Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
goroo 
Wys³any: 2011-10-29, 16:03   poczatkujacy i kilka pytan ;)
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
witam wszystkich. od kilku dni przegladam to forum. szczegolnie dzial "airbrush", jako iz chcialbym zaczac sie w to bawic.

naczytalem sie o tym ze nie warto kupowac chinczykow...w sumie racja...z chin wszystko jest kiepskiej jakosci. zastanawiam sie nad kupnem czegos markowego ale jako ze to bedzie moj pierwszy aerograf nie chcialbym odrazu wydawac malej fortunki. mysle nad h&s ultra.

stad pytanie do was...czy ktos kto go posiada i maluje nim nie od wczoraj moglby mi powiedziec czy sprawuje sie on nalezycie ? moze pokazalby jakies pracki wykonane nim ?:)

jesli zdecyduje sie na ultra to ten grawitacyjny...wymaga on nieco mniejszego cisnienia prawda ? czy ktos moze mi polecic np z allegro lub innego sklepu jakas sprezareczke ktora by sie nadawala ?

mam nadzieje ze cierpliwosci wam starczy do odpowiedzenia mi na te kilka pytan ;) pozdro i z gory dzieki ;)
 
 

lak 
Wys³any: 2011-10-29, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 223
Ten areo,o którym wspomnia³e¶ to jak najbardziej.Lepiej zacz±c od dobrego sprzetu i zaoszczedzic sobie stresu i nerwów....
 

goroo 
Wys³any: 2011-10-29, 22:42   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
miales go w lapkach ?:) czy tak jak ja poprostu cos tam o nim czytales ?:)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-10-30, 15:14   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
ludziki wypowiadajcie sie cos :D bez waszej pomocy stoje w miejscu a chcialbym w miare szybko cos zakupic :)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-10-31, 16:27   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
ja osobi¶cie u¿ywam Paasche V-set i jestem bardzo zadowolony. Dostêp do czê¶ci jest bardzo dobry i s± w przyzwoitych cenach np. ig³y czy dysze po 25z³ i do tego w PL w 24h mo¿na mieæ w domu. Talon jest nowszy od mojego i mo¿e byæ tylko lepszy.Gdybym zmienia³ aero to w³a¶nie na niego.
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-10-31, 17:53   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
wlasnie sie dowiedzialem ze sa do niego inne dysze. talona wzialem pod uwage ze wzgledu na wiekszy zbiorniczek ale okazalo sie ze do evo mozna tez wieksze zbiorniczki zamontowac niz 5ml wiec chyba zdecyduje sie na evo jednak. ehh ciezkie te wybory ...szczegolnie ze nie jest to tania zabawa
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-01, 10:34   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
czy H&S ewolution z wieksza dysza i wiekszym zbiorniczkiem komportowo namaluje cos na scianie ? powiedzmy wielkosc 3m x 3m
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-01, 16:39   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
jak ka¿dy inny
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-01, 19:46   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
no to super. czyli 2 w 1 i precyzja i malowanie wiekszych powierzchni. szkoda ze taki drogi ale chyba jednak sie skusze.
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-01, 19:51   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
Przy malowaniu du¿ych powierzchni przydaje siê równie¿ mini pistolet lakierniczy-znacznie przyspiesza prace.jak nie masz kasy nawet jaki¶ tañszy polecam kupiæ.
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-01, 19:57   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
to nie jest zla mysl jednak narazie poucze sie operowac samym aerografem. ogolnie rysuje ...w photoshopie za pomoca tabletu...ale chce sprobowac sil w aerografie. a i mam pomysl co do moich scian w pokoju :) beda to 2 portrety....boxerow :)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-01, 21:41   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
a lakierujesz co¶?? je¶li tak to poradzisz sobie szybko z opanowaniem aerografu. Powodzenia :spoko: i czekamy na pierwsze prace.
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-02, 08:24   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
heh na pewno pierwsza praca sie pochwale :)

niesttety aerograf to nie wszystko...trzeba jeszcze sprezareczke :) na pierwsze prace pozycze z pracy lub poprostu w pracy po godzinach cos potworze :) mamy tam taka sprezareczke http://allegro.pl/stanley...1886239349.html przynajmniej tak wyglada ;)

jednak w zaciszu domowym takiej nie wlacze ...mysle nad czyms cichym. czy cos takiego sie nada ?
http://allegro.pl/mini-ko...1894029774.html
lub
http://allegro.pl/mini-ko...1906227460.html
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-02, 10:25   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
zajrzyj w dzia³ og³oszenia...ja mam na sprzeda¿ taki kompresorek i jak dla ciebie powiedzmy za 150z³ oddam.
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-02, 11:34   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
o widzisz. a powiedz mi tylko czy pomiojajac fakt ze non stop moze dzialac tylko 20min pozniej trzeba dac jej odpoczac...da sie na niej pracowac ? tzsn czy podaje stale cisnienie i ogolnie czy komfort pracy przez te 20min jest ok ?
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-02, 13:37   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
Szczerze powiem, ¿e pracowaæ siê da z tym ¿e ja gdybym mia³ na tym robiæ do³o¿y³bym do niego butle-chocia¿ 2l.Poza tym Ci¶nienie jest ca³y czas sta³e i nie mo¿na go regulowaæ bo i po co jak na mniejszym i tak nie da siê malowaæ. A z butl± by³aby super sprawa bo ten kompresorek spokojnie da³by rade j± nabiæ i mia³by czas na odpoczynek ;)
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-02, 13:48   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
czyli chodzi Ci o cos takiego :)

http://allegro.pl/mini-ko...1888551991.html

nawet 3l jest :)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-02, 13:59   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
tak dok³adnie takie rozwi±zanie.Tylko ta cena ;] a bior±c t± moj± za nieca³e 200 mo¿esz to samo skompletowaæ.
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-02, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
heh cena w sumie niebardzo mi przeszkadza :) a jeszcze jedno pytanie. czy to jest zwykly talon ?
http://www.fine-art.com.p...zestaw-3w1.html
bo widze tu jakies oznaczenia TG-3F i nie wiem czy to jakas inna wersja talona czy zwykly a ten dopisek jest tylko ze wzgledu na to ze jest sprzedawany w secie z czesciami.

ale to chyba nie jest to samo co ? jakos inaczej z przodu wyglada...inna dysza czy cos ...i plastikowy dekielek ?
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-03, 23:08   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
zakupilem wlasnie
http://allegro.pl/mini-ko...1888551991.html
ten niby aerograf odrazu komus oddam w prezencie ale konpresorek mam nadzieje ze bedzie sprawowal sie dobrze i posluzy mi troszke :)

jak tylko dojdzie paczka pojade po aerograf :)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-04, 18:24   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
powiedzcie mi jakie farby kupic na poczatek...nawet jesli mialyby to byc createxy to jakie ? kryjace czy transparenty ?

i jesli chcialbym namalowac cos kolorem to najpierw zwykly bialy a pozniej przykrywa sie to transparentami tak ?:)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-15, 18:11   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
dobra kochani...ostatnie pytanie z tej serii bo juz jutro mam zamiar kupic pierwszy aerograf :)

planuje kupic paashe talon TG-3F

ale z tego co widze tutaj sie pisze tylko o H&S-ach i iwatach ....czy to dlatego ze paashe nie jest dobrym wyborem ?
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Erni 
Wys³any: 2011-11-15, 18:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
s³uchaj, paasche, iwata, badger, H&S to s± najpopularniejsze marki aerografów. Kupisz co¶ z tych fabryk, zrobisz dobrze. Wiadomo ¿ê ka¿dy ma indywidualne "widzi misie" i czy bêdzie le¿a³ dobrze w ³apie czy nie to zobaczysz. Pod wzglêdem technicznym na pewno jest to dobry wybór.
pozdrawiam i zycze milej zabawy
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-15, 18:55   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
dziekuje :)

uspokoiles mnie troche ;)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-16, 20:58   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
no to stalem sie szczesliwym nabywca talona :) farbki zakupione tez. choc po dokladnych ogledzinach w domu zauwazylem ze igla od dyszy 0.25 na samym koniuszku jest lekko wygieta:/ cieniutkie to jak cholera...z moim wzrokiem az ciezko bylo mi zlokalizowac koncowke :D ale chyba ja jakos naprostowalem fartem. mam nadzieje ze bedzie dzialac ;)

jutro pierwsze podejscie bo juz sil dzisiaj nie mam ...zobaczymy jak mi pojdzie :D hehehe
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-18, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
o cholera....ciezka ta sztuka jest :) myslalem ze latwiej bedzie z aero :) samo wyczucie go zajmie mi mase czasu.

nie wiem tez czy wszystko z nim wporzadku....ciezko jest 2 razy taka sama linie uzyskac.
czasami cos w spuscie skoczy i robi kleksa. czesto podczas malowania zwyklej lini na okolo krechy powstaja pajaczki.

mozna naprawde cieniutka linie tym talonem uzyskac....taka jak dobrze zaostrzonym olowkiem ale ciezko taka zrobic z marszu poniewaz spust jak uskoczy to najpierw robi spora plamke dopiero pozniej mozna skorygowac...popuscic...i zrobic naprawde cieniutka linie. nie wiem czy tak powinno byc...czy to kwestia wprawy czy moze cos jest nie tak :( ale uczyc bede sie nadal :)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-18, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
a i mam pytanie....czy odciagajac spust maxymalnie w tyl...bez wciskania...powinno tez leciec powietrze ? nic nie wciskam tylko odciagam na maxa i powietrze tez leci...nei wiem czy tak powinno byc :/
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

sebsa
Wys³any: 2011-11-18, 22:05   
0
UP DOWN


Posty: 331
co do pajaczkow w okol lini to masz poprostu za gesta farbe rozciencz ja bardziej ,spust odchylany tylko do tylu nie powinien powodowac przeplywu powietrza,bo wtedy nie wciskasz zaworku powodujacego jego przeplyw,a bardzo leci to powietrze??moze jednak troche go wciskasz??
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-18, 22:10   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
ruch w ty³ uruchamia sam± farbê i powietrze lecieæ nie powinno! a czy jak nic nie wciskasz to leci powietrze? Odno¶nie strzelania kleksów to masz pewnie za gêst± farbê lub przysycha ci w dyszy i musi siê jej tam sporo nazbieraæ i wtedy strzela kleksem i dopiero normalnie maluje0te¿ to przerabia³em ;) mnie ju¿ nic nie dziwi ;> ostatnio nawet farba mi lecia³a tylko wtedy jak puszcza³em spust;) a jak naciska³em nic nie lecia³o ;) powodem za gêsta farba...pokombinuj z rozcieñczaniem bo to te¿ trzeba wyæwiczyæ. i ci¶nienie dobierz optymalnie do tego rozcieñczenia(najczê¶ciej przedzia³ 1,5-3bar) pozdro i czekamy na pierwsze prace...
_________________

 
 

Erni 
Wys³any: 2011-11-18, 22:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
odpu¶æ sobie cienkie linie, przynajmniej na razie, chyba nie chcesz nim w zeszycie pisaæ? Co do obs³ugi aero to nie wiem, nie mia³em go w rêku i nim nie operowa³em, mo¿e kto¶ Ci odpowie, kto mial z nim stycznosc. A reszta problemów le¿y po mojemu w farbie i ci¶nieniu. Paj±czki bêd± siê robiæ jak masz nie odpowiednio rozcieñczon± farbê, albo za wysokie ci¶nienie i za blisko aero do pod³o¿a, równie¿ znaczenie ma tutaj pod³o¿e, im mniej ch³onne tym ³atwiej o takie b³êdy. Farba na koñcówce ig³y zasycha co powoduje problemy z rozpylaniem farby, trzeba paluchami co jaki¶ czas oczy¶ciæ, albo zainwestowaæ w retarder, które troche zpowalnia schniêcie. Poczytaj forum by³y tematy dla pocz±tkuj±cych, tam siê dowiesz bardzo du¿o.
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-18, 22:44   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
co do rozcienczenia farby to moze macie racje ale co do spustu to naprawde go nie przyciskam...odchylam tylko na maxa w tyl i powietrze leci....jesli tak nie powinno byc to wlasnie sioe zdenerwowalem :/
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-18, 22:52   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
chodzi dokladniej o to ze jak odchylam to ten zaworek powietrza jakos sie wlasnie wciska....i to powietrze zapiernicza ladnie :/

juz wiem w czym rzecz....spust ma oczko przez ktore przechodzi igla...kiedy cofam spust igla na tyle przeszkadza ze ciagnie spust w dol. tak jakby oczko bylo zbyt male. moze to byc wada fabryczna ? bo z tego co widze spustu czy igly nie da sie zamocowac inaczej jest tak wszystko umieszczone jak powinno byc. mimo to igla przeszkadza i po odciagnieciu powietrze zapiernicza :/
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-19, 16:32   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
kolejny problem ktory zauwazylem to to ...ze po nacisnieciu spustu bez odciagania to ...moj aerograf tez podaje nieco farby...po maymalnym zblizeniu do kartki mozna tak zrobic cieniutenka linie. myslalem ze to przez jakies sufki w dyszy lub na igle wiec rozkrecilem..wyczyscilem ale nadal to samo :/
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

sebsa
Wys³any: 2011-11-20, 18:49   
0
UP DOWN


Posty: 331
wyglada na to ze nie dokonca masz dopchnieta iglice w dyszy jest malutka szczelinka przez ktora leci farba
_________________
w ¿yciu trzeba miec pasje-->AIRBRUSCH
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-20, 22:10   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
tu masz jak najbardziej racje. wymienilem dysze na 0.38 i problem zniknal.,.widocznie dysza jest nieco skrzywiona ...z moim wzrokiem ciezko mi to stwierdzic na 100% ale wydaje mi sie ze jest lekko jajowaty otworek w niej a powinien byc chyba okragly :)

nieco niefajnie ze takie cos zostalo mi sprzedane ale pewnie sprzedawca tego nie widzial. wkoncu go nie uzywal przeciez:)

pierwsza prace mam za soba ale co ja sie naprzezywalemprzy tym :D farba szybko zasycha...na igle przede wszystkim. co chwile trzeba skubac...a w moim przypadku jest to meczace o tyle ze musze co chwile ogkrecac koncowke na dyszy zeby to zrobic :D

no i opanowac musze technike malowania...pomimo ze czarna farbe zmieszalem z biala zeby nie malowac czysta czernia to i tak praca wyglada jak czarna plama :D

kompresorek mi sie zagrzal przy tym wiec jutro to skoncze....dodam gdzie trzeba prawdziwej czerni. szkoda ze na ten szary nie mozna nakladac bialego...zle to wyglada bo moja gumnka niebardzo chce zdzierac ta farbe:)


a i jeszcze pytanie odnosnie rozcienczenia farby. czy jesli maluje wiekszy obszar z dosc duzej odleglosci...tak zeby tylko przycieniowac...to farba zawsze przykrywa ten obszar kropeczkami ? z daleka wyglada jak jednolity cien ale z bliska widac ze to kropeczki z dosc dfuzymi odstepami od siebie. czy tak powinno byc czy moze jakos zle farbe rozcienczylem?
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-20, 22:22   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
pochwal sie prack± :cool:
jak masz kropki to za gêsta farba lub za niskie ci¶nienie.
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-21, 02:36   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
nie pochwale sie bo nie ma czym :D ale druga pracke juz wstawie :)

a co do tych kropek....cisnienie mam okolo 2 barow..czy tam atmosfer. dobre czy zle ? bo moze to faktycznie wina farby...rozrobilem mniej wiecej pol na pol z destylka...farbki mam createxa
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-21, 18:14   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
nie powiniene¶ mieæ kropek-ja te¿ createxa u¿ywam i rozcieñczalnika dodaje ma³o-do 20% i ci¶nienie 2atm. Spróbuj jeszcze bardziej rozieñczyæ-stracisz na kryciu ale kropki powinny znikn±æ.
_________________

 
 

freezef1 
Wys³any: 2011-11-22, 23:09   
0
UP DOWN

Posty: 117
jol pamietaj chlopaku zeby robic przerwy co 30 minut zeby kompresorek ostygl ja smigalem na podobnym kiedys i jesli moge tak to nazwac to pierscien na tloczku wykonany z gumy poprostu sie starl bo tlok sie grzal a jak wiadomo metal sie rozszerza uszczelka tarla o cylinder i po 2 miechach postanowil odejsc na emeryture:P:P ale wezyk pod aero caly czas dziala i fajnie bo pasuje pod iwaty.
_________________
Find your style and run with it, because the only person you have to impress is yourself.
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-26, 19:17   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
wiem wiem freezer :) na pewno bede uwazal zeby go nie przegrzac :)

co do mojej zabawy aerografem. talon ktorego zakupilem okazal sie uszkodzonym fabrycznie. bylem dzisiaj go wymienic. ale kiedy tak lezal i czekal az z nim pojade na wymiane doszedlem do wniosku ze wolalbym chyba jednak H&S evolution. heh. no i udalo mi sie wlasnie na evo 2in1 go wymienic....doplacilem ..dokupilem przewod...i jestem posiadaczem pieknego srebrniutkiego evo :)

pomimo ze talon wyglada fajnie, kiedy wzialem do reki evo, wydal mi sie solidniejsza konstrukcja...bardziej dopracowana.

jutro zaczne cos nim psikac :) dzis moze jakis wzor sobie wymysle :)
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-27, 19:59   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
mam do was sprawe moi drodzy :) wlasnie zaczalem zabawe nowym aerografikiem... pobawilem sie troszke rozcienczaniem farby zeby zobaczyc co i jak...ale ...wokol moich linii powstaje duzo kropeczek...wkleje zdjecia zeby to wam pokazac i powiecie mi moze o co biega :)

http://imageshack.us/phot...1/dsc0502t.jpg/

http://imageshack.us/phot...4/dsc0502t.jpg/

http://imageshack.us/phot...9/dsc0503t.jpg/

zobaczcie sobie na tych zdjeciach. oczywiscie jesli aerograf trzymam blizej powierzchni na ktorej maluje tych kropek jest mniej...ale czasem chcialbym pomalowac na raz wieksza powierzchnie i wtedy powstaja te kropki. przy mniejszych krechach tez sa ale mniej je widac.

na poczatku malowalem na 2atm...pozniej zwiekszylem na 3atm. na poczatku farbke rozcienczylem okolo 20% pozniej doszedlem do okolo 50% a kropki nadal sa.

fakt ze jestem poczatkujacy i na probach kiedys moze do tego dojde ...ale jesli macie jakies rady ktore moga dojscie do tego mi przyspieszyc to bylbym wdzieczny :)
 
 

Majez 
Wys³any: 2011-11-27, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 42
Sk±d: Oborniki wlkp.
jaki areograf? z jaka dysza? jakie farby? jak robiles wpierw gestymi to go po tym wyczysciles?
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-27, 21:22   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
wyzej pisalem jaki :) evolution...tak po malowaniu gesta zostal wyczyszczony a dopiero pozniej wlalem rozcienczona. farby to createx classic.

skoro sie odezwales tzn ze jednak chyba taknie powinno byc nie ?
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-27, 22:03   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
ale ty siê czepiasz ;) jak na pocz±tki to fajne linie ci wychodz±...te 'kopki' mog± byæ spowodowane przez:
-zbyt niskie ci¶nienie
-zbyt gêsta farba
wykluczysz sobie metod± prób i b³êdów.pozdro i czekamy na pierwsze prace ;>
_________________

 
 

Majez 
Wys³any: 2011-11-27, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 42
Sk±d: Oborniki wlkp.
a sory przeoczylem :P
dokladnie kolega wyzej ma racje.
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-27, 22:34   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
pierwsza praca juz jest ale kiepska wiec nie ma sie czym chwalic :P co do cisnienia...3atm to moze byc malo ? to chyba dosc duzo nie ? :)
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Simon 
Wys³any: 2011-11-28, 23:17   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
no du¿e ale jak lejesz budyñ to i 5 atm ci nie wystarczy :rotfl: popróbuj z rozcieñczaniem.
_________________

 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-29, 05:03   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
no pewnie masz racje ...ale tak jak pisalem wczesniej...rozrabialem nawet pol na pol wiec chyba zbyt geste nie byly :(
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

goroo 
Wys³any: 2011-11-29, 17:49   
0
UP DOWN

Posty: 132
Sk±d: Wroc³aw
no wreszcie zakumalem skad mam te kropki na okolo linii :D

nie wciskalem zbyt mocno spustu bo taka blokada wewnetrzna "zaraz psiknie mi kleksem" :D i podawalo malutkie cisnienie...stad te kropki....

teraz wciskam spust mocniej ..jest wieksze cisnienie i lepiej rozpyla farbe :D

zrobilem sobie tez w pracy tki stojaczek na kartki...cos jak sztaluga tylko ze wieksze...i maluje sie zajefajnie :D wreszcie nie musze na czworaka na podlodze biegac :D bo wczesniej malowalem na podlodze :)
problem jest tylko w kompresorze...bo aero dziala juz bez zarzutu :) zbyt szybko sie grzeje...no ale niestety warunki domowe nie pozwalaja mi na uruchomienie innego glosniejszego.
_________________
zak³ad pogrzebowy "RADO¦Æ" - w naszej trumnie wygladasz jak ¿ywy.
 
 

Mcdevil 
Wys³any: 2011-11-29, 18:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Wbijaj go na MAXA. Dopiero przy zamykaniu linii zwalniasz ucisk. A mo¿esz i nie. Bardziej na pocz±tku odchylanie dzia³a w temacie. Pó¼niej bêdziesz siê bawi³ eksperymentowa³ z si³± wci¶niêcia. Z t± pod³og± dobrze ¿e rozwi±za³e¶, bardziej naturalne jest mazanie w przyblizonym pionie. Pod³ogi u¿ywaj do wycinanek.
"zbyt szybko sie grzeje" mo¿e wystaw go na balkon, a najlepiej przed skipem ;)
Nie musisz mieæ g³o¶niejszego, obadaj temat w stylu "zrób to sam" lub na ¶wiêta zamiast nowego telewizora do salonu, spraw sobie profeskê pod choinkê.
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group