Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
and6412
Wys³any: 2011-10-30, 12:17   Sk±d braæ arkusze blach
0
UP DOWN

Posty: 8
Sk±d: Kraków
Witajcie
Pytanie dla profesjonalistów pewnie trywialne i g³upie. Jednak ja jestem hobbyst± który zabra³ siê za remont zabytkowego samochodu.
Porad¼cie mi proszê gdzie nabywaæ arkusze p³askich blach o ró¿nych grubo¶ciach takich aby nadawa³y siê do dorabiania elementów samochodu.
S± ró¿ne rodzaje stali na blachy? Nie wiem czy kupno takich w sk³adzie budowlanym to dobry pomys³, podejrzewam ¿e mog± bardzo szybko zacz±æ gniæ, pasowa³o by tak¿e aby nie mia³y rdzy powierzchniowej.

Z góry dziêki za pomoc.
 

Homer S. 
Wys³any: 2011-10-30, 13:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Sk³ady budowlane to blachy trzymaj± na dworze . Ja kupujê tylko w firmach typu Centrostal , Centometal czyli tych które handluj± stal± . W takich firmach blachy s± magazynowane czyste i ca³kowicie wolne od rdzy (pokryte olejem). Grubo¶æ powinna odpowiadaæ blachom remontowanego pojazdu lub danego elementu. Oczywi¶cie s± ró¿ne rodzaje blach ale ogólnie czym tañsza tym bardziej plastyczna ( wysokot³oczna) . Mo¿na wyszukaæ w sieci symbole jakie odpowiadaj± za rodzaj i przeznaczenie danej blachy ale u mnie normalnie jest tylko wysokot³oczna a inne gatunki na zamówienie. W skali roku zu¿ywam nawet kilkana¶cie arkuszy blachy i jak kupujê blachê np. 0,8mm musi siê ³atwo wyginaæ i nie sprê¿ynowaæ .
_________________

 

and6412
Wys³any: 2011-10-30, 15:39   
0
UP DOWN

Posty: 8
Sk±d: Kraków
Hehe, powiniene¶ zmieniæ nick na Homer Niezawodny. Nie pisze du¿o tutaj ale czêsto czytam. generalnie dziêki za rady, tego mi brakowa³o. Rozejrzê siê w mojej okolicy za podobn± firm± i tam ju¿ pewnie dostanê jeszcze precyzyjniejsza poradê.

Dziêki jeszcze raz.
 

Krzysztof102 
Wys³any: 2013-02-04, 09:05   
0
UP DOWN

Posty: 6
Sk±d: Gdansk
Chcia³ bym od¶wie¿yæ temat mo¿e teraz kto¶ poradzi jaki gatunek, typ,rodzaj blachy kupiæ do prac blacharskich przy oldtimerze Pozdro z 3-city
 

Chali68
Wys³any: 2013-02-04, 10:25   
0
UP DOWN

Posty: 247
Kolego Krzysztofie. Podstawa to czarna 0.8 w zale¿no¶ci jakie auto czy eu czy usa. Jeszcze mo¿esz u¿yæ 0.5 a na elementy no¶ne 1mm. Wszystko zale¿y od auta. Generalnie podstaw± jest 0.8mm. Pozdrawiam.
 

paszczurski
Wys³any: 2013-02-06, 15:49   
0
UP DOWN

Posty: 25
Cze¶æ, blacha w jak± powiniene¶ siê zaopatrzyæ to dc01 b±d¼ wy¿ej ale bez przesady, my¶le ¿e maks 03. Dc oznacza blachê t³oczna czyli miêkk± i plastyczn±, idealn± do pracy rêcznej. Numer przy gatunku np.01 oznacza jej stopieñ t³oczno¶ci. Maksymalna t³oczno¶æ to 06. Na poszycie u¿yj 1 mm, na elementy konstrukcyjne tak± grubo¶æ jaka wystêpuje w aucie które naprawiasz. Pozdrawiam, Tomek.
 

Krzysztof102 
Wys³any: 2013-02-08, 15:54   
0
UP DOWN

Posty: 6
Sk±d: Gdansk
Dziêkuje za pomoc, na pewno to co piszecie przyda siê te¿ innym koleg± z forum i nie tylko.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group