Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Zuraw 
Wys³any: 2011-12-07, 07:58   Moja Honda Civic 5gen i jej drugie ¿ycie :)
0
UP DOWN


Posty: 14
Sk±d: Warszawa
Witam Wszystkich, na pocz±tku chcia³bym siê przedstawiæ gdy¿ to mój pierwszy po¶cik.
Nazywam siê Micha³ ¯ :x: , mieszkam w Warszawie, tu te¿ siê narodzi³em, mam 26lat
Od lat interesujê siê motoryzacj±, moj± przygodê zacz±³em jako dzieciak podczas ''pomocy'' gdy ojciec d³uba³ przy fiaciku 126p, po ukoñczeniu podstawówki poszed³em do szko³y mechanicznej, po ukoñczeniu technikum postanowi³em znale¼æ pracê zwi±zan± z zawodem.
Niestety jak to bywa... Nie maj±c do¶wiadczenia mog³em pomarzyæ...Trafi³em do jakiego¶ gównianego marketu Hit(obecne tesco) tam popracowa³em oko³o 2lat, w miêdzyczasie szukaj±c czegos innego. W tym te¿ okresie pozna³em kolesia który mia³ ¶wora na punkcie Hond civic z lat 91-95, po jakim¶ czasie zarazi³em siê... Z zawodu by³ blacharzem-lakiernikiem.
Czêsto w dni wolne przychodzi³em do niego i razem d³ubali¶my, po pewnym czasie stwierdzi³em ze to jest to co chcia³bym robiæ naprawdê. Po kilku miesi±cach zaczê³o mi w tym temacie sprawnie i¶æ.Znalaz³em pracê jako pomocnik blacharza u ,,czesia'' po roku pracy u niego postanowi³em znale¼æ co¶ lepszego, gdzie dostanê umowê itp. Wysy³a³em cv (co¶ ponad 70), po tygodniu zadzowni³ tel, okaza³o siê ze to z Toyoty, pojecha³em i przyjêli mnie, do dzi¶ jestem w szoku:) Zaczyna³em jako pomocnik, po kilku miesi±cach ¿mudnych szkoleñ zosta³em samodzielnym blacharzem. Aktualnie chcia³bym siê kszta³ciæ w kierunku lakiernictwa, ale niestety u mnie w firmie jak siê idzie na lakiernie to raczej nei ma szansy na rozwój, gdy¿ b³±d w lakierowaniu nie jest tak ³atwy do wyprowadzenia jak blacharka. Zaczynam zbieraæ sprzêt i uczyæ siê samemu.
ufff mam nadziejê ze nie nikt nie usn±³...
Powracaj±c do tematu to pewnego dnia zakupi³em Hondê Civic 5gen z silnikiem 1.3(d13b2)niestety... Na zakup siê skusi³em gdy¿ samochód mia³ perfekcyjny stan mechaniczny i nie zmêczony lakier, po wymianie reperaturek itp.
Tak wygl±da³a po zakupie i polerce w moim wykonaniu past± lekko¶ciern± tempo.
Niestety nie d³ugo siê nacieszy³em gdy¿ pewnego dnia wraca³em do domu, pada³ ogromny deszcz a przed mask± wybieg³ mi pies, da³em po heblach, ale by³o za pó¼no...Uderzy³em w s³upek.By³em w szoku, po kilku dniach postanowi³em siê wzi±æ za naprawê.
Uszkodzone zosta³y: pas przedni, pod³u¿nica, lampy, b³otniki, ch³odnica, pompa wspomoagania, zderzak, os³ona silnika maska, oraz kilka innych dupereli. Na szczê¶cie tak siê z³o¿y³o ¿e mój znajomy z civicklub.pl kupi³ z niemiec w³asnie 5gena z silnikiem d16z6, i w³asnie dla silnika j± naby³ jak i paru innych dupereli, samochód by³ bez prawa rejestracji, gdyz mia³ dziurê w pod³odze niczym wyj¶cie ewakuacyjne w czo³gu :D Lakierowaniem zaj±³ siê kolega o którym wczesniej wspomnia³em. Kolory to niebieski metalik oraz czarny metalik. Sorki za ba³aganik, ale to mój pierwszy post. Zdjêcia za³±czone poni¿ej, oraz w drugim temacie ,,Moja Honda Civic 5gen i jej drugie ¿ycie :) 2'' Pozdrawiam

51477871.jpg
polakierowane, czekaj± na monta¿. Niestety by³em zmuszony do zakupu b³otnika, gdy¿ ten od dawcy okaza³ siê niez³ym parchem... maska te¿ pozostawia³a wiele do rzyczenia, jednak by³a jeszcze do uratowania
Plik ¶ci±gniêto 58 raz(y) 35.5 KB

51681950.jpg
Plik ¶ci±gniêto 45 raz(y) 62.25 KB

51681934.jpg
Moja Hania po naprawie, i jej dawca:)
Plik ¶ci±gniêto 75 raz(y) 257.76 KB

52647792.jpg
Gotowa, upajaj±ca siê s³oñcem:)
Plik ¶ci±gniêto 52 raz(y) 144.07 KB

53341856.jpg
Gotowa
Plik ¶ci±gniêto 48 raz(y) 113.54 KB

_________________
www.civicklub.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang