Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-02-05, 20:17   Czym odt³uszczaæ przed malowaniem?
0
UP DOWN


Posty: 418
Marcin17Tbg
Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 4
Sk±d: Tarnobrzeg
Wys³any: Sob Sty 07, 2006 6:31 pm Temat postu: Czym odt³uszczaæ przed malowaniem.....?
--------------------------------------------------------------------------------
Witam jestem nowym u¿ytkownikiem tego forum i mam kilka pytañ. Powiedzmy ¿e mam ju¿ dotarty jaki¶ przedmiot, i chcê go malowaæ podk³adem i czym mam najpierw odt³u¶ciæ t± powieszchniê? Rozcieñczalnikiem akrylowym czy czym innym? A czym odt³uszczaæ podk³ad pod baze lub akryl? Dotarty na mokro podk³ad najpierw myjê sam± wod±.
I czym siê ró¿ni rocieñczalnik akrylowy od nitra? Pistolety po malowaniu powinno siê czy¶ciæ nitrem?
I na koniec jeszcze jedno Czasami zdarza mi siê gdy malujê ju¿ baz± ¿e farba siê tak jakby wa¿y, przewa¿nie dzieje siê to w miejscu gdzie pod spodem by³a szpachla. Czym to jest spowodowane i jak temu mo¿na zapobiegaæ?

Z góry dzieki za odpowiedzi Marcin


go¶æ
Go¶æ
Wys³any: Pon Sty 09, 2006 9:52 am Temat postu: Re: Czym odt³uszczaæ przed malowaniem.....?
--------------------------------------------------------------------------------
do odt³uszczania proponujê zmywacz silikonowy, zamiast nitra!! Nitro to najwieksze badziewie jakie mozna sobie wyobrazic...nigdy nie ma powtarzalnosci skladu chemicznego. Efekt "wazenia" sie farby spowodowany jest niekompatybilnoscia rozcienczalnikow w wyrobie z rozcienczalnikiem myjacem. Nigdy nie powinno sie myc pistoletu po wyrobie epoksydowym rozcienczalnikiem do wyrobow akrylowych. "wazenie sie" gwarantowane!!


Marcin17Tbg
Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 4
Sk±d: Tarnobrzeg
Wys³any: Pon Sty 09, 2006 7:12 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
No a ja dalej nie wiem czym mam w koñcu odt³uszczac? Czy mam to robiæ rozcieñczalnikiem którym rozcieñcza³em farbê czy tym zmywaczem silikonowym. A je¶li tym zmywaczem to ile on mniej wiêcej kosztuje i czy mogê te¿ nim odt³u¶ciæ podk³ad, nie rozpu¶ci siê?

A nie s±dze ¿eby wa¿enie by³o spowodowane ró¿nymi rozcieñczalnikami bo póki co u¿ywam do rozcieñczania i do mycia tego samego.... Ale nie wiem czy tak siê powinno robiæ....

No wiêc ten pistolet czym mam myæ?


looqasch
Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 58
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 1:30 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Zmywacz jest po to stworzony aby nim odt³uszczaæ wszystkie warstwy (nie wiem tylko czy go³± blachê mo¿na)

Litr Novola kosztuje 12 z³


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 111
Sk±d: otwock
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 10:40 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Nie tylko mo¿na,ale i trzeba,bo po to jest zmywacz.Go¶æ ma absolutn± racjê "nitro" to syf do mycia pistoletu.Celowo napisa³em "nitro"w ten sposób bo prawdziwe NITRO z Dêbicy(takie w blaszanej bañce) to luksus towar i bardzo drogi. Ja mam zmywacz Novol-Plus po 9,50z³.


grzesiek3210
Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 53
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 1:50 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Ja do wszystkiego u¿ywam zmywacza APP W900 co¶ ko³o 12z³ za 1l. A do mycia sprzêtu "nitro"


Marcin17Tbg
Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 4
Sk±d: Tarnobrzeg
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 2:29 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Dziêki za dotychczasowe odpowiedzi......
A czy odt³uszczany tym zmywaczem podk³ad nie rozpuszcza siê?


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 111
Sk±d: otwock
Wys³any: Wto Sty 10, 2006 3:40 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Zmywacz MUSI byæ neutralny i dla lakierów i dla baz i dla podk³adów,nie mo¿e ich rozpuszczaæ bo ¿adna naprawa by siê nie uda³a............
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group