Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pawel1108 
Wys³any: 2012-03-12, 19:17   PROBLEM NA KLARZE - kropki
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Witam.Od pewnego czasu mam problem z kropkami na klarze,zauwa¿y³em,ze dzieje siê to od momentu zmiany pistoletu (mo¿e ma to jakie¶ znaczenie?) i ni chuchu nie mogê sobie z tym poradziæ.
Próbowa³em lakierowaæ na ró¿ne sposoby ma 1,5 warstwy,2,3 bez zmian
zmiany ci¶nienia te¿ nie da³y ¿adnego efektu,zmiana klaru to samo,3 ró¿ne z ró¿nych firm.
Je¶li chodzi o powietrze to mam filtry SATA:
http://screenshooter.net/1065671/xtdjyhi
oraz CKD:
http://screenshooter.net/1065671/pbvegan
wk³ady w filtrach niedawno wymieniane,wiêc w±tpiê aby to by³a woda czy olej ze sprê¿arki.

S³ysza³em równie¿ o osuszaczach ziêbniczych ,ale przez ponad 10 lat tego nie mia³em i by³o dobrze,wiêc w±tpiê czy kupno owego za³atwi sprawê.

Poni¿ej fotki mojej zmory:
http://screenshooter.net/1065671/ygcrjty
http://screenshooter.net/1065671/kxqbmcb
http://screenshooter.net/1065671/cdmiwug
http://screenshooter.net/1065671/lajixye
http://screenshooter.net/1065671/loubvvp
http://screenshooter.net/1065671/cbpbcux

dodam,¿e kokpitów nie u¿ywam,czasem ale rzadko jaki¶ ¶rodek typu odrdzewiacz w sprayu,ale pó¼niej wszystko jest do¶æ dok³adnie myte.
Proszê o pomoc,mo¿e kto¶ ju¿ walczy³ z czym¶ takim i podzieli siê swoim do¶wiadczeniem w zapobieganiu przed takimi defektami.Pozdrawiam
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-03-12, 19:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
I wymieni³e¶ w±¿ sprê¿onego powietrza i to samo :)
_________________

 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-12, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
w±¿ wymienia³em dwa razy ,pierwszy raz w grudniu po do³o¿eniu filtrów CKD,drugi z 2 tygodnie temu bo nie styka³o 10M,da³em 13M
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-03-12, 19:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja mam to samo tu do³ek tam do³ek czasami wcale . Jak go zauwa¿ê to ok za³o¿ê lakier punktowo dnia nastêpnego P2000 i polerka ale to i tak z nerwów ,, brewka skacze :roll: ,,. Rozmawia³em z go¶ciem gdzie kupowa³em taki w±¿ jak Twój ¿e co¶ z nimi nie tak a on ¿e czasami przychodz± takie ¿e jaki¶ t³uszcz ze ¶rodka kapie :blee: . Znalaz³em na Alledrogo takie wê¿e do pneumatyki ale w ¶rodku z gum± oplotem a z zewn±trz PCV i chyba siê skuszê na wymianê na taki .
_________________

 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-12, 19:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
sam ju¿ nie wiem,nowy w±¿ ale nigdy nie wiadomo,mam tak od zmiany guna,mo¿e ten pistolet jaki¶ zaczarowany?
Szczerze powiem,¿e trochê ju¿ zainwestowa³em w filtry,w wentylacjê itd... nie chcê ju¿ polerowaæ ,a¿ serce boli od takich gówien
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

kalbi 
Wys³any: 2012-03-12, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
a powiedz mi jaki bezbarwny u¿ywasz?
_________________

 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-12, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:
a powiedz mi jaki bezbarwny u¿ywasz?


Diamondclear Cp R-M
Starlux CP R-M
4Master CSV
Standox Standocryl Voc-xtra klarlack 3:1
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-03-12, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Podchodzi ci ten 4Master?
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-12, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
tak,tylko ,¿e nie wolno go rozcieñczaæ bo traci po³ysk po czasie.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-03-12, 21:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
A tego nie wiedzia³em :shock:
A jak wspó³praca z CSV?
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-12, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Co do 4Mastera to kiedy¶ raz niepotrzebnie doda³em 5% SC850 i po czasie zgas³ 2-3mce,wiêc odradzam.
z CSV porz±dku,nie mogê narzekaæ,a co podpadli Ci?Jak co¶ z CSV to chêtnie pomogê.
Grzechoo Ty siê zapoznaj z moim problemem powy¿ej i pomó¿ bo mi siê pomys³y skoñczy³y :sciana:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-03-12, 21:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Jak mam ci pomóc je¶li raz na jaki¶ czas mam ten sam i to bez ¿adnych zmian, pojawia siê i znika bez ¿adnych istotnych przyczyn.
Trochê podejrzewam zmywacz bo niby ci±gle u¿ywam tego samego to jednak ka¿da partia nieco siê ró¿ni.
Bo problem jest raczej typowo "t³uszczowy".
Zalany krater wygl±da tak samo wiêc...? :/
 
 

Nokia 
Wys³any: 2012-03-12, 22:00   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
A czym grzejesz pomieszczenie ?
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-12, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
grzejnikiem elektrycznym 9 KW,tam s± 4 grza³ki i nadmuch
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Nokia 
Wys³any: 2012-03-12, 22:08   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Wiec to odpada, po ogrzewaniu gazowym takie badziewia sie dzieja.
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-12, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
kiedy¶ mia³em gazówkê,potem piec kozê i nic siê takiego nie dzia³o
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Nokia 
Wys³any: 2012-03-12, 22:41   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
Ja mia³em dmuchawe gazowa dobre 2 lata i zacze³y sie cyrki robic dopiero pod koniec tamtego roku. Teraz robimy c.o.
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-03-13, 15:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Co do lakierów do przewa¿nie w 95% jadê na Spectralu 505 . Jeszcze jedna rzecz przychodzi mi do g³owy chyba wszyscy u¿ywaj± masek na twarz :D 3M z serii 6000 a one maj± wylot do przodu .Mo¿e to ,,dyszenie ,, ma wp³yw na te ca³kowicie przypadkowe ,,oczka,,. Dopiero maski 3M z serii 7000 maj± wylot w dó³ :?:
_________________

 

gugun 
Wys³any: 2012-03-13, 18:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
no chlopaki... ;) wiesz co pawe³ku myslalem ze wkoncu kto¶ ci napisze ale skoro nie to ja sie przy³±cze...przestañ moczyæ pod³oge i ¶ciany przed malowaniem to i oczek nie bedzie...jak masz wilgotne powietrze w instalacji to sie oczka pojawiaja tak samo jak masz mokry gara¿ te¿ sie pojawiaja,glownie w okresie jesienno-zimowym..tez mialem kiedys podobny problem,teraz obdmuchuje sciany i zamiatam i jest ok...wilgoæ w powietrzu,nie ma roznicy czy z we¿a leci czy nie bo skoro maz caly garaz oblany woda to itak wilgocia dmuchasz podczas lakierowania....
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-13, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
nie ma roznicy


Skoro wierzysz w to co piszesz.... :shock:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-13, 19:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
n
Lackdoctor napisa³/a:
Skoro wierzysz w to co piszesz....
nastepny cenzura jak potluczony...wiesz dobrze o co chodzi??czy dalej nie?? logiczne ze jak zlejesz garaz az kapie w srodku to masz wilgotne powietrze i wdmuchujesz je na element podczas lakierowania,nie wiesz ze woda paruje??moze nie tak jakbys wlal wody do pistoletu ale te 3 kropki na elemencie moga wlasnie z tego wynikac
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 20:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
a dziêkujê z pewno¶ci± spróbujê bez mycia ,jedynie pod³ogê umyjê i odczekam trochê.
Faktycznie tak mo¿e byæ ,nie pomy¶la³em o tym a jednak po zmianie lamp na hermetyczne (wszystkie) bo mia³em tylko czê¶æ,leje po tych ¶cianach jak stra¿ak ;) .
Widzisz o tym nie pomy¶la³em,
Gugun dziêkujê :spoko: na pewno spróbujê,przy nastêpnym lakierowaniu.

