Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
''Jaro'' 
Wys³any: 2012-01-31, 00:39   Iwata ,DeVilbiss vs SATA
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
Witam mam do przeznaczenia na pistolet lakierniczy 600zl i waham siê pomiêdzy DeVilbiss FLG 5 a Air Gunsa Iwata AZ3 HTE2. Wiem ¿e nie s± to guny z profesjonalnej pó³ki ale te¿ nie pokroju taniej chiñszczyzny. Chcia³bym aby praca wykonywana którym¶ z powy¿szych sprzêtów mia³a rêce i nogi, robi³em ju¿ tanim pistoletem jakim jest Auarita i trochê ju¿ nabra³em wprawy, Auarita sprawdzi siê doskonale do podk³adów :spoko: potrzebuje teraz jakiego¶ do po³o¿enia akryli, baz, bezbarwnych. Wiêc co polecacie który z tych dwóch: DV vs Iwata :help:
POZDRAWIAM :!:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-31, 08:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Z tych dwóch to kup kolego sobie Air Gunse AZ3 HTE2 z dysz± 1.3 :tak: Chocia¿ w tej kwocie któr± przeznaczasz na zakup pistoletu mo¿na poszukaæ np. Sata z tzw. "drugiej rêki" ;) Ja wszystkie swoje Saty mam kupione w³asnie w taki sposób ;) Za 600z³ mo¿esz ju¿ poszukaæ Sata 2000 jak równie¿ polecam bardzo dobry i udany model Sata jet 90 :tak: Taka jet 90 jest idealna zarówno do nak³adania baz metalicznych jak i lakierów nawierzchniowych i masz do niego mo¿liwo¶æ nabycia wszystkich czê¶ci zamiennych tak jak do wszystkich pistoletów Sata :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-01-31, 13:08   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
Robertlodz09 napisa³/a:
Z tych dwóch to kup kolego sobie Air Gunse AZ3 HTE2 z dysz± 1.3 :tak: Chocia¿ w tej kwocie któr± przeznaczasz na zakup pistoletu mo¿na poszukaæ np. Sata z tzw. "drugiej rêki" ;) Ja wszystkie swoje Saty mam kupione w³asnie w taki sposób ;) Za 600z³ mo¿esz ju¿ poszukaæ Sata 2000 jak równie¿ polecam bardzo dobry i udany model Sata jet 90 :tak: Taka jet 90 jest idealna zarówno do nak³adania baz metalicznych jak i lakierów nawierzchniowych i masz do niego mo¿liwo¶æ nabycia wszystkich czê¶ci zamiennych tak jak do wszystkich pistoletów Sata :tak: Pozdrawiam! :spoko:



A co powiesz o tym http://allegro.pl/pistole...2073842109.html ja nie mam takiej wprawy aby na zdjêciu oceniæ pistolet cena du¿o mnie nie przerasta, lecz mam podejrzenia poniewa¿ trochê poczyta³em o tym modelu, jest bardzo chwalony a nie znalaz³ jeszcze nowego nabywce chyba ¿e cena jest za du¿a?

Co do Saty 2000 to mo¿e warto powalczyæ w licytacji o http://allegro.pl/okazja-...2083647030.html

Nie chce ograniczaæ siê do portalu z powy¿szych linków poszukam jeszcze mo¿e kto¶ z forumowiczów posiada na sprzeda¿, Pozdrawiam i czekam na jaka¶ opinie :)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-31, 13:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Ta pierwsza aukcja to w³a¶nie Sata jet 90 :tak: Przyznam sie ¿e ja tak¿e nie mam takich "zdolno¶ci" aby na podstawie zdjêæ wydaæ opinie czy dany pistolet nadaje siê jeszcze do lakierowania czy raczej wymaga wymiany zestawu naprawczego aby dalej s³u¿y³ przez kolejne kilka lat ;) Je¶li zak³adasz nowy zestaw naprawczy (dysza iglica i g³owica) to masz kolego "nowy" pistolet poniewa¿ korpus siê nie zu¿ywa ;) Ta cena zwa¿ywszy na nieznany stan techniczny jest do¶æ spora ,proponuje poczekaæ albo poszukaæ takiej jet 90 tañszej :tak: kupisz do niej ten zestaw i masz wtedy "nówka ig³a" ;)
Co do tej Sata 2000 HVLP w Digitalu to tym w³a¶nie pistoletem zainteresowa³ siê uczeñ z mojej pracy :tak: i w³a¶ciciel tego pistoletu (na pytanie o sprawno¶æ Digitala) odpisa³ mu ¿e wy¶wietlacz nie dzia³a :tak: Tak¿e pisze to z ca³± odpowiedzialno¶ci± i nie mam zamiaru braæ udzial w aukcji oraz kupiæ tego pistoletu :tak: Nawet nie mam u siebie takiej sprê¿arki która jest w stanie "uci±gn±æ" Sata HVLP . Moja sprê¿arka daje rade "uci±gn±æ" Sata jet 90 oraz Sata jet RP tak¿e sam rozumiesz ;)
Wiec je¶li nie masz du¿ego "ci¶nienia" na kupno to pozostaje na spokojnie poszukaæ ,zawsze kto¶ wystawi co¶ "nowego do sprzeda¿y". ;) Sata jet 90 polecam z g³owic± BS o rozmiarze 1.3 albo 1.4 :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-31, 13:43   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Robertlodz09 napisa³/a:
zyznam sie ¿e ja tak¿e nie mam takich "zdolno¶ci" aby na podstawie zdjêæ wydaæ opinie czy dany pistolet nadaje siê jeszcze do lakierowania

toæ w aukcji napisali ¿e daj± gwarancje 14 dni :rotfl:
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-31, 13:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Pytanie tylko na co daj± te "14 dni" ;) na sprawdzenie czy na mo¿liwo¶æ odes³ania ;) Napisaæ to mo¿na wszystko :tak: Za 580 z³ to by³a ostatnio na Alleg...o taka Sata jet 90 BS 1.3 , "nówka" z faktur± Vat-u :tak: Od sprawdzonego sprzedawcy :tak:
Pozdrawiam! :spoko:

ps. Ja wole kupiæ "tanio" i zrobiæ "remont kapitalny" a i tak cena bedzie ni¿sza ni¿ takie "kupowanie kota w worku" ;) No jeszcze gdyby mia³a za³o¿ony nowy zestaw ....to rozumiem ale tak ..... ryzykowna sprawa za tak± kwotê :tak:
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-01-31, 13:56   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
Znalaz³em jeszcze co¶ takiego http://allegro.pl/iwata-l...2078411575.html lecz nie mogê doszukaæ siê danych technicznych oraz ¿adnych informacji w jêzyku polskim a nie chce u¿ywaæ translatorów
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-01-31, 14:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
To stary model Iwaty ,wystarczy jak wpiszesz nazwê i model w Google a wszystko bêdziesz wiedzia³ ;) Daj sobie kolego spokój z tzw. wynalazkami :tak: Je¶li ju¿ Iwate to poni¿ej modelu W400 nie schodz Wczoraj taka w³a¶nie W400 zosta³a sprzedana (bez kubka) za 350z³ :tak: Pozdrawiam! :spoko:

[ Dodano: 2012-01-31, 14:15 ]
Kolega z forum ,Pawel1108 mia³ do sprzedania DeVilbissa GTI z dysz± 1.4 (widzialem na Alle..o) tak¿e mo¿e z nim siê skontaktuj ,ceni³ go ponad 500z³ i na foto wygl±da³ bardzo dobrze :tak: Pozdrawiam! :spoko:
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-01-31, 14:16   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
nie szukam wynalazków lecz pistoletu który prezentuje jaki¶ poziom, no nic z tego co przeczyta³em to jeszcze siê wstrzymam z zakupem i poczekam na jaka¶ okazje z drugiej rêki :) dziêki za pomoc
 

stek
Wys³any: 2012-01-31, 17:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
jaro tu masz zakoñczon± aukcje, zadzwoñ zapytaj mo¿e utargujesz co? http://allegro.pl/devilbi...2061629606.html
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-01-31, 18:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
stek napisa³/a:
jaro tu masz zakoñczon± aukcje, zadzwoñ zapytaj mo¿e utargujesz co? http://allegro.pl/devilbi...2061629606.html


mam jeszcze tego Devilbissa i powiem szczerze,¿e je¶li mia³bym wybieraæ pomiêdzy
DeVilbiss FLG 5 a Air Gunsa Iwata AZ3 to pewnie ka¿dy siê zgodzi,¿e choæ GTI jest stary to o wiele przewy¿sza FLG i airgunsa.
Nie odzywa³em siê bo nie chcia³em nikogo nak³aniaæ do kupna tym bardziej,¿e szkoda siê po prostu wyzbyæ sprzêtu ,który ma siê od nowego i nigdy nie zawiód³,powiem wiêcej kupi³em sata 3000RP digitala u¿ywan± i ju¿ mnie WKU-CENZURA- bo syczy i syczy a w Devilbisie nigdy,nigdy,nigdy,nigdy NIC.
Jedyne co mo¿e przeszkadzaæ ,oczywi¶cie nie ka¿demu to trochê za du¿a dysza 1,4 do bazy(aczkolwiek ju¿ namierzy³em na ALLe... zestaw z dysz± 1,3 nowy za 300zeta),natomiast do klaru,nawet gêstych pierwsza liga.
 

senior
Wys³any: 2012-02-01, 01:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
JARO nikogo nie chc±c uraziæ powiem Ci ¿e FLG z DeVilbissem i GUNSA z Iwat± maj± tyle samo wspólnego co jamniki z wy¶cigami Hartów.....
Przy czym z tej wymienionej dwójki najwiêkszym syfem jest FLG By Devilbiss i gdyby kto¶ przystawi³ mi obrzyna do ucha i kaza³ wybieraæ tylko z tej dwójki to szybko wybra³bym Gunsê.

Ale to wybieraj±c z pomiêdzy nich.
Bo inaczej sugeruj±c siê tylko kas± to napisa³bym to samo co w kilku innych tematach i na PW, oraz to co napisa³ Robert i teraz Pawe³ ¿e szuka³bym starszego modelu DeVila czyli GTI
GTI to dobry, bezawaryjny i w pe³ni markowy gun. Oczywi¶cie s± nowsze i lepsze modele ale ten mimo lat bije na g³owê nowe gunsy, FLG i ca³y {sorry} syf z ni¿szej pó³ki.
Najczê¶ciej jego spotykane wersje to 1,4 ale nie s± tragiczne bo do bazy jak wspomnia³ Pawe³ mo¿na lekko ig³ê skrêciæ a do klaru jak siê z lekka pozna gun nawet i nie.
To bardzo przyjazny gunik - bardzo ³atwo i przyjemnie siê nim lakieruje.

Teraz je¶li chodzi o jego cenê to nie wnikam za ile Pawe³ odda swojego ale jako¶ nie dawno by³a na All... nówka za chyba oko³o 700z³ - to bardzo dobra cena.
Paw³a nie znam i nic mi do jego odsprzeda¿y ale pokalkuluj, potarguj i je¶li gunik jest ok a na nowy kasy nie masz b±d¼ ju¿ ich w ofercie tanich nie ma to siê dogadacie.
Je¶li siê przyzwyczaisz to i dysza 1,4 bêdzie Ci pasowa³a a jak nie to zamienisz na 1,3 i to pewnie dopiero jak z tym zestawem co¶ zacznie siê dziaæ {a to wbrew opiniom z nie wiadomo sk±d tak szybko nie nastêpuje}

pawel1108 napisa³/a:
kupi³em sata 3000RP digitala u¿ywan± i ju¿ mnie WKU-CENZURA- bo syczy i syczy
Bo to prawdziwa Sata :D
pawel1108 napisa³/a:
a w Devilbisie nigdy,nigdy,nigdy,nigdy NIC.
A to prawdziwy DeVilbiss :D :D :spoko:
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-02-01, 08:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Senior m±dre s³owa :spoko: :spoko: uczciwa i konkretna rada :spoko:
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-02-01, 20:40   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
Dziêkuje wszystkim za cenne rady co do pistoletów lakierniczych, teraz bêdê wiedzia³ czego szukaæ Pozdrawiam !!! :spoko:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-02, 11:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pawel1108 napisa³/a:
kupi³em sata 3000RP digitala u¿ywan± i ju¿ mnie WKU-CENZURA- bo syczy i syczy a w Devilbisie nigdy,nigdy,nigdy,nigdy NIC.

To rozumiem jest taki "chwyt marketingowy" aby zachêciæ do kupna tego GTI ;)
Nie wiem w jakim stanie Panowie kupujecie te Sata jet 3000 ale u mnie w pracy Saty 3000 s± od 2008 r. i jeszcze ¿adna "nie syczy" :tak: Jedynie "sycz±ce" na pokrêtle od regulacji ci¶nienia jakie spotka³em to mocno wys³u¿one egzemplarze Sata jet B i jet 90 oraz mia³em te¿ 2 szt. Sata 2000 :tak: Ale wystarczy³o kupiæ uszczelke (do nabycia w serwisie Sata) aby to "syczenie" znik³o po jej wymianie ;)
Chocia¿ powiem wam ¿e mam te¿ w swojej kolekcji model Sata jet 90 (odkupiony od 1 i jedynego u¿ytkownika-w³a¶ciciela) który ma 22 lata :tak: (pisze jeszcze na nim made in West-Germany ;) ) i jest jak "nówka ig³a" a przez ponad 20 lat non-stop by³a u¿ywana do lakierowania :tak: I ¿adnych uszczelek jeszcze nie mia³a wymienianych Jedynie tylko zestaw naprawczy jej za³o¿y³em nowy poniewa¿ mam takie "skrzywienie" aby mieæ "idealne" pistolety ;) nawet jak jest ju¿ tylko jako tzw. "egzemplarz kolekcjonerski"
Pozdrawiam! :spoko:
 

''Jaro'' 
Wys³any: 2012-02-02, 23:21   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Dolny¶l±sk
Siemka jeszcze raz ja, co my¶licie o pistolecie lakierniczym jakim jest Iwata Lv2 W400 mogê mieæ taki u¿ywany za 600zl w bardzo dobrym stanie nic nie cieknie, kompletny, sprawny, i jeszcze jedna sprawa, rozgl±da³em siê za takimi gunami do których mo¿na dostaæ zestaw naprawczy i nie mog³em znale¼æ do takiej w³a¶nie iwaty nie wiecie czy mo¿na dostaæ gdzie¶ taki i w jakiej gdzie¶ cenie czekam na odpowied¼ Pozdrawiam!
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-02-02, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Robertlodz09 napisa³/a:
To rozumiem jest taki "chwyt marketingowy" aby zachêciæ do kupna tego GTI ;)


nieee Robercie,nie :nie: :nie: :nie: w³a¶nie GTI zostaje a chêtnie sprzedam SATE,jak dla mnie GTI jest bardziej wieczny i mi siê nim lepiej pracuje.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-02, 23:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Mo¿na dostaæ do Iwaty takie zestawy :tak: tylko oddzielnie kupujesz g³owice i oddzielnie dysze z iglic± :tak: Niestety ale ceny takiego "kompletu" powalaj± na kolana :D
Dystrybutorem Iwaty jest APP tak¿e ¶mia³o mo¿esz do nich napisaæ lub zadzwoniæ aby uzyskaæ informacje ;) Tylko zadzwoñ do nich w "pozycji siedz±cej" aby¶ nie musia³ "szybko siadaæ gdzie popadnie" jak siê dowiesz ile to w sumie kosztuje :tak:
Pozdrawiam! :spoko:

ps. Sama g³owica kosztowa³a (pa¿dziernik 2011r.) oko³o 500z³ a dysza z iglic± co¶ oko³o 450z³.
Tak¿e lepiej jest kupiæ now± Iwate za te 1450z³ ;) je¶li jeszcze ma padniête uszczelki (szczególnie siada jedna tj. od spustu powietrza)
 

senior
Wys³any: 2012-02-03, 11:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
LV2 to bardzo dobry i trwa³y pistolet i tak samo jak siê nie zgadzam ¿e Saty siê nie sypi± to tak samo siê nie zgadzam ¿e Iwaty siê sypi±.
Jak widaæ po forach tylko w mie¶cie £ód¼ nie wolno kupowaæ ani u¿ywaæ czy to Iwaty czy to DeVilbissa a jedyne dzia³aj±ce tam i "tylko tam" latami pistolety to Saty.
"Tylko tam" gdy¿ jest to jedyne miejsce w Polsce i na ¶wiecie {a czyta³em troszeczkê o Satach na forach w USA, Kanadzie, UK, Germanii no i Polsce} gdzie saty dzia³aj± latami bezawaryjnie. W pozosta³ych miastach, miasteczkach, wsiach, krajach sypi± siê regularnie po kolei i w ten sam sposób.
{to Robert nie przytyk do Ciebie a podsumowanie tego co pisz± ich u¿ytkownicy na forach Polskich i w ró¿nych innych krajach, oraz co mówi± i pokazuj± moi koledzy którzy nimi robili b±d¼ musz± nadal robiæ}
Natomiast wracaj±c do IWATY LV2:
To bardzo dobry i bardzo trwa³y gun. Bardzo fajnie siê nim lakieruje: miêkko, p³ynnie, przyjemnie................... prawie same plusy. Prawie bo minusem jest to ¿e s± od niego nowsze i lepsze modele. {dlatego wed³ug mnie nowy nie jest wart 1600z³}
Z ca³± pewno¶ci± jest nieco lepszy od DV GTI ale do nowej czo³ówki ju¿ mu brakuje. Brakuje bo to mocno leciwa konstrukcja: nie wiem dok³adnie ile ma ale moja LV2 ma ju¿ z 8 lat. I ze wzglêdu tych latek poza s³absz± atomizacj± ni¿ w nowszych modelach gunów minusem jest do¶æ w±skawa miote³ka. Ale latami sobie ludzie nimi radz± do dzisiaj w³±cznie.
Ceny czê¶ci s± wysokie i ich nie znajdziesz od tak gdy¿.................... TO NIE SATA I SIÊ ICH NON STOP NIE WYMIENIA jak oleju w aucie co ile¶ kilometrów plus co jaki¶ czas nawet gdy nie u¿ywasz :D :D :D :D :D
Je¶li nie ma uszkodzeñ mechanicznych spowodowanych przez u¿ytkownika to nikt nigdy nic w nich nie wymienia³ wiêc czê¶ci tych prawie nie ma.
Z ciekn±cym uszczelniaczem to durna teoria wymy¶lona przez jakiego¶ przyg³upa b±d¼ dystrybutora konkurencji bo nigdy nikomu nic w nich nie cieknie. Chyba ¿e kto¶ ma lu¼n± kontrê tego uszczelnienia :D Ta powielana zas³yszana niby wada polega na konstrukcji docisku uszczelniacza którego to nigdy siê nie wymienia bo je¶li jest za lu¼ny to cipkê siê go dociska pokrêcaj±c muterk± która jest na wierzchu guna :D :D Wooooooowwwww ale dylemat............... :D Zamiast wymieniaæ i kombinowaæ to co rok podkrêciæ ¶rubkê o powiedzmy 1/8 obrotu :D No minus taki ¿e tak robi±c po oko³o 40 latach mo¿e ju¿ to nie pomóc :D :D :D
Tak¿e jak widzisz..................... :D
Je¶li gun jest w bardzo dobrym stanie to wed³ug mnie wart jest z pewno¶ci± 600z³ a czy 700? To zale¿y jak kto liczy: czy mo¿e odpisaæ Vat i podatek czy nie. Bo jak tak to lepiej wtedy kupiæ nowe GTI PRO za 1000 czy tysi±c z hakiem bo wyjdzie tyle samo co ta LV2 bez faktury.
A jak brak odliczenia i masz tylko tyle kaski to sam mia³bym dylemat czy wzi±æ LV2 za 700 czy GTI za 500. Gdybym zbi³ LV2 na 600 to wybra³bym LV2.
Decydujesz sam.
Ale obydwa te guny u¿ywki s± lepsze ni¿ nowe Gunsy itp.
Najlepiej by³oby gdyby¶ móg³ sam obydwoma co¶ polakierowaæ zanim siê zdecydujesz.

G³ówny dystrybutor Iwy to teraz APP lecz s± i inni.
G³ówny dealer/przedstawiciel... NTS
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-03, 12:32   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ale zachwalacie...jak slysze te ochy achy to az mi sie chce....kiedys sie robilo na chinskich wynalazkach i te¿ sz³o malowac,nie to sie szlo do sklepu i kupowalo nowy za 100zl i dalej malowalo,a teraz tu uszczeleczka cieknie to nie kupuj...bo z wymian± sobie napewno nie poradzisz :D juz nie przesadzajcie bo rozmawiamy o pistoletach ktore siê uzywa na codzien wiec logiczne ¿e mo¿e sie cos sypn±c.pistolet musi byæ "do reki" a reszta to szczegó³ :D tak senior zachwalasz DV to bys pokaza³ co potrafi ;) jak czytam to a¿ sie zastanawiam czy przypadkiem ty nie masz jaki¶ ukladów z dv :x: s± gusta i gu¶ciki,ka¿dy firmowy sprzêt to firmowy sprzet i co by nie kupi³ to bêdzie zadowolony jesli bêdzie to 1 pistolet z górnej pó³ki
 
 

senior
Wys³any: 2012-02-03, 17:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Oczywi¶cie ¿e wszystkim da siê polakierowaæ a tym bardziej pomalowaæ. Lecz je¶li kto¶ zobaczy ró¿nicê pomiêdzy dobrym markowym a tanim to wie dok³adnie na czym ona polega: wyt³umaczyæ siê niby da lecz kto¶ kto sam nie spróbowa³ prawie nigdy tego nie zrozumie ani nie uwierzy.
Co do tego co potrafi DV to pokazywaæ ani nie muszê bo maj±c i gawno i markowy sam wiesz jaka jest miêdzy nimi ró¿nica, ani te¿ bym nie ¶mia³ swoimi umiejêtno¶ciami manualnymi {pokazuj±c ich efekty} aby by³y one jedyn± miarodajn± ocen± jako¶ci jakiego¶ narzêdzia - czasami odrobina samokrytyki nie zawadzi.

Je¶li chodzi o zachwalanie to jak widzê nie zauwa¿asz najwa¿niejszego: nie jestem ¶lepym wyznawc± jakiej¶ marki a na zimno kalkulujê przede wszystkim: cena = jako¶æ ................ A nie mniej lub bardziej anonimowa propaganda. W pierwszej kolejno¶ci wierzê w to co widzê a z wielkim przymru¿eniem oka traktujê to co s³yszê - nie maj±c wizualnych b±d¼ z pewnego mi ¼ród³a dowodów.

Je¶li kto¶ pisze:"mam gun taki i taki i sypie siê to, to i to" - to szybciej mu uwierzê ni¿ je¶li kto¶ pisze: "s³ysza³em ¿e w tym i tym psuje siê to i to".
A je¶li i s³yszê i kto¶ mi konkretne co¶ pokazuje to jest inna bajka.

I teraz powiadasz o reklamie: poka¿ ilu ludzi opisuje wady Iwaty i DeVilbissa GTI, GTI PRO - ZERO a przynajmniej ja nie widzê.
A ilu na tych tylko dwóch portalach lakierniczych wspomina³o o wadach w Satach? - kilkudziesiêciu z Tob± w³±cznie. A poza tym mam masê znajomych którzy nimi zasuwaj± jak te¿ i prywatne rozmowy z technikami XXXXXXX
I te¿ biorê pod uwagê TYLKO takie przypadki gdy o usterce mówi w³a¶ciciel i u¿ytkownik danego guna a nie teorie: tamten musi puszczaæ {a nikt z w³a¶cicieli tego nie potwierdza lecz wrêcz zaprzecza}, tamten to syf boooo........... w³a¶cicielem fabryki jest nie ta firma co logo jest na korpusie lecz inna - no i co z tego je¶li dziesi±tki u¿ytkowników go chwal± i nie potwierdzaj± jakichkolwiek awarii......
No i wszem i wobec propagowana wersja ¿e "ten" to superrrrr bo niemiecki, bo rêcznie poprawiaj± to co nie do koñca poprawnie wykona³a maszyna {pewnie stary diesel z ubota na mazut}, a to ¿e samych czê¶ci na all.... jest kilkana¶cie stron bo non stop schodz± to plus - no plus bo jak siê sypie to s± czê¶ci przynajmniej..
I mo¿na tak dywagowaæ bez koñca lecz faktów siê nie zmieni - mo¿na jedynie je tuszowaæ i w imiê konkretnych celów/zysków tak jak na drugim forum nocami kasowaæ posty o wadach b±d¼ usuwaæ zdjêcia.

A czy ja mam bonusy z reklamy DV? A kto mo¿e je mieæ i od kogo je¶li szczerze mówi±c nie ma konkretnego i jednego g³ównego dystrybutora tej marki w kraju? I to samo jest z Iwat± {chocia¿ ta niby ma NTS - lecz sieæ i marketing pora¿ka na ca³ej linii}

I gdyby¶ pamiêta³ to co piszê to zauwa¿y³by¶ ¿e zawsze porównuje nie tylko jako¶æ samej pracy guna ale te¿ i trwa³o¶æ oraz cenê, bo to te¿ jest bardzo wa¿ne nawet w markowych gunach. A prostym przyk³adem jest to ¿e generalnie markê Iwata uwa¿am za lepsz± ni¿ DV lecz przyk³adowo nowego guna LV2 nikomu nie polecê gdy¿ uwa¿am ¿e jego cena jest nie adekwatna do jego pracy: tzn. marka nr.1, jako¶æ rewelka, trwa³o¶æ rewelka, lecz parametry s³absze od nowych ze wzglêdu na leciwo¶æ modelu wiêc nie proporcjonalne do ceny ponad 1500z³.
Inny przyk³ad DV GTI PRO który dla mnie i dla wielu jest we wszystkim lepszy ni¿ Saty a w dodatku ................. TAÑSZY - wiêc tutaj poza ew. mi³o¶ci± do marki nie ma ¿adnego problemu z podjêciem decyzji który z nich wybraæ i wybór od razu pada na DV.

Lecz takie dywagacje mog± ci±gn±æ siê latami je¶li trafi± siê pomiêdzy fanów a tym bardziej fanatyków takiej czy innej marki - ja patrzê na co¶ innego i nigdy nie podniecam siê samym napisem.
Swoje zdanie mam i mimo ¿e mo¿e teraz wydaje Ci siê ¿e jest jakie¶ mocno stronnicze to dla zmiany b³êdnego wniosku poszukaj w moich postach zdania wyzywaj±cego u¿ytkowników Saty od ró¿nych - poza ¿artami oczywi¶cie.

Oki to na tyle bo takich tematów s± na forach pewnie tomy.
Pozdro
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-04, 15:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
No Senior Ty jak zwykle.... w kó³ko to samo ;) Piszesz nawet ¿e nie jeste¶ Fanatykiem ;)
ale wierz mi ¿e z boku wygl±da to inaczej ni¿ jak Ty uwa¿asz :D A temat zacz±³ siê tak ..... niewinnie ;)
Pad³o takie proste pytanie: co lepsze? Air czy FLG :tak: Ja dodatkowo "podrzuci³em" pomys³ ¿e mo¿na za tak± (lub zbli¿on±) kwotê odkupiæ u¿ywany pistolet jakiego¶ renomowanego producenta ,jako alternatywê kupna którego¶ z tych dwóch wymienionych pistoletów.
Ale wracaj±c do Iwaty.
To co napisa³em o Iwacie (koszty zakupu czê¶ci zamiennych) sam osobi¶cie sprawdza³em i pyta³em o to zarówno w APP jak i w NTS :tak: Znacz±cych ró¿nic w cenach nie zauwa¿y³em.
Najtaniej by³o w sklepie AUTOHAWRAN który to prowadzi sprzeda¿ tych pistoletów i na zamówienie by³ gotów sprowadziæ te czê¶ci :tak: Natomiast co do tych nieszczelno¶ci przy spu¶cie powietrza o którym napisa³em to nie jest "mój wymys³" tylko informacje jakie otrzymywa³em od osób które takie pistolety sprzedawali na Alle..o. Trzy razy zainteresowa³em siê odkupieniem takiej u¿ywanej Iwaty z "drugiej rêki" (nawet tutaj na forum jeden kolega sprzedawa³ tak± Iwate) i otrzyma³em (w tych 3 przypadkach) infor. od sprzedaj±cego ¿e jest "nieszczelno¶æ" przy spu¶cie :tak: Dlatego o tym nadmieni³em :tak:
nie twierdze ¿e wszystkie u¿ywane tak maj± ale równie¿ i Ty napisa³e¶ ¿e nale¿y raz na kilka miesiêcy "dokrêcaæ jak±¶ ¶rubkê" aby nie sycza³o ;)
Postaw siê teraz na miejscu osoby która kupuje u¿ywany pistolet za oko³o 600-700z³ i ma do wsadzenia w niego prawie 950z³ ;) A nowy kosztuje oko³o 1500z³ (z gwarancj±) :tak:
Jak± masz pewno¶æ ¿e sprzedaj±cy bêdzie uczciwy i rzetelnie opisze czy poda stan techniczny pistoletu? Ty oczywi¶cie zaraz wyskoczysz ¿e Iwaty siê nie zu¿ywaj± i wszystkie s± w idealnym stanie :D Niestety na Alle..o jest du¿o pistoletów które wymagaj± po zakupie zainwestowania. Wiem to z w³asnego do¶wiadczenia poniewa¿ wszystkie firmowe pistolety mam odkupione "z drugiej rêki" :tak:
S± ró¿ni sprzedawcy ,jeden uczciwy a drugi "cwaniak" co widaæ czasami na wystawianych aukcjach w których sprzedawane s± pistolety. :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-04, 15:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Robertlodz09 napisa³/a:
u¿ywanej Iwaty z "drugiej rêki" (nawet tutaj na forum jeden kolega sprzedawa³ tak± Iwate)


Tak to ja sprzedawa³em i mimo chêci kilku osób nie zdecydowa³em siê na wci¶niêcie komu¶ takiej miny.
Uszczelnienie powierza pod spustem jest tak zrobione ¿e przy ¶redniej eksploatacji poleci z niego jak nic.
Do tego ma³a miot³a i jednak archaiczny kszta³t, jak klamka.
Nie, to nie jest pistolet do polecenia kumu¶ na poczatek, lub na przesiadkê z taniochy na profesjonalny sprzêt.

Tak jak Robert pisa³,,, kalkuluj±c takie zakupy trzeba wliczyæ koszt remontu (nowe zestawy itd)
A w iwacie niestety czê¶ci s± kosmicznie drogie... w przeciwieñstwie do saty gdzie za czopke ¶liwek kupisz nowe zestawy do ka¿dego pistoletu,,, nawet jet 90... prawda Robercie?

Widzia³e¶ na ebayu zestawy naprawcze do iwaty?
Bo ja jeden... :sciana:

Do tego je¶li dv gti czy pro jest ciut gorszy od tej iwaty.... to stawianie go na równi , a nawet wy¿ej ni¿ nowe saty jest.... nieporozumieniem.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2012-02-04, 17:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
I bardzo dobrze Robercie ¿e wspomnia³e¶ o mo¿liwo¶ci zakupu zamiast nowego czego¶ niby ze ¶redniej pó³ki czego¶ naprawdê markowego pomimo ¿e w u¿ywce.
Je¶li chodzi o u¿ywki to jasne ¿e s± ró¿ne. Zasada stara i prosta jak ¶wiat: "JAK SIÊ DBA TAK SIÊ MA" - ale to nie wszystko bo nawet super dba³o¶æ nie zniweluje fabrycznego bubla.
Je¶li chodzi o "nieszczelno¶æ" IWAT to siê jak teraz widzê nie zrozumieli¶my bo jak widzê piszesz o syczeniu ci¶nienia {które to ZAWSZE I W KA¯DEJ SACIE JEST PO CZASIE XXXX STANDARDEM} a ja pisa³em o uszczelnieniu iglicy przy wlocie do korpusu:
- je¶li chodzi o syczenie ci¶nienia to jako¶ u siebie tego nie zauwa¿y³em ani te¿ nikt z kilku znajomych którzy maj± takie same zabytki o tym nie wspomina³o a co zrobili o swoich Satach.
- natomiast nieszczelno¶æ o której siê trzepie g³upoty przy iglicy to kwestia wyczucia i g³upoty u¿ytkownika: mocniejsza kontra to d³u¿sze uszczelnienie lecz mocniejsze wycieranie siê iglicy oraz samego uszczelnienia i.... wolniej powracaj±ca iglica.
Trzeba wyczuæ "z³oty ¶rodek" i przykrêciæ j± na tyle lekko aby uszczelnia³a i na tyle mocno aby nie puszcza³o lakieru do ty³u.
Natomiast moim zdaniem najwiêkszym wrogiem tego uszczelnienia jest najdurniejszy a zarazem zalecany NIBY przez znawców sposób mycia pistoletu. Sposób polegaj±cy na nie wiem po co wyci±ganiu za ka¿dym razem ca³ej iglicy poza korpus guna: to durne, bez sensu, czasoch³onne i najbardziej szkodliwe dla tego uszczelnienia jak te¿ i doprowadza do du¿ego prawdopodobieñstwa uszkodzenia mechanicznego iglicy.
Za du¿o rozpisywa³ siê nie bêdê bo ka¿dy z Was dobrze wie co mam na my¶li i dlaczego.

Czy jestem stronniczy? Nie. Jestem realist± a nie ¶lepym fanatykiem konkretnej marki.
Uwa¿am ¿e Iwata jest z tej najczê¶ciej wymienianej trójki najlepsz± mark±, po niej DeVilbiss a daleko za nimi Sata.
I mimo ¿e Iwa jest nr. 1 to kupi³em DV wiêc to zaprzecza ¶lepemu fanatyzmowi.

Dlaczego Sata to syf z tej trójki? Bo siê sypie na potêgê - to gnioty tak jak SICO czy FOBO tyle ¿e maj± bardziej znane logo i zanim siê posypi± {posycz±} to lepiej lakieruj±. A jak siê posypi± {zestawy} to lakieruj± gorzej b±d¼ tak samo jak SICO, FOBO itp.
Mówi±c krótko s± de best bo ³adnie pracuj± dopóki s± bez wad lecz jak na swoj± markê i cenê BARDZO KRÓTKO - ZDECYDOWANIE ZA KRÓTKO.
I nie wyskakujcie mi Panowie z tekstami o Satach JET co¶ tam z przed 15 lat bo to by³y jako¶ciowo zajebiste sprzêty. Rozmawiamy o satch od 2000 i to jest ju¿ FAJANS - jak Chiñska masówka.
I co i kto by mi tu nie mówi³ zdania nie zmieniê bo potwierdzone to jest kilkoma stronami czê¶ci do tych markowych gniotów na all....., dziesi±tki opisywanych wad na forach u nas w kraju, takie same dziesi±tki na forach USA, UK, a nawet samej Germanii, oraz i samych techników i przedstawicieli XXXXXXX je¿d¿±cych po warsztatach ca³ego naszego kraju.
Ja wiem ¿e prawda boli a w szczególno¶ci tych co kupili je za ostatni grosz sugeruj±c siê tylko znan± mark± oraz opini± anonimowych nicków na forach ale taka jest prawda.
A ka¿dego kto nie podnieca siê samym logo ¶miesz± t³umaczenia ¿e to super gun bo to nic ¿e siê sypie bo przecie¿ na all....o czy Eb..... s± do tego czê¶ci - tak to za komuny kupowa³o siê auta: nie te co siê nie sypa³y tylko te do których by³y czê¶ci.

Dla Was i ka¿demu co woli Saty niech tak bêdzie bo ka¿dy sam sobie wybiera. A dla mnie to markowe ¶mieci bo s± nietrwa³e a dobra jako¶æ pracy w czasie w którym nie wy³a¿± wady nie jest ¿adnym wielkim argumentem za - chyba ¿e bêd± po 600z³ nowe i wtedy licz±c 300z³ za zestaw naprawczy co ok 3 lata bêdzie w miarê ok - b±d¼ powróc± do trwa³o¶ci z przed 15 lat.

O wadach/minusach wersji RP w warunkach poza kabinowych teraz wspomina³ nie bêdê bo szkoda na to czasu a i nie ma sensu bo ¶lepym fanatykom ¿aden argument nic nie zmieni a gro ludzi którzy nimi nie lakierowali nie bêdzie wiedzia³o o co chodzi.
Zreszt± wspomnia³ nawet o tym w innym w±tku sam DOCTOR bardzo ³adnie to ujmuj±c: do saty RP w komplecie powinno siê kupowaæ dobr± kabinê lakiernicz± - i pod tym podpisujê siê w pe³ni dwoma rêkoma i dwiema nogami.
Tak¿e ka¿dy niech sobie lakieruje czym chce a ja z pewno¶ci± tak robi³em, robiê i bêdê nadal robi³ niezale¿nie od tego czy co¶ siê komu¶ mniej lub bardziej podoba.
AMEN

[ Dodano: 2012-02-04, 18:05 ]
Ceny czê¶ci do DV i Iwy s± du¿e..... ale to nie problem bo prawie nigdy ich nikt nie wymienia.
Prawie nigdy bo to nie Saty i nie ma musu wymiany bo siê co¶ wyrobi/ posypie lecz tylko w sporadycznych przypadkach spowodowanych zawsze uszkodzeniem prze obs³uguj±cego dany pistolet - czyli uszkodzeniem czysto mechanicznym.
I tutaj jest w³a¶nie najg³upsza przes³anka i najczê¶ciej powtarzana przez ludzi uwielbiaj±cych a zarazem wyznawców SATY: wiedz±c ¿e Saty siê sypi± i co jaki¶ czas trzeba wymieniaæ zestawy i inne czê¶ci zaraz to przek³adaj± ¶lepo na inne marki wychodz±c z B£ÊDNEGO za³o¿enia ¿e jak Sata siê sypie to i inne te¿.
A to B£¡D bo tak nie jest.
I nawet fakt ¿e tylko ta jedna marka siê rypie na potêgê ¶lepym wyznawcom {sorry ale taka jest prawda} tego logo nic nie mówi.
To tak jak na ulicy u niektórych ludzi z ciuchami: porwane, wyblak³e, powycierane, ........, nie wa¿ne.... WA¯NE ¯E LOGO NICKE CZY INNE WIDAÆ :D
Albo w³a¶ciciele gównianych ma³ych BMW z ma³ymi cenzura zamiast silników: kasy na porz±dne auto brak wiêc kupuje siê wersjê ............. "3" z 4cyl popychad³em do przodu, ALE pruje siê i wywala t³umiki, wstawia siê lepsze radyjko z tanim ale g³o¶nym nag³o¶nieniem, musowo bryloczek z logo BMW, czapeczkê bejsbolówkê, radio na maxa, szyba w dó³ i JAZDA w weekend po sto kó³ek po mie¶cie { a wcze¶niej ca³y tydzieñ zbiera³o siê pieni±dze na 10-15 litrów gazu} :D
Aha zapomnia³em ¿e niezale¿nie od pory roku musi byæ rêka z bransolet± za oknem - a jak mocno zimno to przynajmniej ³okieæ :D
Dobra szkoda czasu.
Nara
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-05, 13:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Dziwne ¿e siê przepychacie SATA, DeVilbiss, Iwata ... a do tego niektórzy u¿ywaj± argumentu, ¿e SATA to tylko w Centralnej Polsce ...

Po pierwsze Panowie ... wycieczka na YouTobe 10 losowo wybranych filmów o lakierowaniu w kabinach ( czyli zak³adamy przez tych co maj± nutê profesjonalizmu ) i sami sobie sprawd¼cie jak wygl±da popularno¶æ SATA kontra DeVilbiss ... bo IWATA to na tych filmach jak na lekarstwo.

Po drugie .... absolutnie niezbitym faktem jest to, ¿e GTI Pro DeVilbissa to pistolety bardzo popularne w ma³ych miejscowo¶ciach i na wsiach gdzie niestety opinie na temat tego co dobre, a co z³e kszta³tuje jeden terenowy dystrybutor. Tam gdzie jest ju¿ konkurencja i dostêp do ka¿dego pistoletu ... SATA to zawsze nr jeden. ¯e wymieniê tu £ód¼, Warszawa, Poznañ , Wroc³aw, Gdañsk ... i ka¿de inne du¿e miasto w Polsce po za Bia³ymstokiem i Szczecinem. To oczywi¶cie te¿ fajne i du¿e miasta, ale w obu z nich rz±dz± dystrybutorzy konkretnej marki ... DeVilbissa, a na zachodzie Walcoma ( Car system ) i przez to Walcom jest te¿ spotykany na wchodzie ( Car System Wschód ). :tak: W du¿ych miastach gdzie ¶wiadomo¶æ co jest, a co nie jest profesjonalne kszta³tuj± normalnie dzia³aj±ce i doskonale wyposa¿one ASO zarówno DeVilbiss jaki i IWATA ma problemy w walce z SATA. Inne pistolety kupuj± ju¿ tylko kompletni amatorzy. Zobaczcie ³askawie kto kupuje i u¿ywa SICO ? Po pierwsze ci ktorzy maj± jedn± mieszalniê w mie¶cie albo ci który kupuj± przez internet bo w ogóle nie ma pistoletów w mieszalni ^^ . Ci co korzystaj± z forum .... kupuj± najczê¶ciej SATA ;) Tylko kolega @senior fanatycznie i bez ¿adnych wymiernych argumentów ci±gle wychwala tu DeVilbissa. Ciekawi mnie zawsze ta ¿ekoma gigantyczna awaryjnosæ SATA opisywana wszêdzie i w ka¿dym miejscu ? We¼ kolego senior raz napisz konkretnie co niby siê psuje w którym modelu ? W SATA jest kilka demontowalnych cze¶ci i korpus ... w DeVilbisie kilkadziesi±t ^^ SATA jest w Polsce kilkadziesi±t tysiêcy, a DeVilbisów kilkaset ... mo¿e z tysi±c, ale to ju¿ cz³onkowie fan klubu. DeVilbissa GTI PRO z drugiej rêki nie kupi nikt kto ma choæby jeden zwój w mózgu. Obrót SATA na rynku wtórnym jest tak popularny jak obrót samochodami. W sata wymieniasz zestaw i masz "nóweczkê". Jak DeVilbiss zaczyna mieæ problem z równomiernym podawaniem materia³u, lub z deformacj± strumienia natrysku to do wymiany jest 13 elementów ¿eby to skutecznie usun±æ. :shock: SATA pracuje w lakierniach samochodowych. Tu lakieruje siê cztery, a czasami sze¶æ samochodów dziennie. Tyle u¿ytkownicy DeVilbisa w norach to robi± miesiêcznie. Wiêc pisanie o wieloletniej pracy tego sprzêtu jest po prostu zabawne w odniesieniu do SATA ... Kto podrabia i kopiuje DeVilbisa ? ... Kto podrabia gówniane skomplikowane i awaryjne rozwi±zania ? Dlatego SATA to najczê¶ciej kopiowany sprzêt .... marka, prostota i niezawodno¶æ.

Zadziwia mnie negatywna opinia na temat systemu RP wypowiadana przez kogo¶ kto nawet nie wie w jakim systemie redukcji ci¶nienia ma swojego DeVilbissa ? ^^ To ma byæ profesjonalna obiektywna opinia specjalisty ???

Po trzecie ... przypominam, ¿e nadal jest mo¿liwo¶ci wypo¿yczenia dowolnego modelu SATA B i sprawdzenia go w swoim warsztacie, czy norze. DeVilbiss i IWATA to niestety ju¿ zakup na wiarê i nadzieja ¿e mo¿e bêdzie dobrze ^^ .

Po czwarte ...Skoro to taka kultowa i doskona³a marka niezawodnych produktów to spytam retorycznie ... Kto z was ( fanatycy marki ^^ ) u¿ywa pistoletu DeVilbissa ... VRI Pro, albo modelu GFG Pro, albo DeVilbissa do podk³adów ^^
Mo¿e raz na zawsze skrócimy ta dyskusje o firmach do poziomu ... 12 doskona³ych produktów SATA kontra GTI PRO ? :cool:

... i po ostatnie ... Widzê, ¿e co niektórzy z was zapomnieli ju¿, ¿e DeVilbiss to margines tej bran¿y i wydaje im siê ¿e to jaki¶ kutlowy super sprzêt ^^ . Po¶ród markowego sprzêtu nawet SAGOLA, WALTER i GRACO, bij± na g³owê DeVilbissa jako markowe produkt. G³ówna i podstawowa wada tego szajsu to system TransTech, wyj±tkowo skomplikowana budowa z dziewiêcioma elementami do wyjêcia przy ka¿dym myciu ( ¶wietny jest ten pomys³ ¿eby nie wyci±gaæ iglicy przy myciu pistoletu ^^ doskona³y :spoko: ) do tego ... Awaryjno¶æ .... tak, tak ... wysoka awaryjno¶æ i to akurat znajdziecie sobie na ka¿dym forum, gdzie wypowiadaj± siê profesjonali¶ci, a nie fanatycy DeVilbissa .... czyli Ci którzy lakieruj± tym sprzêtem, a nie go ogl±daj± ca³y tydzieñ ¿eby pomalowaæ jeden element w sobotê :tak: .

DeVilbiss ... to tylko GTI PRO ... wy³±cznie GTI PRO. :tak: Bez tego modelu ten brend ITW jest nieobecny w bran¿y refinishu. I ¿eby dobiæ ju¿ to gówno to dodam, ¿e do modelu GTI PRO ... DeVilbiss w zasadzie nie istnia³ w bran¿y lakierniczej na poziomie refinishu. GTI to by³ i jest mega szajs który dostaje w du psko od ka¿dego innego porównywalnego modelu konkurencji... parametrami i precyzj± pracy. GTI PRO to model poprawiony ... ale to ju¿ dzi¶ staruszek technologiczny.

Wady DeVilbisa to :

1. Fatalna i rzadka sieæ serwisu na terenie ca³ej Polski
2. Tragiczny ... zerowy wrêcz .... dostêp do informacji na temat konfiguracji pistoletu do konkretnych zadañ ?
3.Brak precyzyjnych informacji na temat zale¿no¶ci i zasad stosowania g³owic H1, T2, T1, HV30, TE10, TE20, TE110 ( bo w tych pistoletach jedna g³owica i dysza zastêpuje drug±, a nie uzupe³nia, maj±c dedykacjê do innego rodzaju materia³u ) ... jednym s³owem BURDEL.
4. Piêæ elementów do wyjêcia przy ka¿dym myciu ( 10 detali ) Teraz jest to poprawione w modelu PRO LITE i z przodu jest nadal 5 elemntów za to z ty³u jest ich dwa razy wiêcej ni¿ w GTI PRO :spoko: . Model zachwalany jako pistolet bez iglicy. WOW sam by³em ciekawa jak to dzia³a ... no dzia³a jak ka¿dy pistolet ... iglica zamyka i otwiera wylot dyszy ^^ ... to dopiero jest marketing :spoko:

5. Ordynarny bezmy¶lnie zaprojektowany digital (jak pierwszy w SATA -- ADAM SATA )
6. Absolutnie idiotyczny system kubków jednorazowych DeKubs gdzie do w³asnych produktów Devilbiss musi mieæ przej¶ciówkê .... ale jak sobie kto¶ u¶wiadomi ¿e DeVilbisss to tylko brend to szybko te¿ to zrozumie, bo ITW produkuje wiêcej pistoletów i ka¿dy jest inny ^^
7. Archaiczne uszczelnienie iglicy spustu, ze ¶rub± dociskow± ... jeden z sze¶ciu najbardziej awaryjnych punktów ka¿dego DeVilbiss z górnym kubkiem ( kultowa wada IWATA ;) ) ... w GTI PRO te¿ ( wreszcie poprawiono to w modelu LITE ... Poprawiono na taki system jak jest w SATA od ... od zawsze ;)
8. DeVilbiss nie wspó³pracuje ¶ci¶le przy projektowaniu swoich pistoletów z producentami lakierów co niestety nie daje ¿adnej gwarancji na perfekcyjn± zgodno¶æ osi±ganych efektów koñcowych w systemie refinish ... szczególnie, ¿e bez przerwy tu powtarzacie, ¿e fachowiec pomaluje nawet SICO .... Zgadzam siê ... ¦lepy fachowiec tak zrobi ^^ ... ¦lepy fachowiec nie dostrze¿e te¿ zalet i przewagi SATA jak maluje w stodole bez wentylacji z gównianej sprê¿areczki z jednym t³okiem :tak:
Dlatego ju¿ kiedy¶ TU napisa³em i nadal tak uwa¿am ... Guzik warte s± te wasze indywidualne opinie jak pisz± je ludzie którzy lakierniê samochodow± widzieli na zdjêciach. Dopiero wtedy gdy bêdziecie kiedy¶ w ¿yciu mieæ szansê na to ¿eby wej¶æ do kabiny lakierniczej z prêdko¶ci± opadu 0,3 m/s dostaniecie do tego bazê wodorozcieñczaln± i markowy lakier bezbarwny ... to wtedy chêtnie wys³ucham krytyki na temat ... SATA ... i zachwytów na temat DeVilbissa. ^^

W normalnych warunkach lakierni samochodowej IWATA i DeVilbiss nie ma szans w obiektywnej ocenie parametrów aplikacji z SATA. Jak kto¶ ma gówniany sprzêt i warunki niech sobie kupi IWATA, albo Air Gunsa bo to s± profi pistolety do pracy nawet w dennych warunkach ... a DeVilbiss ? ... a ten sprzêt do gara¿u siê nie nadaje bo jest za drogi, a w warunkach profesjonalnej lakierni dostaje w du psko od SATA w ka¿dym mierzalnym parametrze po za opini± opart± o gust u¿ytkownika. Najgorzej mieæ produkt który nie ma "dedykacji" ^^ i jest do tego w cenie tego najlepszego na rynku ^^

To powy¿ej .... to .... Panowie fanatycy DeVilbissa niezbite fakty, a nie pier do³y o tym co siê komu bardzie podoba.

Poproszê teraz o równie naganne fakty na temat SATA które tak jak wymienione powy¿ej przeze mnie wady DeVilbissa, te¿ maj± oparcie w bezdyskusyjnych i sprawdzalnych informacjach ( patrz. pkt 1 - 8 ) ... bo niestety tekst o tym, ¿e SATA syczy jest tak samo przenikliw± i profesjonaln± opini± jak to, ¿e sprê¿arka t³okowa .... puka ^^ . ;)

Ilu tu na forum jest zwolenników DeVilbissa ... 2 ... 5 ? ^^ a SATA 20 ... 50 ... i tak jest w ca³ej Europie :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-05, 14:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Ilu tu na forum jest zwolenników DeVilbissa ... 2 ... 5 ?
ja widze tu jednego:Dja Robert mialem przyjemno¶æ u¿ycia saty 3k w kabinie :D wtedy by³a to nowo¶æ... :D tak siê podjara³em ze na pogodzinne fuszki te¿ kupi³em ;) 3lakiernikow przez godzine 3 saty 1 dluga naczepa... :D pistolet nr.1 i tu nie ma siê co oszukiwac!!!!co z tego ¿e syczy??wymieniasz uszczelke i nie syczy??co z tego ¿e slabo po 3latach maluje??wymieniasz zestaw i jesdziesz dalej 3lata.kupujesz uzywke kupujesz zestaw i masz nowy sprzet...a dv co??nie zu¿ywa sie???tez sie zu¿ywa tylko jak sie maluje 1-2 auta tygodniowo to tego nie widac...zacznie lakierowac po 2-3 auta dzienie to po 3 latach bedzie nie do uzytku i co wtedy??zestaw naprawczy zblizony do nowego pistoletu cena...1 raz w zyciu sie spotkalem zeby ktos tak dv zachwalal...ja jak pracowalem przy ciezarowkach to dv gti w smieciach gdzies w kanciapie lezal w czesciach i chopaki gadali ze mam sobie go wziasc jak chce...nawet nie ryzykowalem bo ponoc nie byl za swietny..mialem flg hehe 1 firmowy pistolet,sikalem i nie moglem sie doczekac zanim go uzyje...wlalem farbe i zaczelo cieknac...lezy do dzis u mnie i gnije po 3 malowaniach...a sata zarobila juz dawno na 10 zestawow naprawczych jednak od 2-3 lat jeszcze nie jest to konieczne przy ilosci aut jakie lakieruje,ale chetnie wymienie za jakis czas zestaw bo co tam 300-400zl nastepne 3 lata posmiga jak ta lala...nie wiem co ty senior w tych dv widzisz??
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-05, 15:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Kto z was ( fanatycy marki ) u¿ywa pistoletu DeVilbissa ... VRI Pro


Ma i u¿ywa go w norwegii kolega Kamell80.
Robert, mo¿esz napisaæ co¶ na temat tego pistoletu, bo w necie jest bardzo ma³o a t³umaczenie google jest.... powiedzmy, ma³o precyzyjne.
Kamell80 ma dyszê 1.2 i k³adzie tym bazy wodne i lakiery bezbarwne.... lecz ma pewne w±tpliwo¶ci i jeste¶ jedyn± osob± która mo¿e mu je rozwiaæ.


Co do reszty, czyli syczenia saty.
Chyba rozbiorê pistolet i poka¿ê gdzie czynnik ludzki pope³nia b³±d i sprê¿onym powietrzem wciska syf do korpusu pistoletu i gdzie ten syf osiada i powoduje nieszczelno¶æ i syczenie.
Dzieje siê to podczas czyszczenia pistoletu i naciskania spustu powietrza aby :sciana: :sciana: :sciana: w kana³y powietrzne wcisn±æ syf :sciana: :sciana: :sciana:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

senior
Wys³any: 2012-02-05, 17:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Du¿o napisane lecz bez wiêkszego sensu z pomieszaniem faktów i zak³amaniem oraz standardow± propagand± ¿ywcem cytowan± z baneru reklamowego i podrêcznika dla akwizytorów.
Ale na szybko odpowiem bo szkoda czasu na durne puste gadki z akwizytorami i tymi którzy nie zawsze wszystko widz±:
- Znam kilkunastu u¿ytkowników DV i nikt z nimi nie mia³ ¿adnych problemów a s± to jak ju¿ wcze¶niej wspomina³em guny u¿ywane bardzo czêsto z czego po³owa w³a¶nie w ASO. Wiêkszo¶æ z tych samych ludzi ma te¿ na stanie Saty które ju¿ le¿± w na uboczu bo s± szajsami które siê posypa³y a wywaliæ na z³om ich nie chc± aby zgadza³y siê stany w razie kontroli.
Tyle o ludziach których znam osobi¶cie a reszta: w ci±gu kilku lat kilkudziesiêciu ludzi tylko na forach w PL którzy pisali o usterkach Satuffff, technicy xxxx, i dziesi±tki na forach konkretnie lakierniczych w USA, UK i Germanii - konkretnie lakierniczych bo tam nie wtr±caj± siê na bezczela akwizytorzy jak na tych dwóch forach w PL a je¶li ju¿ to nie k³ami± i ka¿da wypowied¼ jest szczera i merytoryczna.
gugun napisa³/a:
chetnie wymienie za jakis czas zestaw bo co tam 300-400zl nastepne 3 lata posmiga jak ta lala
No super gniot: wystarczy co 3 lata w³adowaæ w niego 300-400z³. No ZAJEBISTY MARKOWY SPRZÊT ^^ ^^ ^^
Cytat:
co ty senior w tych dv widzisz??
Przeczytaj Swój powy¿szy cytat który zacytowa³em i tam sam sobie napisa³e¶ odpowied¼. Tylko jak widzê piszesz, czytasz lecz sam masz problemy ze zrozumieniem. Ale ju¿ od jakiego¶ czasu od kiedy zzielenia³e¶ zauwa¿y³em ¿e miewasz pewne problemy z osobowo¶ci±.

