Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
modelarz 
Wys³any: 2012-03-08, 17:40   Spawanie progów, reperaturek itp. któr± kleme od³±czaæ
0
UP DOWN

Posty: 30
Sk±d: Czernica
Witam, tak jak w temacie mam pytanie któr± kleme od³±czaæ od akumulatora ?? niektórzy mówi± ¿e "+" a inni ¿e "-" ? To któr± w koñcu mam od³aczyæ podczas spawania np. progów ??? I czy wogóle od³±czaæ przy samochodach ze sterownikami ??? a i nawed w starszych to radio sie rozkoduje. Czekam na wasze rady. Pozdrawiam i z góry dziêki za pomoc modelarz
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2012-03-08, 17:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Nie od³±czaj ¿adnej.
To rozwi±zanie Twojego problemu: http://moto.allegro.pl/za...2171507898.html .
U¿ywam czego¶ podobnego od kilku lat i jak na razie 100% skuteczno¶ci.

[ Komentarz dodany przez: Nokia: 2012-03-08, 18:35 ]
Na przysz³o¶æ przy wklejaniu linków z allegro zapisz go w http://www.allegromat.pl/ a pozniej wklej, bo za po³ roku kto¶ kto wejdzie w ten temat nie bedzie wiedzia³ o czym by³a mowa...


http://www.allegromat.pl/aukcja100512
 
 

Adam B 
Wys³any: 2012-03-08, 18:33   
0
UP DOWN

Posty: 25
jacenty 741, pokaza³ dobre urz±dzenie, mia³em z tym samym styczno¶æ i dzia³a³ dobrze.
Zawsze od³±cza³em masê jak nie mia³em tego urz±dzenia
 

modelarz 
Wys³any: 2012-03-08, 18:43   
0
UP DOWN

Posty: 30
Sk±d: Czernica
Tak, w³a¶nie siê zastanawia³em nad takim urz±dzeniem zapobiegaj±cym przeci±¿eniu aku i elektroniki ale narazie brak funduszy. A co je¶li nie mam tego urz±dzenia ??? to od³±cza¶ mase czy "+" ??
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2012-03-08, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Nokia,moja kulpa jest :rozga: Stary ju¿ jestem i skleroza dokucza...
Modelarz,przewali³e¶ mnie na plecy.
Masz zamiar zarabiaæ wstawiaj±c reperaturki i progi,a nie staæ Ciê na 100z³?To id¼ do roboty i zarób!!!!!Jeden spalony sterownik naprowadzi Ciê na w³a¶ciwy tor my¶lenia,jak zamiast 100 na zabezpieczenie wydasz kilka tysiêcy na naprawê spalonej elektroniki.
Albo mniejsze z³o:zdejmujesz klemê,zostawiasz kluczyki w stacyjce,koñczysz robotê,zapinasz klemê,a centralny zamek zamyka drzwi.Zostaje wylosowaæ szybê do wybicia,albo zadzwoniæ po fachowca.Zaoszczêdzi³e¶.
Czasami chce siê wyæ....
 
 

modelarz 
Wys³any: 2012-03-09, 18:23   
0
UP DOWN

Posty: 30
Sk±d: Czernica
Narazie chcem sobie wspawaæ nowe progi w golfie 3 gtd, nie ma w nim za du¿o elektroniki i narazie nie mam ponad 100z³ bo mia³em inne wydatki. Jak bêde spawa³ komu¶ w aucie (kilka zleceñ na zarobek) z pe³n± elektronik±, to nawed nie bêde siê zastanawia³. A tak poza tym to te zabezpieczenie jest to dioda Zenera która jest zapor± dla napiêcia wiêkszego ni¿ 15,5V. To dziêki za pomoc i pozdrawiam
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-09, 22:10   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Przykladaj mase tam gdzie spawasz,blisko tego miejsca a nic sie nie stanie.masz moje slowo,
 
 

modelarz 
Wys³any: 2012-03-10, 17:50   
0
UP DOWN

Posty: 30
Sk±d: Czernica
Ok to tak zrobie, ale na wszelki wypadek od³±cze jeszcze aku (nie mam za du¿o alektroniki w samochodzie to przy od³±czeniu klemy nic siê nie stanie). Jak bêde mia³ kase to trzeba bêdzie pomy¶leæ nad tym urz±dzeniem zabezpieczaj±cym
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-11, 08:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
nie musisz rozczepiac akumlatora jak bedziesz sie trzymal z masa blisko spawanego miejsca.nie mowie tu ze masz z nia latac 5cm od spawu ;P ale nie przyczepiac do tlumnika jak spawasz cos z przodu.
 
 

modelarz 
Wys³any: 2012-03-11, 11:26   
0
UP DOWN

Posty: 30
Sk±d: Czernica
Nie no pewnie oczywista sprawa z mas± spawarki. To dziêki za pomoc. A jeszcze takie pytanko jakie kupiæ progi, daæ wiêcej kasy i kupiæ lepszej firmy czy jakie¿ zamienniki ??? Co polecacie ?? Pozdrawiam modelarz
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-12, 10:37   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
no na reperaturkach to chyba nie ma co oszczedzaæ...
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group