[ Dodano: 2012-03-13, 20:10 ]
Homer S. napisa³/a:
3M z serii 6000 a one maj± wylot do przodu

ca³e ¿ycie u¿ywam takich masek i siê kropki nie robi³y,ale dziêki za sugestie,doceniam wszystkie :spoko: zawsze kto¶ co¶ podpowie

[ Dodano: 2012-03-13, 20:11 ]
Lackdoctor napisa³/a:
Skoro wierzysz w to co piszesz....


bo Krzysiu pewnie wie o co chodzi i czemu tak jest tylko nie chce zdradzaæ swojej tajemnej wiedzy ;)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-03-13, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
pawel1108 napisa³/a:
bo Krzysiu pewnie wie o co chodzi i czemu tak jest tylko nie chce zdradzaæ swojej tajemnej wiedzy

Osuszacz ziêbniczy :spoko:
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-13, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
bo Krzysiu pewnie wie o co chodzi i czemu tak jest tylko nie chce zdradzaæ swojej tajemnej wiedzy

Ja nic nie wiem, uwierzcie.
Skoro tak piszecie to widocznie mi sie tylko udaje ;)
Z moim szczêsciem to i akwarium z rybkami bez spuszczania wody bym wylakierowa³.

Wilgoæ to z³o i ka¿dy o tym wie, ale ¿eby k³a¶æ do jednego wora kiepskiej jako¶ci powietrze z instalacji i powietrze w pomieszczeniu... nie, to raczej nie przejdzie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 20:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Homer S. napisa³/a:
bo Krzysiu pewnie wie o co chodzi i czemu tak jest tylko nie chce zdradzaæ swojej tajemnej wiedzy

Osuszacz ziêbniczy :spoko:


no wiem,¿e to dobra rzecz,ale ja lakierowa³em w gorszym bagnie a przyznam ,¿e rok temu to ja nawet nie wiedzia³em co to filtry i odwadniacze i bez osuszacza i kropek nie by³o i powiem szczerze szkoda mi pieni±dza na osuszacz i nie uwa¿am,¿eby to by³o u mnie akurat niezbêdne,po za tym mam dwa filtry du¿e sata + dwa CKD i ostatnio robi³em testa który zaj±³ mi ok 30 min,gdy siedzia³em z niebiesk± chustk± i wydyma³em 3-4 baniaki powietrza w jeden punkt i ani grama czegokolwiek prócz czystego luftu.Krzysiu mi podsun±³ taki pomys³ i uwa¿am to za s³uszne,mo¿na sprawdziæ co leci z wê¿a.

[ Dodano: 2012-03-13, 20:26 ]
Lackdoctor napisa³/a:
kiepskiej jako¶ci powietrze z instalacji


Krzysiu przez cztery filtry z nowymi wk³adami nie mo¿e byæ to powietrze kiepskie,chyba,¿e filtry które kosztuj± 2-3K nie robi± swojej roboty...
to ju¿ niedobrze
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-13, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
Krzysiu przez cztery filtry z nowymi wk³adami nie mo¿e byæ to powietrze kiepskie,chyba,¿e filtry które kosztuj± 2-3K nie robi± swojej roboty...
to ju¿ niedobrze

Bez przesady.
Ale nawet osuszacz po wytr±ceniu wody podgrzewa powietrze przed oddaniem go do instalacji.
W jakim celu?
To ju¿ chyba nie jest wiedz± tajemn±...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 20:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Wydaje mi siê ,¿e i przy filtrach i przy odwadniaczach i osuszaczu nawet kropka,dwie,trzy mog± siê zdarzyæ i to mi nie przeszkadza bo nie mam sterylnej komory ale u mnie jest tego du¿o dlatego szukam pomocy pytaj±c co mo¿e byæ tego powodem.
Krzysiu sam wiesz,¿e w tamtym roku zak³ada³em filtry,bo radzi³em siê Ciebie jakie i gdzie i by³y gorsze warunki a kropek nie by³o...
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-13, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
sam wiesz,¿e w tamtym roku zak³ada³em filtry,bo radzi³em siê Ciebie jakie i gdzie i by³y gorsze warunki a kropek nie by³o...


Bo nie by³o saty, przecie¿ wiesz.
Postara³e¶ siê, poprawi³e¶ przep³ywy i.... punkt rosy balansuje na krawêdzi, raz kapnie kropelka a 100 razy nie.
Poprzedni pistolet mia³ mniejsze zapotrzebowanie na luft, lub mu tyle powietrza nie dostarcza³es z winy instalacji.
Teraz nowa sata i nowe problemy.
A jesli chodzi o dmuchanie na chusteczkê to ja zrobi³em odpowiedni± dziure w tym pistolecie do przedmuchiwania aby przep³yw by³ taki jak saty, lub wiêkszy.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Nokia 
Wys³any: 2012-03-13, 21:00   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
gugun napisa³/a:
no chlopaki... ;) wiesz co pawe³ku myslalem ze wkoncu kto¶ ci napisze ale skoro nie to ja sie przy³±cze...przestañ moczyæ pod³oge i ¶ciany przed malowaniem to i oczek nie bedzie...jak masz wilgotne powietrze w instalacji to sie oczka pojawiaja tak samo jak masz mokry gara¿ te¿ sie pojawiaja,glownie w okresie jesienno-zimowym..tez mialem kiedys podobny problem,teraz obdmuchuje sciany i zamiatam i jest ok...wilgoæ w powietrzu,nie ma roznicy czy z we¿a leci czy nie bo skoro maz caly garaz oblany woda to itak wilgocia dmuchasz podczas lakierowania....



Jak dla mnie bzdura :tak: Myje garaz za kazdym razem i nie mam zadnych oczek...
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-13, 21:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Wilgoæ to z³o i ka¿dy o tym wie, ale ¿eby k³a¶æ do jednego wora kiepskiej jako¶ci powietrze z instalacji i powietrze w pomieszczeniu... nie, to raczej nie przejdzie.
nie bierz az tak dos³ownie tego co napisalem.wiadomo o co chodzi i tyle

ja ma chinskie ostojniki sate i mi jako¶ oczka sie nie robia a fruwam z nia :D ale faktycznie,cos z tym moze byæ :tak: sprobuj sobie zmniejszyæ cisnienie lekko na próbe oprocz suszenia garazu i zabacz co z tego wyjdzie
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 21:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
z tego co poczyta³em to Sata RP potrzebuje nawet trochê mniej ,ni¿ GTI trans-tech ale mogê siê myliæ.
Ju¿ zg³upia³em :sciana:

[ Dodano: 2012-03-13, 21:04 ]
gugun napisa³/a:
sprobuj sobie zmniejszyæ cisnienie lekko


ostatnio robi³em klar Standox 3:1 na ci¶nieniu 1,8b ,mo¿na jeszcze ni¿ej zej¶æ?
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-13, 21:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Nokia napisa³/a:
Jak dla mnie bzdura Myje garaz za kazdym razem i nie mam zadnych oczek...
ty sam jeste¶ bzdura...co ty nokia lakierujesz i ile tego??? 1 maske po szkole i 3 blotniki??moze nawet nie zwracasz uwage jak ci wyskoczy jedno czy 2 oczka...ja juz sie w zyciu nacierpialem bo czasem naprawde mi zalezalo zeby bylo lepiej jak fabrycznie a tu zawsze to 1 to 2 i juz mialem ochote roz... auto mlotem mimo ze ogolnie bylo ladnie...ale od czasu jak przestalem moczyc garaz a nawet podloge nie trafilo mi sie jeszcze nic...zero jakiegokolwiek oczka najmniejszego...wiesz krzychu duzo tez zalezy od innych czynnikow,jak dobrze opalasz garaz 12h dziennie to tez inna sprawa a nie sadze zeby k. pawe³ uzywa³ 12h tej nagrzewnicy i ze ma cieplutko jak ty caly czas.i nie bierz tego tak doslownie,poprostu mocno wilgotne powietrze moze wplynac na efekt...mury zimne w garazu cieplo bo cieplo garaz plywa,nagle wlancza sie nagrzewnica i wszystko paruje...
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-13, 21:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
pawel1108 napisa³/a:
ostatnio robi³em klar Standox 3:1 na ci¶nieniu 1,8b ,mo¿na jeszcze ni¿ej zej¶æ?
to moze nie dola³e¶?? :D :D :D
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 21:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
dola³em,dola³em :spoko:
http://screenshooter.net/1065671/loubvvp
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-13, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
dola³em,dola³em

A mój jeden klient z komisu mówi tak,,, zaprawka, zaprawka, zaprawka,,, pêdzelek, pêdzelek, pêdzielek.
A tu Pawe³ pokazuje jedno ma³e nawet nie oczko, lecz .. .hmm, co¶ tam sie dzia³o, ale co?
Wielu nawet tego u siebie nie widzi i takie wady sa puszczane dalej bez wiedzy ¿e to jest wada.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

zed
Wys³any: 2012-03-13, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
pawel1108 napisa³/a:
zauwa¿y³em,ze dzieje siê to od momentu zmiany pistoletu

pomaluj pare razy starym i zobacz co bedzie sie dzialo
a ten nowy pistol gdzie kupiony :?:
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

Nokia 
Wys³any: 2012-03-13, 21:17   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
gugun napisa³/a:
Nokia napisa³/a:
Jak dla mnie bzdura Myje garaz za kazdym razem i nie mam zadnych oczek...
ty sam jeste¶ bzdura...co ty nokia lakierujesz i ile tego??? 1 maske po szkole i 3 blotniki??moze nawet nie zwracasz uwage jak ci wyskoczy jedno czy 2 oczka...ja juz sie w zyciu nacierpialem bo czasem naprawde mi zalezalo zeby bylo lepiej jak fabrycznie a tu zawsze to 1 to 2 i juz mialem ochote roz... auto mlotem mimo ze ogolnie bylo ladnie...ale od czasu jak przestalem moczyc garaz a nawet podloge nie trafilo mi sie jeszcze nic...zero jakiegokolwiek oczka najmniejszego...wiesz krzychu duzo tez zalezy od innych czynnikow,jak dobrze opalasz garaz 12h dziennie to tez inna sprawa a nie sadze zeby k. pawe³ uzywa³ 12h tej nagrzewnicy i ze ma cieplutko jak ty caly czas.i nie bierz tego tak doslownie,poprostu mocno wilgotne powietrze moze wplynac na efekt...mury zimne w garazu cieplo bo cieplo garaz plywa,nagle wlancza sie nagrzewnica i wszystko paruje...


A Ty co okres masz ? :fiu:

Cz³owieku och³onij zleksza :) Maluje ma³o, to nie znaczy za na odpierrrdol.

Jak dla mnie piepszenie i tyle, guguniaku.

Ca³e wakacje robi³em w warsztacie gdzie nie maluja w komorze, sciany i zol myty przed kazdym malowaniem, a malowa³o sie 4-5 razy w tygodniu do tego temaperatura na polu wysoka. Zadnych oczek nie by³o, wiec mi nie pieeeeerdziel takich farmazonów :/

Mysl sobie co chcesz, ja sie z tym nie zgadzam. :)
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
zed napisa³/a:
a ten nowy pistol gdzie kupiony :?:


na Alledrogo,Sata 3000
no i polakierowa³bym sobie starym GTI ale g³upi sprzeda³em :sciana:

[ Dodano: 2012-03-13, 22:17 ]
Lackdoctor napisa³/a:
A tu Pawe³ pokazuje jedno ma³e nawet nie oczko, lecz .. .hmm, co¶ tam sie dzia³o, ale co?


ale mnie a¿ siê przez to spaæ nie chce :help:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-13, 22:22   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
wku... co pawe³?? tez tak nie raz mialem ;) spuszczasz sie spuszczasz a tu na koniec lipa... sorka nokia ale mam z³y dzien dzisiaj bo odkladalem na ostatni moment astre,mimo ze tydzien stala.jutro odbior a mi sie yebac zaczelo i unosic wszystko...ale sytuacja opanowana :)
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
gugun napisa³/a:
wku... co pawe³?? tez tak nie raz mialem

dok³adnie,gdyby nie te dziadostwo wcale bym nie polerowa³,mo¿e delikatnie Trizact 3000
i tyle a tu [...] jego maæ dziurki,kratery czy jak to inaczej nazwaæ.

Biorê oczywi¶cie pod uwagê to co Krzysiu pisze i mi doradza³ o tym osuszaczu ale puki co nie dla psa kie³basa...
i zastanawia mnie bo ju¿ g³upieje co jest takiego zaczarowanego w tej Sacie?przecie¿ to RP nie HVLP i serio ja zauwa¿y³em,¿e mniej bierze luftu od GTI Trans-tech
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-13, 22:32   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
sie ciesz ze wogole idzie to spolerowac ;) ja zawsze sobie mowie "zawsze moglo byæ gorzej" i po chwili odkladam 5kg mlotek :D tylko czasem po polerce widaæ jeszcze bardziej... :/ potraktuj to punktowo nastepnym razem i zobacz co bedzie. ja wlasnie skonczylem i odpukac ale nic niepokojacego nie zauwazylem oprocz paru ¶mietkow...ale ostatnio sie nie cenzura i jade jak leci na starych wyjeeebkach p 2000 lekka polerka i wyjazd...tymbardziej ze srebro
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-13, 22:35   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
pawel1108 napisa³/a:
Biorê oczywi¶cie pod uwagê to co Krzysiu pisze i mi doradza³ o tym osuszaczu ale puki co nie dla psa kie³basa...
kiedys osuszaczy nie bylo i tez bylo dobrze...jeszcze niedawno krzychu tez nie mial i lakierowa³ dobrze,teraz ma i cwaniakuje ;) powietrze skoro masz taki zestaw filtrow masz ok,wymyj dobrze pistolet-moze kto¶ se jaja zrobil...i sprobuj cos starego bez wody pomalowac i olej syfki i zobacz czy beda kraterki bo syfka jeszcze spolerujesz kraterka juz czasem nie
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 22:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
no dok³adnie tak jak piszesz ale jak nawet miejscami zapolerujê gwiazdk± 2000 to z tego do³ka robi siê mniejsza dziurka jak ³epek od szpilki i struktura idzie siê je.... a mam parê aut do zrobienia gdzie to siê liczy i nie chcê tego spier...

[ Dodano: 2012-03-13, 22:39 ]
gugun napisa³/a:
bo syfka jeszcze spolerujesz kraterka juz czasem nie


syfki to Trizactem id±,wiêc nie przejmujê siê tym,tylko te kropy
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-13, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
ale jak nawet miejscami zapolerujê gwiazdk± 2000 to z tego do³ka robi siê mniejsza dziurka jak ³epek od szpilki i struktura idzie siê je....

Zmieñ podk³ad, lub jego utwardzacz.
Baqo tak walczy³ jaki¶ czas temu z podk³adem a kto¶ inny mia³ takie problemy z powodu utwardzacza.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 22:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor napisa³/a:
Zmieñ podk³ad, lub jego utwardzacz.


do tego podk³adu,którym robiê
Podk³ad Goldcar Express Line 5:1
jest tylko jeden rodzaj utwardzacza ale nastêpne auto zrobiê na innym podk³adzie
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

zed
Wys³any: 2012-03-13, 23:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
jesli wczesniej by³ ten sam podklad i bylo ok to musi byc cos z pistolem nie teges jesli to gun z 2 reki to moze ktos chcial go nasmarowac albo podpinal do powietrza z naolejaczem
ludzie naprawde maja rozne pomysly
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 23:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
zed napisa³/a:
gun z 2 reki

dok³adnie,my¶lê tylko gdzie mo¿na nasmarowaæ,by³ ju¿ myty przeze mnie z 10 razy
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

zed
Wys³any: 2012-03-13, 23:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
umyj go w goracej wodzie calego (kanal powietrzny) nic mu nie bedzie mozesz w jakims pojemniku to jak bedzie jakis olej to bedzie widac na wodzie
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-13, 23:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
a Digitala szlag nie trafi?
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

zed
Wys³any: 2012-03-13, 23:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
pawel1108 napisa³/a:
a Digitala szlag nie trafi?

ajjj w digitalu to muka lepiej nie probowac
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang