Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kosior
Wys³any: 2012-05-25, 20:51   
0
UP DOWN


Posty: 102
ja mam 505 -5L za 330 z³ kpl
_________________

 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-05-25, 21:05   

pawel1108 napisa³/a:
POLYKAR.PL napisa³/a:
Napiszcie jak cena tego VHS Novola ... Bo chyba nie ka¿dego staæ bêdzie na uzywanie tego klaru :cool:


vhs 565 tylko w opakowaniach 5L to koszt ok 700-800 z³ za komplet,zale¿nie od sprzedawcy
vhs 505 w opakowaniach 1L od 60-80z³
tyle z tego,co ja siê zorientowa³em.


No to ju¿ widzê t³umy chêtnych lakierników z forum w kolejce po nowy produkt :spoko:
 

Benos77
Wys³any: 2012-05-25, 22:05   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Ja robiê na Spectral 555 wiêc nie mogê byæ pewny ale stawiam tezê ¿e 565 pewnie jest du¿o bardziej wydajny, od Polykara (wg. karty Polykar- 7m2 z 1l. a Spectral 565-10,6m2 z 1l.), pewnie du¿o szybciej siê nim robi i jest pewnie ze 2 klasy lepszy jako¶ciowo.
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-05-25, 22:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Zauwa¿y³em wielk± ekscytacjê po szkoleniu w¶ród uczestników szkolenia produktami Novola, nie ¿ebym co¶ mia³ do firmy bo sam u¿ywam kilku ich produktów, ale to podniecenie nieco opadnie kiedy zaczniecie u¿ywaæ produktów na swoim sprzêcie i we w³asnych gara¿ach i oka¿e siê, ¿e nie wszystko wychodzi tak jak na szkoleniu.
Mia³em tak po szkoleniu w CSV w Szczecinie ale po powrocie do w³asnej nory okaza³o siê , ¿e wiedza zdobyta jest bezcenna ale efekty pracy nie by³y ju¿ takie jak w tych laboratoryjnych warunkach na szkoleniu i trzeba by³o zweryfikowaæ podej¶cie do produktów i dopasowaæ to do w³asnej nory.
Proponujê wiêc kilka g³êbokich wdechów i spokojne podej¶cie do sprawy bo tajnej magii to tam chyba nie by³o choæ niektórzy zachowuj± siê tak jakby j± w³a¶nie posiedli ;)
Trochê luzu Pany :cool: :piwo:
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-05-26, 08:32   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
POLYKAR.PL napisa³/a:
No to ju¿ widzê t³umy chêtnych lakierników z forum w kolejce po nowy produkt
ja chyba sie pokusze o zakup w ramach testów i polakieruje kilka elementów kilkoma ró¿nymi technikami i wtedy co najwy¿ej postaram sie cos w tej kwetsti podpowiedzieæ tym co nie byli na szkoleniu a byli by zainteresowani. bo nie wiem jak to jest z tym ¿e wylewaj±c t± sam± ilo¶æ lakieru w jednej warstwie jazda pistoletem na raz a wylewaj±c t± sam± ilo¶æ w lekko wylanej + z 2 cienkie pociagniecia zyskujemy wieksze rozlanie lakieru i mniejsze prawdopodobieñstwo ¿yda mimo ¿e ilo¶c lakieru na elemencie taka sama..wydaje mi siê ¿e 1 warstwa przez te pare sekund zlapie juz jak±¶ tam przyczepno¶æ do elementu i nastepne cieniutkie wartwy slu¿± tylko lepszemu rozlaniu lakieru a nie "oderwaniu" i ciekniêciu jak to sie ma przy 1 dobrze wylanej warstwie...ale to mo¿e kto¶ m±drzejszy sie wypowie na ten temat?? w sumie podobn± sytuacje mo¿na zaobserwowaæ podczas lakierowania s±siednich elementów gdzie lakieruj±c blotnik lakierujemy czê¶c drzwi a lakieruj±c drzwi robimy wjazd na b³otnik..teoretycznie w miejscach ³±czenia drzwi z blotnikiem jest o wiele wiecej lakieru i te¿ nie robi± sie zacieki .... ale to ja ju¿ mogê tylko gdybaæ bo technikiem nie jestem,a w czechach tego nie ma ;)
 
