Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Alfista
Wys³any: 2011-12-11, 21:54   jak to jest z elementami nadwozia w oryginalnym lakierze
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam wszystkich na forum, mam do Was pytanie. Mialem niedawno dosc konkretn± przycierkie/ kolizje w ktorej ucierpia³y drzwi i b³otnik przedni. Na szczescie na tylnym b³otniku jest tylko malutka przycierka ktor± da sie zamaskowaæ. Autko jest stare 13 lat ale pow³oka lakiernicza oryginalna, zaden element jeszcze nigdy nie by³ malowany i dlatego zalezy mi bardzo na powrocie do stanu sprzed kolizji. Jestem pogr±zony w takim smutku i zalu ze jestem gotow zjechac po³ polski zeby znale¼æ blachy nigdy nienaruszone przez lakiernika ale moje pyt jest nastepujace, czy jesli nawet uda mi sie takie elementy dostac czy lakier moze sie jednak odcieniem roznic od tylnego b³otnika i maski?? lakier to rosso proteo (bordo metalizowany/per³owy) alfy romeo
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-11, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Alfista napisa³/a:
czy lakier moze sie jednak odcieniem roznic od tylnego b³otnika i maski??

Oczywi¶cie.
Je¶li nie wierzysz to wejd¼ do dobrej mieszalni i popro¶ o sprawdzenie tego koloru i zapytaj ile ma alternatywnych odcieni.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2011-12-12, 10:33   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
proponuje kupic w takim samym kolorze w dobrym stanie...moze podpasuje,a jak nie to lakiernik ci polakieruje tylko czesc zewnatrzna bez zdnego kitowania i bedzie tez ok.
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2011-12-12, 14:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Warto te¿ zwróciæ uwagê ¿e element polakierowany przez lakiernika mo¿e nie mieæ takiego samego odcienia jak inne elementy samochodu.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Alfista
Wys³any: 2011-12-12, 15:52   
0
UP DOWN

Posty: 3
znalaz³em dwa takie auta z moich okolic i jeden anglik a drugi europa. Te z anglika s± styrane bo to kierowcy i niestety niechlujnie polakierowane (widac chropowato¶æ bazy pod klarem) w delikatnie jasniejszym odcieniu (a niby kod lakieru ten sam). Te z drugiego auta s± tez polakierowane ale bardzo ladnie, odcien praktycznie ten sam, ladnie po³ozona baza i nie za gruba warstwa klaru jednak widac pod swiat³o ze drzwi mialy jak±¶ ryse ale trzeba sie naprawde wpatrzeæ i dlatego ktos je polakierowa³ ale wydaje mi sie ze po polerce bedzie idealnie wiec chyba sie na nie zdecyduje. Zostaje jeszcze ten b³otnik ktorego nigdzie nie moge dostac w tym lakierze.

do lakiernikow nie mam zaufania juz z dwóch aut mi zrobili krowe bo metalik mial inny odcien
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-12, 16:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Alfista napisa³/a:
(widac chropowato¶æ bazy pod klarem)

No proszê. Nie ka¿dy to widzi. :spoko:
Alfista napisa³/a:
juz z dwóch aut mi zrobili krowe bo metalik mial inny odcien

Posk±pi³e¶ na cieniowanie zapewne.

Alfista napisa³/a:
do lakiernikow nie mam zaufania

Pozytywny efekt koñcowy to kwestia dogadania siê zleceniodawcy i us³ugodawcy.
Widocznie gdzie¶ by³o przyoszczêdzone, lub wyra¼na sugestia nie lakierowania elementów przyleg³ych.
Dobry (normalny) lakiernik ¶cieniuje nawet czarny z bia³ym i róznicy na przej¶ciu widaæ nie bêdzie :tak: :tak: :tak:
Wiêc kto tu zawini³???
Cz³owiek ^^ ^^ ^^ tylko który.
Odpowiedz sobie sam. :cool:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Alfista
Wys³any: 2011-12-12, 18:57   
0
UP DOWN

Posty: 3
w s³oncu widac scieniowanie, albo jak sie pod dom wieczorem podjedzie i lampa sie zapali ;)

ogolnie nie chce tu nikogo obrazac bo napewno s± wsrod Was fachowcy z g³ow± ale niestety ja jeszcze na takiego nie trafi³em...

z b³otnikiem moze bede dzia³a³ zeby go uratowac bo aktualnie nigdzie nie ma w tym kolorze. Potem wrzuce foty i sami moze mi doradzicie czy jak go zdejme da sie jakos t± wgniotke wyci±gn±æ (gruba rysa, nie zupe³nie ostra na p³askiej czesci o dlugosci 20cm)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-12-12, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Alfista napisa³/a:
Potem wrzuce foty

Tak zrób.
Alfista napisa³/a:
ogolnie nie chce tu nikogo obrazac bo napewno s± wsrod Was fachowcy z g³ow±

Ja siê nie gniewam, wrêcz siê cieszê ¿e konkurencja tak ¶wietnie sobie radzi ^^ ^^ ^^
Alfista napisa³/a:
mi doradzicie czy jak go zdejme da sie jakos t± wgniotke wyci±gn±æ

Dok³adnie.
Chyba w sumie po to tu klikamy zamiast po necie go³e dupy ogl±daæ. :roll:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group