|
|
|
Autor |
Wiadomo¶æ |
|
Mcdevil
|
Wys³any: 2012-02-03, 03:37 Farbeny Dedykowane Akryle
|
0
|
|
|
Pomóg³: 5 razy Posty: 166 Sk±d: Leicester
|
Kilka s³ów o dedykowanych farbenach. Braæ na luzie z powodu gdy¿ mo¿e wystapic kilka b³êdów lub nie domówien. Oraz okiem diabla uzbrojonego przewaznie w renegatea dysza 2'. Z dosc krótkim starzem. Kazdy moze miec inne odczucia, pracowac na innym cisnieniu innym sprzecie i kazdy ma inna filozofie jak i ³ape.
Zaczynam, po cholerê mam kupowaæ te drogie skoro i tak je zmarnujê i wolê strzeliæ browara i kupiæ paczkê fajek?
Nie zmarnuje siê, bo siê czego¶ nauczy. Przy problemach mo¿na wykluczyæ farby, a na pocz±tku mo¿e pojawiæ siê trochê w±tpliwo¶ci z czasem degeneruj±cych siê do wku..a. I ³atwiej zakumaæ gêsto¶æ farby jak i mniej stresu przy stawianiu pierwszych linii. Je¶li tylko jedna to ja bym ³apa³ czerwieñ lub niebieski. Gdy¿ biel czerñ s± przewa¿nie bardziej cenzura. I do pe³ni szczê¶cia o ile takowy wystêpuje dedykowany rozciêczalnik.
Docelowe podlo¿e:
Wystepuj± zupelnie neutralne jak papiry, blejtramy czy ¶cianki. Tu mo¿emy bez spiêcia ³adowac co nam podejdzie pod ³apy. Oraz wymagajace jak blachy/plastik tu wchodzi podk³ad i zamkniecie klarem, oraz tekstylia utrwalenie temperatórk±. Na blachy mozna raczej na luzaku uzyc wszystkiego a koszulek osobiscie juz AA bym nie paæka³ np cukierem. Ale jesli ktos lubi Temat do¶æ zawily. A dlaczego ? To moze przy samych opisach podpowiem. Albo i nie
Auto Air
Dedykowane do blach.
Najwiêksza paleta linii jak i kolorów w akrylach.
Standard to linia 4200 opaque i transparenty. Do aero rozrabiamy 3 do 1(tak wyj¶ciowo) rozciêczalnikiem 4011 flash reducer Jak kto¶ lubi inaczej, to mo¿e i rozrobiæ w smalcu . Opaque mozemy potraktowaæ 4004 Transparent Base by uzyskaæ z nich transparenty.
Bardzo fajne w obs³udze. Biel transparêtna przy dyszy 2' fajnie mi podesz³a. Z czerni± sobie nie poradzi³em dla mnie zsie i to big f..n time.
4300 szatany czyli per³y i metale . Przy aero cenzura. Przecisno³em przez 2' ale zero krechy czy kontroli. Raczej ostre maskowania i to nawet przy wiêkszych dyszach. D³ugo i dok³adnie czochraæ. Coby brokat siê dobrze wymiesza³ inaczej bêdzie lipa. Uwa¿aæ na zacieki lub zbyt grube za³adowanie. Suszara w ³apie, lub zembach(widzia³em foto, da siê ).
4600 Cukiery mieszaæ z 4011 3/1 czy ostrzej 1/1. Du¿o lekkich warstw suszara w ³apie. Efekt dopiero widoczny po wylaniu klaru. Przy prawdziwym u¿yæ jako bazê pod nie 4100 Series Aluminum Base
Candy Colors 4604, 4606 – 4616: 4102 Aluminum Base (med.)
Candy Color 4605: 4333 Metallic Gold
A to co mo¿na wycisn±æ zatapiaj±c grafê w cukierze. Praca tego typa cross eyed Skill w tym ¿e czerñ musi byæ transparêtna, przy b³êdach lipa, bo baza metalik, jakie¶ maskowania klar pomiêdzy. Ogólnie masa roboty. Ale dla mnie ryje beret.
Mozna olaæ to i po³ozyæ cukier zamkn±æ klarem i na to grafê ale efekt bedzie inny.
Candy równie¿ sprawdzaj± siê przy flamesach oraz przy standardowych grafach. Do nasycenia koloru. Np dobrze robi± wed³ug mnie przy skórze.
4700 Series Auto-Borne Colors. Nowa linia zawiera ma³e ilo¶ci rozpószczalników i ostro rozbity pigment co pomaga w bezstresowej zabawie nimi przy detalach. I mo¿e to byæ po prostu wicked w innym opakowaniu. 4011 jako rozciêczalnik by mieæ transparêty 4004 transparent base. Nie mieszaæ z innymi AA bezpo¶rednio ale na luzaku mo¿na k³a¶æ jako miêdzy warstwy.
4001-4002 Auto Air Sealers baza/podk³ady bia³y i ciemny co¶ co mo¿emy daæ miêdzy podk³adem a naszymi bazgro³ami, nie dajemy tego na golasa. Po na³o¿eniu przetrzeæ na sucho 600-800. Ma poprawiaæ przyczepno¶æ do pod³o¿a. Mo¿na mieszaæ z opaqami by uzyskaæ podk³ad w odpowiadaj±cym nam kolorze. A tak¿e zalecany pod metale czy aluminium base. Na pocz±tku my¶lê ze mo¿na olaæ.
4004 Transparent Base ten typ przewija siê wcze¶niej przy opaque. Oprócz nadawania farbom tranzparêtno¶ci/przej¿ysto¶ci. Dodatkowo mo¿emy po³o¿yæ jako miedzy warstwe. W celu zabezpieczenia grafy przed nastêpnymi atakami.
4011 flash reducer fast i 4010 medium.
Pomagaj± w automatyzacji krechy, poprawia flow a o to nam biega. 4011 która jest zdecydowanie bardziej popularna zmniejsza czas schniêcia farby. Nie lejemy do AA wody jak szukamy jakiej alternatywy to proponuje wybraæ siê na kresy i odnale¼æ jak±¶ szeptuchê. Nawet je¶li nie uda jej spo¿±dziæ mikstury to chocia¿ sraczkê zaklnie czy nagniotki. Przy pracy z AA aero 4011 bêdzie zawsze przy nas.
Reszta jak kameleony flaki kolor shifty efekty raczej custom painting i tak nie znam .
p.s Jak kto¶ bardziej kumaty wy³apa³ by jaki¶ b³±d mia³ przy czym¶ inne zdanie by³o by luz.
c.d.n
W nastepnej audycji Wickedy, Medea Textile i ComArt |
_________________
|
|
|
|
|
Mcdevil
|
Wys³any: 2012-02-04, 01:49
|
0
|
|
|
Pomóg³: 5 razy Posty: 166 Sk±d: Leicester
|
No to jadziem dalej, teraz trochê szybciej z powodu mniejszej ilo¶ci materia³u b±æ styczno¶ci z materi± :
Wicked:
Dedykowane do ciuchów jak i blach.
Rozdrobniony pigment dodany rozpuch, w sumie ca³kiem nóweks i arsena³ siê rozwijaja.
Linie:
Wicked: te zlewam, pod³ug producenta mo¿na dzia³aæ prosto z tuby. Jak dziabno³em przy AA mog± to byæ AutoBorne.
Wicked Detail: Kozunia do tej pory za wiele nie zdzia³a³em ale pierwsze bazgry i gemba w ten deseñ . Biel Czerñ jak i kolorki przez 1.8' s³odzio. Rozciêczalnik W100 po AA automatycznie wrzucam i 3/1 przypasowa³o mi. Do tego s± to opaque i potrzebuj±c
Transparenta wlewamy W200 Transparent base. Milutko wed³ug potrzeb. Ale nadal daje z W100. Krycie i intensywno¶æ te¿ dobra. Na razie nie wy³apa³em ¿adnych wad w nich. Primo gdzie¶ co¶ podrzuci³ ¿eby uwa¿aæ z zmywaczem silikonowym. Mam drobiazk pacniêty nimi, ale ju¿ od dwóch miesiêcy siê przesusza wiêc test nie wiele da. Wed³ug mnie fajnie mog± uzupe³niæ AA jak i Createxa gdy trzeba pocisn±æ jaki¶ detal. Lub ca³kiem autonomicznie. Obecnie dla mnie numero uno.
Metalic Pearl: Czekaj± na swoj± chwilê, ale je¶li mocniej zmielili pigment, mo¿e byæ dobrze .
Fluorescent: tyle ¿e s±, ale nie moja estetyka .
Media:
W100 reducer rozciêczalnik i 4011stka z AA.
W200 Transparent base o ile np w AA mo¿na olaæ gdy¿ wystêpuj± Transparenty to w W wed³ug mnie niezbêdnik. Producent zaleca do¿ucaæ W100 do mixa. Identycznie jak w AA tak¿e mo¿na k³a¶æ miedzy warstwami w celu zabezpieczenia.
W210 UV Glow Base i W211 UV Glow White: tyle ¿e ¶wieci w ciemno¶ci. Nie wiem nie znam.
Medea Textile
Dedykowane do textyli Wow Skór oraz przez cenê prawie pó³litrówek, ¶cianki.
W sumie to najwiêcej nimi siê bawi³em i lubie je. Cena jest milusia. Co do wytrzyma³o¶ci na koszulkach to siê nie wypowiem gdy¿ jedyn± jak± strzeli³em by³a koszula po cze¶ci syntetyczna i w...³em do pralki. Po czym p³acz i zgrzyt zembów.
Linie;
Opaque praktycznie wszystkimi da siê mazaæ na 2" prosto z tuby. Ale biel, ta je...na biel. Tu destylka nie pomog³a, a Clr. Base Extender. I daje rady. Do tego jeszcze trochê Voodu. Po zmieszaniu odstawiæ na kilka minut(wyrwa³em to od anglosasów, mo¿e to placebo, ale wyt³umaczenie to daæ trochê czasu ¿eby farba po³±czy³a siê z medium, w innych brandach te¿). Kolorki i czerñ luz.
Transparent wpo¿o prosto z tuby jako ciekawostka wiêcej ich jest do wyboru ni¿ opaqa.
Fluorescent zlewam
Metalic podobnie jak w AA brak kontroli nad gadzin±. Miesza siê ³atwiej ni¿ AA.
Media ciekawe z strony malowania na ciuchach:
Denim Base podk³ad nak³adany z pêdzla jest przezroczysty i elastyczny po wyschniêciu. Niestety na razie nie atakuje ciuchów, wiêc go nie katowa³em.
Top coat Verniks zabezpieczamy nim grafê. Na ciuchach dopiero po wygrzaniu. Zawsze siê ba³em ¿e spierniczê nim Durak.
Clear Base Extender uzywa³em jako rozciêczalnik, wed³ug producenta nim nie jest. Nie wiem nie mieszam
Leather Cleaner zmywacz do przygotowania skóry
Tinting White Niby transparentna biel ale jeszcze zmieszany z transparentnym kolorkiem ma dawaæ pastel. Dla mnie szajs do robienia zacieków.
Ogólnie polecam na pewno zaczynaj±cym zabawê (nie trzeba nawet rozciêczaæ), ciekawe duperele do ciuchów oraz te bydlacze puchy za s³odki hajs my¶lê ¿e mog± przebiæ artystyczne akryle przy muralach. Spory minus, nie wiem czy dostêpne s± w Polszy
Com Art
Dedykowane: ilustracje papiry retusze zdjêæ
Masakryczna gama barw
Opaque i Transparent. Gotowe do u¿ycia. Docelowo na detal. Czerñ biel kozak, kolor opaque luz, transparenty by³y ju¿ dla mnie za ¿adkie nie podpasowa³y akurat mi.
Cena spora i do¶æ w±zkie zastosowanie.
Oprócz kilku metalików i bazy per³owej kilka specjali jak:
Photo Gray Colours:Neutral Gray 60%-10%, Warm Additive, Cool Additive, Photo Black, Photo White
Reproduction Colours: Repro Magenta, Repro Cyan, Repro Yellow, Repro Black
Com-Art Steve Driscol Flash tone set: osobi¶cie nie kumam podobnie jak magicznych reseptórek 28 kropli bieli, 7czerwieni wibrant kroplê fiolet itp. Takie masz instrukcje sklej modela. Bielel czerñ i 3pod. Stykaj± coby wymodziæ jak±¶ skórê. S± ró¿ne jej kolory karnacje, o¶wietlenie i otoczenie. Wed³ug mnie milej poskreczowaæ samemu, ni¿ zapu¶ciæ gotow± ta¶mê z hitami.
Madia: ???? Nie wiem.
Do¶æ specyficzny produkt, zawê¿one zastosowanie, cena. Ale mo¿emy siê staæ ludzkim photoshopem i my¶lê ¿e przy detalu w ilustracjach mog³y by ¿±dziæ. Yo ta gama. Dostêpno¶æ jak medea. Ale my¶lê ¿e w dobie emigracji mo¿na dorwaæ jakiego¶ ziomka który akurat wpada na wódke. Lecz UK ceny niezbyt wypasione s± :(.
O Createxie nie bêdê truæ, bazgra³em tylko transparentem prosto z tuby i wpo¿o. A Schmicke maj± zaj...ste s³oiczki . Jest tego jeszcze w cholerê :Trident z Australi , Vallejo, Liquitex, Goldens itp ale nie jestemy USañcami. I tak HOKi zjadaj± akryle... podobno, nie mam gara¿u .
Co robi± te panny w tek¶cie o farbach? S± i styknie
Pozdro |
_________________
|
|
|
|
|
matzel
|
Wys³any: 2012-02-04, 08:12
|
0
|
|
|
Posty: 11
|
mam takie pytanie, czy mozna mieszac na przyklad farby Maimeri Polycolor z jakimis Createxami?
Pytam, bo mam createxy i dowiedzia³em siê, ¿e mam kawa³ek do sklepu, w którym mogê kupiæ farby Maimeri, a jednego koloru nie bêdê specjalnie z sieci zamawial, bo drugie tyle za wysylke wydam. |
|
|
|
|
cube
|
Wys³any: 2012-02-05, 13:06
|
0
|
|
|
Pomóg³: 3 razy Posty: 110
|
wszelkie tego typu mieszanki s± do¶æ ryzykowne. zmieszaj i zobacz czy dzia³a i sam nam powiedz. z uwagi na ró¿ny sklad baz - efekty s± nieprzewidywalne |
|
|
|
|
PrimoOne
|
Wys³any: 2012-02-05, 14:19
|
0
|
|
|
Pomóg³: 7 razy Posty: 477 Sk±d: Polska / Opole
|
Wszelkie akryle wodne, mozna mieszac ze soba.. Tyle ze Createxy, maj± dodatek który powoduje,¿e sa trwalsze od innych, na materiale.. dodaj±c domieszke innej farby, ta w³asciwo¶c s³abnie.. |
_________________ www.PrimoArt.pl |
|
|
|
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
|
|
|