Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ
Wys³any: 2007-10-23, 20:19   Przygotowanie zderzaka pod malowanie
Go¶æ
Witam, jestem tu nowy. W zasadzie przejrzalem forum i nie znalazlem dokladnie tego o co mi chodzi. Chcialem sie Was jako profesjonalistow zapytac jak przygotowac klejony zderzak pod malowanie w miare tanim kosztem i w domowych warunkach. Tzn zderzak byl wgnieciony, po naprawie wgniecenia nie ma, ale sa slady po klejeniu, sa miejscami takie wypuklosci. Szlifowalem to, ale nadal sa miejsca wypukle i po lakierowaniu bedzie to widac.

Druga sprawa jak to zrobic, zeby nie bylo duzych roznic pomiedzy nowo pomalowanym elementem, a starym. Malowalem juz lusterka i odcien lakieru mam dobry, ale caly samochod jest juz troche stary i lakier po prostu zmatowial, wiec lusterka w porownaniu do reszty samochodu sie ladnie swieca i sa pelne barwy. Taki dziwny kontrast z tego powstaje.

Pozdrawiam wszystkich
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-10-23, 20:25   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Móg³by¶ zrobiæ foto tych wypuk³o¶ci :?: Najlepiej jest opalark± nagrzewaæ np. zderzak ( w miejscu wybrzuszenia) a pó¼niej np. czym¶ drewnianym wepchn±æ i poczekaæ kilka s a¿ podeschnie plastik, pó¼niej szpachlujesz i gitara :)

Co do ró¿nicy, najlepiej wypolerowaæ resztê samochodu :) Takie moje zdanie :)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

maras 
Wys³any: 2007-10-23, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Mo¿esz szpachlowaæ szpachlem na plastik, ale nie k³ad¼ go za grubo, bo mimo,¿e jest bardziej elastyczny, to tak tylko szpachel i mo¿e pêkn±æ jak za grubo,zw³aszcza na plastiku.
Co do ró¿nic w odcieniu, zrób tak, jak pisze Bodzio, odcieñ siê zmieni(pewnie Twój lakier to zwyk³y akryl?? Zw³aszcza czerwone p³owiej±)
 

online 
Wys³any: 2007-10-23, 21:32   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Przeleæ plastik podk³adem do plastiku zwiêk. przyczepno¶æ. Na to walnij szpachlê natryskow±- dro¿szy wariant, lub szpachl± elastyczn± do plastiku, wykoñczeniow±- tañszy wariant :grin: Szlifujesz, ew. powtarzasz szpachle i malujesz.

Ja zrobi³em ju¿ tak kilkadziesi±t el. i jest zawsze OK (widuje na zlotach, maszyny znajomych itd...) :wink:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-24, 14:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
Przeleæ plastik podk³adem do plastiku zwiêk. przyczepno¶æ. Na to walnij szpachlê natryskow±- dro¿szy wariant, lub szpachl± elastyczn± do plastiku, wykoñczeniow±


nie uwazasz ze ta rada jest idiotyczna? facet zrobi krok po kroku tak jak napisales, bo sie nie zna. a za dwa dni bedzie post w stylu "dlaczego szpachla odpdla". Na podklad do plastiku tezba polozyc podklad akrylowy i dopiero na niego szpachle.
 

online 
Wys³any: 2007-10-24, 19:54   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Przecie¿ na puszcze piszcze ze ten podkald nalezy pokryc podkladem akrylowym w metodzie mokro na mokro. sam primer kladzie sie b. cienko, nie slzifuje sie go bo niby jak... to wsyztsko pisze na puszcze wiêc?

Moze nie napisa³em wsztystkiego ale wydaje mi siê to logiczne... chyba jednak ci±gle trzeba opisywaæ co jak i jakim papierem nawet szlifowaæ :???:

Skoro uwa¿asz, ¿e jest idiotyczna to mo¿e i masz racje, jednak jesli wymagasz ode mnie pisania innym wszystkiego krok po kroku sam mog³e¶ w swoim po¶cie uzupe³niæ moj± wypowied¼ :twisted:
 
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-10-24, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Ja robiê to tak - http://aeroarte.com/lakiernictwo.htm
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-24, 20:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
Skoro uwa¿asz, ¿e jest idiotyczna to mo¿e i masz racje, jednak jesli wymagasz ode mnie pisania innym wszystkiego krok po kroku sam mog³e¶ w swoim po¶cie uzupe³niæ moj± wypowied¼


no przeciez ja uzupelnilem. a co do metritum po po jaka cholere zabierasz glos dajac idiotyczne rady? wlasnie przez takie niedomowienia to forum staje sie kopalnia nie wiedzy, a shitu.
a tlumaczenie o napisach na opakowaniu jakos nie przemawia do mnie. poza tym nie widze na PZP z Novolu zeby byla jakakolwiek informacja nt temat. wiec ?

[ Dodano: 2007-10-24, 20:08 ]
aeroarte napisa³/a:
Ja robiê to tak - http://aeroarte.com/lakiernictwo.htm


"Lepsze jest szlifowanie na sucho , poniewa¿ woda nie odparowana w kolejnych warstwach mo¿e powodowaæ pryszczenie."

nie obraz sie, ale na tym zdaniu zakonczylem czytac Twoja instrukcje.
 

online 
Wys³any: 2007-10-24, 20:10   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
A w którym miejscu napisa³em o pzp novola?
Tak siê sk³ada, ¿e s± karty techniczne ka¿dego producenta i tam ju¿ taka informacja musi siê znale¼æ, bo je¶li nie tam to ju¿ nigdzie indziej :?:

Koñczymy k³ótniê, ja tego nie chcia³em. Wyje¿dzasz z tekstami typu po cholerê. Zachowaj zasady tego forum i tyle, co mia³em do powiedzenia.

Pozdrawiam.
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-24, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
A w którym miejscu napisa³em o pzp novola?


a jakie to ma znaczenie ze nie napisales o tym? bronisz sie jak mozesz zamiast przyznac do bledu.
unioslem sie bo w kazdym poscie czytam bzdury. juz ktos tu kiedy napisal ze to nie jest forum "jak domowym sposobem naprawic fure". z przykroscia tez stwierdzam ze na tym forum ciezko jest sie czegokolwiek dowiedziec. a jak ktos kogos poprawi to tamten sie obraza itp.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-10-24, 20:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Podk³ad do plastików przed szpachlowaniem nale¿a³oby pokryæ podk³adem akrylowym z dodatkiem plastyfikatora, który uelastyczni podk³ad. Co do tego czy ma to byæ mokro na mokro to bym odradza³, daj zwyk³u podk³ad akrylowy z plastyfikatorem. Mo¿esz go nawet grubiej przylaæ na rysach, je¿eli zderzak nie jest zbyt elastyczny. Na podk³ad akrylowy daj szpachlê z umiarem. Znowu na szpachlê podk³ad akrylowy. Co do malowania wypoleruj stary lakier na elementach s±siednich do zderzaka.Je¿eli kolor dwuwarstwowy, maluj±c zderzak wykonaj natrysk próbny z ro¿nymi wypy³kami i przed zakoñczeniem malowania na zderzaku sprawd¿ jaka wypy³ka wchodzi najbardziej, tak± daj na zderzak,je¿eli masz farbê akrylowa jednowarstwowy rób bez natrysku próbnego. Powodzenia :wink:
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-10-26, 23:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
rbfm, - poprawi³em to /Lepsze jest szlifowanie na sucho , poniewa¿ woda/przy szlifowaniu na mokro/ nie odparowana w kolejnych warstwach mo¿e powodowaæ pryszczenie. - teraz nawet niekumaci zrozumiej±!
 

rbfm 
Wys³any: 2007-10-27, 17:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
aeroarte napisa³/a:
rbfm, - poprawi³em to /Lepsze jest szlifowanie na sucho , poniewa¿ woda/przy szlifowaniu na mokro/ nie odparowana w kolejnych warstwach mo¿e powodowaæ pryszczenie. - teraz nawet niekumaci zrozumiej±!


szefie wywal to zdanie w calosci. szpachli nie szlifuje sie na mokro.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime