Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
KraWik
Wys³any: 2011-11-30, 16:11   dziury w progach oraz drzwiach. pare pytan i dylematów.
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam.


Pacjent to Honda CRX 89. Aktualnie jestem na etapie rozbierania wnetrza i zdejmowania wszystkich plastików, celem wypêdzenia rudej i odmalowania elementów plastikowych.

Niestety po zdjeciu listwy dolnej drzwi pojawi³y sie 3 dziury wielkosci polowy piê¶ci. Sa one pod listami wiec nie musi byæ piêknie, celem jest zaprzestanie gnicia drzwi.

Drugie siedlisko korozji to próg [o dziwo z drugiej strony jest tylko ma³a dziurka] - po zdjêcu plastikowej nak³adki posypa³a siê rdza. Poszycie progu ma 4 dziury podobnej wielkosci co w drzwiach, na szczescie sa one tylko na poszyciu, z dala od krawêdzi ca³ej konstrukcji progu.
Sam próg, czyli " T " jest zdrowe, w jednym moze miejscu wysz³y lekkie b±ble, ale bez tragedii.

A teraz napisze jakie mam pomys³y na zrealizowanie napraw:

Z poczatku pomyslalem ze zrobie wszystko zywic± i mat± [oczywiscie oczyszczajac do go³ej blachy, odp podk³ady i lakiery] - drzwi mozna spokojnie jeszcze dostac do tego modelu [ok 100pln]. Jednak po zdiagnozowaniu rdzy w progach stwierdzilem ze moze jednak lepiej bedzie sie pobawiæ migomatem :)

Wiem ze progi wypada³o by wymienic na nowe, drogie nie s± 100zl sztuka, jednak obecna syt finansowa nie pozwala mi na podjêcie tego typu prac.

Moje pytania:
Czy moge wyci±æ flexem zainfekowane miejsca poszycia progu, w to miejsce wspawaæ blachê reszte potraktowac szpachla itd ?

Sk±d wzi±æ blache? Pomyslalem o zakupie najtañszych drzwi od tego modelu, lub innej hondy z tego rocznika i wycinaniu z nich reperaturek.

Ile kosztuje wyporzyczenie migomatu na dobê, lub sk±d go wzi±æ?


Wszelkie sugestie i uwagi dot prac, i rzeczy ktorych nie wymienilem mile widziane!!

Z góry dziekuje za pomoc !
 

gugun 
Wys³any: 2011-11-30, 17:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
pojechales na maxa...jesli napiszesz post od nowa a w nim ze chcesz wymienic progi i pospawac drzwi to mysle ze wiele osob ci powie jak to profesjonalnie zrobic...a jezeli chcesz to latac zywica to watpie zebys otrzymal tu jakakolwiek pomoc....moje zdanie jest takie po przeczytaniu postu-szkoda twojego czasu i kasy na zywice i maty.pozdrawiam
 
 

KraWik
Wys³any: 2011-11-30, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 7
gugun, dziekuje za pomocn± odp, ale postaraj sie czytac ze zrozumieniem.

Np:

KraWik napisa³/a:
po zdiagnozowaniu rdzy w progach stwierdzilem ze moze jednak lepiej bedzie sie pobawiæ migomatem


albo...

KraWik napisa³/a:
Wiem ze progi wypada³o by wymienic na nowe, drogie nie s± 100zl sztuka, jednak obecna syt finansowa nie pozwala mi na podjêcie tego typu prac.


... o i jeszcze tu

KraWik napisa³/a:
Sam próg, czyli " T " jest zdrowe, w jednym moze miejscu wysz³y lekkie b±ble, ale bez tragedii.



nie mam wiedzy na temat blacharstwa to fakt, ale wydaje mi sie ze jezeli skorodowane jest tylko poszycie progu [ktore de facto w hondach z poczatku lat 90 jest blacha grubosci 4 kartek papieru] to ni jak nie wp³ywa to na bezpieczenstwo i no¶no¶æ konstrukcji. Jezli nie mam racji to, prosze Was, poprawcie mnie.
 

chudson
Wys³any: 2011-11-30, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 213
Moim zdaniem ¿ywica bêdzie odpadaæ z progów poniewa¿ elementy te pracuj± , jest inna sprê¿ysto¶æ blachy i laminatu i nie bêdzie sie trzymaæ porz±dnie. Poza tym mo¿e i blacha nie gruba ale profilowana i po³±czona z progiem wewnêtrznym jest dosyæ wa¿nym elementem no¶nym i lepiej to pospawaæ. ( pod³ogê mo¿esz ewentualnie ¿ywica sobie po³ataæ )

Skoro chcesz kupiæ tanie drzwi ¿eby ci±æ z nich reparaturki to mo¿e lepiej kupiæ nie pordzewia³e i prze³o¿yæ ?

Nie mam pojêcia ile kosztuje wypo¿yczenie miga ale warto popytaæ . Ewentualnie blachê przynituj dooko³a smaruj±c j± czym¶ do uszczelnienia w miejscach ³±czenia .

A blache kupisz w sk³adach metalu. Arkusz ko³o 100z³ zale¿nie od wielko¶ci i grubo¶ci. Kup 0,8mm lub 1mm
 

KraWik
Wys³any: 2011-12-01, 01:50   
0
UP DOWN

Posty: 7
chudson, dziekuje za komentarz do tematu!

drzwi chcialbym aby zostaly te co s±, inne bed± sie rózni³y odcieniem.

dawce blachy zalatwilem sobie juz za mniej niz 50zl takze spoko.

z tym nitowaniem to mnie zaciekawiles - sa jakies foto z prac? choc chyba jednak wolalbym juz spawac, azeby bylo porzadnie zrobione.

Ile moze kosztowac wspawanie progów, moze byc bez malowania - to ogarne sam ?
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-01, 12:05   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
KraWik, chodzi o to ze z g*wna bata nie ukrecisz...sa dziury to trzeba je pospawac i tylko pospawac i nawet nie myslec o zalepianiu czymkolwiek....chcesz calkiem tanio to i progi sobie przy odrobinie checi polepisz...
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania