Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
Bodzio 
Wys³any: 2007-11-05, 18:03   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
U mnie jeden lakiernik (porz±dny warsztat) dla zachodnich s±siadów od elementów bierze od 200 do 300 euro, i zleceñ ma po tyle ¿e niektórzy by siê zdziwili ¿e taki przerób mo¿na mieæ..... a u takich gara¿owych to i po 150z³ od elementu i zleceñ ma³o.... a wiesz dlaczego :?: Bo za jako¶æ siê p³aci.... nikt kto ma firmê, sprzêt za xxxxxx z³ nie zrobi ci samochodu za 1500z³ (calaka) bo mu siê to nie bêdzie op³aca³o, rachunki trzeba p³aciæ, a je¶li siê robi dobrze i daje min 2 lata gwarancji to za to trzeba p³aciæ. Jak na wakacje tam robi³em to obowi±zywa³o mnie: MA byæ dobrze, szybko, bez reklamacji, min 4-5 w tygodniu samochodów (po kilka elementów z ka¿dego) Tak wiêc niech ¶miej± siê ludzie co za 100z³ robi±, bo nied³ugo to bêd± p³akaæ nie ze ¶miechu, ale z braku roboty.....
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

luki32
Wys³any: 2007-11-05, 19:42   
0
UP DOWN

Posty: 36
Tyle ¿e wiesz jak idziesz do firmy która siê tym trudni to wiadomo ,¿e z ciebie wydr± .A jak robisz u kogo¶ np:co pracuje w firmie a po godzinach dorabia sobie u siebie w warsztacie to p³acisz o po³owe mniej .Kole¶ który pracuje w konkretnym warsztacie u mnie w mie¶cie powiedzia³ ,¿e klapê tylni± w firmie(Bergander) mi mog± za 300z³ pomalowaæ,a jak oddam do niego to za 100 z³ mi pomaluje.Swoj± drog± za 10000 z³ to ja bym móg³ sobie kupiæ nowy samochód i to ze 3 razy lepszy od tego co mam teraz.Tak¿e sory ale nikt kto moim zdaniem ma zdrowy rozs±dek nie wyda³by 10000 z³ na malowanie samochodu .Inna sprawa to s± koneserzy starych aut takim to siê nie dziwiê ,¿e by wydali tyle pieniêdzy za malowanie
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-05, 19:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
luki32 napisa³/a:
Swoj± drog± za 10000 z³ to ja bym móg³ sobie kupiæ nowy samochód i to ze 3 razy lepszy od tego co mam teraz.Tak¿e sory ale nikt kto moim zdaniem ma zdrowy rozs±dek nie wyda³by 10000 z³ na malowanie samochodu .


chlopie o czym ty piszesz. popatrz w moja sygnaturke. za 10000 nie kupisz takiego auta ktore ja odnawiam. a nawet jesli kupisz to i tak trafi ono do mnie(lub do kogos z tej branzy) na renowacje za takie pieniadze:-D

w cenie 10000 nie masz tylko lakierowania! to kompleksowa renowacja poczawszy os przespawania calego nadwozia, czasem dorabianie blach, profesjonalna antykorozja (gdzie same materialy to koszt rzedu 1000-2000zl!)chromowanie elementow, zdzieranie do golej blachy, piaskowanie miesjc niewidocznych (dowiedz sie ile trzeba zaplacic za samo piaskowanie!) i konczac na lakierze nawierzchniowym. 10.000 to jest kwota od ktorej ZACZYNAMY zabawe. a roczniki samochodow ktore robie, sa rzadko powyzej 1980.
robota trwa kilka miesiecy. dlaczego tak dlugo? sezonowanie. tu nie ma nic na szybkiego, jakichs metod mokro na mokro itp. dlatego tez jak baba przywalila w mojego taunusa na parkingu i zdrapala troche lakieru pod lampa tylna wielkosci 1cm2 to pzu musialo wyplacic 2950 zl. dla zainteresowanych wstawie fotke z 'uszkodzeniem' :D
 

online 
Wys³any: 2007-11-05, 20:29   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
RBFM mo¿esz zapodaæ to foto uszkodzenia? Jak wyegzekfowa³e¶ tak± sumê od pzu? Przyznasz siê? Oczywi¶cie tak ogó³owo :twisted:

Jak my¶licie, ile powinno siê braæ za sam± robotê podczas malowania ca³ego motocykla, np. ¶cigacz. Jest to bak, owiewki boczne, zadupek, przednia czacha + jakie¶ el. czyli ok 10 ¶rednich elementów? Pocz±wszy od dostnia el. po a¿ sam proces oddania klientowi.

Chodzi mi tu o cene za ca³o¶æ, nie elementami :wink:

Za³ó¿my, ¿e brak komory lakierniczej, jednak pow³oka jak i inne warstwy wykonane b. dobrze?? Gwarancja na rok.
Zwróccie uwagê na to, ¿e mam dopiero 16 lat, tutaj niestety m³ody wiek jest b. du¿± przeszkod±...
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-06, 05:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
RBFM mo¿esz zapodaæ to foto uszkodzenia? Jak wyegzekfowa³e¶ tak± sumê od pzu? Przyznasz siê? Oczywi¶cie tak ogó³owo :twisted:


wkleje dzisiaj wieczorem fotke uszkodzenia wielkosci paznokcia. a jak wyegzekwowalem? normalnie, po prostu wzialem to co mi sie nalezalo. po 5 minutowej rozmowie z rzeczoznawca, ktory najpierw probowal mi wmowic ze mam lakier jednowarstwowy i proponowal 500 zl, zazyczylem sobie kierownika tego bajzlu, a ten zorientowal sie ze nie ma do czynienia z frajerem. po krotkiej rozmowie facet juz wiedzial na czym stoi.

dla niewtajemiczonych - mam trojwarstwowa perle z xiralikiem. dzieki temu do lakierowania bylo 8 elementow (1 lakierowany w calosci, 7 cieniowanie). dlatego wszyla taka duza kwota.

po prostu trzeba sie znac i wiedziec co sie nalezy. gdyby przyszedl laik - dostalby 500 zl.
 

luki32
Wys³any: 2007-11-06, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 36
ch³opie przeczytaj mój poprzedni post ,bo chyba zbytnio nie rozumiesz mojego przekazu.Ja nie napisa³em ,¿e za 10000 z³ kupiê auto ,które ty odnowi³e¶.Tylko napisa³em ,¿e zamiast malowaæ np:moje auto na nowo u ciebie za kwotê jak± poda³e¶ od której zaczynacie zabawê czyli te 10000min domy¶lam siê ,¿e koñcowa cena by³aby wy¿sza wola³bym sobie kupiæ nowy u¿ywany 3 razy lepszy samochód.Przecie¿ zamiast malowaæ starego pordzewia³ego ze¿artego poloneza za x»xxx pieniêdzy lepiej jest kupiæ sobie nowszys samochód. Równie¿ wcze¶niej napisa³em ,¿e je¶li chodzi o lakierowanie zabytków to jest wiadome ,¿e bêdzie to drogie dlatego tutaj nie bêde siê sprzzecza³ bo masz racjê.Przy zabytkach nie ma prawa byæ odwalona fuszerka tutaj musi byæ wszystko na perfekt zrobione.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group