Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
seba
Wys³any: 2007-11-07, 22:27   temat do przypomnienia -suszenie baz wodnych
0
UP DOWN

Posty: 53
Chcia³em aby panowie ³askawie wrócili do mojego wczesniejszego tematu,zale¿y mi nie tylko na wodzie,bo idzie zima,a w mojej kabince brak grzania,z góry dziêki. :???:
 

online 
Wys³any: 2007-11-08, 21:38   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ja ogrzewam przed lakierowaniem godzinke 2 wentylatorowymi nagrzewnicami z praktikera po 25z³. Rbfm pokazywa³ do nich linka w inny temacie.
One maj± po 2kw. Wiêc godzina grzania tak± jedna nagrzewnica wychodzi 1-2z³.

A potrafi± naprawde po¿±dnie ogrzaæ!
Wiêc polecam do spartackich warunków :wink: Jak trzeba to znów w³±czam itd :wink:

Mam jeszcze piecyk ma³y, ale bardzo wydajny, taki, w którym sie pali i on sam ogrzewa, nie wiem jak on siê nazywa :mrgreen: Te w których jest kamieñ, który oddaje ciep³o... Starocie, ale potrafi nagrzaæ, tak¿e te¿ polecam do spartackich warunków :lol:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-11-08, 22:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Mo¿na to dziadostwo suszyæ promiennikami podczerwieni, ju¿ o tym pisa³em w podobnym temacie. Promiennik nie powoduje dodatkowego ruchu powietrza w kabince, a zatem mniej syfów w bazie. :roll:
 

seba
Wys³any: 2007-11-09, 06:20   
0
UP DOWN

Posty: 53
dziêkiza podpowiedzi,promienniki trzeba bêdzie sobie sprawiæ,poniewa¿ maj± szerokie zastosowanie,ale znalaz³em w jakim¶ starym"Lakierniku" taki system o jakim kiedy¶ mówi³em, tzn w naro¿nikach kabiny panele z dyszami do tego pod³±czone wentylatory,a co do grzania kumpel widzia³ na gie³dzie jak±¶ nagrzewnicê na poa³,ponoæ super grzeje,za ok 300 z³,wiêc nie tak du¿o,mo¿na spróbowaæ.
 

online 
Wys³any: 2007-11-09, 12:17   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Tak, tylko, ¿e te nagrzewnicy np. na propan butan s± do stosowania w du¿ych halach lub przy dobrej wentylacji, poniewa¿ wypuszczaj± spaliny- tak mi t³umacozno.

A webasto itp. nie polecam! Niektóre potrafi± ma³o spaliæ, ale wypuszczaj± jaki¶ syf ze siebie! Swego czasu lakierowa³em u kumpla z takim webasto (pierwsze u¿ycie) i po jakim¶ czasie na pow³oce akrylu robi³y siê kropki/ oczka rybie. Minê³o czasu, a czasu zanim sie dokopali¶my od czego to. Kolorysta z Autocoloru nam wyt³umaczy³ i od kiedy cenzura***i³ te webasto problem znik³ :!:

Dlatego jestem zdania, ¿e najlepszy ma³y piecyk, dziura w scianie zamiast komina i ³opatka wêgla :razz:
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-11-09, 16:14   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Chyba nie palisz w tym samym pomieszczeniu co malujesz :?: Nie ma ryzyka ¿e wszystko wyleci w powietrze :?: Przecie¿ tyle substancji lotnych jest w czasie malowania ¿e ja to bym siê ba³ hehe No ale mo¿e to tylko bajki s± hehe
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

online 
Wys³any: 2007-11-09, 18:53   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
A w³a¶nie, ¿e w tym samym :roll: Jako¶ jeszcze nic nie wybuch³o :mrgreen:

Mo¿e by³aby taka mo¿liwo¶æ gdy ca³y gara¿ by³y szczelny i zamkniêty... A ja mam du¿± dziurê na poddasze, a poddasze jest wentylowane :wink: Do tego drzwi uchylony i gites...

Jak wybuchne do bêdzie szkoda :lol:
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group