 

lakierok 
Wys³any: 2012-05-26, 08:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Nowy klar Novola wed³ug ceny katalogowej , klar 5L- 429 z³ , utw 2.5 L 182 z³ czyli ca³o¶æ 611 z³ :D
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-05-26, 09:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
lakierok napisa³/a:
Nowy klar Novola

Nowy klar novola by³ pokazany jako nowo¶c i równolegle z klarem 505, który by³ polecany jako wybór ekonomicznie poprawny.
Klar 565 nie jest dla nas, lecz dla firm z przerobem i potrzeb± zwiêkszenia przerobu kabiny lakierniczej.
To tyle na temat nowo¶ci.

grzechoo2008 napisa³/a:
kiedy zaczniecie u¿ywaæ produktów na swoim sprzêcie

Hmm,, a co nie tak mo¿e byæ ze sprzêtem ?
Albo czê¶æ z nas ma, albo jest ¶wiadoma ¿e niektórych czynno¶ci s³abym sprzêtem nie da siê prawid³owo wykonaæ.
Mi siê bardzo podoba³o na szkoleniu kiedy ch³opaki pierwszy raz dostali satê w rêce i dzieki temu do¶wiadczeniu mogli stwierdziæ ¿e dobry sprzêt to podstawa w rozwoju.
kosior napisa³/a:
505 -5L za 330 z³ kpl


Inny produkt naszych s±siadów jest w podobnej cenie, no po rabacie bêdzie jednak ciut tañszy.
Ale czy porównywalny?

To zostawiam do rozwa¿añ.

POLYKAR.PL,

Nie chcia³em Cie mieszac, ale gugu¶ napisa³ ¿e ka¿dy g³upi potrafiæ musi odczytaæ kartê techniczn± i siê do niej zastosowaæ.
Wiêc produkty s± normalne, ale opis pozostawia wiele do ¿yczenia.
Dla amatora co w my¶l stwierdzenia guguna ... przygotuje powierzchniê P40 i pokryje szpachel KA¯D¡ farb±, bêdzie to wtopa.
I gdzie wtedy ma uderzyæ?
No do technika guguna, bo sam sie zadeklarowa³ piszac o ka¿dym g³upim co potrafi karty czytaæ.

Produkty sa jakie sa, ale nie maj± wsparcia technicznego i nie sa nasze, polskie.
Po co mam napychaæ kieszenie czechów kiedy mozna zadbaæ o w³asne podwórko?

Co otrzymam w zamian?

Dbaj±c o swoje podwórko (novol) otrzymujê wsparcie techniczne, nastepne szkolenia, rozwój (hehe, nie o mnie ten temat zbytnio, ale có¿.. jak sie zaczyna tak sie konczy ;P ) a w problematycznych przypadkach wizyta technika i rozwi±zywanie problemu na miejscu.

Najlepsze jest to ¿e novol nie wciska nam kitu ¿e musimy braæ wszystko od nich , lecz wyra¼nie da³ do zrozumienia ¿e wybieraæ materia³y bêdziemy my i fajnie dla nas by by³o aby CHOCIA¯ na poszczególnych etapach zachowac zgodno¶æ produktów producenta.
Np, podk³ad - rozcieñczalnik - nie rózni producenci, lecz jeden.
Utwardzacz do akryli 2K (kolorowych)
Jaka jest praktyka w mieszaliach?
Lakier helios, utwardzacz.... exlak :tak:

Sam tego do¶wiadcza³em i nic przeciwko nie mia³em, bo skoro tak daje to wie co robi.

Tak ¿e sory o zamieszanie polykara, bo nie to mia³em na my¶li, lecz korekta w kartach technicznych wymagana !!!!

[ Dodano: 2012-05-26, 11:02 ]
gugun napisa³/a:
.wydaje mi siê ¿e


No to jest podstaw± prawid³owych dzia³añ w ka¿dej bran¿y, nie tylko lakierniczej.

I uwierz ¿e mi te¿ siê wydawa³o ¿e jako¶ tak to siê robi i nawet wychodzi.

Krótka demonstracja prawid³owej aplikacji i otrzymany efekt po pierwszej samodzielnej próbie daj± wiêcej ni¿ to co napisa³e¶ wcze¶niej... po pó³ roku uda siê w koñcu naumieæ aplikowaæ akceptowalnie nowy lakier.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-05-26, 11:04   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
bo sam sie zadeklarowa³ piszac o ka¿dym g³upim co potrafi karty czytaæ.
czytaj±c ze zrozumieniem z czym ostatnio chyba masz problem idzie stwierdziæ ¿e napisa³em ¿e ka¿dy potrafi nalo¿yæ szpachlówke czy te¿ urobiæ podk³ad bez pomocy technika czy te¿ nawet karty technicznej... :tak:
Lackdoctor napisa³/a:
Krótka demonstracja prawid³owej aplikacji i otrzymany efekt po pierwszej samodzielnej próbie daj± wiêcej ni¿ to co napisa³e¶ wcze¶niej... po pó³ roku uda siê w koñcu naumieæ aplikowaæ akceptowalnie nowy lakier.
równoznacznie wróci³ bys z duponta i lakierowa³ dupontem bo tam cie nim nauczyli lakierowaæ ;) bajki i cuda na kiju opowiadasz troche bo robisz z siebie w tym momencie totalnego amatora który bez tego ¿e nauczy³ siê na szkoleniu pos³ugiwaæ pistoletem nigdy by nie polakierowa³ nic na wysokim poziomie,no chyba ¿e ja te¿ mam problemy z czytaniem ale z tego co piszesz wynika ¿e by³e¶ totalnym amatorem wcze¶niej i te 2 dni nauczy³y cie fachu :tak:
Lackdoctor napisa³/a:
korekta w kartach technicznych wymagana !!!!
faktycznie je¶li chodzi o samochodówke to wymagana,osobi¶cie nawet nie zagl±dalem do kart tech. bo ju¿ dawno bym zwróci³ na to uwage ale czulem sie na tyle na si³each ze wiem jak siê pos³ugiwaæ materia³ami lak. bo nie od dzisiaj sie tym zajmuje...a wracajac do kart tech. to ju¿ projekter do tego nawi±za³ jednym zdaniem,ale narazie zobaczymy co z tego wyjdzie i jak polykarek z tego wybrnie :x:
Lackdoctor napisa³/a:
lecz wyra¼nie da³ do zrozumienia ¿e wybieraæ materia³y bêdziemy my i fajnie dla nas by by³o aby CHOCIA¯ na poszczególnych etapach zachowac zgodno¶æ produktów producenta.
Np, podk³ad - rozcieñczalnik - nie rózni producenci, lecz jeden.
Utwardzacz do akryli 2K (kolorowych)
Jaka jest praktyka w mieszaliach?
Lakier helios, utwardzacz.... exlak
no kolejna wpada,bo to akurat jasne jak sloñce :!: do podkladu nowola lejesz utwardzacz i rozpuch novola :!: do lakieru novola lejesz utwardzacz i rozpuch novola :!: do bazy novola lejesz rozpuch novola :!: ale nikt cie nie zmusza zeby¶ u¿ywal szpachlówek podk³adów lakierów novola,aczkolwiek jest to po czesci wskazane,ale nie konieczne. mieszanie poszczególnych sk³adników danego produktu jednej firmy jest bylo i bêdzie konieczno¶ci± i jestem w ogromnym szoku ¿e dowiedzia³e¶ sie tego dopiero teraz :?: w mieszalni zazwyczaj pracuj± ludzie co tylko materia³ sprzedaj± i nie maj± nic wspólnego z malowaniem aut...to juz lakiernik powinien o to zadbaæ ¿eby odpowiednio dobieraæ do siebie skladniki. :!:

Lackdoctor napisa³/a:
otrzymujê wsparcie techniczne, nastepne szkolenia, rozwój
ucz sie ucz krzysiek bo nauka to... :tak:

ale szkolenie 1 klasa,jak widaæ wielu na tym sko¿ystalo i siê nawróci³o :D sam chetnie bym sko¿ysta³,zapewne bym sie dowiedzia³ paru nowych ciekawostek ale liczba miejsc jest ograniczona wiêc z tego powodu wole zostawic miejsce osob± którym bardziej siê szkolenie przyda i od pocz±tku bêd± mogli sie nauczyæ profesjonalnej pracy,nie dopiero po xx latach.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-05-26, 11:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
sko¿ysta³,

Ja te¿ korzystam czasami z opcji w jêzyku polskim... RZ.
Wiêc mo¿e ma³e szkolenie przypominaj±ce z klas 1-3 szko³y podstawowej?

Ja te¿ byki walê, ale skoro we wszystkim taki¶ mocny to popraw pietê achillesow± i bêdziesz nietykalny.

Widzê ¿e zrobi³e¶ siê mega bogiem wszechwiedz±cym i ju¿ od cycka mamy nie mieszasz produktów do dzi¶.
Hmm,, jest tu kilka postów,,,, ale ok, zostañ bogiem tego forum.
Mi to lotto.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-05-26, 12:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Mi siê bardzo podoba³o na szkoleniu kiedy ch³opaki pierwszy raz dostali satê w rêce i dzieki temu do¶wiadczeniu mogli stwierdziæ ¿e dobry sprzêt to podstawa w rozwoju.


I to jest jedna z kilku zaje - bistych korzy¶ci takich szkoleñ, mo¿liwo¶æ pracy na super sprzêcie i w super warunkach.
Ma to niestety te¿ z³± stronê, po powrocie z takiego szkolenia odczuwa siê pewien niesmak wchodz±c do swojej nory i u¶wiadamia siê sobie jak daleko w tyle jeste¶my z warunkami pracy.

Lackdoctor napisa³/a:
Jaka jest praktyka w mieszaliach?
Lakier helios, utwardzacz.... exlak

...¿e o jednym rozcieñczalniku firmy krzak do wszystkiego nie wspomnê.
W³a¶nie przez takie praktyki podziêkowa³em ju¿ dwóm mieszalniom :sciana:
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-05-26, 12:16   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Widzê ¿e zrobi³e¶ siê mega bogiem wszechwiedz±cym i ju¿ od cycka mamy nie mieszasz produktów do dzi¶.
tak ba ja zanim zacze³em sie w to bawic to przedemn± ojciec 20lat lakierowa³ a jeszcze przed nim dziadek tak wiêc od pocz±tku zosta³em nauczony prawidlowej technologi do której ktos przedemna dochodzil wiele lat a ty leszcze wiele bedziesz dochodzil...
Lackdoctor napisa³/a:
a te¿ korzystam czasami z opcji w jêzyku polskim... RZ.
to jest forum lakiernicze a nie ortograficzne aczkolwiek kurcze jestem wzrokowcem i cos mi sie nie podobalo ale mimo wszystko wiadomo o co chodzi
grzechoo2008 napisa³/a:
W³a¶nie przez takie praktyki podziêkowa³em ju¿ dwóm mieszalniom
bo mieszalnia sprzedaje towar a obowiazkiem lakiernika jest wiedzieæ co kupuje
 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-05-26, 12:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
gugun napisa³/a:
bo mieszalnia sprzedaje towar a obowiazkiem lakiernika jest wiedzieæ co kupuje


A ty patrzysz im na rêce co ci nalewaj± czy zostawiasz co¶ z kolorem i spier... do swojej roboty???
Taka wspó³praca musi opieraæ siê na wzajemnym zaufaniu a nie na próbach wyebania jednej ze stron tanim kosztem :nie:
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-05-26, 12:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
grzechoo2008 napisa³/a:
A ty patrzysz im na rêce co ci nalewaj± czy zostawiasz co¶ z kolorem i spier... do swojej roboty???
u mnie akurat robi± od rêki farby,no a 2 to maja 3 mieszalniki i zawsze podpisuja, wiec nie ma problemu bo rozcienczalniki kazdej firmy dostêpne na miejscu,je¶li nie to zamiennik.jak w przypadku novola gdzie w karcie tech. rozpucha bazowego maja napisane ¿e wspó³pracuje z dupontem,stanoxem i paroma innymi systemami...
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-05-26, 18:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
lakierok napisa³/a:
Nowy klar Novola wed³ug ceny katalogowej , klar 5L- 429 z³ , utw 2.5 L 182 z³ czyli ca³o¶æ 611 z³

chodzi o 565?
a gdzie mo¿na nabyæ w takiej cenie,czy to po jakim¶ osobistym rabacie?
 

lakierok 
Wys³any: 2012-05-26, 19:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
pawel1108 napisa³/a:
lakierok napisa³/a:
Nowy klar Novola wed³ug ceny katalogowej , klar 5L- 429 z³ , utw 2.5 L 182 z³ czyli ca³o¶æ 611 z³

chodzi o 565?
a gdzie mo¿na nabyæ w takiej cenie,czy to po jakim¶ osobistym rabacie?


pytaj tam gdzie maj± mieszalnik novola lub u kolegi berag1 tutaj z forum, bo to równy Go¶æ.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-05-28, 07:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
grzechoo2008 napisa³/a:
Lackdoctor napisa³/a:
Mi siê bardzo podoba³o na szkoleniu kiedy ch³opaki pierwszy raz dostali satê w rêce i dzieki temu do¶wiadczeniu mogli stwierdziæ ¿e dobry sprzêt to podstawa w rozwoju.


I to jest jedna z kilku zaje - bistych korzy¶ci takich szkoleñ, mo¿liwo¶æ pracy na super sprzêcie i w super warunkach.
Ma to niestety te¿ z³± stronê, po powrocie z takiego szkolenia odczuwa siê pewien niesmak wchodz±c do swojej nory i u¶wiadamia siê sobie jak daleko w tyle jeste¶my z warunkami pracy....


Jedno zdjêcie tysi±c s³ów .... Jedno trzy dniowe szkolenie zawodowe to 3 albo nawet 5 lat samodzielnej nauki :tak:

Szkoda tylko Panowie Lakiernicy, ¿e dochodzicie dopiero teraz do wniosków które s± dla mnie oczywist± oczywisto¶ci± i jedyn± prawd± o tym zawodzie, jedynym kierunkiem rozwoju od kiedy napisa³em tu pierwszy post. Po co to przyjmowaæ wiedzê z postów @PROJEKTER jak mo¿na siê latami ciskaæ .... wydrapaæ "zarozumialcowi", oczy uznaæ go za przybysza z kosmosu i w efekcie odzwyczaiæ tego "pieniacza" i "chama" od dalszego pisania postów o tajnikach technologi materia³owej, budowie pistoletów, kabin lakierniczych, czy organizacji warsztatu. Co mi teraz pozostaje napisaæ ... a nie mówi³em ? ^^ .

Fajne szkolenie ... ale skoro jedno potrafi totalnie zmieniæ wasze nastawienie do ca³o¶ci tego co robicie i standardu waszych norek ... to ciekawe co napiszecie w postach na forum jak po 20 latach kariery zawodowej przejdziecie przez 14 takich szkoleñ w ró¿nych technologiach i to pod okiem ro¿nych techników ... z czego 6 to szkolenia w fabrykach producentów lakierów ... a przy odrobinie szczê¶cia w miêdzy czasie odwiedzicie kilku producentów wyposa¿enia. Wiedza nie wyskakuje niestety sama z szuflady biurka.

Ciekawe, czy za kilka miesiêcy, czy lat, gdy kto¶, kto nie robi ju¿ zacieków, zacznie wypisywaæ na forum publicznie niestworzone g³upoty i broniæ ich jak lew .... to napiszecie mu .... t³umacz±c w w jakiej czarnejdupie siê znajduje .... "DROGI KOLEGO nie masz niestety racji" ... Czy jednak JEBNIJSIÊ WRESZCIE W £EB DURNIU i jed¼ na jakie¶ szkolenie ... :sciana: Co napiszecie po tym jak cztery, lata grzecznie i kulturalnie bêdziecie prostowaæ durne teorie wiedz± z kilku szkoleñ, a idioci na forach internetowych bêd± siê zrzeszaæ w organizacje wzajemnego wspierania postarnychpomys³ów ^^ . ? Jeden przeciw ogó³owi Usherów ;)

Ciekawy jestem na ile starczy wam cierpliwo¶ci, ¿eby trzymaæ nerwy na wodzy i odpowiadaæ kultur± na zniewagi ? :x: .

POWODZENIA :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

g_marker 
Wys³any: 2012-05-28, 19:44   
0
UP DOWN
Crazy_Peon

Posty: 88
Kiedy¶ o tym kto¶ pisa³ jak to sprawdzaæ ¿eby siê uczyæ wracasz do tego ale do b³êdu siê nie przyznasz, dalej uwa¿am ¿e fachowiec i gówno skrêci ale ³atwiej aplikowaæ powtarzalno¶ci± i po to jest marka powtarzalno¶æ. i dlatego wole co¶ czego jestem pewny. wiêc panowie ¶miejmy siê razem ale jak kto¶ aplikuje lakier speedwayem i mówi ¿e jest w porz±dku to nie widzia³ niczego lepszego, laco doktor to nie spec od novolu ? przepraszam nowy jestem poczytam :) zanim zacznê siê ¶miaæ.
 

Novol rafman
Wys³any: 2012-06-13, 07:32   Szkolenia w Novolu oraz lakier VHS 565
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 54
Witam!
W imieniu ca³ego Dzia³u Szkoleñ NOVOL bardzo dziêkujê uczestnikom szkoleñ za ciep³e s³owa i uwagi ,które dla ka¿dego z nas s± bardzo wa¿ne.

Osoby które go¶ci³y u nas wiedz± i mog± potwierdziæ, ¿e nigdy nie wyra¿amy swoich opinii na temat konkurencji i ich produktów.

Jako technicy koncentrujemy siê na zademonstrowaniu w³a¶ciwo¶ci poszczególnych produktów, ich mo¿liwo¶ci, a przede wszystkim na rozwi±zywaniu problemów klientów.

Podkre¶lamy fakt , i¿ sprawy cen produktów nie s± nasz± kwesti±
Jednocze¶nie jednak , rozumiej±c problem , staramy siê zwróciæ uwagê w jaki sposób nale¿y kalkulowaæ swoj± pracê.

I tutaj uwaga do Pana Polykara, który sarkastycznie ¿yczy nam powodzenia z lakierem VHS 565 odno¶nie ceny.

Rzeczywi¶cie lakier nie nale¿y do najtañszych na rynku, ale zapewniam ,¿e w swojej klasie jest.
Natomiast liczyæ koszty nale¿y trochê inaczej.
Je¶li litr gotowej mieszanki kosztuje (przyk³adowo )120 z³. , a na wymalowanie elementu zu¿ywa siê 100- 200 ml czyli 12 do 24 z³ote to nale¿y zadaæ sobie proste pytanie:Czy staæ mnie na to?.......

Je¶li za¶ chodzi o warunki aplikacji , to nie potrzebna jest komora i wygrzewanie w temperaturze 60 stopni tego lakieru ,aby móc nim pracowaæ.
Odsy³am do filmu na You Tube lub Facebooku gdzie podane s± parametry


Pozdrawiam Rafa³ Mania Dzia³ Szkoleñ NOVOL
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-06-13, 08:23   Re: Szkolenia w Novolu oraz lakier VHS 565
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Novol rafman napisa³/a:
.... Natomiast liczyæ koszty nale¿y trochê inaczej.
Je¶li litr gotowej mieszanki kosztuje (przyk³adowo )120 z³. , a na wymalowanie elementu zu¿ywa siê 100- 200 ml czyli 12 do 24 z³ote to nale¿y zadaæ sobie proste pytanie:Czy staæ mnie na to?....... Je¶li za¶ chodzi o warunki aplikacji , to nie potrzebna jest komora i wygrzewanie w temperaturze 60 stopni tego lakieru ,aby móc nim pracowaæ. ... Pozdrawiam Rafa³ Mania Dzia³ Szkoleñ NOVOL


Jak kto¶ opanowuje sztukê bilansowania efektów finansowych swojej pracy to zostaje "szefem". Ekonomia dzia³añ zawodowych kontra wybór pracy tanim lub dro¿szym produktem, czy tanim, lub dro¿szym pistoletem, czasami na forum internetowym robi wra¿enie wiedzy i obcej galaktyce odlegle milion lat ¶wietlnych od nery w której kto¶ "umalowuje" elementy od samochodów.

Jak komu¶ wyt³umaczyæ, ¿e pistolet za 100 z³ to gówno, jak argumentem jest to ¿e inny polecany kosztuje a¿ 1000 z³ .... ale tego ¿e ka¿de malowanie to strata po³owy materia³u wartego kolejne 100 z³ to ju¿ ¶lepiec nie widzi. To samo dotyczy jako¶ci, czy wydajno¶ci materia³ów. Najgorsze jest jednak to, ¿e to oczywista oczywisto¶æ i ka¿dy o tym wie. Gdy jednak przychodzi podejmowaæ decyzje rozs±dny "ka¿dy" zamienia siê w debila i kupuje tani klar, nitro do rozcieñczenia, SICO do lakierowania, sprê¿arkê 50 litrów spiralny w±¿ do powietrza, a na forum pyta o radê w jakim kolorze ma byæ ten w±¿ i czy niebieski jest lepszy od pomarañczowego. :x:


Panie Rafale ! Poproszê o kilka rzetelnych i ciekawych informacji o NOVOL PROTECT 341
http://industrial.novol.pl/produkt.php?id=31
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

berag1 
Wys³any: 2012-06-13, 16:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
PROJEKTER napisa³/a:

Panie Rafale ! Poproszê o kilka rzetelnych i ciekawych informacji o NOVOL PROTECT 341
http://industrial.novol.pl/produkt.php?id=31


Panie Robercie, my¶lê, ¿e to pytanie nale¿a³o by skierowaæ do jednego z techników Novol Industrial np.
Andrzej Tyrka a.tyrka@novol.pl

Tel. kom. 785 018 858

Znaj±c Rafa³a Maniê mogê potwierdziæ, ¿e zapewne wie sporo o tym produkcie pomimo tego, ¿e jest odpowiedzialny za szkolenia z refinishu, natomiast Andrzej bêdzie wiedzia³ zapewne du¿o wiêcej na temat tego produktu z racji tego, ¿e jest technikiem z linii Industrial i ¿e na nim pracuje.

Je¿eli jest takie zainteresowanie tym produktem, to proszê o wypisanie tego wszystkiego co Was interesuje na temat tego podk³adu, a ja postaram siê skontaktowaæ telefonicznie lub te¿ osobi¶cie z Andrzejem i uzyskaæ informacje i odpowiedzi na wszystkie nurtuj±ce Was pytania.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-06-14, 09:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
W zasadzie to nikt TU nie zna tego produktu z praktyki. Jego techniczny opis po prostu jest wielce zaskakuj±cy. Brakuje tylko mo¿liwo¶ci pokrywania go poliestrem ¿eby uznaæ ¿e jest materia³em idealnym. :shock:

Doskona³y grunt antykorozyjny
Lekki wype³niacz
Izolator
Szybko schnie
Pokrywalny : akrylem poliuretanem i baz±

Produkt 1K ... i do tego ... niska cena !

:help:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group