Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
Marek
Wys³any: 2007-11-14, 21:57   odpadaj±cy podk³ad reaktywny
0
UP DOWN

Posty: 4
Pomalowa³em go³± blachê podk³adem reaktywnym NOVOL na to po³o¿y³em podk³ad epoksydowy NOVOL a na koniec szpachlówkê. Nastêpnego dnia przecieraj±c szpachlówkê przetar³em te¿ oba podk³ady.Przedmuchuj±c przetarte krawêdzie zaczê³y mi siê podnosiæ i wszysko odpad³o p³atami od czystej blachy.Mam pytanie dlaczego podk³ad reaktywny nie mia³ przyczepno¶ci do czystej blachy?Blachê wcze¶niej dobrze oczy¶ci³em i po³o¿y³em na niej 1 mor± warstwê reaktywnego .
 

seba
Wys³any: 2007-11-15, 04:22   
0
UP DOWN

Posty: 53
nie wiem czy dobrze przeczyta³em,¿e po³o¿y³e¶ reaktywny "mor±',bo je¿eli waln±³e¶ zbyt grubo to mozliwe,¿e nie odparowa³ rozpuszczalnik i taka przyczyna podobnie z epoksyded szybko schnie z zewnatrz pozosawiwjêc pod sob± warstwy z rozpuszczalnikiem.A tak wogóle jak masz go³± odczyszczon± blachê nie ma sensu traciæ kasy,wystarczy³ sam epoksyd.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-15, 06:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
krociotko: za szybko polozyles epoksyd. sam novol nie zaleca z tego wzgledu epoksydu na reaktywny . jesli bys poczekal z pol godzinki, to nic by sie nie stalo. mialem to samo niedawno przy remoncie wozka. dodam jeszcze ciekawostke: na mokry reaktywny mozna polozyc akrylowy, jednak tam gdzie jest rzeczywisicie mokry wash primer, akryl idzie 'pod niego' czyli reaktywny wyplywa na wierzch. przy epoksydzie nie ma tego efektu. kladziesz na mokry i wszystko wydaje sie ok. pozniej szlifujesz szpachle a tu odlazi platami wszystko razem.
wyjscia sa dwa: albo zdierc wszystko i klasc na nowo, albo poczekac okolo miesiaca niech sie dokladnie utwardzi. polecam metode pierwsza. nie wiem co znaczy ze polozyles jedna mora, ale przykladowo ja na srednij wielkosci element (np drzwi - dwustronnie) zuzywam okolo 30ml reaktywnego. przypuszczam ze ty dowaliles ze 3x wiecej :D
ja osobiscie czekam kilka godzin niech sobie reaktywny dobrze wyschnie.

seba napisa³/a:
A tak wogóle jak masz go³± odczyszczon± blachê nie ma sensu traciæ kasy,wystarczy³ sam epoksyd.


tutaj sie mylisz kolego
 

Marek
Wys³any: 2007-11-15, 07:22   
0
UP DOWN

Posty: 4
Nie mor± tylko mokr± (zgubi³em literkê) ale bardzo cienk± a epoksyd da³em po15 minutach wiêc wydawa³o mi ¶iê ¿e reaktywny wysech³ bo zmatowia³
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-11-15, 18:07   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Ja tam po³o¿y³em na reaktywny novola podk³ad Multiffiler RM po oko³o tygodniu - dwóch i wszystko jak na razie jest ok :D Nie spieszy³o mi siê z malowaniem prêdzej, bo klasyków motoryzacji polskiej na "gwa³t" siê nie robi :D Radzê odczekaæ wiêcej czasu, a tak poza to rbfm, gdyby¶ ty wiedzia³ jak± warstwê ja po³o¿y³em, to by¶ zawa³u chyba dosta³ hehe Powiem ci tylko tyle ¿e sporo posz³o na WFM reaktywnego, o akrylowym nie wspomnê... :( a drogie to dziadostwo :( za 1l kompletu (+ rozpuchê) da³em oko³o 210z³ :???:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

Marek
Wys³any: 2007-11-15, 21:43   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki,nastêpnym razem tylko przypylê reaktywnym 1 warstwê i odczekam pó³ godziny z epoksydem. A co do epoksydu to myjê pistolet nitrem ale resztki epoksydu siê zbrylaj± two¿±c tak± zawiesinê któr± jest trudno usun±æ.Mo¿e kto¶ z was ma lepszy ¶rodek do zmycia epoksydu który by go rozpu¶ci³ tak jak nitro rozpuszcza wype³niacz?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-16, 07:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Marek napisa³/a:
Mo¿e kto¶ z was ma lepszy ¶rodek do zmycia epoksydu który by go rozpu¶ci³ tak jak nitro rozpuszcza wype³niacz?


ja myje do skutku. nitro wszystko zniszczy.
 

lukas
Wys³any: 2007-11-16, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
[quote="Marek"]Mo¿e kto¶ z was ma lepszy ¶rodek do zmycia epoksydu[quote]

Rozcieñczalnik do wyrobów epoksydowych. Zamów w mieszalni, cena ok. 13 z³ za litr.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group