ ciekawego bo to produkty niszowe.

My¶lê ¿e i R-Stop i Brunox mo¿e byæ skuteczny pod warunkiem ¿e kolejne warstwy bêd± przyzwoite tzn. podk³ad epoksydowy lub dobry akryl, szpachlówka, podk³ad arylowy, lakier.
 

maras 
Wys³any: 2007-09-25, 00:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
DrCruel, wielkie dziêki za konkretn± odpowied¼!! Faktycznie, tam gdzie zrobi³em tak jak piszesz(mówiê o robocie z przed 2 lat), rdza ju¿ siê nie pojawi³a, a sprawdza³em przyczepno¶æ pow³oki z ciekawo¶ci :wink: Z tym,¿e wtedy zamalowa³em to podk³adem akrylowym novola. Teraz dodatkowo u¿yjê epoksydu.
A w³a¶nie, co z wash primerami?? Czy je te¿ mo¿na stosowaæ na powierzchnie, która nie jest do koñca oczyszczona z korozji??
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group