Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Robertlodz09 
Wys³any: 2012-03-14, 08:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Witam. Je¶li kolego pawel ,uwa¿asz ¿e "przyczyn±" jest (lub mo¿e byæ) nowo zakupiony pistolet to proponuje podjechaæ z nim do jakiego¶ "znajomka z bran¿y" i go u niego sprawdziæ na np. jakim¶ starym elemencie czy elementach. Ewentualnie po¿yczyæ inny pistolet i sprawdziæ u siebie co siê bêdzie dzia³o ;)
Tak naprawdê to ciê¿ko jest siedz±c tylko przy komputerze wpa¶æ na to co mo¿e byæ przyczyn± tego "t³uszczu w lakierze" tzw oczek.
Przewody powietrza wymieni³e¶ po tym jak siê to zaczê³o dziaæ czy przed tym ?
Równie¿ tak jak pisze Lackdoktore ¿e podk³ad te¿ mo¿e byæ tego przyczyn±. Sam z dwa lata temu mia³em taki ¿e oczka na nim wychodzi³y jak serie z karabinu maszynowego :D Ale to by³a taka jedna tylko puszka w której ju¿ w ¶rodku by³y jakie¶ "oczka" a raczej ich setki ;)
Co do smarowania pistoletów to je¶li stosujemy w³a¶ciwy smar (który zalecaj± producenci) to nie ma on wp³ywu na jako¶æ pow³oki ,no chyba ¿e kto¶ zamiast smaru stosuje olej ;)
U mnie wszystkie pistolety mam "wysmarowane" poniewa¿ dostaje "bia³ej gor±czki" jak tylko s³yszê "skrzypi±ce sprê¿yny" w pistolecie ;) Poza tym przed³u¿amy ¿ycie naszemu narzêdziu pracy :tak: A mia³em ju¿ dwa razy taki przypadek ¿e odkupiony od kogo¶ pistolet wymaga³ wymiany tak¿e sprê¿yn poniewa¿ by³y tak powycierane (od pracy na sucho) ¿e a¿ siê z³ama³y (w najcieñszym miejscu przetarcia) :D
Pozdrawiam! :spoko:
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-14, 09:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Robertlodz09 napisa³/a:
Przewody powietrza wymieni³e¶ po tym jak siê to zaczê³o dziaæ czy przed tym ?

przewód wymieni³em przed tym jak zaczê³o siê to dziaæ.
Robertlodz09 napisa³/a:
podk³ad te¿ mo¿e byæ tego przyczyn±

ju¿ jaki¶ czas robiê tym podk³adem,ale teraz zrobiê zmianê,nawet po to aby wykluczyæ winê podk³adu.
Rozbiorê dzisiaj pistolet i wygotujê we wrz±tku to co mo¿na.
Dziêkujê ,pozdrawiam
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-03-14, 09:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
pawel1108 napisa³/a:
wygotujê we wrz±tku to co mo¿na.

Proponuje zamiast tego ,umyæ go dok³adnie w alkoholu lub spirytusie (czystym) :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-14, 09:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Robertlodz09 napisa³/a:
alkoholu lub spirytusie


ooooo i to jest pomys³,przynajmniej na humor to dobrze wp³ynie,kupiê sobie 0,5L i bêdê spokojnie my³ :D
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-14, 10:34   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
a reszte zawsze mo¿na sobie dopiæ :D tylko kup z dobrego zród³a bo bedziesz cale zycie juz oczka na lakierze widzia³ :D
 
 

freezef1 
Wys³any: 2012-03-24, 13:27   
0
UP DOWN

Posty: 117
Siema chlopaki tez mialem taki problem kiedys teraz go nie mam bo:
zaraz przed malowaniem uzywam pianki do mycia szyb bo srodki takowe sa organiczne i zmyja nam wszystko to czego Solvent (panel wipe) nam nie zmyje, oczywiscie po tym jak przetre pianka zapodaje zmywaczem nie pozwalajac wyschnac mu na powierzchni trzeba go szybko wytrzec do sucha czysta szmatka:) pozdro
_________________
Find your style and run with it, because the only person you have to impress is yourself.
 

paws0
Wys³any: 2012-03-31, 18:06   
0
UP DOWN

Posty: 2
Problem ust±pi po dodaniu 5% antysilikonu(ANTI-CRATERING ADDITIVE
459S) do lakieru... pozdrawiam...
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-31, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
paws0 napisa³/a:
Problem ust±pi po dodaniu 5% antysilikonu

dziêkujê Kolego za sugestiê ale to nie dzia³a,sprawdzone.
Pozdrawiam
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2012-03-31, 18:47   

pawel1108 napisa³/a:
dziêkujê Kolego za sugestiê ale to nie dzia³a,sprawdzone.
Pozdrawiam


Zastosuj POLYKAR . Sprawdzone :spoko:
 

Nokia 
Wys³any: 2012-04-02, 16:31   
0
UP DOWN
:)


Pomóg³: 8 razy
Posty: 523
Sk±d: Silesia City Center
paws0 napisa³/a:
Problem ust±pi po dodaniu 5% antysilikonu(ANTI-CRATERING ADDITIVE
459S) do lakieru... pozdrawiam...


Ale filozofia, tyle ze antysilikon to 100% silikon....
 

maliniak
Wys³any: 2012-04-12, 22:29   
0
UP DOWN

Posty: 21
mia³e to z moj± sat± 3000 hvlp wymy³em w acetonie nasmarowa³em i tak ju¿ z 8 lat hula bez zarzutu a te¿ by³y oczka
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-04-19, 14:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Dzisiaj to pod³±czy³em jutro lecê ca³ego busa bêdzie okazja na szukanie ,,oczek,, :D .Co do parametrów osuszacza to wydajno¶æ oko³o 600l/min bêdzie chodzi³ tylko z pistoletem :spoko:

LGIM0132.jpg
Plik ¶ci±gniêto 55 raz(y) 877.67 KB

_________________

 

jarbia
Wys³any: 2012-04-19, 17:58   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Gratulujê zakupu .
Oczka teraz niech R.I.P.

Ale jak siê pozbyæ tych cholernych wtr±ceñ w naszych norkach !

Pozdrawiam
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-04-19, 18:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Wtr±cenia to inna historia :nie: chocia¿ maj± du¿o wspólnego z ,,oczkami,, to te¿ defekt pow³oki :/ .£atwiej sobie radzê z wtr±ceniami ni¿ z ,,oczkami,, ;P .
_________________

 

jarbia
Wys³any: 2012-04-19, 19:34   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Homer S. napisa³/a:
£atwiej sobie radzê z wtr±ceniami ni¿ z ,,oczkami,,


To Ci zazdroszczê ,ja nigdy nie mia³em problemu z oczkami (no mo¿e za ma³o lakierujê ).
Mo¿e pomog³o to, ¿e zrobi³em instalacjê tak jak tu na forum pisali¶cie .
pozdr.
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-04-19, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Homer S. napisa³/a:
Dzisiaj to pod³±czy³em jutro lecê ca³ego busa bêdzie okazja na szukanie ,,oczek,,


Gratulujê zakupu :spoko:
Mam tylko pytanie,jaki to ma zwi±zek z oczkami z którymi mam a w zasadzie mia³em problem???
jarbia napisa³/a:
Oczka teraz niech R.I.P.

osuszacz niestety nie ma na to wp³ywu,bo pewnie posiadacie filtry CKD i to pewnie serii 4000
gdzie pierwszy to 5 micronów a drugi,który jest wiecznie czysty ma 0,1 microna i co Panowie,te cz±stki wody lub mg³y olejowej omijaj± tak dok³adny filtr,¿eby go nie zanieczyszczaæ i l±duj± po z³o¶ci na klarze ,¿eby nam wszystkim utrudniaæ ¿ycie?
D³ugo z tym walczy³em i puki co mam spokój, powodzenia w osuszaniu powietrza do punktu rosy:)
a jak dalej bêdziecie powodowaæ powstatwanie owych kraterów to i tak one bêd±,chocby by³y 2,3, lub cztery osuszacze.

Absolutnie,¿adna to tajemnica jak siê pozbyæ kraterów,czyli oczek ;) jak kto¶ bêdzie mia³ taki problem chêtnie pomogê :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-19, 21:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
to pisz ¶mia³o pawel bo ja nie mam za bardzo ju¿ pomys³u..

Homer jak± masz butle, wielka siê wydaje :roll:
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

marer 
Wys³any: 2012-04-19, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
pawel1108,
Ja tez mam problem z oczkami, du¿o nie ma ale siê trafiaj±.
Zdrad¼ tajemnicê jak je wyeliminowaæ ?
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-04-20, 14:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
ksenonn napisa³/a:
to pisz ¶mia³o pawel bo ja nie mam za bardzo ju¿ pomys³u..

Homer jak± masz butle, wielka siê wydaje :roll:

400 litrów :)
_________________

 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-20, 18:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
konkretny baniak, a co go zasila, jak± to ma wydajno¶æ?

pawel zdradzisz t± tajemnice?
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-04-20, 19:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
5,5KW 650l/min :) taka to DDR-rowska sprê¿arka :D . Osuszacz dzia³a i robi robotê .Lakierowa³em busa po ca³o¶ci w bia³ym akrylu oczek nie widaæ bo biel bije po oczach ^^ .
_________________

 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-20, 20:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
ja dzisiaj podk³adowa³em pod³ogê w busie oczek te¿ nie by³o widaæ, szczególnie ¿e ju¿ troche by³o ciemno :P
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-04-20, 20:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:
Zdrad¼ tajemnicê jak je wyeliminowaæ ?

ksenonn napisa³/a:
pawel zdradzisz t± tajemnice?


Panowie ,¿adna to tajemnica.
W moim przypadku by³o to gazowanie lakieru bezbarwnego,nic po za tym.
Po prostu z³a technika nak³adania i nie przestrzeganie czasu odparowania,krótko mówi±c popadanie w rutynê i nie przejmowanie siê kart± techniczn±.

Pewnie spiera³bym siê,gdyby kto¶ próbowa³ mi t³umaczyæ,¿e jest to z³a technika aplikacji klaru ALE...
Wczoraj pojawi³ siê u mnie Pan technik z firmy,której klarami najczê¶ciej lakierujê R-M
i trochê poæwiczyli¶my-ja b³otnik ,On b³otnik.Sprê¿arka moja,brak osuszacza mój ;) w±¿ do sprê¿arki mój,Pistolet mój SATA 3000 ale Pan technik mia³ taki sam :) wiêc wymieniali¶my siê na czas testów
No i co? na moim elemencie 2 kratery u Pana Technika na elemencie ZERO !!!!
Mo¿e to i zbieg okoliczno¶ci ,przypadek? Zrobili¶my klarem w sumie osiem elementów,takich przypadków nie ma.U mnie kropki u Pana ZERO.
Niezale¿nie jakim pistoletem lakierowane.
Skorzysta³em z nauki i du¿o siê dowiedzia³em na temat aplikacji lakierów bezbarwnych DIAMONDCLEAR CP,STARLUX CP, BASIC CP,
Je¿eli kto¶ robi tymi klarami i chce co¶ siê dowiedzieæ,chêtnie doradzê.
Pozdrawiam Pawe³

[ Dodano: 2012-04-20, 20:46 ]
ksenonn napisa³/a:
dzisiaj podk³adowa³em pod³ogê

ja na podk³adzie te¿ nigdy kraterów nie mia³em,na bazie równie¿ a na klarze mia³em duuuu¿o.Mam nadziejê,ze nauka w las nie pójdzie i bêdzie ju¿ lepiej :)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-20, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
nie no ja moj± wypowied¼ zakoñczy³em t± mord± ;P z jêzorem wiêc se jaja z lekka robi³em ;)
te¿ nigdy na podk³adzie nie mia³em kraterów :)

tak my¶la³em ¿e powiesz o gazowaniu, sam nie wiem, Panowie w ilo¶ciach 2- 3 kratery/el. mo¿na mówiæ o gazowaniu? jak mi siê zachce zrobiê jak±¶ próbê z lakierem Polikara, w po³owie el. dam 1,5 warstwy a a na drugiej ze 3 i zobaczymy, choæ wierzyæ mi sie nie chce..
ja se chyba osuszacz kupiê :) bo ju¿ dzisiaj obczai³em ze filterek co¶ tam wody wy³apa³
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-04-20, 21:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
ksenonn napisa³/a:
w po³owie el. dam 1,5 warstwy


a powiedz szczerze uczy³ Cie kto¶ jak wygl±da aplikacja tej pierwszej 0,5 warstwy?
Nie zrozum,¿e jestem z³o¶liwy,ale ja my¶la³em,¿e chodzi o to ¿eby albo tylko przyprószyæ,albo,ze wylaæ j± delikatniej,na zmniejszonej ilo¶ci materia³u i wiesz co?
goooowno na ten temat wiedzia³em.
ksenonn napisa³/a:
ja se chyba osuszacz kupiê :)

^^ :spoko: ^^ :spoko: ^^ :spoko: ^^ :spoko: ^^ :spoko:
a ja kabinê,bo mam wtr±cenia ^^ ^^ ^^
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-04-20, 21:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
goooowno na ten temat wiedzia³em.

No to opisz jak to ma byæ... ja wiem tyle co Ty.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

jacenty 741
Wys³any: 2012-04-20, 21:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
No,Pawe³,nie b±d¼ taki tajemniczy.Wyja¶nij Twoj± teoriê o tej 0,5 warstwy.Ja przyznam,¿e sam mam z tym problem,dlatego wolê lakiery wylewane pe³nymi warstwami.
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-04-20, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
jaki tajemniczy???
ja po prostu nie bra³em jak widaæ wa¿nych rzeczy pod uwagê.
Lakieruj±c wczoraj element z technikiem jako pierwszy po prostu go przyprószy³em robi±c w moim rozumieniu warstwê kontaktow±,no i sobie czeka³em,nie pamiêtaj±c i nawet pewnie nie interesuj±c siê,tym ile czasu jest na odparowanie w karcie technicznej,tylko po jakich¶ 7 mo¿e 8 minutach jak zawsze sprawdzi³em palcem,czy podesch³o,no i fakt podesch³o z tym,¿e dla Diamnodclear-a CP,którym robili¶my czas z karty technicznej jest DO 3 (TRZECH) minut.
Nastêpna warstwa,czyli jak zawsze,pe³na wylana.No i wyla³em-by³o git,ale po 5-10 minutach pojawi³y siê 3 kratery.
Sposób technika-rozkrêcony towar na maxa SATA 3000 RP,odleg³o¶æ od elementu ok.20cm,miot³a max,ci¶nienie 2,5bar ,nie jak u mnie 2.0 i ch³op zrobi³ to tak jakby wod± lakierowa³-bardzo szybko nie powtarzaj±c ruchu rêk± lewo-prawo,tylko ruch i warstwa ni¿ej,b³otnik od Laguny II jakie¶ 10-15 sekund.
Po tym z zegarkiem w rêku 3 minuty i warstwa pe³na z powtórzeniem ruchu lewo-prawo-lewo i ni¿ej (mam nadzieje,¿e wiecie o co mi chodzi)
i po zawodach.Czekali¶my,ogl±dali¶my i zero kropki
Pyta³em,tylko co zrobiæ jak jest wiêcej elementów bo wiadomo,¿e nie dam rady w ci±gu trzech minut zrobiæ np.dwóch boków i ew.maski i uzyska³em odpowiedz,¿e robiæ np,dwa lub trzy elementy,przy dobrej wprawie zrobiæ bok.
Zosta³em pouczony,¿e nie wolno robiæ np.8 czy 10 elementów na zasadzie pó³ warstwy wszystko,bo mo¿e to zaj±æ np.10 minut czy 15 tylko po kolei.
Pozostaje tu niestety kwestia wentylacji,bo np.jeden bok robimy po kolei na gotowo a potem idziemy na drugi i wiadomo,¿e co¶ siê zapyli na tym gotowym.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-20, 21:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
pawel1108 napisa³/a:
ksenonn napisa³/a:
w po³owie el. dam 1,5 warstwy


a powiedz szczerze uczy³ Cie kto¶ jak wygl±da aplikacja tej pierwszej 0,5 warstwy?
Nie zrozum,¿e jestem z³o¶liwy,ale ja my¶la³em,¿e chodzi o to ¿eby albo tylko przyprószyæ,albo,ze wylaæ j± delikatniej,na zmniejszonej ilo¶ci materia³u i wiesz co?
goooowno na ten temat wiedzia³em.
ksenonn napisa³/a:
ja se chyba osuszacz kupiê :)

^^ :spoko: ^^ :spoko: ^^ :spoko: ^^ :spoko: ^^ :spoko:
a ja kabinê,bo mam wtr±cenia ^^ ^^ ^^


szczero¶æ to moje drugie imiê :rotfl: - nie uczy³ mnie nikt, a pól warstwy to dla mnie zaprószone nie wylane - po³owa do wylania, czyli jak bym do³o¿yl drugie tyle by³o by wylane :)

staram siê nie odebraæ Twojego postu jak w pewnym rodzaju z³o¶liwo¶ci ale nie rozkminiam tych mordek przy moim ha¶le o osuszaczu :roll:


MImo wszystko dalej nie jestem przekonany..

Zdrówko :D
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-04-20, 22:01   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
ksenonn napisa³/a:
nie rozkminiam tych mordek przy moim ha¶le o osuszaczu :roll:


ja siê cieszê,¿e ja nie muszê kupowaæ osuszacza ^^ ^^ ^^
a przekonywaæ Cie na si³ê nie chcê,mog³em siê nie odzywaæ ,bo pewnie nie jeden forumowicz pomy¶li,¿e nic nie potrafiê a siê udzielam.Ka¿dy pope³nia b³êdy i nie ma co siê wstydziæ.Po prostu podzieli³em siê nabyt± wiedz± i mo¿e komu¶ to siê przyda :)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

ksenonn 
Wys³any: 2012-04-20, 22:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
co do osuszacza do ja mam podej¶cie ¿e wypada³o by mieæ, bo profi lakiernia ma - robie w gara¿u do profi mi daleko, ale chcê i¶æ w tym kierunki, robiæ coraz lepiej..

nie chodzi o przekonywanie mnie, bo mo¿esz mieæ racjê i dobrze, ¿e to napisa³e¶, sam spróbujê potestuje i siê przekonam - ja tak nie pomy¶la³em, ¿e nic nie potrafisz i siê udzielasz i wiem, ¿e wiêkszo¶æ te¿ tak nie pomy¶la³a - trzeba siê dzieliæ wiedz± i punkt dla Ciebie za to :spoko:
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

lak 
Wys³any: 2013-09-27, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 223
Dzisiaj malowa³em blotnik,pdk³.epoks.-posypa³o rybimi oczkami,pdk³ wypelniajacy oczy baza oczy na koniec lakier i oczy.
Co qurwa jest grane.
Wczesniej bez problemu,powitrze czyste,pogoda wilgotno deszczowo i zimno w dziupli troche mokro,czy to mo¿e byc toooo :sciana: :!:
 

bercixxx1992
Wys³any: 2013-09-28, 10:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
w dziupli troche mokro -jedna z przyczyn sam wymieniles,sprawdz instalacje,przeczysc filtry-jesli masz
przemywaj wszystko zmywaczem,mozesz takze dodac antysylikonu do klaru
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-28, 12:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
lak napisa³/a:
Dzisiaj malowa³em blotnik,pdk³.epoks.-posypa³o rybimi oczkami,pdk³ wypelniajacy oczy baza oczy na koniec lakier i oczy.


Nic sie nie martw, we¼ urlop, jak wrócisz to problemu nie bêdzie.
Serio. :tak:
lak napisa³/a:
Wczesniej bez problemu,


Dokladnie.


lak napisa³/a:
pogoda wilgotno deszczowo i zimno w dziupli troche mokro,czy to mo¿e byc toooo


Ano :spoko:

Temperatura, wilgotno¶æ a nawet cisnienie tego dnia sprawi³o ¿e wilgoæ w powietrzu ( w instalacji oczywi¶cie) zaczê³a sie skraplaæ i wod± , z olejem niestety, sypa³es z pistoletu.
Sama woda nic nie robi, zadnych oczek, niczego.
Ale kondensat........... uuuuu, to ju¿ widzisz efekt na elementach.

Kondensat zatrzymywa³y filtry, ale one nie dzialaja jak sa po prostu mokre.

bercixxx1992 napisa³/a:
mozesz takze dodac antysylikonu do klaru

Do epoksydu, bazy i nawet do zmywacza ;)
Nic nie da ten preparat na olej.

Wiec popraw instalacjê, wiesz, takie tam slepe nitki, ³abêdzie szyjki, filtry i odwadniacze na kazdym ujeciu.... o to pytaj @Projektera :tak: jak to zrobiæ.

Lub wykazujac sie odrobina inwencji i majac drobne 1000z³,,,, szukaj okazyjnego osuszacza ziebniczego , ale nie starego.
Wcinasz go w instalacje przed filtrami , filtry wymywasz, wklady wymieniasz i ...................... OD TEJ CHWILI LAKIEROWANIE TO NIE BEDZIE LOTERIA CZY SIÊ UDA CZY WYJDA OCZKA.


Taniej...... 5 metrów rurki miedzianej 1/2 cala wsadzone do lodówki po babci Helenie i za tym ³abedzia szyjka gdzie woda bedzie sie gromadzila i spust reczny lub kup automat.
Dalej to juz filtry które masz.

Jeszcze taniej, ale woda zgromadzi sie w Twoich filtrach...... wiadro, zimna woda, nawet kostki lodu i ta spirala miedziana w tym.
To ostatnie to na szybko aby móc skoñczyc robote bez oczek..... kilka mo¿e wystapiæ , bo to nie eliminuje problemu do konca.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

lak 
Wys³any: 2013-09-28, 20:43   
0
UP DOWN

Posty: 223
DZIêki panowie!
Jak mo¿na stwierdziæ czy instalacja jest zanieczyszczona?
Dmuchaj±c powietrzem na kartke papieru nie stwierdzi³em obecno¶ci wody i oleju.
Chyba ¿e jest co¶ w instalacji czego nie widaæ!a potem patrzy na nas duzymi oczami :shock:
z pomalowanego elementu?
 

unek83
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-09-28, 23:54   

Lackdoctor napisa³/a:
Taniej...... 5 metrów rurki miedzianej 1/2 cala wsadzone do lodówki po babci Helenie i za tym ³abedzia szyjka gdzie woda bedzie sie gromadzila i spust reczny lub kup automat.
Dalej to juz filtry które masz.

oooo Widze patent dosta³ pakiet plus czyli spust kondensatuu ^^ ^^ tylko szkoda, ¿e znowuu musia³e¶ podeprzeæ siê wiedz± jak¿e nie lubianego przez ciebie Projektera :cool: :cool:


http://lakiernik.info.pl/...04b4f04c7#91304


aaaa Krysiu gdzie punkt rosyyy ??? przecie¿ zawsze to piszesz ??? ;P zapomnia³o Ci siê no co¿ przecie¿ wiem wszyscy, ¿e masz t± skleroze :tak:
 

lak 
Wys³any: 2013-09-29, 00:29   
0
UP DOWN

Posty: 223
Unek rocznik 83,wszak troche wyruzomialo¶ci,toæ jestesmy produktem wyszszej inteligencji!
Musimy sobie radziæ sami na tym padole..i jakie by¶my grzechy nie popelnili tutaj.
tam bedziemy rowni :tak:amen (niech tak bêdzie) :spoko:
 

marer 
Wys³any: 2013-09-29, 00:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
Witam
Ja równie¿ dzi¶ prze¿y³em horror z do³kami w bezbarwnym.
Lakierowa³em b³otnik i drzwi od colta.
Wszystko by³o extra , za jak±¶ godzinê przypomnia³em sobie ze nie wy³±czy³em sprê¿arki , poszed³em do gara¿u i rozpacz :(.
Na b³otniku setki ma³ych do³ków które wysz³y dopiero po oko³o godzinie.
W CKD zero wody , przed pistoletem filtr devilbis .
Nie mam pomys³u , normalnie totalna za³amka :(
 
 

lak 
Wys³any: 2013-09-29, 01:00   
0
UP DOWN

Posty: 223
N ooo to mamy ten sam problem.
Wymyj dobrze pomieszczenie wysusz i dobrze wentyluj.
Wspo³czuje to zbliza lakiernikow :D :D
Powodzenia!!!!!
 

marer 
Wys³any: 2013-09-29, 01:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
lak,
Z czego mam wymyæ to pomieszczenie ?
Ja mam w pomieszczeniu czystko , zaraz po malowaniu wychodzi lustro, dopiero po jakim¶ czasie zaczynaj± siê do³ki robiæ.
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-29, 01:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek83 napisa³/a:
gdzie punkt rosyyy ???

Ano w tym miejscu gdzie Twoj umys³ nie ogarnia tego czego nie widzi go³ym okiem.

Luz, rozumiem Twój problem pacho³ku swojego pana p. :glaszcze:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hamir 
Wys³any: 2013-09-29, 03:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
Lackdoctor napisa³/a:
Taniej...... 5 metrów rurki miedzianej 1/2 cala wsadzone do lodówki po babci Helenie i za tym ³abedzia szyjka gdzie woda bedzie sie gromadzila i spust reczny lub kup automat.
Dalej to juz filtry które masz.

Jeszcze taniej, ale woda zgromadzi sie w Twoich filtrach...... wiadro, zimna woda, nawet kostki lodu i ta spirala miedziana w tym.
To ostatnie to na szybko aby móc skoñczyc robote bez oczek..... kilka mo¿e wystapiæ , bo to nie eliminuje problemu do konca
Krzysiek daj spokuj,nie prosciej napisac...kup osuszacz :cool: albo wysokiej klasy filtry np za 2k?chlopak sie urobi,umysli,ukombinuje.... ^^
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-09-29, 10:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
hamir napisa³/a:
Krzysiek daj spokuj,nie prosciej napisac...kup osuszacz

Pierwsza opcja by³a kup osuszacz. :spoko:
Zobacz raz jeszcze. ;)
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

unek83
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-09-29, 10:44   

Lackdoctor napisa³/a:
Pierwsza opcja by³a

No by³a ....
A 2 opcja to turbooo tylko nie twoja ..... :D

Papa .....



lak,
Jestem wyroozumia³y ;) ale nie na Krysia ...
 

bercixxx1992
Wys³any: 2013-09-29, 16:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
marer napisa³/a:
Witam
Ja równie¿ dzi¶ prze¿y³em horror z do³kami w bezbarwnym.
Lakierowa³em b³otnik i drzwi od colta.
Wszystko by³o extra , za jak±¶ godzinê przypomnia³em sobie ze nie wy³±czy³em sprê¿arki , poszed³em do gara¿u i rozpacz :(.
Na b³otniku setki ma³ych do³ków które wysz³y dopiero po oko³o godzinie.
W CKD zero wody , przed pistoletem filtr devilbis .
Nie mam pomys³u , normalnie totalna za³amka :(


moze za grube warstwy wylewasz-mialem podobnie- i gdy zaczolem lakierowac cienkimi warstwami ustalo cholerstwo:D
 

marer 
Wys³any: 2013-09-29, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 285
Sk±d: Podkarpacie
bercixxx1992,
Mo¿e i masz racjê.
Wyla³em 2 pe³ne warstwy klaru Novol 570 w do¶æ krótkim odstêpie czasu 5 minut a w gara¿u tylko 15 stopni.
Za nastêpne 5 minut poprawi³em jeszcze 3 warstwê z góry b³otnika bo tyle mi zosta³o lakieru.
Powiem tak lakier nie by³ doschniêty bo po wylaniu nastêpnej warstwy od razu by³o lustro tak jak bym dolewa³ mokre na mokre.
Malowa³em sat± mini z dysza 1,0 sr wiêc nie wiadomo jakiej grubo¶ci tam nie by³o, na dodatek dodane by³o oko³o 15% rozpucha.
 
 

bercixxx1992
Wys³any: 2013-09-30, 20:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
ja lakieruje tez sata minijet ,tylko mam dysze 1,2 sr-powiem ci ze na 99% za grubo pojechales ;P
 

lak 
Wys³any: 2013-10-04, 19:18   
0
UP DOWN

Posty: 223
czy para z E.papierosa mo¿e mieæ wplyw na powstawanie oczek na lakierze/?
 

kalbi 
Wys³any: 2013-10-04, 20:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lak napisa³/a:
czy para z E.papierosa mo¿e mieæ wplyw na powstawanie oczek na lakierze/?
a co lakierujesz i sobie popalasz?? ;P
_________________

 
 

lak 
Wys³any: 2013-10-04, 22:07   
0
UP DOWN

Posty: 223
kalbi napisa³/a:
a co lakierujesz i sobie popalasz??

no nieee...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang