Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
polonus
Wys³any: 2007-11-03, 11:26   reklamacja u lakiernika
0
UP DOWN

Posty: 11
odebra³em samochod po naprawie lakierniczej (porysowany-szkoda z ac) jak oddawalem do naprawy to lakiernik stwierdzil ze bedzie jak nowy. dzis pojechalem do niego bo mam zastrzezenia - skórka pomaranczowa na lakierze , 2 szyby nie by³y wyjete tylko oklejone i teraz widac slady po oderwanej tasmie na lakierze woko³ szyby, dzrzwi pod swiat³o wygladaja jak by by³y pofalowane, uszczelki przy szybach zosta³y zdeformowane przy zakladaniu badz zdejmowaniu. lakiernik sie zbulwersowa³ i powiedzia³ ze to stary samochod (passat b5-98r) i niektore rzeczy moze popawic ale np na pofalowane drzwi gwarancji nie ma bo on nie wie co pod spodem by³o i oszczelek tez mi nie bedzie wymienia³. co mam zrobic?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-03, 13:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
polonus napisa³/a:
co mam zrobic?


nic.
olac to i jakos z tym zyc. do poprawek bym mu nic nie dawal. co to za lakiernik ktory kladzie lakier z efektem skorki pomaranczowej? mi sie raz zdarzylo. gdy pierwszy raz w zyciu lakierowealem, w piwnicy, maske do fiata sieny kompresorem 24 l i pistoletem do podkladu :P pozniej przez 3 lata NIGDY nie wyszla mi pomarancza :P

mozesz mu tez powiedziec ze warsztat jest jak las - rosnie powoli a plonie szybko :P
 

polonus
Wys³any: 2007-11-03, 13:58   
0
UP DOWN

Posty: 11
to autoryzowana lakiernia tojoty.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-03, 14:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
polonus napisa³/a:
to autoryzowana lakiernia tojoty.


:shock:
 

marikk 
Wys³any: 2007-11-03, 14:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Jedynie co pozostaje z t± skórk± P2000 i polerkaa
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-03, 15:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Szok !!! :roll: :roll: To ju¿ Toyota tak w h..a wali. U nas to bym poprawia³, szybciutko i cichutko, ¿eby inni klienci siê nie kapnêli. Oklejanie skopali, strukturê lakieru te¿, o uszczelkach nie wspomnê. Z tymi drzwiami to mo¿e ich bym próbowa³ zrozumieæ. Ale nic po za tym. Mo¿e mo¿na jeszcze spróbowaæ u rzeczoznawcy ubezpieczeniowego co¶ wskóraæ ale to zale¿y od jego chêci i twego uporu.
 

polonus
Wys³any: 2007-11-03, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 11
a co niby mia³o by usprawiedliwiac pofalowane drzwi ? chyba przed lakierowaniem trzeba przygotowac pod³o¿e ? wzieli 4,5 tys za polakierowanie samochodu tylko z zewn±trz i do niczego ich to nie zobowi±zuje ?
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-03, 20:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No kurde to ³adnie, za 4,5 tysia to co oni mieli do malowania? Ale co by nie by³o to fakt powinni siê przy³o¿yæ. Wycofujê s³owa o próbie zrozumienia. :???:
 

polonus
Wys³any: 2007-11-03, 21:07   
0
UP DOWN

Posty: 11
lakierowany by³ passat kombi z 98 roku-kolor zielony metalik. lakierowany byl ca³y ( widoczne elementy) ¿adnych wgnieceñ tylko rysa zrobiona czyms ostrym na oko³o samochodu.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-03, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Je¿eli to na ubezpieczenie to powinni uznaæ reklamacjê, jaka¶ gwarancja chyba te¿ wchodzi w grê., przynajmniej na lakier. U nas jest to 24 miesiace.
 

polonus
Wys³any: 2007-12-09, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 11
niedawno odebralem samochod po niby poprawce ale dalej jest lipa. spolerowali samochód ale dalej sa niedoróbki. pe³no jest ma³ych paprochów a tam gdzie by³y wczesniej i zosta³y usuniête pozosta³y ¶lady. dalej sa ¶lady po oklejaniu szyb. jutro jade znowu na "rozmowe". bedê ¿±da³ ponownego lakierowania. czy warstwa lakieru to co jest teraz powinna byæ usunieta ?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-09, 21:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
powiedz im ze warsztat jest jak las - rosnie dlugo a plonie szybko.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-09, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
powiedz im ze warsztat jest jak las - rosnie dlugo a plonie szybko.
DOK£ADNIE.WIELE LAT TWORZY SIÊ RENOMÊ! :wink:
 
 

polonus
Wys³any: 2007-12-10, 09:49   
0
UP DOWN

Posty: 11
dzisiaj by³em u tego lakiernika i powiedza³ mi ¿e mo¿e usunaæ paproch na lakierze ale wicecej nic ne bedzie robi³.(po ostatnim usuwaniu zosta³y rysy i ¶lady) powiedzia³ ¿e samochod ju¿ by³ kiedy¶ robiony i posiada³a szpachla jak go suszy³ w i on za to odpowiedzialno¶ci nie bierze i nie mam mowy o powtórnym lakierowaniu. a poza tym samochód jest stary a ja wymagam nie wiadomo co. chyba pozostaje mi droga s±dowa. co o tym my¶licie, mam szanse wygraæ sprawe ?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-10, 14:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
a co ma do [...] lakieru to ze byla szpachla kiedys nalozona? to jakis ciec francowaty. ja bym mu zrobil jazde na twoim miejscu
 

kubazjan
Wys³any: 2007-12-10, 17:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 246
Racja ...co piernik do wiatraka.Jak ch³opaki taka cenzuraó³ke robia to nie ma co sie szczypaæ.Pogadaj z kims wazniejszym bo byle paprok to gebe tylko drzec potrafi... :evil:
 

polonus
Wys³any: 2007-12-11, 14:19   
0
UP DOWN

Posty: 11
jutro pojade do rzeczoznawcy.szkoda mi troche kasy bo to 400zl kosztuje ale nie odpuszcze.
 

MAJSTER
[Usuniêty]
Wys³any: 2007-12-11, 21:40   

EFEKT CYTRYNKI NA LAKIERZE CZASAMI JEST WYMAGANY, POPATRZMY NA WSZYSTKIE NOWE AUTA SALONOWE, CYTRYNA JAK NIC
WSZYSTKO POLEGA NA TYM ABY DOPASOWAæ STRUKTURê LAKIERU DO JU¿ ISTNIEJ±CEJ STAREJ POW³OKI.
PRZY CA³YM LAKIEROWANIU JE¿ELI JEST CYTRYNKA JA BYM SIê NIE MARTWI³ - NO CHYBA ¿E JEST NAPRAWDê CYTRYNIASTA, ALE GENERALNIE TAKA STRUKTURA OGRANICZA EFEKT STARZENIA SIê LAKIERU.
cO DO SYFóW I BRUDNYCH USZCZELEK NIE MA CO GADAæ TYLKO DO POPRAWIAæ
 

polonus
Wys³any: 2007-12-11, 23:11   
0
UP DOWN

Posty: 11
tu nie chodzi o brudne uszczelki tylko slady po tasmie na lakierze. jeszcze jedno pytanie odno¶nie pofalowanych drzwi- czy lakiernik rzeczywi¶cie nie odpowiada za to, ¿e jak on twierdzi posiada³a szpachla która byla kiedy¶ nakladana? mowi ze przygotowa³ powierzchnie do lakierowania ale pod wplywem temp w piecu siad³a szpachla. ja mam ten samochod 2,5 roku i ta szpachla ma co najmniej tyle i przecie¿ czasami samochod stoi na s³oñcu i nagrzeje sie tak ¿e nie mo¿na go dotkn±æ to czy szpachla jeszcze po takim czasie mo¿e obsiadaæ? w jakiej temp sie suszy lakier w piecu? rozbiera³em drzwi i od wewn±trz s± idealnie równe wiec tej szpachli nie ma nie wiadomo ile, jezeli wogóle jest.
 

malarz
Wys³any: 2007-12-11, 23:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Co to s± za fale? Czy ta fala biegnie np. przez pó³ drzwi pionowo, poziomo typu tsunami czy to s± to maciupkie falki typu "przeci±gniêty grzebieñ po piasku" :mrgreen: a jak mu siê nie chcia³o dobrze okleiæ uszczelek to powinien zastosowaæ ta¶mê do ich odchylania. Hmmm.... ka¿dy orze jak mo¿e :cool:
 

maras 
Wys³any: 2007-12-12, 01:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Najlepsze s± teksty,¿e samochód stary, czy nie wiele warty, a wymaga sie cudów. jak mnie one wkur... :evil:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-12, 05:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
polonus napisa³/a:
czy lakiernik rzeczywi¶cie nie odpowiada za to, ¿e jak on twierdzi posiada³a szpachla która byla kiedy¶ nakladana?


znaczy, probowal ci wmowic ze nagle posiadala szpachla ktora sobie lezala kilka lat na elemencie? powiedz mu ze jest cenzura. zapytaj go dlaczego w takim razie nie siadla w lecie gdy blacha byla nagrzana do 100st lub lepiej.

malarz napisa³/a:
a jak mu siê nie chcia³o dobrze okleiæ uszczelek to powinien zastosowaæ ta¶mê do ich odchylania.


hehe, takie rzeczy kosztuja przeciez :) a to stary auto wiec nie ma co, trzeba robic po kosztach i nie ma co wymagac :)

[ Dodano: 2007-12-12, 05:52 ]
polonus napisa³/a:
rozbiera³em drzwi i od wewn±trz s± idealnie równe wiec tej szpachli nie ma nie wiadomo ile, jezeli wogóle jest.


tak nic nie zobaczysz. moze byc 2-3 mm szpachli nalozonej rownomiernie ale od srodka nie widac. co nie zmienia faktu ze szpachla nie mogla siasc od tego jego pieca :P no chyba ze siadla jego szpachla, co jest najbardziej prawdopodobne. szpachlowal cos ?
 

polonus
Wys³any: 2007-12-12, 11:27   
0
UP DOWN

Posty: 11
samochod by³ porysowany (przez wandali) wiec pewnie szpachlowa³ . a poza tym z drugiej strony samochodu wczesniej nie by³o nic robione a teraz po jego lakierowaniu tez sa nierówno¶ci. nie wiem jak mam wam opisaæ rodzaj tych nierównosci. chcia³em zrobiæ zdjecia ale jako¶ nie widaæ tego na nich. to zalezy od k±ta patrzenia.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-12, 15:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
wybierasz sie do tego rzeczoznawcy? moze byc problem bo jak udowodnisz ze tych nierownosci nie bylo wczesniej ?
 

polonus
Wys³any: 2007-12-12, 16:46   
0
UP DOWN

Posty: 11
to jak sie lakieruje samochod i bierze 4,5 tys to nie ma obowi±zku przygotowaæ pod³o¿a ?
 

marikk 
Wys³any: 2007-12-12, 16:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Daj±c 4500 za pomalowanie to powinno byæ zrobione profesjonalnie krótko mówi±c gro¼nie dali dupy
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-12, 17:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
to jak sie lakieruje samochod i bierze 4,5 tys to nie ma obowi±zku przygotowaæ pod³o¿a ?


ja tego nie neguje, tylko mowie ze bedzie ciezko cos udowodnic :)
 

mebArth 
Wys³any: 2007-12-13, 23:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
polonus napisa³/a:
w jakiej temp sie suszy lakier w piecu? .


60.(powinno sie suszyc w tej temp. ale nie kazdy ma warunki)
Pieców juz nie ma, sa komory czy tam nazwijcie jak chcecie, obieg powietrza 60 stopni zamkniety (suszenie)
 
 

seba
Wys³any: 2007-12-17, 22:25   
0
UP DOWN

Posty: 53
z tymi nierówno¶ciami,to siê zgodzê,jak sam robi³em swojego Landzia to przy docieraniu szpachli(a drzwi to mia³y minimalne nierówno¶ci),czu³em,¿e jeszcze s± ledwie namcalne fa³dki,ale my¶lê sobie,¿e podk³ad troche wyrówna i siê przeceni³em,bo terazpatrz±c pod ma³ym k±tem na drzwi mo¿na to zauwa¿yæ.Pó¿niej robi±c drzwi z golfa w du¿o gorszym stanie,wyprowadza³em tak dok³adnie,¿eby ju¿ nie czuæ nierówno¶ci i op³aci³o siê,przy czarnym wypolerowanym z ma³ego k±ta nic nie widaæ,by³em happy,ale tylko tyle bo trzeba siê narobiæ na co¶ takiego ale nie za tak± kasê.
 

polonus
Wys³any: 2007-12-17, 23:43   
0
UP DOWN

Posty: 11
a ty uwazasz ze jaka kasa jest odpowiednia zeby dobrze zrobic?
 

thomas-29
Wys³any: 2007-12-19, 21:02   
0
UP DOWN

Posty: 27
Jak auto by³o porysowane to napewno rysy musia³ rozszlifowaæ a potem miejcowo poszpachlowaæ
1.mog³o trochê siê za¶i±¶æ, ale bez przesady
2.zosta³o pod³o¿e nie równo wyprowadzone

Jak ta cytryna nie jest bardzo du¿± to mo¿na j± usun±æ papierem ¶ciernym i wypolerowaæ
jak jest du¿a to nie warto ,bo zostanie w trudno dostêpnych miejscach a to dopiero bêdzie brzydkie.
 

seba
Wys³any: 2007-12-19, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 53
Ja uwa¿am,¿e za dobrze wyprowadzone drzwi po rysie i dobrze pomalowane to min. 350 pln,ale jest to cena bez podatku
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group