Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
cloneofwars
Wys³any: 2007-10-16, 20:04   Tania szpachla z ¦nie¿ynki i malowanie lakierem w sprayu
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam!
Mam profil metalowy do wzmacniacza. Szpary wype³ni³em szpachl± jak w nazwie tematu.
Po oszlifowaniu szlifierka oscylacyjna pod palcami nie czu³em ¿adnych nierówno¶ci wiec poci±gn±³em czarnym matem (w sprayu, Deco Color).
Niestety w dobrze o¶wietlonym pomieszczeniu widaæ z pod lakieru wype³niane miejsca (tak jakby szpachla zapad³a siê o dziesi±te czê¶ci milimetra, tworz±c bardzo ma³e wg³êbiania)
Wszystko zeszlifowa³em, da³em jeszcze jedna cienka warstewkê szpachli i mam pytanie- co mam dalej z tym zrobiæ aby powierzchnia po polakierowaniu by³a idealnie jednolita?
(metody tylko domowe, ¿adnych lakierników, pistoletów i innych drogich rzeczy)
POZDRAWIAM
ps- jestem laikiem w tej spawie, wiec nie u¿ywajcie niezrozumia³ych ¿argonów , tylko krok po kroku jak dziecku :)
 

maras 
Wys³any: 2007-10-17, 00:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
nie da³e¶ podk³adu?? wyszlifuj szpachel na sucho koñcz±c rêcznie p240 na klocku, daj podk³ad, wyszlifuj go na mokro p600-p800, powinno byæ dobrze. Jednak z tego co pamiêtam, deco-lacki s± jakimi¶ syntetykami, akryle siê na nich czêsto wa¿y³y, wiêc przed malowaniem podk³adem, je¶li bêdziesz mia³ akrylowy, dobrze zeszlifuj ten stary lakier
 

cloneofwars
Wys³any: 2007-10-17, 13:40   
0
UP DOWN

Posty: 9
dziêki za pomoc :)
 

maras 
Wys³any: 2007-10-18, 00:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Nie ma za co :smile:
 

lukas
Wys³any: 2007-10-18, 08:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
A co to za szpachlówka ze ¦nie¿ynki? Czy chodzi mo¿e o firmê ¦nie¿ka co produkuje farby do ¶cian?
 

cloneofwars
Wys³any: 2007-10-18, 13:53   
0
UP DOWN

Posty: 9
pardon, "¶nie¿ka" mia³o byæ :smile:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-18, 14:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
przeciez to jest szpachl budowlana. zdrap to w cholere i uzyj poliestrowej samochodowej i na to podklad akrylowy. ludzie, ale wy macie pomysly :D
 

cloneofwars
Wys³any: 2007-10-18, 14:30   
0
UP DOWN

Posty: 9
pisze na opakowaniu szpachla do drewna, materia³ów drewnopodobnych i metalu. nadaje sie do szlifowania.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-18, 18:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
pozwole sobie mimo wszystko pozostac przy tym co napisalem :P
 

cloneofwars
Wys³any: 2007-10-18, 19:41   
0
UP DOWN

Posty: 9
ju¿ prawie jest idealnie
jeszcze tylko polerka na morko tym papierem 800 i gitara (rêcznie czy szlifierka oscylacyjna?)
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-10-18, 22:12   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Rêcznie na mokro przeszlifowaæ, tak ¿eby "dziurek" nie by³o, obrotówk± mog³o by byæ papierem 320 (na sucho oczywi¶cie)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

cloneofwars
Wys³any: 2007-10-25, 14:45   
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam!
Zdar³em ca³y podk³ad i ta star± szpachlê, (nie podoba³o mi siê to prze¶witywanie)
Kupi³em szpachlê uniwersaln± Novol UNI.
mam ma³y problem bo tam jest utwardzacz- waga szpachli + utwardzacz (3% wagi szpachli). Ale jak mam do licha sobie obliczyc te 3 % skoro nabieraj±c szpachlê na kielnie nie mogê stwierdziæ ile wzi±³em (w gramach)
Macie mo¿e jakie¶ swoje sposoby na to?
Pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 16:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
te 3% to jest minimum. w praktyce zawsze daje sie duzo wiecej bo raczej ciezko bylo by odmierzyc a co dopiero wymieszac tak mala ilosc.
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-10-25, 20:25   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
No ale za du¿o te¿ nie dawaj, bo wszystko z czasem popêka.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
pekanie nie jest skutkiem zbyt duzej ilosci utwardzacza
 

cloneofwars
Wys³any: 2007-10-25, 21:28   
0
UP DOWN

Posty: 9
ju¿ na³o¿one:)
jutro szlifowanie o zobaczymy jak wysz³o
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
czemu nie szlifujesz zod razu ?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-25, 22:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Zbyt du¿a ilo¶æ utwardzacza w szpachli powiduje po pomalowaniu siê jego odznaczanie w miejscach szpachlowanych . :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 22:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
Zbyt du¿a ilo¶æ utwardzacza w szpachli powiduje po pomalowaniu siê jego odznaczanie w miejscach szpachlowanych . :wink:



co masz na mysli ? chyba lakierowanie bezposrednio na szpachle, to sie zgodze.
jak pokryjesz podkaldem szpachle, chocby byla rozowa od utwardzacza, to nic nie widac.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-25, 22:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wiem, wiem ty to ten perfekt. Wiesz nie maluje od tygodnia, tylko ju¿ jakis czas bêdzie i uwie¿ mi ¿e po jakim¶ czasie taki szpachel ci si±dzie, lub spowoduje przebarwienia pomimo podk³adu. :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nie uwierze, bo nie raz robilismy pod garazem takie fuszery na szybkiego.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-25, 22:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
To obej¿yj twoj± wakacyjna pracê po¶wiat³o jak, nic ne zobaczysz to¶ chyba ¶... A mówi³e¶ ze¶ perfekcjonista i, ¿e nie ka¿dy mo¿e nim byæ ! :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-25, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
moja wakacyjna praca ma kilka wad. niestety niektore elementy byly lakieorwane ponownie. i niestety wczoraj zauwazylem ze tylny prawy blotnik ma nowe zadrapania wiec bedzie (a moze nie bedzie bo mi sie nie chce) lakierowany 3 raz. ale co to m wspolnego z tematem ?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-25, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Dobra ja na twoich fotkach co nie co widzia³em, i wiesz co nie chcê o tym gadaæ bo szkoda ¶liny. Nie gniewaj siê. Ale mów co chcesz i z utwardzaczem nie przesadzaj. Pozdro :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-26, 06:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jak ja lubie takie pieprzenie. wiesz co albo napisz o co ci chodzi, a jesli nie to skoncz ten temat. gdy ja mam cos do zarzucenia, to pisze wprost. doswiadczyles tego. wiec napisz co ja zle robie. chetnie sie dowiem. tylko nie wyjezdzaj mi z kartami produktow jak w temacie szpachli na gola blache. przedstawilem ci zagadnienie z chemicznego punktu widzenia a ty dalej swoje. czekam na twoje zastrzezenia co do remontu. chetnie poczytam, co wg ciebie jest zle, po czym szybko wyprowadze cie z bledu. to ma byc forum dla lakiernikow, a nie jasnowidzow. niejeden poczatkujacy chcialby przeczytac tu fachowe rady, a w wiekszosci postow mozna wyczytac jakies bajeczki. zaloze sie ze spora czesc bioracych sobie do serca glupie rady zrazila sie do lakierowania. ja tez nie raz wysluchiwalem rozne cenzura od 'wujkow dobra rada' i wychodzila kupa. ale to bylo dawno, jak zaczynalem zabawe z lakierami. albo trobisz od poczatku zgodnie ze sztuka, albo zawsze bedziesz 'paprokiem'. to taka rada dla poczatkujacyh, i tym koncze moja wypowiedz.
 

cloneofwars
Wys³any: 2007-10-26, 14:02   
0
UP DOWN

Posty: 9
nie szlifowa³em od razu poniewa¿ wola³em ¿eby to przez noc porz±dnie wysch³o, no i nie chcia³em tez rodzicom ha³asowaæ.
za godzinkê lub dwie siadam i zaczynam "r¿n±æ" :)
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-26, 16:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
cloneofwars napisa³/a:
no i nie chcia³em tez rodzicom ha³asowaæ.


ty to robisz w domu? jak tak to nie zazdroszcze :)
 

cloneofwars
Wys³any: 2007-10-26, 20:26   
0
UP DOWN

Posty: 9
na balkonie :D
ech muszê jeszcze raz szpachle na³o¿yæ- w niektórych miejscach porobi³y siê ma³e dziurki :/
nie mam reki do tego :D
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-26, 20:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wiesz widzê ¿e jeste¶ bardzo zadowolony z siebie i ze swoich prac. A ¿yj w b³ogim przekonaniu o swoim perfekconi¼mie, ciesz siê tym ¿e wogóle co¶ robisz. A moim klijentom takiego czego¶ nie sprzedasz, takie to ja naprawiam. Wiêcej z tob± nie bêdê dyskutowa³ bo widzê, ¿e to nie ma sensu. :grin:

[ Dodano: 2007-10-26, 20:56 ]
cloneofwars mieszaj±c szpachel staraj siê go nie napowietrzaæ bo to z tego te b±belki. Mieszaj delikatnie, i dok³adnie. :wink:
 

maras 
Wys³any: 2007-10-27, 00:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Przedozowanie lub niedozowanie utwardzacza spowoduje odbarwienie koloru, ¿aden podk³ad tego nie odizoluje(mo¿e epoksyd). Jedynie szpachel natryskowy izoluje wype³niacze poliestrowe od podk³adów akrylowych
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-27, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
A moim klijentom takiego czego¶ nie sprzedasz, takie to ja naprawiam.


szkoda slow na ciebie. kim ty w ogole jestes, co ? widzisz, gdybys sie znal, i rzeczywiscie mial cos do zarzucenia, to bys napisal. a tak to - a przeproszeniem - pieprzysz i piszesz niepotrzebne posty. w zasadzie to po co je piszesz? chyba forum jest po to zeby dzielic sie doswiadczeniami a nie pisac cenzura 'jestes leszcz, nie umiesz i nie sprzedasz tego'. ok dobra koncze gadke z toba bo jestes niereformowalny. popracuj tez nad pisownia bo wstyd, ale to domena tzw 'lakiernikow'. nara

[ Dodano: 2007-10-27, 17:38 ]
maras napisa³/a:
Przedozowanie lub niedozowanie utwardzacza spowoduje odbarwienie koloru, ¿aden podk³ad tego nie odizoluje(mo¿e epoksyd). Jedynie szpachel natryskowy izoluje wype³niacze poliestrowe od podk³adów akrylowych


szpachla spectral finish, ktora byla az rozowa(a normalnie jest biala) nie ma tendencji do odbarwiania. pokryta zwyklym podkladem akrylowym.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-27, 20:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Sprawa prosta za³ó¿ nowy temat z uwagami do twojej pracy to ci mo¿e kto¶ co¶ napisz skoro sam nie widzisz co i gdzie skiep¶ci³e¶. Tylko obelgami rzucaæ umiesz na forum jak ci siê grunt wali pod nogami a to nie ³adnie. Dla mnie to ten szpachel mo¿esz mieszaæ i 1:1 mnie to nie przeszkadza tylko ¶wiadczy o tobie i twojej pracy. Ja nie twierdzê ¿e zjad³em wszystkie rozumy w przeciwieñstwie do ciebie. Zachowujesz siê trochê jak narcyz zapatrzony w swoj± doskona³o¶æ, a w³asnych b³êdów nie widzisz lub siê do nich nie chcesz przyznaæ, no i w koñcu ka¿dy kto my¶li inaczej jak ty jest idiot± bez pojêcia o tym co robi. Nie bêdê wiêcej komentowa³ twoich postów bo to siê zawsze bêdzie koñczyæ k³utni±. Z szacunkiem pozdrawiam :lol:

[ Dodano: 2007-10-27, 20:16 ]
Przepraszam za b³±d "k³ótni±"
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-27, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
Sprawa prosta za³ó¿ nowy temat z uwagami do twojej pracy to ci mo¿e kto¶ co¶ napisz skoro sam nie widzisz co i gdzie skiep¶ci³e¶


nie potrzebuje. poza tym napisalem osobny temat o remoncie. i co ? nie potrafiles napisac co jest zle. mam wrazenie ze dyskutuje z idiota. to ty zaczales wyjezdzac z textami ze cos spieprzylem. skoro nie masz nic do powiedzenia w tej kwestii, w takim razie zamilcz. i to tobie sie wali grunt pod nogami bo nie napisales nic merytorycznego w tym temacie. moze to i dobrze, bo z poziomem twojej fachowosci (vide szpachla na blache) to narobil bym sobie tylko niepotrzebnych szkod, przy zalozeniu ze w ogole bym sie do nich stosowal. a teraz idz szybciutko nakladac szpachle na gola blache, fachowcu.

aa i chcialbym tez zobaczyc gdzie rzucilem w kogos obelgi.

ps. co to jest szpachel ?
 

Benos77
Wys³any: 2007-10-28, 12:59   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
rbfm napisa³/a:
aa i chcialbym tez zobaczyc gdzie rzucilem w kogos obelgi.

Prosi³, prosi³ i wyprosi³. Cytujê tylko z tego tematu:
1.
rbfm napisa³/a:
albo trobisz od poczatku zgodnie ze sztuka, albo zawsze bedziesz 'paprokiem'

2.
rbfm napisa³/a:
popracuj tez nad pisownia bo wstyd, ale to domena tzw 'lakiernikow'

3.
rbfm napisa³/a:
mam wrazenie ze dyskutuje z idiota.

no dla mnie to obelgi jak w morde strzeli³
 

marikk 
Wys³any: 2007-10-28, 15:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
To co napisa³ rbfm niejest ¿adnymi obelgami wrêcz faktami bo jak najbardziej rbfm ma racjê bo robi zgodnie z technologi± w porównaniu z wiêkszo¶ciamii lakierników pozdrawiam
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-28, 16:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Benos77 napisa³/a:
no dla mnie to obelgi jak w morde strzeli³


brak mi slow kolego.


marikk napisa³/a:
To co napisa³ rbfm niejest ¿adnymi obelgami wrêcz faktami bo jak najbardziej rbfm ma racjê bo robi zgodnie z technologi± w porównaniu z wiêkszo¶ciamii lakierników pozdrawiam


uff.... a juz myslalem ze jestem tu sam.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group