Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
senior
Wys³any: 2012-01-25, 23:22   ACTA
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Gugun i to jest w³a¶nie jedna z pozytywnych przes³anek ACTA.
I z tego powodu i¿ decyzja o wej¶ciu jej w ¿ycie to w sumie raczej ju¿ tylko kwestia czasu {maxymalnie jakby co do lutego czy marca 2013r} handlarze wszystkim co wygl±dem przypomina co¶ markowego ju¿ po woli maj± pe³ne portki.
Je¶li wejdzie to kurestwo w ¿ycie to w niektórych przypadkach zniknie z rynku {przynajmniej oficjalnego} z ponad po³owa asortymentu.
We¼ / we¼my teraz w³a¶nie pod lupê pistolety: i co bêdzie? 90% tanich zniknie z dnia na dzieñ tak jak zniknê³a masa ludzi handluj±cych psami i kotami {niby siê broni± wymykami i unikami lecz na nic bo kary s± walone jak z rêkawa na lewo i prawo pomimo ju¿ pomys³ów jak legalnie nowe prawo obowi±zuj±ce od pólnocy nowego roku obej¶æ - a z ACTA siê tego nie da}
Plusem ACTA jest ochrona dóbr ale wielkim minusem s± wielkie rozszerzenia interpretacji i wrêcz skandaliczne podstawy do konfiskat i nak³adania kar:
Przyk³ad: Pan XYZZZZZ sprzedaje podróbê Saty tysi±c za 200z³ a ori kosztuje 1000z³ wiêc ma od ka¿dej sztuki 800z³ kary - i dodatkowy myk ¿e nie jest chyba nawet sprecyzowane dok³adnie czy od ka¿dej ju¿ sprzedanej czy od wszystkich na magazynie {i tutaj mowa np. tylko o sprzedawcach tu w kraju a ka¿dy który wcze¶niej to sprzeda³? Ka¿dy po kolei ju¿ narazi³ ori markê na starty} tutaj jest tak ma³o precyzji ¿e w sumie mo¿na karaæ jak leci wszystkich po kolei.
Wiêc nie dziwmy siê ¿e ka¿dy kto ma na stanie co¶ co jakkolwiek przypomina co¶ markowego i opatentowanego ma ju¿ teraz tak samo wielkie pory jak wielkie magazyny towaru, bo musi siê go jak najszybciej wyzbyæ.
{Ja sam z tego skorzysta³em -z przepisów o zakazie handlu psami bez rodowodu- i dziêki temu -niezale¿nie co kto teraz o mnie pomy¶li- mam od prawie trzech tygodni w domu nowego lokatora biegaj±cego na 4 ³apach praktycznie za free a nie 2.000 - 3.000 z³ ;P }
Zobaczymy co bêdzie z cenami jak bêdzie znana data obowi±zywania tego gówna.
Bêdzie w pewnym sensie dla wielu lipa: i tych sprzedaj±cych ale i tych kupuj±cych.

Najbardziej je¶li to wejdzie to chyba PROJEKTER bêdzie HAPPY :D
P. Robercie jak siê Panu widzi taka wizja: BRAK PODRÓBEK/brak taniochy? :D
{JAK W RAJU: pewnie ju¿ weekendami s±czy szampana :D }
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-26, 02:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Tacy jak Projekter po podpisaniu ACTA bêd± musieli siê zamkn±æ... (niestety) ciekawe czy bêdzie tobie tak weso³o gdy zmusz± ciebie do przestrzegania przepisów dot. lakierni. Wtedy bêdziesz musia³ siê zaprzyja¼niæ z Projekterem...

Po za tym. Je¿eli tanie pistolety Lare Praktik to tak naprawdê Auarita, to ciekawe jak bêd± siê sprawowaæ... Auarita jest najwiêkszym chiñskim producentem pistoletów lakierniczych.

