Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gugun 
Wys³any: 2011-10-27, 17:45   jakie powinny byc zarobki??
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
z tego wzgledu ze wielu z was pracuje w lakierniach,i dorabia sobie po godzinach lub tez nie robi nic po pracy mam pytanie odnosnie tego ile powinien dostac taki zwykly lakiernik,pomocnik czy tez kierownik lakierni???nie zebym sie chwalil czy tez zalil ale dostalem propozycje pracy jako boss lakierni pensja ma byc ponoc dobra,niby to zlalem i nawet nie pytalem ile ale zastanawiam sie czy nie olac czasem tego swojego warsztatku i nie skorzystac,zawsze to 8h pracy w kabinie a po godzinach mozna zawsze cos dorobic z tym ze nie wiem czego mam sie spodziewac bo wiadomo ze za tysiak czy dwa to mi sie to nie kalkuluje a ci co robia to wiedza ile sie zarabia na podobnych stanowiskach???wrazie jakbym sie dogadywal wiedzial bym miejwiecej ile moge sobie zawolac itp zebym nie wyskoczyl jak filip z konopi:)
 
 

arus
Wys³any: 2011-10-27, 18:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
To boss w kabince pracuje ?????
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-10-27, 19:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
pomocnik lakiernika 900 - 1800, lakiernik od 1500 do 4500 z³ ... kierownik lakierni / blacharni od 1800 do 6000 z³.

Napisz sk±d jeste¶ to zacisnê te wide³ki ... ale nie mam aktualnych informacji z zachodniopomorskiego. ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

arus
Wys³any: 2011-10-27, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
900 to nawet nie jest minimum bo z 1386 brutto to netto wychodzi co¶ pod 1100 pln
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-27, 20:30   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
arus napisa³/a:
To boss w kabince pracuje ?????
a co chodzi,nudzi sie i trzepie kase???
PROJEKTER napisa³/a:
pomocnik lakiernika 900 - 1800, lakiernik od 1500 do 4500 z³ ... kierownik lakierni / blacharni od 1800 do 6000 z³.

Napisz sk±d jeste¶ to zacisnê te wide³ki ... ale nie mam aktualnych informacji z zachodniopomorskiego.
okolice torunia "maly serwis diagnostyka blacharnia lakiernia ok 13stanowisk na lakierni z 2 uczni 2 pracownikow + ja mialbym byc odpowiedzialny za wszystkich + glownie lakierowac...tak tez myslalem ze ok 4-5tysi to taki standard w sumie dosc dobry...jutro maja mi przywiesc 2 swoje auta do lakierowania bo maja dlugie terminy i brak czasu na swoje to moze zaglebie temat:P
 
 

Nokia 
Wys³any: 2011-10-27, 20:44   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Jakbys mia³ dostawac 4500 ma miesiac i do tego chocby psikn±c np. maske i 2 zderzaki na miesiac u siebie wydaje mi sie ze spoko op³aca sie.
 

arus
Wys³any: 2011-10-27, 21:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
W innym po¶cie piszesz ¿e prowadz±c jednoosobow± firmê 200 za dniówkê to norma czyli po odliczeniu ZUs i jakich¶ podatków ile Ci kolego zostaje ??? Ja pracujê na stanowisku lakiernika tylko ¿e w przemys³ówce i mam 2900 brutto . Znam wiêkszo¶æ lakierników w okolicy i zarobki mamy zbli¿one czy to ASO czy inne warsztaty A kierownik w Fiacie zarabia mniej od lakiernika ^^
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-10-28, 06:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Zarobki zawsze zale¿± od systemu jaki przyjmie pracodawca. Tam gdzie jest jaka¶ premia procentowa bêd± on p³ywaæ raz do góry raz na dó³. 40 % premii to ju¿ jest g³upie jak kto¶ siê na to godzi ... a czêsto ma³e warsztaty tak próbuj± siê rozliczaæ z lakiernikami.

Co do pensji minimalnej to nie zapominajcie jednak ¿e bardzo wielu ludzi pracuje bez ¿adnej umowy. W okolicach Rzeszowa gdzie mam trzech klientów z dzia³aj±cymi lakierniami pomocnik lakiernika zarabia ( dostaje do rêki ) 800 z³. :/ i pracuj± ch³opaki z nadziej± ¿e za jaki¶ czas bêd± ju¿ lakiernikami.

Co do okolic Torunia to nie wiem jak jest w okolicach, ale w samym Toruniu w obu ASO jakie znam lakiernicy dostaj± ( dostawali w czerwcu ! ) sta³± pensjê i ok 15 % od przerobu co daje im do r±czki ¶rednio 3000 z³ ... tak¿e sza³u tam nie ma, ale te¿ nie s± to g³odowe pensje.

@gugun nie wiem jak chcesz po³±czyæ pracê kierownika i lakiernika bo to ju¿ jest sprawa systemu organizacyjnego ka¿dej firmy ... ale kierownik w kombinezonie to po prostu brygadzista nawet jak brygad± jest ca³a za³oga lakierni. Na takim stanowisku nie ma specjalnie du¿ej ró¿nicy, lakiernik czy brygadzista lakierni ... mo¿e z 500 z³. To raczej funkcje mianowane, a nie organizacyjne.

Jak dostaniesz 4000 do ³apki to my¶lê ¿e krzywdy nie bêdzie je¿eli ta praca to normalne warunki, wiêkszo¶æ pensji zarejestrowana i nie bêdziesz tyraæ po 10 -12 godzin. 5000 to ju¿ wysokie wynagrodzenie jak na takie czasy i raczej dotycz± one Warszawy i okolic, czasami Poznania i Wroc³awia. W samej Warszawie i to nie w ASO ale w bardzo przyzwoitym ogromnym warsztacie lakierniczym przy naprawach nowych samochodów maj± 5000 - 6000 ty¶ ( tak twierdz± ) co osobi¶cie uznajê za du¿e wynagrodzenia ... ale podobno taki jest rynek w Warszawie.

Z du¿ych miast pod tym wzglêdem najgorzej jest w Olsztynie, Krakowie i £odzi jak ostatnio s³yszê te¿ w Czêstochowie ... no i oczywi¶cie jak zawsze w Polsce B w po³udniowa wschodniej jej czê¶ci. Ma³o informacji mam ostatnio z Trójmiasta, ale w 2009 roku lakiernicy w nowej ASO dostali oferty te¿ na poziomie 3000 z³.

Jednak to informacje od szefów a nie samych lakierników ... a sposob liczenia zale¿y od miejsca siedzenia ^^ . No i to liczenie neeto brutto zawsze ka¿demu wychodzi inaczej. Nie ma co ukrywaæ ¿e w 6 przypadkach na 10 to minimalna podstawa 1400 i reszta po za obiegiem. W ASO to zdarza siê rzadziej. W warsztatach to absolutny standard. Tu kasa wp³ywa bez FV i paragonów wiêc i koszty s± bez FV i paragonów.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-28, 08:21   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
arus napisa³/a:
W innym po¶cie piszesz ¿e prowadz±c jednoosobow± firmê 200 za dniówkê to norma czyli po odliczeniu ZUs i jakich¶ podatków ile Ci kolego zostaje
napisalem ze prowadzac jednoosobowa firme 200zl dziennie na czysto powinno sie minimalnie srednio zarobic a w innym przypadku lepiej isc do roboty :)
PROJEKTER napisa³/a:
gugun nie wiem jak chcesz po³±czyæ pracê kierownika i lakiernika bo to ju¿ jest sprawa systemu organizacyjnego ka¿dej firmy
poprostu maluje im auta ich na ktore nie maja czasu u siebie od jakiegos czasu,czasem jak cos lepszego to skocze u nich na kabine ale glownie u siebie i dobrze sie dogadaujemy wiec chcieli by zebym przyszedl do nich,przypilnowal dobrej roboty innych,poduczyl uczni ale glownie bym sobie siedzial w kabince lakierowal i mieszal farby bo maja swoj mieszalnik rm/a zadnej brudnej roboty typu kit ani tyrania po 12h jak to u siebie bo wiadomo czas to pieniadz:)jak sa checi to sie zostaje dluzej:)z tego co sie orientuje to taki standard to 2-3k u nich jesli chodzi o lakiernikow i blacharzy,wiec skoro zaproponowali wiedzac ze czasem tygodniowo zostawiaja z 3k u mnie to chyba nie mieli na mysli 2k na miesiac bo by im wstyd bylo:)no a co do warunkow to mysle ze by bylo ok,tymbardziej ze dobrze znam wszystkich,ostatnio bylem ogladac robote to 3h mnie nie bylo jak sie wdalem w gadke bo to kawka,piwko,papierosek..:)
nokia92 napisa³/a:
Jakbys mia³ dostawac 4500 ma miesiac i do tego chocby psikn±c np. maske i 2 zderzaki na miesiac u siebie wydaje mi sie ze spoko op³aca sie.
podobnie zaczelem myslec mimo ze na poczatku nie bylem zainteresowany,zawsze podstawa by byla + z 2 jakies mile fuszki na miesiac na spokojnie u siebie,ewentualnie nawet tam po godzinach mysle ze moglbym im cos zrobic prywatnego za normalna stawke.i taki dylemat:) u siebie niby tez sie ciagle robi i cos tam kasuje no ale to material to cos i na bierzaco praktycznie sie rozchodzi,a co cos zostaje to sobie cos wymysle na szybko typu pistolet,maszynka lub jakis inny sprzet co sie przyda:)i tak odliczajac to to raz lepiej raz gorzej,
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang