Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
seba
Wys³any: 2007-11-04, 17:31   suszenie baz wodnych
0
UP DOWN

Posty: 53
na samym poczatku walna³em gafe.zamiast napisac nowy temmat,napisa³em to jako odpowiedz odnosnie zacieku.No wiec zacznê od poczatku.Posiadam kabine samoróbke 6/4/2.5 góra filtr na ca³ym suficie,2 wentylatory nawiew góra,wyciag do³em.moze ktos mi doradzi jak zorganizowaæ suszenie baz wodnych przy malowaniu "calaka",bo przy pojedynczych el. to suszarki,nie wiem czy zakupiæ w tym celu potrójny promiennik czy cos innego.proszê do radzcie
:?:
 

baqo 
Wys³any: 2007-11-04, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
nagrzewnicy nie masz? wstawiasz grza³ê ,pe³na cyrkulacja , i woda nie straszna..lepszego suszenia nie ma.do tego obni¿one koszta paliwa.temperaturkê sie wówczas trochê podnosi ,do 30 stopni i dwadzie¶cia minut przerwy
 
 

seba
Wys³any: 2007-11-04, 18:07   
0
UP DOWN

Posty: 53
no tak ale mam takie webasto i z tego chia³em cos skombinoac

[ Dodano: 2007-11-04, 18:08 ]
a je¿eli chodzi o grza³e to elektr.?
 

GIERO 
Wys³any: 2007-11-04, 18:30   
0
UP DOWN

Posty: 1
DOBRY POMYS£ BOB :mrgreen:
 

online 
Wys³any: 2007-11-04, 20:46   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Podziel sie z nami jak masz zrobion± kabine, szczególnie nawiew, to powiemy Ci jak umie¶ciæ jaki¶ wymiennik ciep³a :wink: Bêdzie ³atwiej :!:

Tzn czy masz jaki¶ tunel od nawiewu do filtra, aby znalaz³o siê miejsce na np. palnik, nagrzewnicê itp.
 
 

seba
Wys³any: 2007-11-05, 21:16   
0
UP DOWN

Posty: 53
tak mam tunel,tzn. wzorujac siê na tradycyjnej kabinie,zrobi³em podwójny sufit do ktotrego powietrze dostarczone jest rur± z blachy od wentylatora, a nastêpnie przechodzi przz drugi sufit z w³ókniny filtruj±cej.to góra,dó³ natomiast to dwa tunele o szer. 1m wzd³ó¿ scian(¶rodek to wylewka) o g³. ok. 30 cm,przykryte czym¶ w rodzaju kraty.Na koñcu tuneli otwory po³aczone z zewn. rur± do went. wyciag.mam w posiadaniu palnik na opa³(sprawdza³em:p³omieñ na ok1m),my¶la³em o zbudowaniu wyminnika ze zbiornika sprê¿on. pow.tzn.palnik mocuje tak aby p³omieñ przemieszcza³ siê wzd³o¿ zbior. Dodatkowo chcê wspawaæ kilka rur w poprzek aby pobraæ jak najwiêcej energi .Wylot spalin na koñcu zbiornika.Ca³o¶æ obudowaæ blach± i zaizolowaæ.zamontowaæ odzielny mniejszy wntylator,który bêdzie t³oczy³ pow. chodzi o to ,ze podczas lakierowania,szczególnie w zimie naipierw musze podgrzane pow. pusciæ na nadmuch do sufitu,a kiedy juz po lakierowaniu nie bêdzie nic w powietrzu to pasi³o by zrobiæ ma³y obieg do suszenia,wiêc musze chyba zastosowaæ jakie¶ klapy wewn±trz tuneli. poza tym jakis zwyk³y sterownik do temp bo czas to juz sam bede sprawdza³.Kabina powsta³a niedawno wiêc jeszcze jest w fazie dopracowywania.wiadomo,ze gdybym mia³ kasê to zamontowa³bym cos gotowego,a tak "trza"kombinowaæ.Je¿eli kto¶ bedzie mia³ cierpliwo¶æ do tak d³. posta z góry dziêki i czekam na porady fachowców :idea:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group