- ilo¶æ g³owic do wyboru w modelu GTI PRO = 3 {czasami b³êdnie niektórzy podaj± jeszcze czwart± T110 ale mylnie bo nikt o takiej w modelu GTI PRO nie s³ysza³}, ilo¶æ g³owic w modelu GTI PRO LITE = 3 i praktycznie zawsze z dyszami 1,3
I ¶miesz znów K£AMAÆ I WCISKAÆ LUDZIOM CZYTAJ¡CYM TE G£UPOTY ¯E TO WIELKA TRAGEDIA?????

Wiêc rozumuj±c po durnemu/Twojemu je¶li strasznym syfem i g³upot± jest praktycznie jedna dysza materia³owa i trzy g³owice zmieniaj±ce charakterystykê natrysku co niby jest takie zagmatwane TO JAK TERAZ NAZWAÆ TO GÓWNO Z LOGO SATY 4000??????????
To dopiero jest w takim razie SYF, GNÓJ I TOTALNE GÓWNO bo DV GTI PRO i LITE ma a¿ po 3 g³owice a ta super prosta Sata 4000 TYLKO 5 ^^ ^^ ^^ ^^
5 ró¿nych g³owic gdzie tam dopiero siê z nimi sraj± bo ciê¿ko by³o w rok dobraæ komukolwiek cokolwiek i nadal ma³o kto mo¿e co¶ z tym poradziæ wiêc najczê¶ciej u¿ywaj±/polecaj± 2-3 wersje. ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
No ale to tylko 5 charakterystyk a jeszcze kilka dysz...... No ja pier.....olê jakie u³atwienie ^^ ^^ ^^ ^^ :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Tego durnego i skomplikowanego DeVilbissa kto¶ kupuje z dysz± 1,3 i g³owicami najczê¶ciej T1 i T2, lub TE10 i TE20 i ma ju¿ z bañki...........
No a w tej sacie ma wielkie u³atwienie w porównaniu do DV bo ma tylko 5 g³owic do wyboru:
- mo¿e HVLP? tylko czy 1,2 czy 1,3, a mo¿e:
- a mo¿e HVLP WSB, a jak nie to mo¿e:
- a mo¿e HVLP 1,3 "C"
- a mo¿e RP? tylko czy 1,2 czy 1,3 czy 1,4, a mo¿e:
- a mo¿e RP 1,2 "W"
Przecie¿ przy DV z jedn± najuniwersalniejsz± dysz± i maxymalnie 3 g³owicami to syf a w Sacie 4000 do wyboru dla U£ATWIENIA JEST TYLKO 8 konfiguracji { i to tylko tych najpopularniejszych} ^^
^^ ^^ ^^
No tak 3 dla niektórych to wiêcej ni¿ 8 ^^ ^^ ^^ ^^ ^^

No i kolejne u³atwienie w Sacie to je¶li chce siê zmieniæ charakterystykê to wystarczy wymieniæ TYLKO:
- g³owicê,
- dyszê materia³ow±
- i iglicê
a nie tak jak w tym "skomplikowanym" DeVilbissie sam± g³owicê powietrzn± ^^ ^^ ^^ ^^

No ale to nie wszystko bo cytuj±c pana PROJEKTERA: CZʦCI Z KORPUSU RP NIE WOLNO MONTOWAÆ DO KORPUSU HVLP I NA ODWRÓT ^^ ^^ ^^ ^^
No to dopiero zajebiste dodatkowe u³atwienie ^^ ^^ ^^ ^^ ^^

A teraz na koniec i dla Ciebie kolego GUGUN, Robert£ód¼ i innych inny cytat z Pana PROJEKTERA:
"POMIMO I¯ SATA PRODUKUJE I SPRZEDAJE ZESTAWY NAPRAWCZE DO SWOICH PISTOLETÓW TO NIE POWINNO SIÊ ICH WYMIENIAÆ A WYWALAÆ ROZKALIBROWANE GUNY NA Z£OM I KUPOWAÆ NOWE - powód ta magiczna kalibracja w zmontowanym gunie. Cytat z ³adnych kilku miesiêcy wstecz - mo¿e nie idealnie s³owo w s³owo lecz my¶l przewodnia dok³adnie taka. GUGUN mo¿e nie pamiêtaæ ale ty DOCTOR te¿ tego nie pamiêtasz?
Wiêc je¶li przyj±æ ¿e Pan PROJEKTER wie o sacie kompletnie wszystko i wszystko jest jak mówi to po kupnie guna jak sam piszesz Panie GUGUN po 3 latach trza go rypn±æ w kosz i biec po drugi - a co tam przecie¿ zarobi³ ju¿ na siebie: {to tak rozumuj±c wywal i promiennik i centralne ogrzewanie i szlifierki i sprê¿arkê.... - wszak ju¿ na siebie zarobi³y}

Ludzie czy niektórzy czasami czytaj± co sami pisz±?????

Nie chce mi siê dalej pisaæ bo jak wspomnia³em wcze¶niej to strata czasu bo fanatykom nic nowego do g³owy nie wejdzie - mo¿e za jaki¶ czas gdy............

I na koniec o wielkich zadowolonych 50 u¿ytkownikach satufff??????:
A co za ró¿nica ilu tu ich jest? {pomijaj±c fakt ilu z nich porównywa³o te saty do DV czy IWY z najwy¿szej pó³ki ^^ }
Ponoæ masz w dupie opinie userów z forum?
Ahaaaaa bo jak s± po pana my¶li Panie PROJEKTER to s± to opinie prawdziwe a jak ludzie pisz± ¿e im siê saty sypi± to siê nie znaj±........... :rotfl:
¯a³osne.
Ale mi to wisi i powiewa. Ja akwizytorem nie jestem i nie mam zamiaru z betonem siê przepychaæ. A nawet gdybym nim by³ to nie zysk dla mnie zawsze jest na pierwszym miejscu ale inne warto¶ci.
Dostajesz Swoje bonusy z Saty i masz taki charakter to siê ciesz a ja mam inne zdanie i ¿adne tomy AKWIZYTORSKICH g³upot tego nie zmieni±.
Pozdro
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-05, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
senior napisa³/a:
GUGUN mo¿e nie pamiêtaæ ale ty DOCTOR te¿ tego nie pamiêtasz?


Pamiêtam i sam jestem ciekaw jak to jest naprawdê z t± kalibracj± pistoletu po wymianie na nowy zestaw.
Czy te¿ ta kalibracja to nie jest lekka ¶ciema... hmm, bo powiedzcie Panowie co siê stanie jesli kalibracjê przeprowadzi serwisant na kacu i pomyl± mu siê kierunki szlifu kana³ów w rozpylaczu?

Taki nowy zestaw na z³om?
Czy te¿ szlif mocniejszy w drug± strone aby b³±d zlikwidowaæ?

Czy ja po za³o¿eniu nowego zestawu z dysz± inn± ni¿ mam (chcia³bym mieæ dwie dysze ), wzrokowo dam radê stwierdzic ¿e natrysk nie jest idealny?

W czym mi przeszkodzi brak kalibracji?

Pytañ jest milion,,, w teorii co prawda.
A w praktyce... wymieniasz i jazda.
Masz nowy zestaw i koniec ???
Czy jednak serwis wita was ,, kasuje was i oddaje pistolet jaki dosta³...

Robert³ód¼ powiedz czy swoje saty dawa³e¶ do kalibracji??
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-05, 17:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
senior napisa³/a:
Ale ju¿ od jakiego¶ czasu od kiedy zzielenia³e¶ zauwa¿y³em ¿e miewasz pewne problemy z osobowo¶ci±.
a ¿eby¶ wiedzia³ ¿e mam....mi to lata co kto robi ale tu porzadek musi byc:D jak nie to wypad...opinie mile widziane ale grzecznie bo robi sie kolejna awantura i za chwile bêde nagradza³ posty obrazliwe i nie na temat,i czy to bêdziesz ty robert czy krzychu mnie nie obchodzi...nie ma kumpli,taka praca :D mi³ego wieczoru
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-05, 18:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
nie ma kumpli,taka praca


Zdrajca,,, na pohybel z nim :cool:

Fakt,, bez emocji panowie. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-05, 20:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
E tam zdrajca odrazu...wiesz co zaraz moze byc,po co te niepotrzebne texty?nie chce mi sie godzinami sprzatac:)prywatnie na gg czy na pw mozna zalatwic problem,mnie malo obchodzi kto co robi,kogo bzyka i z kim ¶pi.
 
 

lakierok 
Wys³any: 2012-02-05, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
mo¿e ja siê wtr±cê bo zamieni³em Sate 4000 1.2 RP na Devilbisa Gti Pro 1.3

dokonuj±c oceny to trzeba porównywaæ kolty albo do bazy albo do klaru i wiedz±c co i do czego producent zaleca

w moim przypadku porównuje jeden do wszystkiego i tak

sata- pistolet lepiej (dok³adniej) wykonany w stosunku do devilbisa ( jest delikatniejszy ) , szybki monta¿ kubka i kubki wymienne co w dewilbisie nie ma , robi wiêksze zapylenie a co za tym idzie potrzebuje wiêcej materia³u, dobrze rozbija materia³, na bezbarwnym zostawia ³adn± ³useczkê mimo polerki, do mycia jest gorszy ni¿ dewilbis za spraw± plasticzku w korpusie którego trzeba wyj±æ metelowymi wide³eczkami ^^

dewilbiss - pistolet oszczêdniejszy , robi mniejsze zapylenie , ma mniejsz± miot³ê ( ale ja uwa¿am to za plus ) po rozkrêceniu rozpylacza ³atwy do mycia :spoko: bardziej oporny a jestem zadowolony i uwa¿am go za bardziej uniwersalnego od saty .
sata 4000 1.2 to super sprzêt do klaru czy akryli ale nie du¿o przewy¿a dewilbissa , ale przewy¿sza . :spoko:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-05, 20:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
lakierok napisa³/a:
za spraw± plasticzku w korpusie którego trzeba wyj±æ metelowymi wide³eczkami

Przecie¿ ten uszczelniacz wyci±ga sie tylko raz, przy wymianie na nowy.
A dodatkowo zapytam,,, co takiego chcesz tam pod nim czy¶ciæ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-05, 23:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Tak czytam ... i mam jedno pytanie do kolegi @seniora

Ty masz tego Devilbissa, czy tylko tak sobie piszesz ? ... bo pojêcia o tym sprzêcie to raczej nie masz ¿adnego :tak: My¶lê ¿e o samy lakiernictwie te¿ tak podstawowo skoro Tu na forum nawet amatorzy maj± odrebne pistolety do klaru i do bazy a TY @senior mieszasz jednym postem RP i HVLP SATA zapominaj±c ( sorry ... Nie maj±c pojêcia ) ¿e DeVilbiss GTI PRO na korpusie ma napisane Basse lub Clear ^^ .... specjalista z Ciebie ¿e ho ho :spoko:

We¼ ³askawie pod uwagê, ¿e GTI Pro mo¿e pracowaæ w refinishu z dyszami 1,2 lub 1,3 Trans Tech to system g³owic ... wiêc jak by¶ tak chcia³ uniwersalnie to masz dwa zestawy i sze¶æ g³owic. Do tego temu twojemu DV to akurat dynda, czy bêdziesz malowa³ 1,3 czy 1,2. Rozpyla lakier i jest git ... reszta jest nie wa¿na. Zadziwiaj±ce to jest .... jak siê poczyta d³ugie wywody i opisy najlepszych specjalistów jak to u¿ywaj±c dysz z rozmiarem 1,25 widz± oni ogromne ró¿nice ró¿nice w aplikacji gdy jednak siêgn± po 1,3 lub 1,2 ... no ale to ju¿ trzeba by¶ fachowcem i widzieæ ró¿nice :tak: ... a do tego to trzeba dorosn±æ. :spoko:

Lakierowa³e¶ co¶ precyzyjnego kiedy¶ dysz± 1,0 ? ... albo autobus dysz± 1,6 ? ... zrób tak z DV ^^ maj±æ jeden i ten sam pistolet ^^ To gówno ma niestety bardzo w±ziutki wachlarz zastosowañ w systemie TransTech. Nikomu kto ma faktycznie pe³ny zestaw TransTech nie uda³o siê te¿ ustaliæ praktycznie, na czym polega ró¿nica w aplikacji materia³u g³owic± T1 i T2.

Ale te zabawy producentów z dyszami to jednak w przeciwieñstwie do ciebie Andrzejku Ja doskonale rozumiem. Z zasady ka¿dy ma odrêbny pistolet do Claru i Bazy ... czy to fan DV czy SATA czy IWATA. Tu dobiera siê konfiguracjê zestawu i raczej ju¿ nigdy nim nie majta raz tak raz siak. Dlatego ten ca³y durny system TransTech jest guzik warty jak i system HVLP. W tej bran¿y kierunek jest taki jak DV prowadzi ju¿ od pewnego czasu a SATA robi teraz i IWATA od modelu z dysz± WB / WBX. Odrêbna konfiguracja do Claru i odrêbna do bazy. Jeden uniwersalny zestaw do wszystkich baz i odrêbny do wszystkich bezbarwnych. :x:

I tu kolego @senior dochodzimy do wieloletniego do¶wiadczenia in¿ynierów SATA czu³ych na uwagi u¿ytkowników. :tak: Niestety wysokiej klasy fachowcy od lat u¿ywaj±cy pistoletów SATA wychwytuj± ró¿nice pomiêdzy dysz± 1,25, a 1,3. Oni nie ¿ycz± sobie jednego pistoletu z jednym rozmiarem g³owicy do wszystkich baz bo im nie jest obojêtne jak siê ta baza zachowuje. Nikt nie zmusi te¿ porducentow lakierow ¿eby ujednolicili swoje produkty ^^ To jest powód którego za cholerê nie potrafi³e¶ zrozumieæ w obszernym temacie o rozmiarach dysz materia³owych z jakiego SATA nie wierci dziur w skoku metrycznym tylko dopasowuje ka¿d± dyszê do konkretnego materia³u :tak: ... a co tu takiego precyzyjnego zaproponuje wysokiej klasy lakiernikom DeVilbiss ? nadal 1,2 / 1,3 w uk³adzie H1, T1 czy T2 ^^ ? ¯eby by³o jasne systemie zmniejszaj±cym stopniowo zapotrzebowanie pistoletu na powietrze ?

Rozmowa z tob± Andrzejku na wiêkszo¶æ tematów to wymiana faktów podawanych przeze mnie z wizj± jak± sobie ubzdura³e¶.

Mia³em nadziejê pisz±c tamten post, ¿e wejdziszz sobie na stronê DeVilbissa ... pogrzebiesz poczytasz i zaczniesz jak±¶ wymianê uwag na poziomie technicznym. A Ty powo³ujsze siê na niby swoich przjació³ z ASO choæ i TY i JA i ka¿dy kto ¶ledzi³ temat o ASO w Bia³ymstoku ^^ ... doskonale wiemy, ¿e Ty Andrzejku to masz bardzo ma³o przyjació³ lakierników, a w ASO to ju¿ nikogo ;) Nie powo³uj siê wiec na to, ¿e twój kolega ci powiedzia³ ... tylko podaj mu adres forum i niech sam napisze jaki jest zachwycony DV, albo zawiedziony SATA :tak:

Napisa³em ci d³uuuuugi post, a w nim knkretne i wymierne zarzuty przeciwko DV. Z którym z nich siê nie zgadzasz ? Ka¿da wada tu ... to zaleta w produktach lub filozofii postêpowania SATA.

1. Fatalna i rzadka sieæ serwisu na terenie ca³ej Polski
2. Tragiczny ... zerowy wrêcz .... dostêp do informacji na temat konfiguracji pistoletu do konkretnych zadañ ?
3.Brak precyzyjnych informacji na temat zale¿no¶ci i zasad stosowania g³owic H1, T2, T1, HV30, TE10, TE20, TE110 ( bo w tych pistoletach jedna g³owica i dysza zastêpuje drug±, a nie uzupe³nia, maj±c dedykacjê do innego rodzaju materia³u ) ... jednym s³owem BURDEL.
4. Piêæ elementów do wyjêcia przy ka¿dym myciu ( 10 detali ) Teraz jest to poprawione w modelu PRO LITE i z przodu jest nadal 5 elemntów za to z ty³u jest ich dwa razy wiêcej ni¿ w GTI PRO . Model zachwalany jako pistolet bez iglicy ........ to dopiero jest marketing
5. Ordynarny bezmy¶lnie zaprojektowany digital (jak pierwszy w SATA -- ADAM SATA )
6. Absolutnie idiotyczny system kubków jednorazowych DeKubs gdzie do w³asnych produktów Devilbiss musi mieæ przej¶ciówkê ....
7. Archaiczne uszczelnienie iglicy spustu, ze ¶rub± dociskow± ... jeden z sze¶ciu najbardziej awaryjnych punktów ka¿dego DeVilbiss z górnym kubkiem
8. DeVilbiss nie wspó³pracuje ¶ci¶le przy projektowaniu swoich pistoletów z producentami lakierów co niestety nie daje ¿adnej gwarancji na perfekcyjn± zgodno¶æ osi±ganych efektów koñcowych w systemie refinish ...


... i dodam do tego .... zero produktów DeVilbissa po za modelem GTI PRO i wy¶miewanego wszêdzie za jako¶æ i trwa³o¶æ .... s³ynnego na ca³ym ¶wiecie modelu FLG ^^ ... ¦wietna firma. Taka .... wszechobecna :spoko:


Nie odnos³e¶ siê do ¿adengo z nich. Nie przytoczy³e¶ zadnego dowodu na poparcie wyglasznych tu tez ...

Andrzejku :/ ... konfabulujesz :tak: ... a tak dosadniej ... Wypisujesz fanatyczne pier do³y :cool:

Zanim co¶ znowu napiszesz to lepiej poczytaj ^^ : http://www.devilbisseu.com/en-gb/

[ Dodano: 2012-02-05, 23:40 ]
lakierok napisa³/a:
mo¿e ja siê wtr±cê bo zamieni³em Sate 4000 1.2 RP na Devilbisa Gti Pro 1.3


GTI PRO 1,3 ..... z g³owic± ? .... :help:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-05, 23:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER,
Mo¿esz odpisaæ Kamell80 o dv vri pro??

Pisa³em wcze¶niej i fajnie by by³o dowiedzieæ siê czego¶ o nim, bo niema nigdzie nic,,,
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-06, 00:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
PROJEKTER,
Mo¿esz odpisaæ Kamell80 o dv vri pro??

Pisa³em wcze¶niej i fajnie by by³o dowiedzieæ siê czego¶ o nim, bo niema nigdzie nic,,,


Niestety .... nie wiele wiem o tym pistolecie tak jak i o GTI LITE którego ledwo pomaca³em. o VRI ... tylko troszkê teorii z katalogów :/ .

Przez pewien czas mia³em dostêp do dystrybutora który mia³ w ofercie SATA, IWATA i DV. ale te¿ nie wszystkie modele. To co siê da³o obejrzeæ, porównaæ i spróbowaæ to obejrza³em. VRI niestety nie ... Jednak to tu w³a¶nie zachwyci³ mnie tak bardzo ten plastikowy pistolet 3M :spoko: , potem ponownie w ASO VW / Audi pracujac z podk³adem wodnym ... ale to odrêbna historia.

Nie pomogê niestety Kamell80 bo nie znam modelu VRI PRO DeVilbissa na tyle ¿eby móg³ napisaæ co¶ rzetelnego i sensownego :nie:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

senior
Wys³any: 2012-02-06, 08:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
gugun napisa³/a:
a ¿eby¶ wiedzia³ ¿e mam....mi to lata co kto robi ale tu porzadek musi byc:
Akurat nie to mia³em na my¶li lecz w danym momencie to nie wa¿ne a tym bardziej je¶li bêdzie tak jak piszesz w koñcówce zacytowanego postu.
Czas poka¿e.
lakierok napisa³/a:
sata- pistolet lepiej (dok³adniej) wykonany w stosunku do devilbisa ( jest delikatniejszy )
Z tym dok³adniej wykonany to nie bêdê polemizowa³ bo to kwestia w³asnych odczuæ lecz delikatniejszy???? Chyba od taczki z wêglem :D :D :D B±d¼ pneumatycznego hebla liniowego :D :D
lakierok napisa³/a:
szybki monta¿ kubka i kubki wymienne co w dewilbisie nie ma
Akurat szybki monta¿ kubka dla mnie wielkiego sza³u nie robi ale zawsze to jaki¶ plus - lecz jest niczym w starciu z awaryjno¶ci±
lakierok napisa³/a:
na bezbarwnym zostawia ³adn± ³useczkê
jasne ¿e tak tylko..... dlaczego?
lakierok napisa³/a:
robi wiêksze zapylenie
Tutaj jest odpowied¼. Ma na wyj¶ciu prawie dwa razy takie ci¶nienie którym rozbija materia³ - dziêki temu mo¿e dostaæ go ciut wiêcej czego konsekwencj± jest te¿ jego magiczna szybko¶æ
lakierok napisa³/a:
robi wiêksze zapylenie a co za tym idzie potrzebuje wiêcej materia³u
Dok³adnie tak.
Dlatego Devil jest oszczêdniejszy i nie potrzebuje a¿ takich kosmicznych wyci±gów jak Sata RP przez co poza mniejszymi kosztami samych lakierów mo¿na oszczêdziæ potê¿ne pieni±dze na dodatkowym koszcie zajebistej kabiny która przy wielkich opadach i przep³ywach rypie od groma pr±du i jeszcze wiêcej opa³u. Nie wnikam w szczegó³y bo w tym PROJEKTER jest lepszy o epokê lecz w przeno¶ni takie samo zapylenie bêdzie przy DV T2 i Saty RP przy o po³owê mniejszej wentylacji w DV - czyli po³owê tañszych kosztach {to przyk³ad/przeno¶nia wiêc szczegó³ów siê nie czepiaæ ani nie przekrêcaæ s³ów ¿e twierdzê ¿e kabina to syf- ale tak jest}
lakierok napisa³/a:
do mycia jest gorszy ni¿ dewilbis za spraw± plasticzku w korpusie którego trzeba wyj±æ metelowymi wide³eczkami
Prawda. Lecz tej uszczelki nie wyjmuj do mycia za ka¿dym razem. Tym bardziej je¶li w³a¶nie jest doci¶niêta do korpusu/przyklejona to d³u¿ej po¿yje bo przynajmniej z tamtej strony bêdzie mia³a jeden sta³y "odcisk"
lakierok napisa³/a:
uwa¿am go za bardziej uniwersalnego od saty
I jestem tego samego zdania.
lakierok napisa³/a:
sata 4000 1.2 to super sprzêt do klaru czy akryli ale nie du¿o przewy¿a dewilbissa , ale przewy¿sza
Tu w³a¶nie zale¿y na co kto patrzy i przytaczaj±c powy¿sze które sam szybko zauwa¿y³e¶ ja te¿ wolê DV

Jak ju¿ mówi³em wcze¶niej dywagacja PROJEKTER z Tob± nie ma sensu bo wci±¿ ³adujesz tu ludziom teksty prosto ze swojego poradnika dla akwizytorów i wci±¿ w pe³ni ¶wiadomie mieszasz fakty i dodajesz bajki aby rozmyæ jak zwykle ró¿ne w±tki którym jednym z nich jest ten i¿: SATY SIÊ SYPI¡ CO POTWIERDZAJ¡ NA TYLKO NASZYCH FORACH DZIESI¡TKI USERÓW.

Wiêc je¶li mówi o tym dziesi±tki u¿ytkowników to po co mia³yby teraz specjalnie tu siê logowaæ dziesi±tki innych aby to nadal potwierdzaæ? {i co Ty masz siê z tym Andrzejem? Tak Ci dokopa³ czy têsknisz za nim? :D }
A gdzie tutaj w takim razie masz te setki zawiedzionych DeVilbissami? Ja nie widzê nawet jednego {O FLG nie mówiê bo to oczywisto¶æ sama w sobie jak Sata 2000 - chocia¿ sata 2000 mimo ¿e jest najwiêkszym syfem z sat bije FLG jak chce i kiedy chce}

Ja do niczego nie muszê siê odnosiæ bo ani mi siê nie chce ani nie ma to sensu.
Nie musisz mi mówiæ ile dysz ma w ofercie DV GTI PRO bo wiem.
Ale wiem te¿ ¿e najlepsza/najuniwersalniejsza jest 1,3 {1,2 to dla kogo¶ do mniejszych i precyzyjniejszych prac mo¿e bêdzie lepsza}
Ale je¶li ju¿ chcesz siê wyk³ócaæ na ilo¶ci zestawów to porównajmy je do Twoich Sat którymi handlujesz czy te¿ naganiasz:
- Sata 4000 HVLP = 6 wersji do dyszy 1,4 plus 4 jeszcze wiêksze czyli razem = 10
- sata 4000 RP = 6 wersji do dyszy 1,4 plus 4 wiêksze czyli znów = 10
Wiêc je¶li DV to szajs bo ma 6 wersji do wyboru to czym jest sata je¶li do rozmiaru 1,4 ma ich TYLKO 12 a wszystkich 20??????? ^^ ^^
Hmmmm co jest wiêksze? 6 czy 20???? ^^ ^^
Bo widzisz tak to bywa ¿e jak siê naci±ga fakty i zmienia znaczenia to czêsto mo¿na samemu oberwaæ tego rykoszetem :D

Ja wiem ¿e zaraz padnie argument o lakierowaniu konstrukcji stalowych, samolotów, cystern, wagonów kolejowych...........itp. ale to akurat tutaj na forum gówno kogo obchodzi.
Tak samo jak to jak pracuje Sata RP w zajebistej kabinie lakierniczej z mega opadami - to te¿ nikogo tu na forum NIE INTERESUJE.
I dlatego nie mieszaj tym gównem ludziom tutaj w g³owach bo 99,9% z tutejszych userów nie ma takich warunków a z 80% jeszcze d³ugo nie bêdzie mia³o zbli¿onych do nich nawet o 50%.
Wiem ¿e zaraz wyskoczysz ¿e tak jest profi i tylko profi siê liczy ale to nie to forum. Na drugim takie teksty lekko przejd± bo kilku klakierów przytaknie {oficjalnie} a reszta przemilczy. Tutaj prawie nikogo to nie interesuje bo nie ma najmniejszego zamiaru nawet do tego d±¿yæ.
Wiêc doradzaj±c komu¶ pistolet MA SIÊ BRAÆ POD UWAGÊ CO ROBI, ILE ROBI, CZYM ROBI, W JAKICH WARUNKACH ROBI, ILE MA KASY....... a nie czy to pasuje do Twojej wizji. Cz³owiek ma dostaæ to co chce a nie to co jest po Twojej wizji.
Po co mu wciskaæ najpierw zadymiarza Satê RP a pó¼niej wyzywaæ od durni z gównianymi warunkami - to w³a¶nie jest najwiêksza g³upota a zarazem chamstwo bo wprowadzanie w b³±d.

I na zakoñczenie bo naprawdê szkoda mi czasu to ró¿nica 1,2 czy 1,3 - spokojnie wiem jaka jest i to lepiej od Ciebie bo ja tych narzêdzi u¿ywam a Ty je ogl±dasz ew. s³uchasz o nich - no czasami ponoæ patrzysz jak co¶ kto¶ nimi pry¶nie.

I teraz ró¿nica pomiêdzy 1,3 a WSB w Sacie:
{WSB czyli poczta pantoflow± ogólnikami nazywane 1,25}:
W Satach HVLP w porównaniu do RP oznaczenia na g³owicach s± prawie takie jak warto¶ci metryczne, wiêc ró¿nica w dyszach tych dwóch wersji jest rzekomo a nawet faktycznie prawie ¿adna.
Prawie ¿adna w wymiarze lecz bardzo du¿a w samym lakierowaniu gdy¿...........:
Gdy¿ powodem a¿ takiej ró¿nicy raczej z ca³± pewno¶ci± nie jest tylko ró¿nica przepustowo¶ci samej dyszy materia³owej ale tak¿e czy zapewne g³ównie G£OWICA POWIETRZNA.
Szczegó³ów byæ mo¿e nikt nie zna lecz podejrzewam ¿e w tym tkwi wiêksza czê¶æ przyczyny ró¿nic pomiêdzy nimi. A dodatkow± przes³ank± mo¿e byæ to, ¿e w sacie do ka¿dej dyszy jest przypisana jedna konkretna g³owica.......
Ale mo¿na sobie siê domy¶laæ lecz nie ma to w sumie sensu bo gun albo komu¶ pasuje albo nie i wcale nie trzeba siê g³owiæ jakie s± tajniki producenta. To ju¿ tylko z ciekawo¶ci.

To tyle bo reszta to krêcenie siê w kó³ko a i tak ja zdania nie zmieniê a Ty w oficjalnych postach te¿ ^^
Pozdro

[ Dodano: 2012-02-06, 09:03 ]
PROJEKTER napisa³/a:
Jednak to tu w³a¶nie zachwyci³ mnie tak bardzo ten plastikowy pistolet 3M :spoko: , potem ponownie w ASO VW / Audi pracujac z podk³adem wodnym ... ale to odrêbna historia.
A no dok³adnie.
Ja jestem zdania ¿e do tego podk³adu 1k ten 3M jest chyba najlepszym/najuniwersalniejszym i najtañszym pistolem w chwili obecnej.
Praktycznie rzecz bior±c mo¿na go zatankowaæ pod korek tym podk³adem i tak mo¿e sobie staæ i tygodniami u¿ywany czy nie {szczelny kubek}.

Sam ten podk³ad po poczytaniu te¿ wezmê lecz na razie tylko jako do szlifu a epo nadal pozostanie w u¿ytku bo z tego co wyczyta³em i tego czego w kartach nie napisano nie widzê mo¿liwo¶ci zamienienia go w pe³ni "wod±" 1k.
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-06, 11:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
senior napisa³/a:
SATY SIÊ SYPI¡ CO POTWIERDZAJ¡ NA TYLKO NASZYCH FORACH DZIESI¡TKI USERÓW.
z 1 powodu :D bo setki uzytkownikow je posiada:D co 2ga osoba prawie na forum ma sate (mowie o co 2 lakierniku) reszta ma chinski sprzet a tylko garstka dv. z tego co wiem to 3 osoby chyba maja dv na tym forum,wiec kto ma cos na jego temat powiedziec??nikt nie twierdzi ¿e to szajs jednak troche mu brakuje do saty..tobie akurat pasi,bo masz s³ab± wentylacje itp ja te¿ mam s³ab± ale mimo wszystko mi sacina bardz\iej pasi bo wpadam i mam w kilka minut auto ogarniete :D ale ¿e apetyt ro¶nie to ju¿ mi sata njie wystarcza,wraz zbyt w±ski strumieñ... moze w 6k cos poprawia :D :D :D
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-06, 15:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Andrzejku ... znowu przeczyta³em twój d³ugi post i znowu przeczyta³em to samo. Teraz ju¿ wiem, ¿e TY tego problemu g³owic i systemów redukcji ci¶nienia w ogóle nie ³apiesz wiêc pozostaje napisaæ post jak dla przedszkolaka. Wiec kolego @junior ... jest tak :

W SATA od 1990 roku do dzi¶ jest pro¶ciutki podzia³ jak w ka¿dej innej firmie na wysokie i niskie ci¶nienie aplikacji. Na HVLP i LVLP które w SATA nazywa siê teraz RP, a np. w IWATA "W" lub LPH. Ka¿da "normalna" firma, oraz taka która na¶laduje normaln± ( np SICO, czy inne chinole ) ma czytelny podzia³ na pistolety niskoci¶nieniowe i wysokoci¶nieniowe ( jedne tylko maj± oznaczenie inne do tego dzia³aj± w takim zró¿nicowanym uk³adzie )... a poniewa¿ te niskoci¶nieniowe s± od pewnego czasu niedopuszczone normami do sprzeda¿y, to s± w wersji zredukowanego ci¶nienia. Inaczej by³yby to nadal HP ze swoj± 40 - 50 % skuteczno¶ci± aplikacji.

System HVLP polega na zmniejszeniu ci¶nienia wyj¶cia materia³u z g³owicy i zredukowaniu go do 0,7 bara z 3,5 kiedy¶ i 2,0 dzi¶. Dziêki temu rozwi±zaniu materia³ atomizowany jest miêdzy pi±tym, a dwudziestym centymetrem od g³owicy.

Gdy niektóre stany USA przyjê³y standard HVLP za normê to okaza³o siê, ¿e zapisy prawa o V.O.C w zasadzie nie precyzuj±, po co ? dlaczego ? i na jakich zasadach pistolety maj± mieæ zredukowane ci¶nienie i byæ dopuszczone do sprzeda¿y. Mówi³y tylko o tym, ¿e ma to byæ HVLP. :shock:

Dwóch du¿ych i renomowanych producentów pistoletów wpad³o w pop³och IWATA i DeVilbiss :tak: bo te firmy do 1995 roku nie mia³y pistoletów klasyfikowanych otwarcie jako HVLP. Dlatego dopiero po premierach modeli GTI i W400 najwiêksi obecni konkurenci SATA w refinishu zaczêli oznaczaæ swoje pistolety kierowane na rynek w USA jako HVLP. Mieli do tego ju¿ prawo bo w miêdzyczasie doprecyzowano przepisy o V.O.C okre¶laj±c dwa parametry dla pistoletów ... ci¶nienie wyj¶cia i skuteczno¶æ aplikacji. Chwilê pó¼niej ok. 2000 roku... UE posz³a dalej w swoich wymogach i wypiê³a siê na to ci¶nienie 0,7 bara ¿±daj±c jedynie skuteczno¶ci aplikacji powy¿ej 65 %.

W tym wszystkim zginê³a g³ówna idea systemu HVLP ( wysoki volumen - objêto¶æ ... niskie ci¶nienie na wyj¶ciu ). Ci którzy mieli pistolety skonstruowane jako HVLP zaczêli je przerabiaæ na ni¿sze ci¶nienie wej¶ciowe ( 2,0 bar ). Tak zrobi³a SATA. DV nie musia³ tego robiæ DV nigdy nie mia³ pistoletów HVLP tylko "t³umiki przep³ywu" w kszta³cie odpowiednich g³owic.

Teraz @junior przyjrzyjmy siê co robi SATA i co robi ITW ( DeVilbiss ). SATA konsekwentnie trzyma siê podzia³u HVLP / nowe HP ( RP ). Tak te¿ robi wielu innych producentów ... po za IWATA i DV. Iwata jednak zawsze pod±¿a³a w³asn± drog± rozwi±zañ. Zarówno SATA jak i IWATA dostrzeg³y ¿e ich los zale¿y do bran¿y refinishu a nie od przemys³u, i ¿e to t³umienie ci¶nienia powoduje ¿e nie mo¿na idealnie dopasowaæ efekty natrysku systemu refinish. IWATA skoncentrowa³a swoje dzia³ania na podziale konwencja / woda i wprowadzi³a dysze WB i WBX do tych które ju¿ by³y czyli LV. SATA skoncentrowa³a swoje dzia³ania na podziela na wodê i konwencjê STANDOX, GLASIURIT, SH, SIKKENS, RM, DUPONT, MAX MAYER. Podzielono te materialy na grupy materialowe o podobnych w³a¶ciwo¶ciach i dopracowano do ka¿dego z tych systemów odrêbne zestawy dysz i g³owic ... lej±c na to czy to dziura w milimetrach, czy nie ^^ . Finalnie od modelu 3000 SATA to jedyne pistolety w systemie refinish tak precyzyjnie dopasowane dla konkretnego materia³u. to w³a¶nie dlatego powsta³ zestaw WSB. Dlatego, ¿e baza wodna Glassuritu i np, Standoxa mo¿e byæ dodatkowo rozrzedzona przez lakiernika. Dlatego jedni wol± do tego samego produktu 1,2, a inni 1,25 ... bo 1,3 wymaga ju¿ krecenia pistoletem ¿eby uzyskaæ wymagany efekt. Tego wwlasnie super precyzyjny producent powinien unikaæ. Ka¿dy ustawi sobie pistolet inaczej, a tu chodzi w³asnie o to ¿eby takiej opcji nie by³o :tak: Po to te ograniczenia w ci¶nieniu wej¶ciowym i odpowiednim doborze dysz do HVLP i RP.

.... ITW to koncern zwi±zany z przemys³em. DeVilbiss to tylko doklejka z refinishem. Dlatego w Europie ok. 2005 roku gdy na rynek wszed³ model 3000 SATA i nowe g³owice do IWATA 400, a rynek na dobre zacz±³ u¿ywaæ lakierów wodnych DeVilbiss dostawa³ w dupsko w ka¿dym rankingu i zestawieniach porównawczych. Rynek zosta³ podzielony pomiêdzy SATA i IWATA , oraz resztê producentów w tym gdzie¶ tam DeVilbisa GTI i wreszcie GTI PRO. Oni nie zlapali o co chodzi i produkowali pistolety jak 10 lat wcze¶niej. skoko metryczny na g³owicy i niech ka¿dy robi se co tam chce. DV to ju¿ odjazd mia³ taki ¿e wyprodukowa³ pistolet gdzie regulacja wielko¶ci dyszy by³a pokrêt³em od 0,8 d0 1,8 mm ^^ To trzeba dopiero nie mieæ pojêcia o lakierowaniu samochodów ¿eby wyprodukowaæ co¶ takiego i jeszcze wmawiaæ wszystkim ¿e to ¶wietne rozwi±zanie ... mo¿e ? ... tylko do czego ? do p³otów ?

Oczywi¶cie DeVilbiss. to dobry markowy sprzêt, ale jak ka¿dy absolutnie ka¿dy model z tym znakiem .... maksymalnie przekombinowany. Tak te¿ jest z system TransTech.

Z za³o¿enia genialny pomys³. Jeden pistolet tysi±c mo¿liwo¶ci. W praktyce jeden pistolet do wszystkiego czyli ... do niczego. Wymienne g³owice zamiast zestawów ... hmmm po co ? Kto z was lakieruje jeden element HVLP, a drugi baz± RP, a potem pokrywa wszytko HP ? ^^ ... No w³a¶nie. Oczywi¶cie przy przej¶ciu z bazy na klar ma to sens ... tylko do tego celu trzeba rozebraæ pistolet umyæ i z powrotem z³o¿yæ ... czemu nie z nowym zestawem ? W czym problem ? ... no i oczywi¶cie kto z was Panowie profesjonali¶ci ma tylko jeden pistolet do bazy i klaru ? ^^

¦wietny Ten TransTech :spoko: Jak okaze siê ¿e u¿ywamy czasami bazy wymagaj±cej rozmiaru 1,2 to jednak trzeba do szuflady dokupiæ nowy zestaw ... ca³y ... jak w SATA i w ka¿dym innym pistolecie ^^ . Wieæ w zasadzie dla kogo jest ten system ? Pewnie dla fanatyków DV i teoretyka @juniora :spoko:

Jednak przyjrzyjmy siê innemu problemowi ... Dlaczego niby nie mo¿na za³o¿yæ na ig³ê i dyszê np 1,2 SATA, g³owicy 1,2 "W" jak wcze¶niej by³a tam "SR", albo jaka¶ standardowa ? :/ ... no mo¿na. Mo¿na i SATA dalej bêdzie pryskaæ, Inaczej ale to chyba o to w³a¶nie chodzi przy zamianie tych g³owic ... ale zaraz, zaraz w TransTech DV zmienia siê w HVLP lub w LVLP. OK !!!! TYlko na jak± cholerê w trakcie jednego ci±gu aplikacyjnego ? Bo tylko wtedy zamiana samej g³owicy to mega zaleta. Jak pistolet jest myty i rozbierany to co to za ró¿nica ile czê¶ci jest do wymiany ? :shock:

W SATA trwa to moment ^^ w DV to zabawa z tymi puzlami z przodu i z ty³u :x:

Tylko dlaczego SATA jest taka uparta z tymi zestawami ? ... No w³a¶nie Panowie tu dochodzimy do tego co najwa¿niejsze .... do precyzji lakierowania :fiu:
SATA ma pier dolca na tym punkcie. Nawet na produkcji z czego Wy polewacie poprawia siê rêcznie ca³y zestaw ju¿ po zmontowaniu i dopasowuje do konkretnego pistoletu
Ka¿dy pistolet do lakieru ( 3000 / 4000 ) ma swoj± metrykê i wzornik natrysku.

Kto po za SATA tak robi ? .... mo¿e DeVilbiss w .... Chinach ^^ . My¶licie ¿e ta korekta jest konieczna ? ... My¶lê ze siê trochê na tym znam ... by³em widzia³em ... tzn kurde nie widzia³em w zasadzie co ci kontrolerzy koryguj± ? Mia³em w rêku dwie próbki natrysku ... z przed korekty u po korekcie ... dla mnie obie idealne ... dla nich jaka¶ kropka po za lini± 7 i w±s powietrza do skorygowania ... a @senior wyskakuje mi tu z potêg± DeVilbissa ... posranej masówy dla ¶lepych malarzy" ^^ to ju¿ lepiej kupiæ AirGunsa ni¿ DeVilbissa GTI PRO ;P Na pewno bêdzie tañszy i tak samo dobry.

W GTI PRO nie ma ¿adnej redukcji ci¶nienia wewn±trz korpusu poprzez odpowiednie ukszta³towani i dowymiarowanie kana³ów co w SATA i wielu innych renomowanych firmach jest podstaw± podzia³u na HVLP i LVLP. W DV jest tylko korek na przodzie pistoletu.

Widzisz @junior ... pistolet nie mo¿e byæ raz taki raz taki. Mo¿e tylko symulowaæ pracê swojego brata. Tak jest w SATA przy stosowaniu g³owic "C" i "W". ;) ... to te¿ symulacja. Jednak w SATA u¿ytkownik ma wybór. Mo¿e pracowaæ w systemie który zmusza do prowadzenia pistoletu w inny sposób ... specyficzny dla HVLP przy mniejszej atomizacji, albo mo¿e siê na to wypi±æ machaj±c pistoletem na prawo i lewo .... bo to RP. Dysze i g³owice w SATA s± dopasowane nie do upodobañ lakiernika tylko do konkretnych produktów. Firma + nr. katalogowy. Swoboda jest tylko na etapie prowadzenia pistoletu i tego co Wy nazywacie szybko¶ci± malowania. Przy doborze g³owic i dysz ju¿ jest precyzyjna instrukcja bo .... precyzja i mega dok³adno¶æ to podstawa funkcjonowanai SATA i pod tym wzglêdem nie dorównuje SATA ¿aden inny producent pistoletów na ¶wiecie. W pierwszych latach swoje kariery ka¿dy lakiernik koncentruje siê na nierobieniu zacieków. Potem zaczyna dostrzegaæ ró¿nice w formowaniu pow³oki, ale ma³o który co¶ rozumie ... bo kto ma mu wyja¶niæ o co chodzi ? Wiele zawodowców nie wie nawet dlaczego tak a nie inaczej trzeba prowadziæ pistolet HVLP ;) Kiedy¶ z³apali odruchowa o co chodzi i tak robi± od lat ... ale dalczego tak jest to ju¿ nie wiedz± ^^ .

GTI PRO DeVilbisa jest jak muzyka z mp3. Gra ... czasami nawet gra poprawnie ... ale zawsze bez górnych i dolnych tonów. Taka to filozofia znaku firmowego du¿ego producenta wielu narzêdzi dla którego DV to jaki¶ brend w ofercie i to nawet nie najwa¿niejszy. Pompa BINKS kosztuje 20 000 ty¶ ... to 10 pistoletów dla refinishu ... wiêc o kogo lepiej dbaæ i gdzie kierowaæ pieni±dze na badania i testy ?

DeVilbiss w swojej filozofii wybra³ to co skuteczne w samym ¶rodku lakiernictwa samochodowego i tego siê trzyma jak rzep. DV wykona³ poprawnie narzêdzie pracy i odda³ je ¶lepemu i niewymagaj±cemu u¿ytkownikowi. 70 % czynnych zawodow lakierników nie widzi ró¿nicy. Co druga wypowiedz na tym forum jest taka, ¿e szkoda przep³acaæ za markowy pistolet jak ten za 200 z³ robi to samo :x: ... No có¿ jedni ju¿ widz± inni nadal s± ¶lepi.

Dlatego jak kolega @lakierok wydaje opiniê, ¿e SATA 1,2 RP pyli strasznie w porównaniu do GTI PRO 1,3 ... a przy tym nie zdaje sobie w ogóle sprawy z faktu, ¿e prawie ka¿da dysza SATA RP jest wiêksza o jeden skok typoszeregu w porównaniu do wymiaru HVLP ( 1,2 HVLP i 1,2 RP to dwa ró¿ne wymiary ) i do tego porównuje to do GTI PRO .... z ... no w³a¶nie z czym ? z T1, T2, H1, 110 .... To jak taka osoba jak JA ma powa¿nie traktowaæ te wszystkie opinie ? To opinie o tym, ¿e kolor czerwony jest fajniejszy od niebieskiego, a nie opinie o marce pistoletów.

SATA jest nr 1 w refinishu. Pier do³y o awaryjno¶ci, syczeniu i pyleniu zawsze bêd± wypisywaæ ci co pojecie o lakiernictwie maja kiep¶ciutkie, a pistoletach takie, ¿e to pistolet do lakierowania, a nie na kapiszony. ¯eby zrozumieæ potêgê SATA to trzeba ruszyæ du psko z domku na wsi i pojechaæ do fabryki ... raz, drugi, trzeci. ... trzeba przy jednym lakierowaniu siêgnac po kilka warantow dysz i glowic, pomalowaæ kilka samochodow jednym pistoletm potem drugim ... a to i tak ma³o ^^ Bo do tego trzeba jeszcze siêgn±æ po teoriê od kompetentnych osób ¿eby zobaczyæ to co umyka uwadze ka¿dego u¿ytkownika traktuj±cego pistolet tylko jako narzêdzie. :tak:

Od trzech lat na obu portalach by³o mo¿e z piêæ tematów o pistoletach w których wypowiedzi by³y fachowe i rzeczowe. Pozosta³e 10 348 przypadków to rozmowy pomiêdzy amatorami, albo dyletantami m±druj±cymi siê na temat czego¶ co maj± w swojej szopie ^^ .

Nic nie wiesz @senior na temat Devilbissa ... nic na temat SATA i nic na temat IWATA ... Walcoma zreszt± te¿ ... choæ i na jego temat siê ju¿ madrowa³e¶ Andrzejku :spoko:

I nie krytyju tu za bardzo handlowców i wiedzy z katalogów bo akurat ona + strony www to dla ciebie kolego jedyne ¼ród³o informacji na temat SATA i DeVilbissa ^^
Ty @senior do ¿adnych innych informacji nigdy dotrzesz. Ty nawet nie potrafisz wskazaæ najczê¶ciej psuj±cego siê elementu w konkretnych modelach SATA ^^
Mo¿esz tylko zgadywaæ .... i wtedy to staje siê zabawne ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

senior
Wys³any: 2012-02-06, 18:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
gugun napisa³/a:
ale ¿e apetyt ro¶nie to ju¿ mi sata njie wystarcza,wraz zbyt w±ski strumieñ... moze w 6k cos poprawia
No je¶li teraz strumieñ ³awy w sacie 4000 RP Ci nie odpowiada to nie wiem czego ty szukasz i czego oczekujesz?
Proponujê Ci rozejrzeæ siê mo¿e nie za pistoletami a za jakimi¶ pompami lakierniczymi? :D
Co Ty chcesz lakierowaæ? Wagony kolejowe za jednym przej¶ciem podczas ich przejazdu przez rogatkê? :D :D :D

PROJEKTER d³ugi post, piêkna ba¶ñ na dobranoc, jasna my¶l przewodnia, ale nadal zero konkretów poza wyrwanymi zdaniami wci±¿ z tego samego podrêcznika dla akwizytorów Saty. Zero konkretów i masa pomówieñ z domys³ami.
Ale generalnie dla laika fajne opowiadanie i na start mo¿e i by wystarczy³o.

Lecz ja tu nic nowego nie widzê - zreszt± prawdê mówi±c nawet siê tego nie spodziewa³em.

Co do systemów trybów pracy to ka¿dy producent oznacza je sobie po swojemu - chyba poza HVLP bo to chyba standardowo ci¶nienie i stopieñ nanoszenia lecz jak kto nazwie inne to jego sprawa i samo oznaczenie nie ma nic wspólnego z jako¶ci± ¿adnego guna.
Sata ma Swoje HVLP {które dla mnie wcale mo¿e nie istnieæ u nikogo} i RP, DV maj± swoje Trans Techy a Iwaty? No w³a¶nie co maj± Iwaty: zgodny z HVLP, nie zgodny z HVLP .......... i grom wie jak i co do koñca nazwaæ....
Ale to nie ma ¿adnego znaczenia poza lud¼mi takimi jak Ty: fanatykami marki i jej naganiaczami.
Dla ca³ej reszty liczy siê: jako¶æ, cena, awaryjno¶æ, praca..... Jedni bior± pod uwagê wszystko a inni tylko wybiórczo i to jest ka¿dego w³asna decyzja.
Ja ogólnie i dla mnie nr.1 jest Iwata, numer dwa DV a za nimi z ty³u Sata. I ¿adne kilometrowe posty tego nie zmieni± ani u mnie ani u tych którzy maj± to samo zdanie.
Ja po tym co o Twojej marce wiem to o ile kiedykolwiek to i tak w dalekiej przysz³o¶ci j± mo¿e kupiê wiêc na mnie nie traæ czasu na akwizycjê bo mnie na tego gniota nie namówisz.
Chyba ¿e jako drugi do podk³adu epo w cenie Gunsy - to mo¿e mo¿e :D
To tyle.
Pozdro
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-06, 18:36   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
senior napisa³/a:
No je¶li teraz strumieñ ³awy w sacie 4000 RP Ci nie odpowiada to nie wiem czego ty szukasz i czego oczekujesz?
Proponujê Ci rozejrzeæ siê mo¿e nie za pistoletami a za jakimi¶ pompami lakierniczymi?
Co Ty chcesz lakierowaæ? Wagony kolejowe za jednym przej¶ciem podczas ich przejazdu przez rogatkê?
dok³adnie chce wzi±¶æ du¿a maske na 3-4 razy gêstym lakierem :D tego mi trzeba a nie wpatrywania sie,ukladania struktury i zatania...bo az mnie rêka boli jak lakieruje np busa jakiego¶ od tego majtania.
 
 

senior
Wys³any: 2012-02-06, 18:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
A jak± Ty masz satê? RP czy pier...dziawkê?
Jak RP to we¼ do niej zestaw 1,4 i powinno Ci wystarczyæ - mi w zupe³no¶ci styka.
A jak pier...dziawkê to zapytaj "JAKIEGO¦" akwizytora Sat co bêdzie jak do tego korpusu wpakujesz zestaw RP - chodzi o redukcjê ci¶nienia wewn±trz korpusowego w Sacie które ponoæ maj±.
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-06, 18:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
zdziwisz siê ale rp 1.4:D
 
 

senior
Wys³any: 2012-02-06, 18:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
No to nie wiem czego jeszcze szybszego do busów szukasz. To i tak leje jak z cebra.
A ile dajesz mu kopa?: 2,0-2,5? Spróbuj go podkrêciæ do 2,75 - tyle ¿e ja mam reduktor pod nim i tyle z pewno¶ci± dostaje. I dla mnie styka - ale je¶li Ci ma³o to có¿.... "Kto szuka nie b³±dzi".
 

Wawrzysz
Wys³any: 2012-02-06, 19:19   
0
UP DOWN

Posty: 35
Iwata Supernova czy SATA 4000rp?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-02-06, 19:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Wawrzysz napisa³/a:
Iwata Supernova czy SATA 4000rp?

Kolego tylko DV GTI PRO 1.3 ^^ kolega Senior potrzebuje "wsparcia" ;)

Gugun na Twoje potrzeby to chyba najlepsza bedzie do tego co potrzebujesz Sata jet 1000 RP :tak: Zagadaj z koleg± Jacentym 741, on ma taki pistolet ;)
Pozdrawiam! :spoko:
 

senior
Wys³any: 2012-02-06, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Robertlodz09 napisa³/a:
Wawrzysz napisa³/a:
Iwata Supernova czy SATA 4000rp?

Kolego tylko DV GTI PRO 1.3 ^^ kolega Senior potrzebuje "wsparcia" ;)
Po pierwsze nie potrzebuje ¿adnego wsparcia.
A po drugie to w³a¶nie Robercie jedna z wielu durnych podpowiedzi.
Durnych bo nie wiedz±c do koñca do czego kto¶ co¶ chce od razu wywala siê markê z modelem - oczywi¶cie w 99,999999999995 KUP SATÊ
Durne to do potêgi entej - sorry ale takie jest
 

Wawrzysz
Wys³any: 2012-02-06, 19:55   
0
UP DOWN

Posty: 35
dziwne te forum - mnostwo gadania a tak naprawde nic z tego nie wynika :) nie dowiedzialem sie ani jaki kompresor kupic ani jaki pistolet wybrac - fakt ze dzial airbrush byl pomocny - wiem skad wziac farby. Trzeba surfowac po necie i tam szukac.
 

Nokia 
Wys³any: 2012-02-06, 20:04   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Wawrzysz napisa³/a:
dziwne te forum - mnostwo gadania a tak naprawde nic z tego nie wynika :) nie dowiedzialem sie ani jaki kompresor kupic ani jaki pistolet wybrac - fakt ze dzial airbrush byl pomocny - wiem skad wziac farby. Trzeba surfowac po necie i tam szukac.


Ch³opie ja Cie prosze, na forum jest tyle tematów o kompresorach i pistoletach ze a¿ glowa boli.
Ale nie lepiej pod nos podstawic.
Zapraszam do szukania.

Pozdrawiam :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime