Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-19, 14:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No widzisz ... naj¶mieszniejsze jest to ¿e do malowaniu samochodów w ca³o¶ci nie potrzeba wysokiej klasy pistoletu. Osobi¶cie do takiego zadania w lakierniach specjalizuj±cy siê w lakierowaniu ca³o¶ci polecam SATA 1000 B RP, a nawet wersja K z dolnym podej¶ciem materia³owym. Tu precyzja i wymienno¶æ dysz i g³owic nikomu nie jest do niczego potrzebna ... tym bardziej Devilbiss GTI PRO z systemem TransTech.

... i ¿eby nie by³o .... fabryka Bentleya w Crewe http://www.bentleymedia.com/videos-category-1.htm ... trzecie video 60 lat Crewe - lakierowanie 2.08 - 2.19 na video :spoko:

Poza tym drobiazgiem argument o tym ¿e VW Poznañ u¿ywa w strefie poprawek pistoletów SATA, ¿e SATA jest te¿ obecna w lakierni OPEL Gliwice to akurat ¿aden argument na korzy¶æ SATA. Równie dobrze mog± tam byæ OPTIMA czy WALTER.

Zak³ady przemys³owe rz±dz± siê w³asnymi prawami i zasadami. W styczniu u jednego z producentów maszyn rolniczych po prezentacji SATA 3000 K na mój koszt zosta³ tam zestaw ze zbiornikiem i dystrybutor dos³a³ jeszcze dwa ;) Darowanemu koniowi .... Wiêc jak widzisz nie zbadane s± czasami przyczyny z jakich dany producent u¿ywa akurat takiego, a nie innego systemu lakierów, lub pistoletów. DeVilbiss to szajs w refinishu, ale jednak to nie jest sprzêt który rozpada siê w rêkach po pierwszym, lub nawet setnym malowaniu.

Ca³y spór IWATA, SATA, DeVilbiss dotyczyæ mo¿e co najwy¿ej filozofii podej¶cia do wyrobu, opieki nad klientem, informacji technicznej, a co najwa¿niejsze rozwi±zañ technicznych które s± przydatne i trafione dla u¿ytkownika, albo pozostaj± jedynie pomys³em projektanta. W tym ostatnim aspekcie bezdyskusyjnie wszystkie proponowane rozwi±zania DeVilbissa s± absolutnie nietrafione. Oderwane od rzeczywisto¶ci tej bran¿y. IWATA te¿ posuwa siê bardzo daleko w rewolucyjnych i innowacyjnych rozwi±zaniach. W jednym przypadkach trafia celnie w innych wpadka ( np. dysza i g³owica WB ! )

SATA jest bardzo zachowawcza pod tym wzglêdem. Zwolennicy SATA nie s± nagle zaskakiwani mega rewolucj± i np. takim gównem jak OMX DeVilbissa ^^ .

Gdyby przyj±æ na spokojnie za³o¿enie ¿e ka¿dy z tych trzech pistoletów jest tak samo precyzyjny, dok³adny i trwa³y ... a do tego ma identyczn± cenê .... to jakie kryteria oceny pozostan± ? ... i na czyj± korzy¶æ przemówi±, bior±c pod uwagê szerok± ocenê ka¿dego z tych trzech producentów na przestrzeni ... powiedzmy 1992 - 2012 dwudziestu lat ?

Spójrzcie na to czasami z szerokiej perspektywy, a nie tylko z pozycji oceny SATA 4000 a GTI PRO LITE czy SUPERNOVA. Jednym aspektem jest ocena producenta a drugim konkretnego modelu.

Gdy kto¶ kupuje narzêdzie np grzechotkê to interesuje go tylko odpowiedni stosunek jako¶ci do ceny ... p co mu historia Gedore, Beeta, czy Hazet. Gdy kto¶ zaczyna dokonywaæ wyborów w czyim¶ imieniu i popieraæ ,lub ganiæ publicznie jedn± z tych firm, to niestety musi ju¿ sporo wiedzieæ o ich pozycji, historii, ofercie, dostêpno¶ci i proponowanym rozwi±zaniom technicznym. @senior ma guzik do powiedzenia na temat DeVilbissa, SATA czy IWATA, a informacje które Ja posiadam o SATA on okre¶la mianem "be³kotu handlowego" ^^ . Mo¿e to i handlowy, czy marketingowy be³kot ... ale Ja wiem o SATA bardzo bardzo du¿o i sporo o innych cenionych markach oraz ich produktach. Wiem to czego nie da siê przeczytaæ w katalogu czy necie, a kolega "piêcionickowy" wie tyle ile przeczyta³ w na forum, lub w google.

Jak wiêc toczyæ dysput o wy¿szo¶ci jednej firmy nad drug± z kim¶ kto jest dyletantem ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-02-19, 14:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Ca³y spór IWATA, SATA, DeVilbiss dotyczyæ mo¿e co najwy¿ej filozofii podej¶cia do wyrobu, opieki nad klientem, informacji technicznej, a co najwa¿niejsze rozwi±zañ technicznych które s± przydatne i trafione dla u¿ytkownika, albo pozostaj± jedynie pomys³em projektanta.


I to jest bardzo dobre stwierdzenie na zakoñczenie tematu.
Zawodowcy wiedz± doskonale czego oczekuj± od sprzêtu i podejmuj± decyzje wg w³asnych, do¶æ ¶ci¶le sprecyzowanych wymagañ natomiast osoby które dopiero siêgaj± po markowy sprzêt mog± spokojnie nabyæ ka¿dy z pistoletów " wielkiej trójki" i bêd± zadowolone s efektów i poprawno¶ci aplikacji. Reszta szczegó³ów to niuanse zauwa¿alne dla pierwszej ligi lakierniczej.
 
 

lakierok 
Wys³any: 2012-02-19, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
PROJEKTER napisa³/a:
W styczniu u jednego z producentów maszyn rolniczych po prezentacji SATA 3000 K na mój koszt zosta³ tam zestaw ze zbiornikiem i dystrybutor dos³a³ jeszcze dwa


Czyli mo¿na wnioskowaæ ¿e zachwalasz tylko i zawsze Sate bo masz z tego pieni±dze ? :tak:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-02-19, 19:27   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
lakierok, yyyy akurat w tym przypadku zdaje siê byæ na odwrót :)
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-02-20, 10:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
lakierok napisa³/a:
PROJEKTER napisa³/a:
W styczniu u jednego z producentów maszyn rolniczych po prezentacji SATA 3000 K na mój koszt zosta³ tam zestaw ze zbiornikiem i dystrybutor dos³a³ jeszcze dwa


Czyli mo¿na wnioskowaæ ¿e zachwalasz tylko i zawsze Sate bo masz z tego pieni±dze ? :tak:


Oczywi¶cie mo¿esz przyj±æ takie proste za³o¿enie jak @senior / @³ysy73 ... Tylko co to zmienia w kwestii oceny pozycji SATA ? ... Gdybym nawet by³ handlowcem i sprzedawa³ SATA zarabiaj±c na tym krocie to czy to ujmuje SATA pozycji najlepszej marki pistoletów w bran¿y refinishu ? ... Czy to co napisa³em w kwestiach technicznych o DV, czy IWATA to bzdury ? ... no i najwa¿niejsze .... Czy jak skorzystasz z moje rad i kupisz SATA to poczujesz siê oszukany ? Wpakujê ciê na jak±¶ minê ? Wykiwam ciê ? Jak napisze kup DV to co z jego wadami ? ... wreszcie zapytasz dlaczego nie SATA ? Zawsze ka¿dy pistolet do refinishu jest w cieniu porównania z SATA :tak:

Absolutnie nie widzê powodu do jakiegokolwiek chowania g³owy w piach przez handlowców oferuj±cych markowe produkty i chwal±cych je publicznie ... tak¿e handlowców IWATA czy DV. Jak widaæ po moich wpisach na forum jestem tak¿e otwarty na nowe oferty. Dzi¶ tak siê porobi³o, ¿e mo¿na wylaæ wiadro pomyj na jaki¶ produkt ¶miaæ siê z niego i krytykowaæ, a po kilku miesi±cach dowiedzieæ siê, ¿e to jaki¶ "brand" chwalonego przez siebie dot±d producenta :x: Tak¿e ostro¿nie :tak:

Ale dla porz±dku ... Ja nigdy nie handlowa³em drobnym sprzêtem i lakierami. Kiedy¶ dawno temu kabinami lakierniczymi i ramami pomiarowo-naprawczymi, ale to epizod w karierze gdy by³em dyr. tech. u bardzo du¿ego i znanego dystrybutora wyposa¿enia. Z kilkoma dystrybutorami SATA wspó³pracujê od 1995 roku do dzi¶. To ju¿ prawie przyja¼ñ. Zawodowo pojawia siê zawsze takie pytanie ... Dlaczego uczciwie doradzaj±c jakiemu¶ mojemu, klientowi (który mi zaufa³ w wielu kwestiach przy projektowaniu budowie i wyposa¿eniu lakierni ) mam zaproponowaæ np. IWATA ? albo gorzej przyjechaæ i jak zupe³ny laik powiedzieæ s± ró¿ne dobre pistolety ? Ka¿dy oczekuje konkretnej opinii, prezentacji, danych technicznych, oceny wad i zalet, a nie takich dywagacji jak na forum. Tu potrzeba konkretów. Czy klient skorzysta z moje rady w sprawie pieca grzewczego, kabiny, podno¶nika i ... pistoletu to ju¿ nie moja sprawa i nie mój problem. Moje zadanie to znaæ odpowied¼ na powszechnie zadawane pytania i umieæ uzasadniæ w³asne stanowisko w taki sposób ¿eby nikt nie zarzuci³ mi ... dyletanctwa, albo gorzej ... tego ¿e wpakowa³em go w problemy. SATA, FESTOO, BLOWTHERM, IRT to marki które zawsze bêdê chwali³ i chcia³bym ¿e moja osoba by³a z nimi kojarzona. To ¿adna ujma by¶ w¶ród najlepszych ... a czy s± inne tañsze marki trochê gorsze ale nadal dobre ? ... Pewnie ¿e s± ! ... i Ja te¿ o nich wiem ... ale powiem dopiero w realu jak siê dowiem dlaczego w tej lakierni nie mog± stan±æ te najlepsze produkty. Wtedy powiem to czego publicznie nigdy nie napiszê ... bo nie bêdê siê o¶miesza³ jak wielu z tych co niewiedz± co wygaduj± ( wypisuj± )

Dlatego ... w³a¶nie ¿eby nie traciæ wiarygodno¶ci nie handluje sprzêtem. Mogê wyraziæ w³asne zdanie i opinie, mogê przys³aæ do klienta kilku handlowców i techników ... ale sam nie sprzedajê urz±dzeñ ... no mo¿e w jaki¶ pojedynczych wyj±tkowych sytuacjach.

W tym przypadku, wspomnianym powy¿ej podarowa³em klientowi demonstracyjny zestaw z prezentacji. On mia³ taka potrzebê, Ja tak± mo¿liwo¶æ. Przy wspó³pracy w której dokumentacja projektowa to koszt kilkudziesiêciu tysiêcy z³otych, sprzêt o warto¶ci 3 ty¶ nie jest jakim¶ problemem. Od rêki jednak rozwi±za³ du¿y problem w tym zak³adzie. Nie zarobi³em ... nawet do³o¿y³em ... ale w handlu i kontaktach zawodowych ka¿dy z was sam doskonale wie, ¿e zaufanie i swoboda w rozmowach jest po prostu bezcenne.

Niestety nie s±dzê ¿eby moje posty przyczyni³y siê do diametralnego wzrostu sprzeda¿y SATA. Ilu z was przez rady na forum kupi³o sobie takie pistolety .... 50 ? ... 100 ? Pewnie to i tak absurdalnie wysokie dane. To kwartalny obrót ¶redniej wielko¶ci dystrybutora. Ka¿da nowa ASO to 6 czasami 8 szt. Ka¿da nowa lakiernia to zawsze 3 szt. Tam gdzie z pistoletów nie korzysta sam w³a¶ciciel tylko pracownicy to po mniej wiêcej roku / dwóch i tak s± one do wymiany.

Tak¿e .... niestety nie mam kasy z chwalenia SATA i z chwalenia ... plastiku 3M, a ten pistolet coraz bardziej mnie fascynuje. Tak siê po prostu posk³ada³o ¿e mam mo¿liwo¶æ pisania postów pracuj±c przy komputerze, ¿e mam na temat pistoletów sporo informacji i ¿e od kilku lat mam dostêp do produktów SATA (do jawnych, lub mniej jawnych informacji ). Wielu z was nie ma innej szuflady i nie potrafi tego zrozumieæ, to pakuje mnie do tej z napisem handlowiec ... ^^ To ci ... co jak kiedy¶ napisa³ @£ysy73 ...sraj± na cwaniaczków w garniturach i krawacikach wciskaj±cych im pier do³y

Forum to masa informacji ... niestety bardzo powierzchownych, teoretycznych i zawsze subiektywnych opinie. W realu jest produkt i mo¿na go sprawdziæ. Handlowiec czy technik jest od tego ¿eby pokazaæ to co niewidoczne na pierwszy rzut oka, a wybór i tak nale¿y do kupuj±cego.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group