Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-23, 22:12   Eksplozja w lakiernii
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
http://expressilustrowany...entarz-sort=asc
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-24, 11:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To trzeba dokleiæ do tematu o "Kozie i Rumcajsie" na wêgiel, rozpalanym w trakcie lakierowania ... a kopie w tematach w których kto¶ wspomina jak to mu doskonale dzia³a wentylator wyci±gowy w ¶cianie.

Wybuch gazów palnych ze sk³adników u¿ywanych przez was lakierów to w zasadzie szybko ( b³yskawicznie ) rozprzestrzeniaj±cy siê po¿ar ... Po za detonacj± jest w stanie zapaliæ wszytko na swojej drodze. Lakier na stole, rozcieñczalnik do czyszczenia, papier do oklejania. Taki wybuch mo¿e byæ malutki i miejscowy, gdy mg³a lakiernicza jest te¿ ma³a, ale po¿ar z tego mo¿e byæ ogromny.

Nie wiadomo teraz przy takiej informacji ... czy ¶miaæ siê z ich bezmy¶lno¶ci ... czy p³akaæ nad losem ich rodzin znajomych i tego kto w tym wybuchu / po¿arze straci³ mienie. ? Ubezpieczyciel nie jest wcale taki chêtny do wyp³acania odszkodowania gdy w szkodzie jest powa¿ne "przyczynienie" ... Ch³opaków ju¿ nie ma a po za nieszczê¶ciem rodziny jeszcze mo¿liwe roszczenia od zleceniodawcy tego lakierowania.

W sumie ... to smutny news. Niech bêdzie przestrog± ... Choæ pewnie i tak wiêkszo¶æ uzna ¿e ich gara¿u czy lakierni ten problem nie dotyczy. Tak jak ¶mieræ, czy ciê¿ka choroba ... To zawsze spotyka tylko "innych" :/
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-24, 12:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
To trzeba dokleiæ do tematu o "Kozie i Rumcajsie" na wêgiel, rozpalanym w trakcie lakierowania ... a kopie w tematach w których kto¶ wspomina jak to mu doskonale dzia³a wentylator wyci±gowy w ¶cianie.


Co prawda tytu³ artyku³u mówi o lakierni, ale doczytawszy mo¿na siê dowiedzieæ ¿e koledzy spawali w pobli¿u otwartego zbiornika z benzyn±.

Ale ¿e to samo dotyczy mg³y lakierniczej w pomieszczeniu ze s³aba wentylacj±... to jest dobrym przyk³adem - przestrog±.

Do tego filmiku dodaæ tylko mg³ê lakiernicz± i taki drobny pufff z pieca a efekt..... http://www.youtube.com/watch?v=GFavcWgy7yw
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-24, 15:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Zawsze ... absolutnie zawsze gdy kto¶ odwala jakie¶ g³upoty to mówi, ¿e te wszystkie ograniczenia wytyczne i przepisy to jest gruba przesada i to nie potrzebne.

Sto razy siê uda, a ten jeden nie ... ale pewnie warto.

Ludzie w zasadzie robi± takie g³upoty z dwóch powodów :

1. z braku wyobra¼ni i przewidywania skutków
2. z chytro¶ci .... lub jak kto woli ... z biedy.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-24, 16:43   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
nooo ja cos wiem na ten temat bo sie kiedys schajcowalem i przy okazji pol garazu i auto co stalo w srodku :D :D :D :D ale nie powiem co zrobilem bo nie i uj,ale powiem tylko ze z moim pomyslem bym byl glupkiem roku:)
 
 

kubazjan
Wys³any: 2011-11-24, 21:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
jak dobrze ze w koncu zrobi³em sobie centralne w garazu... :D Choc piec "Camino" mam tez w garazu to takie rozwiazanie juz mniej mnie martwi niz koza ktora mialem od 3 lat...Wiem ze nie jest to zgodne z przepisami BHP ale w takim rozwazaniu to wrzucam wegla i praktycznie zamykam piec na amen a nie jak w kozie ..a tu wieje a tam dziura... :roll:
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-25, 11:05   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja tam mam nadmuchowy i tez strasznie szczelny,wszedzie sznurki itp i dobrze dokladam i zamykam,jednak wydaje mi sie ze zeby od takiej "kozy" poszedl wybuch to trzeba by naprawde ogromnego stezenia,wysokiej temp i srasznie nieszczelnego pieca,bo nie u jednego widzialem juz oponke podczas malowania w srodku podczas malowania :D az mnie ciary przechodzily no ale malo sie slyszy o tego typu akcjach zeby od pieca cos poszlo...wiec chyba nie jest az tak latwo sie wysadzic w powietrze :D ja znam na to lepszy sposob ale nie bede sie chwalil :D
 
 

Miki
Wys³any: 2011-11-25, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
W pierwszym niusie :D pisze ¿e lakiernia, a okazuje siê ¿e nic tam nie lakierowano http://www.polskatimes.pl...aleria-material
_________________
Mart-Dent
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-25, 22:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
aaaa to spoko .... odwo³ujê co napisa³em. Mo¿ecie lakierowaæ przy piecach wêglowych i elektrycznych grzejnikach ... historia nie zna przypadku w którym jaka¶ lakiernia wylecia³a by w powietrze .... To tylko "strach na lachy". Lobby producentów wentylatorów przemys³owych i wymienników ciep³a :D
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-11-25, 22:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Mo¿ecie lakierowaæ przy piecach wêglowych i elektrycznych grzejnikach

Masz namiary na jakie¶ fajne i przede wszystkim ... tanie??? ^^ ^^
No i dajesz gwarancje na ¿ycie a w polu osoby upowa¿nionej do odbioru polisy wpisaæ Grzegorz G.
To wydaje siê takie oczywiste. :tak: :fiu: :fiu: :tak:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-26, 10:10   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
"Prawdopodobnie panowie spawali bak pojazdu". to juz mistrzostwo tego co taka naprawe zlecil i tych co ja wykonali...no chyba ze zrobili dziure zeby spuscic rope a potem chcieli ja zaspawac:)
 
 

arus
Wys³any: 2011-11-26, 17:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Kolego Gugun g³upkiem roku to mo¿esz zostaæ w r.bie¿±cym bo jakie¶ kilka lat wstecz to ja by³em ale te¿ nie bêdê siê chwali³ sukcesami :x: :rotfl: Co do spawania zbiorników to chleb powszedni tylko g³owa ma s³u¿yæ do my¶lenia a nie do tego ¿eby deszcz na szyjê nie kapa³ Pozdrowionka
 

przemo1972 
Wys³any: 2011-11-29, 13:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Miki napisa³/a:
W pierwszym niusie :D pisze ¿e lakiernia, a okazuje siê ¿e nic tam nie lakierowano

Juz myslalem ze panowie uzywali tlenu do malowania.No coz...Tak dziala selekcja naturalna... ;)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-11-29, 16:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
projekter napisa³/a:
Wybuch gazów palnych ze sk³adników u¿ywanych przez was lakierów to w zasadzie szybko ( b³yskawicznie ) rozprzestrzeniaj±cy siê po¿ar ... Po za detonacj± jest w stanie zapaliæ wszytko na swojej drodze. Lakier na stole, rozcieñczalnik do czyszczenia, papier do oklejania. Taki wybuch mo¿e byæ malutki i miejscowy, gdy mg³a lakiernicza jest te¿ ma³a, ale po¿ar z tego mo¿e byæ ogromny.


... takie SPROSTOWANIE / UZUPE£NIENIE

Wybuch - jest gwa³townym wydzieleniem siê w jednym miejscu du¿ych ilo¶ci energii. Wybuchowi towarzyszy zwykle nag³y wzrost temperatury i wzrost ci¶nienia. Wybuch powoduje powstanie fali uderzeniowej. W zale¿no¶ci od prêdko¶ci rozchodzenia siê tej fali oraz mechanizmu wybuchu, rozró¿nia siê deflagracjê (zwan± inaczej wybuchem w³a¶ciwym), eksplozjê i detonacjê.

Deflagracja ( zwana te¿ dawniej wybuchem w³a¶ciwym ) - to wybuch, który przemieszcza siê z podd¼wiêkow± prêdko¶ci± (poni¿ej 400 m/s), powstaj±cy zwykle wskutek szybkiej reakcji utleniania (spalania). Deflagracja mo¿e w odpowiednich warunkach przechodziæ w eksplozjê lub nawet detonacjê. Mechanizm deflagracji polega na przekazywaniu energii termicznej poprzez promieniowanie i przewodnictwo cieplne od warstwy w której zachodzi utlenianie do warstwy nie objêtej reakcj±.

Detonacja to wybuch (fala reakcji chemicznych) rozprzestrzeniaj±cy siê w materiale wybuchowym z prêdko¶ci± ponadd¼wiêkow±, a najczê¶ciej z wysok± prêdko¶ci± hiperd¼wiêkow± (z regu³y wynosi kilka km/s do max. 10 km/s ; w gazach 1,8 - 3 km/s , w cia³ach sta³ych 4 - 10.3 km/s), powoduj±cy powstanie w otaczaj±cym go o¶rodku fali uderzeniowej. Na jej czole wystêpuje bardzo wysokie ci¶nienie (do ok. 50 GPa) i temperatura (do ok. 5800 °C).

Eksplozja – gwa³towny wybuch powoduj±cy powstanie fali uderzeniowej rozchodz±cej siê z prêdko¶ci± powy¿ej 400 m/s – ale poni¿ej maksymalnej prêdko¶ci mo¿liwej dla danego materia³u wybuchowego.
Gdy wybuch przebiega z maksymaln± prêdko¶ci± dla danego materia³u wybuchowego, nazywa siê go detonacj±; natomiast gdy wybuch przebiega z prêdko¶ci± poni¿ej 400 m/s, wówczas nazywa siê go deflagracj±.

... tak¿e przepraszam .... trochê na wyrost "z g³owy" u¿y³em sformu³owania DETONACJA a precyzyjnie rzecz ujmuj±c jest to oczywi¶cie ró¿nica Wybuch czy jednak ju¿ Detonacja. :tak:

Dziêkujê koledze Przemkowi za zwrócenie mi uwagi na ten b³±d :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group