U¿ytkownik Lare móg³by nam napisaæ z jakich krajów pochodz± inne oferowane pod t± mark± pistolety lakiernicze.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-01-26, 09:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Sw.Piotrek napisa³/a:
Tacy jak Projekter po podpisaniu ACTA bêd± musieli siê zamkn±æ... (niestety) ciekawe czy bêdzie tobie tak weso³o gdy zmusz± ciebie do przestrzegania przepisów dot. lakierni. Wtedy bêdziesz musia³ siê zaprzyja¼niæ z Projekterem...


Widzê, ¿e panika jak kiedy¶ z lakierami wodorozcieñczalnymi ^^ ...

Wejdzie A.C.T.A czy nie wejdzie nic siê TU nie zmieni. "Podróbka" to sprzêt który wygl±da jak orygina³ i nazywa siê jak orygina³, udaj±c orygina³ ... Jak SATA uwa¿a ¿e j± okradziono z dóbr intelektualnych naruszaj±c prawo do wy³±cznego pos³ugiwania siê wzorem to musi siê sadziæ z Auritia czy z LARE na szczeblu producentów. Dystrybutor nie pope³nia ¿adnego przestêpstwa jak sprzedaje produkt wygl±daj±cy jak jaki¶ inny ( markowy ) pod w³asn± nazw±. Wzory przemys³owe musza byæ zastrze¿one ¿eby siê o to s±dziæ. Niektórzy projektanci ciuchów zastrzegaj± jakie¶ klasyki ... ale w narzêdziach to trudne. Wystarczy zmieniæ pokrêt³a czy wymiary i ju¿ nie jest to kopia ... tylko bardzo podobne narzêdzie.

Druga sprawa to wykaszanie tych tanich producentów ... Tak szczerze mówi±c to wcale to nikomu nie jest na rêkê. Jak znikn± ci tani to ci co produkuj± markowe wyposa¿enie podnios± ceny bo niby dlaczego by mieli tego nie robiæ. Ja namawiam was ze szczerego przekonania do m±drego gospodarowania w³asnym bud¿etem bo biednych ludzi nie staæ na tanie rzeczy, a tym bardziej tanie gówniane narzêdzia pracy. S± jednak takie przypadki gdy kto¶ wyda wszytko co mia³ na budowê lakierni ... a teraz trzeba j± wyposa¿yæ. Nic dziwnego, ¿e siêgnie teraz po tani sprzêt z Chin. To nie grzech, ani b³±d ... dopóki zdaje on sobie w pe³ni sprawê ze wszystkich wad w³asnej decyzji i wad tego sprzêtu. Durniami s± tylko ci którzy s± przekonani, ¿e wydaj±c na chiñski pistolet 200, czy nawet 500 z³ otrzymuj± tak samo skutecznie dzia³aj±ce i trwa³e narzêdzie jak te markowe za 1500 czy 2000 z³. Jeszcze gorzej jak dodaj± do tego komentarz, ¿e nie bêd± przep³acaæ za logo i znak producenta. Logo i znak producenta to tak¿e wysokiej klasy materia³y z jakich jest wykonane takie narzêdzie ... precyzja monta¿u ... informacja techniczna i wiele innych zalet. Jak ³atwo popsuæ sobie opinie wie doskonale IWATA ( przeciekaj±ce zawsze uszczelnienie spustu, ) DeVilbiss przy modelu FLG w którym psuje siê wszytko, a tak¿e i SATA za bubel jakim by³ model NR92.

Tym najwiêkszym pamiêta siê takie rzeczy latami. Oni o tym wiedz± i dlatego staraj± siê jak tylko mog± ¿eby takich wpadek nie by³o ... a Auritia ... wyprodukuje 10 000 pistoletów oka¿e siê ¿e to syf i nie dzia³a ... wiêc wymy¶l± nowy brend ... "PSIKPSIK GUN" ... i zanim siê ktokolwiek zorientuje ¿e to syf to ca³a partia siê sprzeda, a marka zniknie z rynku.

Dlatego tak wnikliwie dopytujê tu kolegê LARE o co chodzi z jego ofert±. Dzi¶ nazwa nic nie znaczy. Dzi¶ trzeba siê bardzo dok³adni przyjrzeæ z czym ma siê do czynienia. Nadal wiêkszo¶æ narzêdzi jakie trafia na nasz rynek z Chin to straszny syf i g...ówno. Wiêkszo¶æ, ale nie wszytko. Chiñczycy potrafi± zrobiæ wiele rzeczy lepiej ni¿ Niemcy, W³osi Amerykanie czy inne nacje. Tyle tylko, ¿e tam nie ma ¿adnych zasad i ograniczeñ formalnoprawnych, ¿adnych norm i standardów produkcji. Przekrój oferty jest od samego dna jako¶ciowego do mega najwy¿szej pó³ki bij±cej na g³owê wiele markowych urz±dzeñ.

Oferta jest ... mo¿liwo¶ci produkcyjne tak¿e ... wiedza i maszyny materia³y i fabryki te¿ .... tylko kto to kupi, przetransportuje, sprzeda i jeszcze na tym zarobi ? .... W efekcie sprawa oceny jako¶ci sprzêtu zaczyna siê sprowadzaæ do oceny importera. Jak to cwaniak nastawiony na szybki zysk to pójdzie w nisk± jako¶æ nisk± cenê i masow± sprzeda¿ sprowadzaj±c syf i handluj±c nim masowo na aukcjach. Jak to kto¶ komu zaczyna zale¿eæ na stabilno¶ci i promocji produktu to zacznie pilnowaæ jako¶ci wyrobów jakimi handluje.

W naszej bran¿y wbrew pozorom nie ma zbyt du¿o "podróbek" tzn. takich narzêdzi które udaj± oryginalne i maj± napisy i znaki markowego producenta. Raczej wiêkszo¶æ na pierwszy "rzut oka" przypomina tylko te markowe narzêdzia. Chyba jednak ma³o kto da siê nabraæ na to, ¿e to jest orygina³. Ka¿dy wie jak jest i z czym ma do czynienia.

Kiedy¶ ju¿ pisa³em wam o tym ¿e by³ taki czas przy modelu SATA 3000 ¿e falsyfikat od orygina³u mo¿na by³o rozpoznaæ tylko po .... tekturze z pude³ka. SATA swoje pude³ka od wielu ju¿ lat produkuje u jednego dostawcy ... i "kto¶" skupiaj±c siê na kopi pistoletu nie zwróci³ na to uwagi ... a dodam ¿e te kopie wcale nie by³y z Chin.

Wiele tanich pistoletów ju¿ zosta³o przez was przetestowanych i ocenionych. Jednak nie wszystkie. Ma³o jest opinii o Auritia i np. o LARE ... Mo¿e to syf jak inne ... a mo¿e jaka¶ ¶rednia pó³ka mog±ca konkurowaæ np. AirGunsa. trzeba to sprawdziæ i w³o¿yæ ten sprzêt do odpowiedniej szuflady jak SICO które w ka¿dej formie i kszta³cie jest gównianym pistoletem nie wartym tych 100 z³ które kosztuje.

Fajnie by by³o ¿eby taka SATA czy DV zrobi³a podobnie jak IWATA z Air Gunsa i starsze model takie jak niezawodny SATA KLC do podk³adu produkowa³a dalej pod inn± nazw±. Oni jednak maj± swoje pomys³y ... a my mo¿emy tylko powzdychaæ.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

senior
Wys³any: 2012-01-26, 11:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Sw.Piotrek napisa³/a:
ciekawe czy bêdzie tobie tak weso³o gdy zmusz± ciebie do przestrzegania przepisów dot. lakierni
Ja ju¿ jestem do nich zmuszony {i nie tylko do tych}
A Ty Piotrusiu nie masz zielonego pojêcia do jakich i Ty jeste¶ zmuszony nawet robi±c na lewo a na razie póki co za nie nie dosta³e¶ ³upnia - nie tylko Ty i wielu innych ludzi a w tym i ja sam chocia¿ o wielu sam wiem {a te o których wiem to pewnie i tak u³amek ogó³u}

"NIEZNAJOMO¦Æ PRZEPISU NIE ZWALNIA Z JEGO PRZESTRZEGANIA"

Sw.Piotrek napisa³/a:
Tacy jak Projekter po podpisaniu ACTA bêd± musieli siê zamkn±æ... (niestety)
A niby dlaczego?
A ile mo¿e byæ dzikiego zachodu w kompletnie wszystkim?
No to wyobra¼ teraz sobie ¿e nie ma ¿adnych ochron i jest wolna rêka we wszystkim i np. taki PROJEKTER projektuje jaki¶ obiekt siedz±c nad komputerem, ksi±¿kami, kartkami, ..... dniami i nocami licz±c wszystko po kilka jak nie kilkana¶cie czy kilkadziesi±t razy korzystaj±c przy tym z do¶wiadczenia zdobytego latami, latami nauki, dziesi±tkami tysiêcy z³otych wydanych na LEGALNE programy wspomagaj±ce projektowanie miêdzy innymi po to aby¶ m. inn. i Ty jak wejdziesz do "jego" obiektu aby Ci sufit na ³eb nie jebn±³ i co????
I "on" kszta³ci³ siê do tego latami, wyda³ masê kasy, straci³ na zaprojektowanie dziesi±tki jak nie setki godzin wyrwanych z ¿ycia prywatnego i co????
S±dzisz ¿e podejdziesz do jednego z ludzi którzy maj± jego gotowy projekt i jebniesz sobie jego XERO za 2,20z³ za winklem????
Je¶li s±dzisz ¿e to by "go" nie wkur.....³o i mia³by jeszcze siedzieæ cicho to nie pozostaje mi nic innego jak uznaæ Ciê za umys³owo chorego.
Wszêdzie powinny byæ jakie¶ granice w³asno¶ci dóbr.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-26, 11:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
senior napisa³/a:
S±dzisz ¿e podejdziesz do jednego z ludzi którzy maj± jego gotowy projekt i jebniesz sobie jego XERO za 2,20z³ za winklem????

Zmienisz drzwi wej¶ciowe , mniejsze okno i rodzaj ocieplenia.
Nie marnujesz czasu, kosztów te¿ brak.
Tylko siê cieszyæ ¿e siê jest takim cwanym.

Dok³adnie tak jak napisa³ @Senior... podróbki podobne to te¿ podróbki.
Dla mnie po chamstwo i nie popieram tego.
Jednak inne zdanie maj± importerzy którzy bezkarnie siê czuj± ...



Skoro niema ró¿nicy to po co przep³acaæ i rupesa kupowaæ :sciana: :sciana: :sciana:
Nie popieram takich praktyk i to jest moje zdanie w temacie takich firm.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
  
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-26, 13:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Wygl±da na to ¿e niektórzy z was (Projekter ma dla nich odpowiedni± nazwê) nigdy nawet nie s³yszeli o Prawach W³asno¶ci Intelektualnej... i zapewne nie wiedz± czym ró¿ni± siê one od ACTA czy SOPA.

Co do tanich pistoletów. Z mojego do¶wiadczenia z tanimi pistoletami HP wynika ¿e praktycznie nie nadaj± siê one do lakierowania... co najwy¿ej mo¿na nimi polakierowaæ ¶cianê. Do tego s± ok.
Nie wiem jak jest z tanimi HVLP itp.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-01-26, 13:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Sw.Piotrek napisa³/a:
Co do tanich pistoletów. Z mojego do¶wiadczenia z tanimi pistoletami HP wynika ¿e praktycznie nie nadaj± siê one do lakierowania...


Opinia wytrzepana z du.py.
Sw.Piotrek napisa³/a:
Nie wiem jak jest z tanimi HVLP


¦wiêty po¶wiêæ ciut wiêcej czasu na testy, bo widzê ¿e tam zadajesz pytania i czytasz profi opinie i bardzo siê nimi sugerujesz.
Tu udajesz specjalistê... sory, nie têdy droga.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2012-01-26, 14:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Sw.Piotrek napisa³/a:
nigdy nawet nie s³yszeli o Prawach W³asno¶ci Intelektualnej..
Przede wszystkim ACTA nie ma broniæ tylko wolno¶ci intelektualnej ale ogólnie markowych wyrobów przed podróbami, oraz nieupowa¿nionym kopiowaniem czy rozprowadzaniem - filmów, muzy itd itp.
A w³a¶nie handlarze podróbami wciskaj±c w takie m³ode g³ówki jak Twoja aby broniæ swoich lewizn wymy¶lili g³upoty o cenzurze aby porwaæ nie¶wiadomych ludzi do boju. I mo¿na siê o tym rozpisywaæ, lecz z Tob± nie ma to najmniejszego sensu bo jeste¶ m³odym gniewnym i ¶lepym wyznawc± PISu i to co powie PSYCHOTROPOWY GURU JARO jest ¶wiête.
Ja jak wielu korzystam ¶wiadomie i nie z ró¿nego rodzaju podrób lecz nie mogê winiæ ró¿nych producentów ¿e walcz± o swoje chc±c te podróby wykosiæ. A Ty tego nie rozumiesz i jeszcze d³ugo {o ile w ogóle} nie zrozumiesz.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-26, 15:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Juny prosta sprawa. W cenie do 100z³ nie mo¿na poleciæ ¿adnego pistoletu.

senior napisa³/a:
Sw.Piotrek napisa³/a:
nigdy nawet nie s³yszeli o Prawach W³asno¶ci Intelektualnej..
Przede wszystkim ACTA nie ma broniæ tylko wolno¶ci intelektualnej ale ogólnie markowych wyrobów przed podróbami, oraz nieupowa¿nionym kopiowaniem czy rozprowadzaniem - filmów, muzy itd itp.
A w³a¶nie handlarze podróbami wciskaj±c w takie m³ode g³ówki jak Twoja aby broniæ swoich lewizn wymy¶lili g³upoty o cenzurze aby porwaæ nie¶wiadomych ludzi do boju. I mo¿na siê o tym rozpisywaæ, lecz z Tob± nie ma to najmniejszego sensu bo jeste¶ m³odym gniewnym i ¶lepym wyznawc± PISu i to co powie PSYCHOTROPOWY GURU JARO jest ¶wiête.
Ja jak wielu korzystam ¶wiadomie i nie z ró¿nego rodzaju podrób lecz nie mogê winiæ ró¿nych producentów ¿e walcz± o swoje chc±c te podróby wykosiæ. A Ty tego nie rozumiesz i jeszcze d³ugo {o ile w ogóle} nie zrozumiesz.

HELLO :!: ACTA dotyczy w³asno¶ci intelektualnej i nie ma nic wspólnego z podróbkami/kopiami. Wy³±cz od czasu do czasu telewizor ;) :sciana: :rotfl: Nie mam nic wspólnego z PIS-em kiedy¶ o tym wspomina³em. Jednak do twojej komunistycznej g³ówki z klapkami na oczach to nie dotar³o.

gugun napisa³/a:
Sw.Piotrek napisa³/a:
Wygl±da na to ¿e niektórzy z was (Projekter ma dla nich odpowiedni± nazwê)
nie przeginaj bo zachwile pozwole sobie zacytowac kilka twoich "m±drych" postów z poprzekrecanym faktami ktore na ogó³ s± smieszne i po¶miejemy siê tu troche z ciebie w temacie m±dralo,du¿o szukania nie bedzie wystarczy wejsc we wszystkie tematy o tanim góównie ¿eby w ka¿dym znalesc twoje "m±dre" odpowiedzi na pytania o komresorki po 250zeta i pistolety do 100zl bo tylko w takich tematach jak do tej pory masz cokolwiek do powiedzenia.wiec 3maj sie tematu bo i inni te¿ przestan±....
ja wiem ze wystarczy inne pokrete³ko i juz mog± naskoczyc takiej firmie co to produkuje ale z mojego punktu widzenia mimo wszystko jest to pewnego rodzaju plagiat
Nie mia³em ciebie na my¶li. Jak chcesz to cytuj ;)
_________________
http://niezalezna.pl/
  
 

juny 
Wys³any: 2012-01-26, 15:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Ok dziêki i pozdrawiam :D
P.S. Ale siê rozpisali¶cie z tym A.C.T.A :D
_________________

 

senior
Wys³any: 2012-01-26, 16:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Sw.Piotrek napisa³/a:
HELLO :!: ACTA......................
juny napisa³/a:
Ale siê rozpisali¶cie z tym A.C.T.A
Dok³adnie tylko ¿e jedni wplatuj±c w to ACTA a INNY nim ¿yj±c i siê trawi±c...
¦wiêty to nie blog PISowski czy forum polityczne wiêc albo pisz posty zwi±zane z tematem albo wcale.

Ja te¿ niechc±cy zszed³em na nowe przepisy o handlu ¿ywym towarem ale wiem ¿e to off, przeprosi³em i mia³em jak±¶ p³aszczyznê dlaczego o tym wspomnia³em.
A Twojej propagandy sukcesu jak za Gomó³ki nikt tu nie s³ucha bo to forum o innej tematyce.

Wiêc zamilknij z tym na tym forum i wymieniaj siê pogl±dami z PSYCHOTROPOWYM GURU ale na odpowiednim forum, blogu, FB czy listownie....
 

Miki
Wys³any: 2012-01-26, 17:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Wracaj±c do ACTA http://www.motoweek.pl/ki...ami-acta/59173/
_________________
Mart-Dent
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-01-26, 18:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
http://www.tvn24.pl/0,173...,wiadomosc.html

P.S. Gungun fajnie ¿e zrobi³e¶ ten temat :spoko:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-26, 18:11   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Sw.Piotrek napisa³/a:
P.S. Gungun fajnie ¿e zrobi³e¶ ten temat
sie rozmowa rozkreci³a to mozecie sobie tu pogadac zeby nie robic zamieszania w innych tematach.milej zabawy :D
 
 

senior
Wys³any: 2012-01-26, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
A co tu du¿o mówiæ:
Jak to ratyfikuj± i wejdzie to w ¿ycie w obecnej wersji to prawie ka¿dy le¿y i kwiczy bo bêdzie kupowa³ tylko to co ori jak siê ostro wezm± za ³adowanie kar z kosmosu.
Mi siê to za ...uj nie podoba i bêdê sam w plecy tyle ¿e mi czapka ju¿ dymi lecz..... rozumiem tych co walcz± o swoje i nie ma co im siê dziwiæ.
Czas poka¿e co bêdzie i jak bêdzie - lecz nawet je¶li niby lekko to i tak mocno zaboli prawie ka¿dego....
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-27, 10:43   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
a ja mysle ze kto bêdzie chcial to itak to jako¶ obejdzie...zawsze znajdzie sie jaka¶ luka w prawie...lakierujesz nielegalnie wpada kontrola co mowisz?? przecie¿ panowie ja swoje auto sobie robie,co nie moge czy co??a reszta??a reszta to znajomych nie maja gdzie trzymaæ to trzymaja u mnie :rotfl: a z ciuchami ala nike itp jak jest??wiesz kto ma idziesz i kupujesz,normalnie nikt nie wystawia na sprzeda¿ ale ma gdzies za rogiem:Dja tam my¶le ze zmieni sie tylko to ze juz sprzedaz nie bedzie taka jawna jak teraz i beda musieli sie sprzedawcy nakombinowac z opisem tak jak teraz psy obeszli kosztami utrzymania to i acta bedzie sie obchodzic,moment znajda ludzie na to sposob ;) pozdrawiam
 
 

senior
Wys³any: 2012-01-27, 15:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Je¶li to kurestwo wejdzie w tej wersji która jest obecnie to teoretycznie nie da siê tego obej¶æ a co wiêcej brak super szczegó³owych opisów mo¿e doprowadziæ do komicznych lecz i tragicznych paradoksów takich jak np.
Jeste¶ na wakacjach, idziesz z rodzin± i nagrywasz j± kamer± i mijacie go¶cia siedz±cego z w³±czonym radiem w którym leci jaka¶ muza, potem przesy³asz komu¶ znajomemu ten filmik i wed³ug tych przepisów jeste¶ ju¿ piratem bo upubliczniasz nagranie bez nale¿nych op³at i zezwoleñ {swoj± drog± ten go¶ciu te¿ bo muzy mo¿na s³uchaæ tylko dla samego siebie ale ju¿ innym puszczaæ NIE wolno - dlatego p³ac± teraz op³aty dyskoteki, puby ale powiniene¶ i Ty w gara¿u je¶li gra radio i masz klienta b±d¼ nawet jednego pracownika - ale to ju¿ teraz u nas obowi±zuje}
S± w obiegu wersjê ¿e jak nagrasz kogo¶ z logo firmowej koszulki i to prze¶lesz to jest to samo ale to bzdura dla podkrêcenia atmosfery o niby cenzurze i ciêciu swobody - bo przecie¿ firma produkuj±ca koszulki ze swoim logo na pó³ klaty robi to dok³adnie dla odwrotnego celu: aby jak najwiêcej ludzi to widzia³o wiêc to ju¿ naci±gana i bzdurna teoria.
Ale ochrona przed podróbami jest tak niedoprecyzowana ¿e prawie wszystko mo¿na pod to podci±gn±æ. A co jeszcze gorsze to to ¿e najpierw zabior±, potem skopi± i zlinczuj± puszczaj±c z torbami a ju¿ po wszystkim jak wype³zniesz z bagna i bêdziesz mia³ chêæ, si³y i fundusze to dopiero bêdziesz móg³ siê odwo³ywaæ po s±dach.
Wszyscy mniej lub wiêcej, ¶wiadomie czy mniej czy te¿ wcale ostro jad± na podróbach i je¶li to wejdzie wszyscy którzy maj± choæ odrobinê kasy mniej ni¿ Kulczyk mocno to odczuj± - lecz z drugiej strony poza kuriozum trzeba te¿ i rozumieæ tych którzy teraz nie raz na maxymalnego bezczela s± okradani.

Co do czê¶ci samochodowych to do koñca nie jestem tego pewien czy ju¿ od dawna nie ma tego uregulowanego innymi przepisami, bo kiedy¶ gdzie¶ co¶ mi ¶wita ¿e by³o co¶ takiego jak zakaz produkcji zamienników do 4 lat od momentu wej¶cia na rynek jakiego¶ modelu auta, co by siê zgadza³o z czasami wchodzenia podrób blach na rynek - ale to by³o zas³yszane i poparte obserwacjami wiêc nie mówiê tego jako pewnik.
Gdyby by³o inaczej to dawno ju¿ koncerny samochodowe by ostro z tym walczy³y a jedyne co wywalczy³y kilka lat temu wstecz to zakaz sprzeda¿y czê¶ci montowanych fabrycznie z logo marki poza punktami dealerskimi co w pierwszych fazach zaskutkowa³o tym ¿e na magazynach k±tówkami w czê¶ciach wywalano znaczki marek: np. merc, vw, bmw................

Czas poka¿e jak bêdzie i czy bêdzie.... Jest szansa ¿e nie zostanie to ratyfikowane bo kraje siê opamiêtaj± {tak jak Tuski co po woli siê wycofuj± rakiem}.
Lecz Sr{T}uski nadal k³ami± nie mówi±c ludziom do koñca prawdy: Teraz twierdz± ¿e je¶li siê oka¿e ¿e to jest prawie tak jak ludzie mówi± to tego nie ratyfikuj±........ tylko poza bodaj¿e Sikorskim który to powiedzia³ otwarcie do mikrofonu ludzie wiedz± ¿e Polska po podpisaniu nie musi ratyfikowaæ aby to u nas obowi±zywa³o bo ponoæ wystarczy aby chyba tylko 6 krajów z 27 w PE to ratyfikowa³o i z automatu to przechodzi {to info z zas³yszenia i z tego co mówi³ sam Sikorski}
Czas poka¿e, ale lepiej dmuchaæ na zimne i niech m³odsi krzycz± co si³...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime