Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 16:41
Autor Wiadomość
DrCruel
Wysłany: 2006-02-04, 13:51   Odstępy między nakładanymi warstwami.
0
UP DOWN

Bzyku
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 8:06 am Temat postu: Odstępmy między nakładanymi warstwami
--------------------------------------------------------------------------------
Mam takie pytanie.
Kładąc lakier bezbarwny grubiej kładziemy jedną cienką warstwe na początku i czekamy niech przyschnie i druga tak? Jakie odstępy czasowe między jedną a dugą warstwą żeby nei robić zacieków?

Wczoraj pomalowałem lusterko troszkę rzadszym lakierem i coś pięknego powierzchnia lustro idealnie gładka nigdy mi taka nie wyszła nie chwaląc się oczywiście, bo zawsze miałem taką skórkę pomarańczki i musiałem polerować. Tu gdyby nei zaciek kolejny na nowym pistolecie to też nie musiałbym polerować ale zawsze coś. Pomalutku dojdziemy do wprawy

looqasch
Wysłany: Czw Gru 22, 2005 10:18 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Tak z 10 - 15 min przy temperaturze 20 stC jeśli chłodniej to odczekać dłużej. Wydaje mi się ale 30 minut to też nie za dużo.

malarz
Wysłany: Sob Gru 24, 2005 9:21 am Temat postu:
Możesz też sprawdzić "paluszkiem"

Dotykasz delikatnie paluszkiem do pierwaszej warstwy lakiery w miejscu malo widocznym i odrywasz go tak średnio szybko. Jak za paluszkiem ciągną się takie nitki to znak że można nakladać kolejna warstwe.
W niskich temperaturach będzie to kilkanaście minut a w wysokich (letnich) może to być nawet 4-5 min.
Tylko później nie oblizuj paluszka

Lakiernik1
Wysłany: Pią Sty 06, 2006 7:20 pm Temat postu:
kazdy lakier ma tzw karte techniczną ( albo napisy na puszce)
tam jest podany czas
w takich kartach zakladana jest z regoly temperatura 20 stopni . Jesli jest za gorąco polecal bym dolac wjecej rozpuszczalnika, jesli lakier zaschnie za bardzo - bedzie pomarancz. Ale nie przesadzaj z nakladaniem lakieru, jesli nie masz wprawy z tym lakierem zrob to na 3 razy cienszymi powlokami
Żadszy lakier rozlewa sie ładniej ale spływa szybciej

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu