Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
billy2000
Wys³any: 2011-08-25, 11:35   Konserwacja podwozia farbami firmy OLIVA
0
UP DOWN

Posty: 68
Witam. Chcê zakonserwowaæ podwozie w swoim aucie. Czyta³em, ¿e firma OLIVA robi dobre farby w przystêpnej cenie. Jest jednak tyle produktów, ¿e ciê¿ko co¶ wybraæ nie maj±c do¶wiadczenia. My¶la³em o zastosowaniu:
- EPIRUST 2002 - podk³ad epoksydowy (OLIVA).
- EMAPUR MARINA - emalia poliuretanowa (OLIVA).

Czyta³em o technologiach malowania itp. Interesuje mnie jednak czy ten zestaw farb bêdzie dobry do konserwacji ramy i ca³ego podwozia.
Z góry dziêkujê za odpowiedzi.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-08-25, 15:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Czyta³e¶ o tych farbach na forum szkutniczym? ;) Pozdrawiam! :spoko:
 

billy2000
Wys³any: 2011-08-25, 22:59   
0
UP DOWN

Posty: 68
Czyta³em na forum samochodowym. Je¶li kto¶ ma zastrze¿enia to proszê pisaæ. A jakimi farbami najlepiej konserwowaæ podwozie? Zdania s± podzielone. Jedni mówi± ¿e Hammerite inni ¿e corina+olejna jeszcze inni ¿e podk³ad epoksydowy + farba poliuretanowa. Równie¿ s³ysza³em o podk³adzie reaktywnym, a na to akrylowy. Kilka osób chwali³o masê bitumiczn±. Ostatnio te¿ kto¶ poleca³ chlorokauczukow±. Wybór jest wielki ale co wybraæ by raz zrobiæ mieæ spokój?
 

chudson
Wys³any: 2011-08-26, 17:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
masy bitumiiczne i baranki to ochrona od uszkodzeñ mechanicznych natomiast pod nimi ³adnie rozwinie siê rdza je¶li nie dasz pod spód podk³adu. Zale¿y te¿ jak wygl±da podwozie, czy ju¿ s± rdzawe miejsca lub mocno zardzewia³em.

Je¿eli jest to niezbyt stare auto w którym pod orginalnym zabezpieczeniem wychodzi rdza to trzeba to zerwaæ i osuszyæ a nastêpnie wyczy¶ciæ ile siê da.

Ja bym da³ epoksydowy lub reaktywny + akrylowy ( tylko grubo akrylem ) a na to baranek lub bitex do tego w profile zamkniête odpowiedni ¶rodek i powinno byæ ok.

poliuretan d³ugo schnie, niby powinien daæ tem sam efekt co powy¿sze ale nie mam przekonania do tych farb w autach
 

billy2000
Wys³any: 2011-08-27, 12:33   
0
UP DOWN

Posty: 68
Mam na razie ca³e przednie zawieszenie do malowania czyli wahacze, piasty, os³ony, uchwyty itp. Potem wezmê siê za ramê.
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-27, 15:10   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jesli wypiaskowane lub gola blacha to za to recze glowa http://katowiceslask.paje...t_primer_3.html na osobowki moze i sie nie nada ale ramy felgi i inne przy odpowiednio grubej warstwie :spoko: :spoko: :spoko: :spoko: :spoko: ja na tym robie,smierdzi jak cholera ale te wszystkie podkladziki samochodowe nie maja polotu zadnego
 
 

billy2000
Wys³any: 2011-08-29, 14:09   
0
UP DOWN

Posty: 68
Tanie te farby. Ciekawe ile w sklepie kosztuj±. Nie znalaz³em ¿adnego sklepu. Problem jest jeden. Co ja bym zrobi³ z 20L podk³adu epoksydowego i 10L poliuretanowej farby. Przyda³o by siê mi max po 5L. GUGUN a to Ty sprzedajesz togo teknosa? Ceny super. Ponad po³owê tañsze ni¿ w sklepie. Namówiê kumpla mo¿e siê zgodzi. Ale bym musia³ poliuretanow± dokupiæ TEKNODUR.
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-29, 14:41   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja nie sprzedaje,tylko klient mi przywozi,gdzies z netu to bierze..bym ci odlal te z 3l ale w sobote wymalowalem reszte nna rame od iveco..nakrec kogos i bierz,cena jak za 5l epoxydowego zwyklego a na tego typu sprawy jest cholernie dobry,ja tam malowalem kola od ciezarowek po piaskowaniu tym i do dzisiaj nic nie wylazi.nie wiem jak reszta ale podklad fajny.
 
 

billy2000
Wys³any: 2011-08-29, 22:45   
0
UP DOWN

Posty: 68
A ta farba ¶wie¿a jest? Bo og³oszenie z 2008 roku. Ja tam nie wiem ile ma wa¿no¶æ farba.
 

gugun 
Wys³any: 2011-08-30, 17:41   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
szczelnie zamknieta ma dosc dlugi okres waznosci to jest raz a 2 to fakt ze jesli ktos sie oglaszal kiedys to mozliwe ze ma nadal dostep do tych farb...skad jestes??nie chcesz napisac tu nap na priw.dostalem nowy baniak dzisiaj 20l to jutro jak podjedziesz to ci odlac moge z 2l jak masz nie daleko bo jutro najprawdopodobniej odbiera naczepe to farbe weznie...
 
 

vitara 
Wys³any: 2011-12-25, 15:03   
0
UP DOWN

Posty: 25
Sk±d: Rzeszów
a do konserwacji podwozia samochodu terenowego wyprawowego co polecacie ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group