Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
majdan89
Wys³any: 2012-03-20, 12:15   Przerobienie wentylacji w gara¿u
0
UP DOWN

Posty: 13
Witam Kolegów lakierników po d³u¿szej nieobecno¶ci
Przemêczy³em siê jako¶ przez t± zimê w moim gara¿u z obecn± wentylacj±, ale gdy czuæ ju¿ wiosnê postanowi³em j± przerobiæ. Obecnie mam zamontowany w suficie wentylator taki jak na linku obok http://hurtownia.elektrom...569,36611).aspx . Po rozmowie ze sprzedawc± stwierdzi³ on, ¿e dlatego wentylator nie spe³nia moich oczekiwañ, ¿e nigdzie nie mam doprowadzonego dop³ywu powietrza. Wiêc stwierdzi³em, ¿e przerobiê t± wentylacjê w ten sposób i¿ wentylator zamocuje w rogu 30 cm od pod³ogi, natomiast przez otwór w suficie rur± 200 doprowadzê dop³yw ¶wie¿ego powietrza. Oczywi¶cie w dop³ywie tym samontuje jaki¶ filtr ¿eby nie lecia³y mi syfy. Czy wymy¶lona przeze mnie wentylacja zda egzamin? Dodam, ¿e mój gara¿ ma wymiary 6,5 x 4,5 x 3 m. W obecnej chwili po pomalowaniu dwóch zderzaków mam tak zapylone, ¿e nic na oczy nie widaæ. Z góry dziêkujê za konkretne porady
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-20, 13:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ale da³e¶ ciala...wyci±g czym nizej tym lepiej...na suficie doplyw jak najbardziej.wyciag najlepiej w podlodze a je¶li juz nie to przy samej ziemi...
 
 

jarbia
Wys³any: 2012-03-20, 13:56   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
majdan89 napisa³/a:
Obecnie mam zamontowany w suficie wentylator taki jak na linku obok

Mnie siê wydaje, ¿e to trochê za ma³o, ja na moj± norkê do drobnych elementów 2,5m na 3,0m mam wyci±g 1000 m3/h i nawiew 1200 m3 /h i powiem szczerze ,¿e nawiew jest ok nawet czasami go skrêcam anemostatem ,ale wyci±g jest zdecydowanie za ma³y.Tak ,¿e jak ju¿ co¶ robisz to sprawd¼ ile na tak± powierzchniê powinno byæ ,bo wydasz kasê i dalej nie bêdziesz zadowolony .
pozdr
 

majdan89
Wys³any: 2012-03-20, 14:52   
0
UP DOWN

Posty: 13
To czyli przestawie ten wentylator do rogu natomiast w suficie zostawie kratkê jako dop³yw, ale czy w tym dop³ywie zamontowaæ wentylator kana³owy czy zostawiæ swobodny przep³yw powietrza z zwen±trz?
 

jarbia
Wys³any: 2012-03-20, 15:29   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
majdan89 napisa³/a:
ale czy w tym dop³ywie zamontowaæ wentylator kana³owy czy zostawiæ swobodny przep³yw powietrza z zwen±trz

Na forum by³o to poruszane wielokrotnie ,poszukaj w postach Projektera .
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-20, 21:01   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Dokladnie pytaj na pw projektera.ja ze swojej str powiem ze i do nawiewu i do wyciagu musi byc.sama kratka nic nie da.wentylator od nawiewu i wyciagu powinen miec podobna wydajnosc ale o szczegoly to naprawde roberta pytaj
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-20, 21:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Kolego je¶li mogê co¶ doradziæ...
Ja mia³em trzy wentylatory nadmuchowe bez wyci±gowych o nadmuchu ok.3000 m3/min i dmucha³o lakier wszystkimi dziurami,przez drzwi,bramê i wszystkie szczeliny a i tak przy lakierowaniu np.boku by³o siwo.
Poprzerabia³em moj± nazwijmy to wentylacjê i zamontowa³em na ¶cianie ok 30cm od ziemi dwa wentylatory wyci±gowe trójfazowe o wydajno¶ci ok.8000 m3/min ¶rednicy ok,70cm a na przeciwnej ¶cianie,wykorzystuj±c okna zamontowa³em wentylatory nadmuchowe 4 sztuki o wydajno¶ci zbli¿onej do wyci±gu.Wentylatory nadmuchowe mam o ¶rednicy ok 40 cm i zabudowa³em je ramk± 110cmx80 bo tak± mam wnêkê okienn±,zrobi³em z listew drewnianych i zabudowa³em drobn± siatk± o oczkach 0,5cmx0,5cm,dziêki czemu miêdzy siatkê w³o¿y³em filtr i ju¿ paprochy nie wlec±,wiadomo,¿e bezpy³ówki z tego nie zrobiê ale na lakierowanych elementach jest o wiele mniej syfu ni¿ wcze¶niej .Teraz po odpaleniu mojego systemu ;) przy lakierowaniu np.dwóch boków i maski w czasie,gdy dolewam lakieru do pistoletu mam czysto i przejrzy¶cie,zero zadymy,pomieszczenie d³-ok10m,szerokie-4,5m,wysokie3-5m
Je¶li zamontujesz silne wentylatory to musisz uszczelniæ wszystkie szpary bo bêdzie ci±gnê³o syf z zewn±trz.
Jak co¶ pytaj,trochê ju¿ z tym walczy³em,jak bêdê móg³,chêtnie pomogê.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-03-20, 21:31 ]
gugun napisa³/a:
wentylator od nawiewu i wyciagu powinen miec podobna wydajnosc


dok³adnie jak pisze Gugun,chodzi o wymianê powietrza,tego z lakierowania na czyste i aby wyrzuciæ brudne musi zassaæ czyste.
Kolego masz tutaj kalkulator wydajno¶ci wentylacji
http://www.mi-das.pl/kalk...sci-wentylatora

przelicz sobie jaki i ew.ilu wentylatorów potrzebujesz.
Zauwa¿ ¿e wa¿ne jest to ilu wymian powietrza w ci±gu godziny potrzebujesz?
W Komorze lakierniczej z tego co siê orientujê jest chyba od 7 do 10 na minutê ale mogê siê myliæ,(gdzie¶ tak kiedy¶ wyczyta³em)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

jarbia
Wys³any: 2012-03-20, 21:41   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
pawel1108 napisa³/a:
o wydajno¶ci ok.8000 m3/min

A¿ takie tornada ? Chyba , ¿e nie na minutê ,a na godzinê ?
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-20, 21:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
jarbia napisa³/a:

A¿ takie tornada ? Chyba , ¿e nie na minutê ,a na godzinê ?


noooo na minutê,jak siê folii dobrze nie oklei to faluje jak spadochron,
a co naj¶mieszniejsze to szczerze powiem ,¿e kupi³em na z³omie 6 sztuk we Wroc³awiu,zaryzykowa³em,bo pytaj±c czy dzia³aj± Pan mi odpowiedzia³,a chu... wie,wa¿ne ,¿e ciê¿kie,we¼ ^^ pan i se pod³±cz

[ Dodano: 2012-03-20, 21:59 ]
ale mam prze³±cznik wiêc oba naraz to tylko przy calakach w³±czam :)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

jarbia
Wys³any: 2012-03-20, 22:25   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Eee ,Pawe³, jaja se ze mnie robisz takiego jeszcze nie widzia³em, na pewno 8000 m3/min?
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-20, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
jarbia napisa³/a:
8000 m3/min?

przepraszam,nie zatrybi³em na godzinê oczywi¶cie
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-20, 23:18   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Hehe na min:) to chyba jakies smiglo od helikoptera na tym zlomie znalazles:) uwazaj zeby ci samochodu nie wciaglo.
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-21, 14:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
pawel1108 napisa³/a:

Kolego masz tutaj kalkulator wydajno¶ci wentylacji
http://www.mi-das.pl/kalk...sci-wentylatora

przelicz sobie jaki i ew.ilu wentylatorów potrzebujesz.
Zauwa¿ ¿e wa¿ne jest to ilu wymian powietrza w ci±gu godziny potrzebujesz?
W Komorze lakierniczej z tego co siê orientujê jest chyba od 7 do 10 na minutê ale mogê siê myliæ,(gdzie¶ tak kiedy¶ wyczyta³em)


Fajny ten kalkulator ^^ w zasadzie do niczego, jak kto¶ ju¿ skoñczy³ podstawówkê. ^^
Kubatura razy ilo¶æ planowanych wymian powietrza :spoko: . To przyk³ad na to jak mo¿na zrobiæ stronê internetow± z "oczywistej oczywisto¶ci".

Tymi wymianami powietrza w kabinie to raczej nie mo¿na tak szastaæ ... 7 albo 10, bo to 420 x/h albo 600 x/h w praktyce to 35280 m 3/h albo 50 400 m3 /h czyli tylko trzy razy wiêkszy wymiennik ciep³a i jakie¶ 20 litroów oleju opa³owego wiêcej na godzinê pracy przy skoku termiczny 20 st C ( czyli 0 st C na zewn±trz +20 st C wewn±trz ! )

W praktyce w ¶redniej klasy kabinie lakierniczej klasy kombi jest od 280 do 320 wym/ h ... a to i tak nie za bardzo ma znaczenie ... tzn. Pewne znaczenia ma, ale w praktyce to ¿aden wyznacznik skuteczno¶ci lakierni i nie ma tu takiej zasady ¿e "im wiêcej tym lepiej" :nie:

Jak teraz to Tu wyja¶niê to post bêdzie mia³ 10 ty¶ zdañ ^^ . Proponuje przeczytaæ to z linków, a dalej bêdzie ju¿ tyko 1 ty¶ zdañ ^^ :

http://lakiernik.info.pl/...0-%20USZYTA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/SAM%20BUD.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/LAKIERNIA.pdf

Konkretniej rzecz ujmuj±c wygl±da to tak :

Wentylacja w pomieszczeniu lakierni musi pozwalaæ na usuniêcie z wnêtrza lotnych zwi±zków organicznych tak ¿eby nie wylecia³a ona w powietrze i ¿eby lakiernik siê nie zatru³. Do tego w takiej kabinie lakierniczej wystarcza, jak wentylacja nawiewno - wywiewna ma skuteczno¶æ ok 60 x /h .... ale to poziom bezpieczeñstwa ;) a was Panowie lakiernicy bardziej od bezpieczniej interesuj± "paprochy". Paprochy to w 70% lakier który rozpylony w powietrzu ³±czy siê z innymi drobinkami lakieru i ciê¿ki od w³asnej masy opada na pow³okê. Skoro ju¿ podeschn±³ to siê w niej nie rozpuszcza i sterczy jak wielki "babol". To te "nielotne" czyli "sta³e czê¶ci" sk³adowe mieszaniny lakierniczej ( pigmenty, modyfikatory, spoiwo ) ¯eby usun±æ je z lakierni gdzie fruwaj± w postaci zatomizowanej przez pistolet chmury lakierniczej, potrzebna jest odpowiednia .... prêdko¶æ powietrza i uk³ad kierunkowy wentylacji.

Dlatego wentylacja nawiewna ( nadci¶nieniowa ) lub wywiewna ( podci¶nieniowa ) raczej siê nie sprawdza. RACZEJ bo nawiewna (nadci¶nieniowa) w przypadku gdy otwór wywiewny bez wentylatora jest stosunkowo du¿y i nie ma na nim ¿adnych filtrów to mo¿e siê do pewnego stopnia sprawdzaæ. Dlatego pro¶ciutkie kabiny lakiernicza maja tylko nawiew ciep³ego powietrza bez turbiny wyci±gowej. Nie oznacza to jednak, ¿e wentylacja wywiewa jest wadliwa :nie: .... Tu jednak by³by ogromny problem z ogrzaniem powietrza zasysanego samoczynnie i drugi problem zwi±zany z bezw³adem systemu czyli z czasem jaki potrzebny by by³ wyci±gowi na wytworzenie ci±gu kierunkowego czyli po prostu stworzenia okre¶lonego podci¶nienia. Tak czy siak takie pojedyncze wentylatory zawsze stwarzaj± jak±¶ wadê u¿ytkow± .

Jak ma dzia³aæ dobrze i zawsze skutecznie to musi byæ nawie i wyci±g i tu jest problem bo .... o musi to dzia³aæ ze skompensowan± warto¶ci±. Gdyby nie filtry i opory kana³ów to problemu by nie by³o. Dmuchamy 10 000 m3/h wyci±gamy 10 000 m3 / h teoretycznie jest OK. W praktyce, albo "pod" albo "nad" ci¶nienie. :tak:

Same problemy z cisnieniem nie s± problemami w wentylacji. S± jednak problematyczne w wentylacji .... lakierni :tak: Tu zawsze zak³ócaæ bêd± równomierny kierunkowy przep³yw powietrza i generowaæ powstawanie "paprochów" na pow³oce. Zbyt du¿y nawiew i lakier odbije siê od filtrów wyci±gu wracaj±c w turbulencji do lakierni. Zbyt s³aby nawiew i turbina wyci±gowa stworzyæ mo¿e w kanale wentylatora takie podci¶nienie ¿e nie maj±c ju¿ oporów t³oczenia zacznie siê krêciæ tak szybko, ¿e a¿ przestanie t³oczyæ i zacznie odpychaæ od siebie powietrze z zanieczyszczeniami. Bêdzie ha³asowaæ nie bêdzie dzia³aæ. Wiêkszo¶æ wentylatorów stosowanych w lakierni ma swoj± skuteczno¶æ tylko w okre¶lonych parametrach prêdko¶ci obrotowej i ci¶nienia ( a nawet temperatury t³oczonego powietrza).

To dlatego nie ma idealnych kabin lakierniczych i nawet w komorach wysokiej klasy zdarzaj± siê wtr±cenia w pow³oce ... z tego samego powodu w norach malowanie mo¿e wychodziæ dobrze choæ wentylacja jest ¶ladowa.

Robi±c ( lub projektuj±c ) wentylacjê lakierni trzeba pamiêtaæ o czterech sprawach jednocze¶nie:

1. Odpowiedniej ilo¶ci nawiewanego i wyci±ganego powietrza dobranej do spodziewanej ilo¶ci rozpylonej w powietrzu mieszaniny lakierniczej w ci±gu np. 1 minuty.

2. Zachowaniu kontroli ci¶nienia w pomieszczeniu lakierni, które bêdzie siê zmieniaæ z ka¿dym lakierowaniem i zapychaniem siê filtrów wyci±gowych.

3. Zapewnieniu w pomieszczeniu lakierni temperatury min. 16 st C przy dobranej warto¶ci nawiewanego do lakierni powietrza i to w czasie rzeczywistym czyli bez ¿adnych skoków temperatury czy dodatkowego czasu ogrzania siê wnêtrza ( bez g³upot technologicznych typu nagrzewamy do 30 st C i lakierujem a¿ temp. spadnie do 10 st C .... potem znow nagrzewamy ... ^^ )

4. Zapewnieniu odpowiedniej prêdko¶ci spychania mieszaniu lakiernicze z przestrzeni lakierni do rdzeniu filtracyjnych np w pod³odze lub ¶cianie lakierni.


W praktyce oznacza to ¿e wentylatory mog± mieæ mniejsze parametry jak wykarzemy siê rozs±dkiem przy lakierowaniu i rozpylimy w jednym momencie w lakierni mniej lakieru ... do tego mniejsz± ilo¶æ powietrza jest ³atwiej ogrzaæ s³abszym ¼ród³em tego ciep³a, a prêdko¶æ opadu mo¿emy uzyskaæ przez czê¶ciowa recyrkulacjê pobieraj±c czê¶æ powietrze z kana³ów wyrzutowych i kieruj±c je przez wlot do kana³u nadmuchowego ... oczywi¶cie po oczyszczeniu z substancji sta³ych i zanieczyszczeñ. ;)

Dziêkujê Pañstwu za udzia³ w krótkim szkoleniu na temat wentylacji. Proszê siê zapoznaæ z materia³ami w linkach i publikacjami pdf. Kasê za szkolenie zbiera Pani Basia. Kawa jest w termosie, niestety ¶mietanka i cukier siê skoñczy³a bo kto¶ ze¿ar³ :spoko:

Jakie¶ pytania ? :cool:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

majdan89
Wys³any: 2012-03-21, 15:17   
0
UP DOWN

Posty: 13
Kolego Projekter wszystko mi³o i fajnie i wogóle, wyk³ad super ale rozró¿nijmy podstawow± rzecz. Ludzi którzy posiadaj± warsztaty lakiernicze i kupuj± komory, oraz ludzi, którzy maluj± hobbystycznie w gara¿u jak ja, którzy chc± sobie poprawiæ warunki pracy stosunkowo nie du¿ym nak³adem. Nie od razu musimy byæ mistrzem w jakiej¶ bran¿y najpierw mo¿na zostac giermkiem. Wyk³ad, który wyg³osi³e¶ by³ okey, ale tu chodzi o porady praktyczne a nie rozpisywanie siê na temat zasad wentylacji. Ludzie wol± s³owa typu: ja bym na twoim miejscu zamontowa³ wentylator wyci±gowy przy ziemi a nadmuch na górze, to ju¿ jako¶ powinno poprawiæ ci warunki, ale oczywi¶cie nie bêdzie to jak w komorze. Tyle mia³em do powiedzenia
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 15:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Jakie¶ pytania ?
jak to co napisale¶ brzmi w jezyku polskim?? ;) :D :D :D trza zrobiæ tak zeby tyle samo wlatywalo co wylatywalo przy uzyciu filtrow,i brac poprawke na to ze filtry sie zapychaja i wyciag moze slabn±c z nadmuchem...i jeszcze fajnie by bylo zeby nadmuch by³ ciep³y na tyle zeby utrzymaæ sta³± temperature..??
PROJEKTER napisa³/a:
. Kasê za szkolenie zbiera Pani Basia. Kawa jest w termosie, niestety ¶mietanka i cukier siê skoñczy³a bo kto¶ ze¿ar³
a p.basia siedzi w toalecie z jakmis panem od godziny :rotfl:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-21, 15:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
A to ciekawe ... bo widzisz jest co najmniej 6 konfiguracji uk³adu wentylacyjnego komory lakierniczej. Ka¿da z nich przestrzega czterech wskazanych przez mnie zasad i ka¿dy z producentów trzyma siê swojego za³o¿enia wskazuj±c jego gigantyczne zalety ;)

Rada typu .... zamontuj sobie wentylator wyci±gowy w rogu, a nadmuch nad bram± jest tak g³upia jak rozwa¿ania który pistolet do 100 z³ jest najlepszy ^^ . Wiem ¿e to forum dla amatorów, ale Ja te¿ czasami potrzebuje siê po chichraæ. Mam ju¿ niez³± kolekcjê zabawnych pomys³ów i zastanawiam siê nad ich publikacj± prasow± pod tytu³em PIE RDO£Y ZE STODO£Y OD MALARZA PATENCIARZA.

Widzisz kolego @majdan89 ... Od prawid³owego doboru wentylatorów i przestzregannia wskazanych w moim po¶cie czterech zasad do profesjonalnie wentylowanej lakierni to jest taka droga jak st±d na s³oñce ^^ . Na razie nie pad³o tu nawet s³owo o jakim¶ sterowaniu takim systemem ;)

Na ka¿dym forum zdarzaj± siê m±dre fajne porady dla amatorów czy ludzi nie posiadaj±cych w³asnej kopalni diamentów ... Niestety jednak wiêkszo¶æ tych porad to pier dzielenie durnot i podcieranie du pska papierem szmerglowym. W 90 % te rady to w³a¶nie teksty ... Zrób tak i tak ... Ja tak zrobi³em i dzia³a super :spoko: . Na dziesiêæ osób, które tak zrobi± 5 to sp ieprzy ... 3 pozosta³e po pewnym czasie stukn± siê w pecyn i powiedz± ... ale ze mnie dureñ ^^ 2 bêd± komentowaæ, ¿e to doskona³e rozwi±zanie.

Ja kolego @majdan89 w po¶cie powy¿ej napisa³em na jakich zasadach to dzia³a. W kabinie, w warsztacie, w wielkiej lakierni przemys³owej, czy w gó wnianej norze ... a nie jak to zrobiæ ;) .... bo niestety w ka¿dej "Laknorni" jest inaczej i nie zawsze wentylator wyci±gowy w rogu za rega³em z wekami bêdzie dzia³a³ tak samo skutecznie jak ten sam wentylator w piwnicy z kartoflami ... 300 km dalej ;) Dlatego uniwersalne rady w tym przypadku s± guzik warte .... :spoko:

[ Dodano: 2012-03-21, 15:52 ]
gugun napisa³/a:
... a p.basia siedzi w toalecie z jakmis panem od godziny :rotfl:

... to cze¶æ praktyczna tego szkolenia .... RADO¦Æ Z LAKIEROWANIA a¿ do orgazmu ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 16:39   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Rada typu .... zamontuj sobie wentylator wyci±gowy w rogu, a nadmuch nad bram± jest tak g³upia jak rozwa¿ania który pistolet do 100 z³ jest najlepszy
jednak tak samo idzie polakierowac pistoletem za 100zl lepiej jak pedzlem jak lepszy nadmuch z wyciagiem wiesniackiej konstrukcji niz wentylacja przeci±gowa czy tez pluca zamiast filtrow..a ty tak jedziesz i jedziesz zamiast napisaæ fajnego posta i zaczaæ go w sposob "ja tego nie powiedzialem bo jestem pro ale slyszalem ze to to tamto i sramto jako tako dziala.."sam bede sobie robil jak±¶ prowizorke na lato bo szkoda mi z pewnych przyczyn ³adowaæ w co¶ profesjonalnego kase zeby za jaki¶ czas bylo to nieuzyteczne wiec sam bym chetnie poczytal jak sobie poki co chociaz troche poleprzyæ robote,a jeszcze chetniej bym sie dowiedzia³ jak regulowaæ obroty w wentylatorze na sile...
a tak apropo to co oznacza 1300 U/min??
PROJEKTER napisa³/a:
to cze¶æ praktyczna tego szkolenia .... RADO¦Æ Z LAKIEROWANIA a¿ do orgazmu
tak tylko ¿e chetnych tylu ¿e do¶æ ze nie ma jak zaplacic to jeszcze kawa ostyg³a i nie ma komu nowej zrobiæ ;)
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-21, 17:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
a tak apropo to co oznacza 1300 U/min??


Obroty.

A co do wentylacji, to ja mam na ten temat wypracowan± opiniê.
Ale nie podzielê siê ni±, bo znów bêdzie ASO sezon 3, lub reaktywny/epoksyd reaktywacja.

Zadajcie sobie jedno pytanie.
Co to jest kabina lakiernicza i zlikwidujcie podstawow± przyczynê powstawania wtr±ceñ.
Reszta opisywanych mega wtr±ceñ to piku¶.
Mówiê o tych co niby tak mocno szkodz± lepi±c siê ze sob± itd...
A wiêc?
Kabina lakiernicza to w...........e pomieszczenie....
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 18:30   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Kabina lakiernicza to w...........e pomieszczenie....
wyebane w kosmos pomieszczenie z plyt skrecane z lampami wbudowanymi oraz systemem nadmuchowo grzewczym ktory ma¿na zastapic...
dokoncz krzysio czym i jak ;)
 
 

jarbia
Wys³any: 2012-03-21, 18:54   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
gugun napisa³/a:
oznacza 1300 U/min


Ubroty na minutê :D

gugun napisa³/a:
regulowaæ obroty w wentylatorze na sile...


Do tego s³u¿± falowniki.Poniewa¿ obroty silnika asynchronicznego (bo chyba o takiego chodzi) zale¿± od po¶lizgu, liczby par biegunów i czêstotliwo¶ci.I w³a¶nie czêstotliwo¶æ zmieniamy falownikiem.
pozdr
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-21, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jarbia napisa³/a:
Do tego s³u¿± falowniki.

A ¿e one s± ciut drogawe, to stosuje sie klapy do regulacji przep³ywu.
W gara¿u mamy pro¶ciej.
Mniejsze przep³ywy i silniki jednofazowe.
A tu wysterowaæ obroty to ju¿ bu³ka z mas³em.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 19:12   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja w³asnie mam zamontowany takiego wielkoluda i szukam czego¶ do pary ewentualnie :D
 
 

jarbia
Wys³any: 2012-03-21, 19:19   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Lackdoctor napisa³/a:
A ¿e one s± ciut drogawe,


No tanie nie s± ale Gugun chcia³ wiedzieæ jak to robiæ .(to tylko ok.200 czy 300 piwek :D ).
Lackdoctor napisa³/a:
to stosuje sie klapy do regulacji przep³ywu

Mo¿na i anemostatami ,ale wtedy silnik ,potrzeba czy nie chodzi na maksymalnych obrotach.
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 19:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jarbia napisa³/a:
to tylko ok.200 czy 300 piwek ).
to nie w przeliczeniu na piwka w zupe³no¶ci za drogo...
 
 

jarbia
Wys³any: 2012-03-21, 19:26   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Gugun a jakiej mocy masz silnik ?
Mo¿e co¶ do 100 piwek znajdziemy :D
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-21, 19:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
gugun napisa³/a:
.a ty tak jedziesz i jedziesz zamiast napisaæ fajnego posta i zaczaæ go w sposob "ja tego nie powiedzialem bo jestem pro ale slyszalem ze to to tamto i sramto jako tako dziala..


a to mog³oby byæ zbyt trudne dla Kolegi Projektera,z tego co ja zauwa¿y³em,woli On przykleiæ jaki¶ fragment z jakiej¶ encyklopedii wentylacji i udawaæ mega profi profesora ,który jest o wiele m±drzejszy ni¿ my cio³ki z forum
Z tym,¿e my Cio³ki nie rozumiemy Jego filozoficznego PIENTROLAMENTO I w niczym to nie pomaga!
Kolega Majdan89 pyta jak sobie ulepszyæ szopê w miarê tanio i szybko -tak zrozumia³em a mistrz ProjektEr sadzi mu wyk³ad ,którego ch³op pewnie nie zrozumia³ i wola³by dostaæ odpowiedz,to zrób tak a tamto przesuñ tam bêdzie lepiej.
Je¿eli ju¿ Kolego Projekter piszesz co¶ to bardzo Cie proszê i pewnie inni równie¿ SZANUJ¡C twoj± wiedzê napisz tak aby by³o prosto i na temat,aby pomog³o,we¼ proszê pod uwagê,¿e wiêkszo¶æ tutaj nie jest profesjonalistami z wypchanymi portfelami i nie takich rozwi±zañ szukamy jakie proponujesz w swoich czterostronicowych wyk³adach .Pozdrawiam i dziêkujê :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 19:43   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
jarbia napisa³/a:
Gugun a jakiej mocy masz silnik ?
a ja tam myslisz ze wiem...:) jutro zobacze co tam siedzi u mnie w scianie jak sie tabliczki doczytam:)
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-21, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
napisz tak aby by³o prosto i na temat,aby pomog³o,we¼ proszê pod uwagê,¿e wiêkszo¶æ tutaj nie jest profesjonalistami z wypchanymi portfelami i nie takich rozwi±zañ szukamy jakie proponujesz


Robert ma tylko JEDEN punkt widzenia.
JEDEN JEDYNY POPRAWNY.
Innych nie uznaje.
Masz szope, brak Ci kasy?
Wal siê ch³opie i nie zabieraj kasy profesjonalnym warsztatom.
Bo z profesjonalnych warsztatów, doinwestowanych ten ch³op ¿yje i pomagaj±c usprawniæ szopê dzia³a na szkodê tych¿e warsztatów.

Ma racjê?
MA.
Czy ma wiedzê by tanim sposobem z szopy zrobiæ fajne pomieszczenie do lakierowania w przyzwoitej jako¶ci ?
MA.
Czy podzieli sie t± wiedza?
Nie, Nie,Nie.!!!!!!!!!!!!

I sie mu nie dziwiê.
Sam bym nie dzieli³ tej wiedzy na drobne.
Ale czytaj±c jego publikacje znajdziecie wszystko co chcecie do wykonania poprawnej wentylacji w Waszych szopach.

I ¿eby nie by³o.
To nie jest post do Paw³a.
Lecz takie streszczenie do nas, wszystkich pracuj±cych w tych, no, no, norkach. :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-21, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor napisa³/a:
Czy ma wiedzê by tanim sposobem z szopy zrobiæ fajne pomieszczenie do lakierowania w przyzwoitej jako¶ci ?
MA.
Czy podzieli sie t± wiedza?
Nie, Nie,Nie.!!!!!!!!!!!!


to po co udziela siê na forum? Ja obserwuj±c forum,jak pewnie wiêkszo¶æ je¶li co¶ wiem i kogo¶ nie wprowadzam w b³±d,to odpowiadam,staram siê doradziæ,po to chyba forum jest???

Ale,czy to wa¿ne? ja mam swoje zdanie i mi lotto,czy Kolega Projekter zna siê z tym,czy z tamtym,bo od pewnego czasu zauwa¿y³em,¿e w jednym temacie jeden na drugiego z kos± by poszed³ a w innym super extra git koledzy.
Takie jest moje zdanie i je¿eli ktokolwiek z Kolegów czuje siê ura¿ony to przepraszam,nikogo uraziæ nie chcia³em,a i tak jak bêdê zdania,¿e co¶ jest nie zrozumia³e albo nawet g³upie to bêdê pisa³ :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 23:13   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Czytam i zastanawiam sie czy np mnie masz na mysli?:) mysle ze ani ja ani krzychu do tego pana nic nie mamy,wrecz przeciwnie:)ale czasem emocje poniosa bo kazdy ma jakies tam swoje zycie,powody itp a tu taki ci wyskoczy i cie doyebie,to faktycznie nóz w kieszeni sie otwiera,ale z roberta nie az taki burak jak sie wydaje,ma swoje odchyly ale idzie z nim normalnie pogadac a przy okazji sie czegos dowiedziec.moze nie powinienem tego mowic ale tak jak my znamy sie na lakierowaniu i smiejemy sie z pytan o sprejki itp tak on zna sie na swojej robocie i smieje sie z naszych wynalazkow.i my bysmy tez mogli podpowiadac w sprejah ale sie nie znizamy i olewamy takich ludzi niestety bo to nie profi.ale nie powiem k projekter bo myslalem ze cie zabanuje po 1 poscie bo tez mialem zly dzien.
  
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-21, 23:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gugun napisa³/a:
Nó¿

Mistrzu :help:
Moderator i nie mo¿esz swoich postów poprawiæ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-21, 23:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:
Czytam i zastanawiam sie czy np mnie masz na mysli?


nie Gugun absolutnie nie,i nikogo konkretnego nie chcê przytaczaæ bo to nie moja sprawa,ale czytaj±c temat o ASO,czy Sata Vs Devill,lub Kryzys to tam widaæ jak kto¶ z kim¶ siê wyzywa i obra¿a a w innym temacie wzajemnie li¿± sobie dupy
gugun napisa³/a:
ale z roberta nie az taki burak jak sie wydaje

ja tak nie napisa³em i nawet nie pomy¶la³em,wyrazi³em tylko pro¶bê o to aby K.Projekter przelewa³ swoj± wiedzê w sposób bardziej zrozumia³y,nie mam w zwyczaju nikogo obra¿aæ,mam do ludzi du¿o szacunku i wolê siê nie odzywaæ ni¿ komu¶ sprawiæ przykro¶æ.
Cytat:
bysmy tez mogli podpowiadac w sprejah ale sie nie znizamy i olewamy takich ludzi niestety bo to nie profi

my¶lê,¿e wcale tak nie jest bo tam gdzie wiem to co¶ podpowiem,nikogo nie olewam a ostatnio to z trzy razy pisa³em komu¶ to samo o PZP i ju¿ mi sie cierpliwo¶æ koñczy³a ale da³em radê.

gugun napisa³/a:
bo myslalem ze cie zabanuje


nie wiem co to znaczy zabanuje,ale je¿eli siê tu komu¶ narazi³em a zabanuje znaczy usunê,to rób jak uwa¿asz,ja tam p³aka³ nie bêdê a i k³óciæ z lud¼mi siê nie lubiê.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-21, 23:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
gugun napisa³/a:
bo myslalem ze cie zabanuje


nie wiem co to znaczy zabanuje,ale je¿eli siê tu komu¶ narazi³em a zabanuje znaczy usunê,to rób jak uwa¿asz,ja tam p³aka³ nie bêdê a i k³óciæ z lud¼mi siê nie lubiê.


Macie dzis kiepski dzieñ?

:cool: :cool: :cool:

[ Dodano: 2012-03-21, 23:40 ]
pawel1108 napisa³/a:
lub Kryzys to tam widaæ jak kto¶ z kim¶ siê wyzywa

A mo¿na jednego na milion filozofa nie trawiæ przecie¿.
To tylko literki posk³adane w przekaz, ale to nie znaczy ¿e jak kto¶ cie pier..dalnie w policzek to nadstawiasz dupe. :fiu:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-21, 23:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:
Macie dzis kiepski dzieñ?

ja nie mam kiepskiego dnia,aczkolwiek P220 na hebel mi dzisiaj zabrak³o i gdyby nie to podk³ad bym sobie rozda³ na maskê ;)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 23:41   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Nie do ciebie pawel ten fragment z banowaniem:)ten mnie wku... Bo my tu gadu gadu o patentach a taki cie wysmieje. a poprawie post jutro bo z kom ujowo sie pisze a co dopiero reszta
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-03-21, 23:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pawel1108 napisa³/a:
,aczkolwiek P220 na hebel mi dzisiaj zabrak³o

Eeee, to trza by³o poprawiæ P40 i by¶ mia³ juz rano po robocie. ;P
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-21, 23:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor napisa³/a:

Eeee, to trza by³o poprawiæ P40 i by¶ mia³ juz rano po robocie. ;P


mog³em grubo zalaæ podk³adem te¿ by by³o git ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 23:50   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Ja przyznam ze dzis mieszane uczucia bo dostalem z rana opr bo we wnece gdzies sie przypodkladzilo lekko a tu taki handlazyna by chcial zeby pomalowac za pol darmo,wyczyscic i jeszcze najlepiej mv sprzedac auto,jakby nie mogl wziasc szmaty i umyc.potem przyjechal kolejny na pande... Pan da a w sobote ci kase podrzuce,standard u niego...a rachunki sie zbieraja,i jak tu miec dobry dzien?ale za to koncowka dnia udana i pani zadowolona odebrala auto.
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-21, 23:53   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Nie tyle grubo co przerobic p 100 na 220.potrzyj p100 o siebie i go step hehe i lec podkladuj
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-22, 11:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Drodzy Panowie ! ^^ To ¿e to forum dla amatorów i to ¿e od pewnego czasu nie wy¿ywam siê na waszych posr anych pomys³ach racjonalizatorskich z gó wnianymi patentami, nie oznacza, ¿e zmieni³em zdanie na temat lakiernictwa i ¿e to tolerujê. Tzn tego czym lakiernictwo samochodowe jest, a czym w wykonaniu wielu z was pewno¶ci± to lakiernictwem nie jest. ^^ Pamiêtajcie o tym, albo siêgnijcie sobie do archiwum !!!

Kolego @pawel1108 ... Krzysiu @lackdoktor napisa³ ci ju¿ jakie Ja mam do tego podej¶cie i wszystko co napisa³ to prawda ... Od tego co my¶lê o gó wniany szopach a¿ po to, ¿e nie ma ¿adnego, absolutnie ¿adnego powodu dla którego wiedza na temat wentylacji lakierni rozsadzaj±ca mi czaszkê mia³a by na Ciebie tu na forum za darmo skapn±æ. ^^ Niby dlaczego ??? Z jakiego to niby powodu, mia³by ciê spotkaæ taki zaszczyt ?

Nie strugajcie tu te¿ bidulek bez kaski co musz± wyremontowaæ sobie wiatraczek do suszenia sianka ... pisz±c w uzasadnieniu ¿e to i tak lepsze rozwi±zanie ni¿ brak wentylacji i czekaj±c na aprobatê i pochwa³y. :sciana: To co opisujecie to g³upie amatorskie i nieskuteczne rozwi±zania. Bez wentylacji jest du pa nie pomieszczenie do lakierowania tak jak i z kiepsk± wentylacj± to nadal du pa nie pomieszczenie do lakierowania. :tak: Jak wentylacja jest nieskuteczne i nie dzia³a tak jak powinna tzn. ¿e jest z³a, a nie troszkê lepsze od tego co i tak by³o beznadziejne. :/ Takie warto¶ciowanie, ¿e zrobiê sobie trochê lepiej jest marnowaniem kasy czasu i energii i to ¿e robicie sobie to sami w swoich gara¿ach za w³asne pieni±dz i dla siebie nadal jest idiotyczne i wymagaj±ce napiêtnowania ... szczególnie jak te wasze patenty trafiaj± do publicznej przestrzeni internetowego forum. :x:

Ka¿de dziecko umie wstawiæ dwa wentylatory w ¶cinê. Jeden t³oczy drugi wyci±ga. To w dwóch zdaniach jest opis tego co Wy tu nazywacie rozwi±zaniem problemu wentylacji lakierni ^^ ^^ ^^ Kto¶ z was siê chwilkê zastanowi³ nad tym co zrobiæ z wilgoci± z tego powietrza z podwórza ? Chwilkê pomózgowali¶cie mo¿e na ten temat jak wilgoæ wp³ywa na mokry lakier akrylowy ? ... no ale 8 czy 10 ty¶ m3 sruuuu do ¶rodka, a to powietrze z 40 % wilgotno¶ci± i bez namys³u je do tej malrnii .... I co teraz ? Mam to wyja¶niaæ ... t³umaczyæ ? .... A niby ku...a dlaczego ? ^^

Wiêkszo¶æ waszych postów w sprawie, lakierowania narzêdzi, technologi, materia³ów to opis zamian gó wnianego rozwi±zania na ciut lepsze, nadal kiepskie i wadliwe :tak: . Garstka z was ma odwagê zrobiæ inwestycje w sprzêt raz i dobrze ... Raz na lata. Wiêkszo¶æ sra siê z jakimi¶ wynalazkami jak filtr powietrza z pampersa i starej ga¶nicy ^^ ... a Ja ... jak czytam taki post to wk³adam autora do szuflady z durniami i przy ka¿dej okazji obrzucam krowim ³ajnem ^^ ... dodam ... z ogromn± frajd± ^^ .

Ka¿dy kto drugi raz w ¿yciu trzyma w rêku pistolet lakierniczy i co¶ nim maluje mo¿e zrobiæ to tak ¿eby nie by³o zacieków i siê ¶wieci³o. Przy trzecim malowaniu ju¿ ma siê za lakiernika. Wszytko w porz±dku jak ma hamulce i ¶wiadomo¶æ swojego mikroskopijnego do¶wiadczenia ... gorzej jak ju¿ hamulców nie ma ... bo lakieruje od roku i zjad³ wszystkie rozumy robi±c siê nagle specjalist± od w wszystkiego co dotyczy lakierni ... a w tym temacie specem od wentylacji. ^^

Absolutnie nie ¿yczê sobie ¿eby takiemu przyg³upowi przysz³o do pecyny, ¿e mo¿e ze mn± pogadaæ jak równy z równym i wymieniaæ uwagi na temat durnego por±banego patentu w norze. Jeszcze tylko brakuje ¿eby taki p ajac ubzdura³ sobie, ¿e mu pomogê w realizacji jakiego¶ po sranego pomys³u ... NIEDOCZEKANIE. :nie: .

Chcesz cz³owieku profesjonalnej pomocy i wsparcia w³asnych inwestycji w lakierni to zmieñ podej¶cie na "robimy raz, a dobrze" ¿adnych gównianych przypadkowych wentylatorków i ramek z drewna ... i wtedy pytaj przez forum, chêtnie odpowiem, dzwoñ do mnie, lub napisz e-mail Jak tylko masz ochotê .... chêtnie ci pomogê.... do pewnych granic za darmo ! Tak jak od kilku zrobi³em to ju¿ dla wielu z was ... albo .... wyg³upiaj siê "ludziu" dalej, a Ja bêdê ciska³ w Ciebie gó wnem ¿eby na forum by³ silny kontrast miêdzy profesjonalnym podej¶ciem do tematu lakierni, a amatorskimi pier do³ami zakorzenionymi na ¶mieciach i z³omie. ^^

Ja to robiê dla siebie a nie dla was .... ¯eby nie sta³o siê tak, ¿e inny specjalista w realu zapyta mnie .... Panie Robercie w temacie o wentylacji na lakierowanko.info ludzie wypisuj± bzdury, a Pan tam co¶ komentuje i im doradza nie pisz±c wprost ¿e takie gówno nie mo¿e normalnie dzia³aæ ? Pan to siê na tym zna ... czy tylko udaje ? ... bo czytam te Pan posty, a tam jakie¶ amatorskie dyrdyma³y ! :shock:

Tu na publicznym forum, dla mnie zasada jest prosta ... Dureñ uznaj±cy siê za speca jednak bez ¿adnego do¶wiadczenia i wiedzy w danym temacie, opisuje bezsensowny i nie dzia³aj±cy patent podniecaj±c siê swoim twórczym umys³em ... a specjalista posiadaj±cy odpowiedni± wiedzê i do¶wiadczenie zawodowe gnoi taki patent lej±c ze ¶miechu i z autora.

Chcê ¿eby ci specjali¶ci to byli moi znajomi i ludzie z którymi wymieniam uwagi zawodowe na wysokim poziomie na forum na PW, telefonicznie i przy piwie na bezpo¶rednim spotkaniu. Resztê Usherów tolerujê dopóki nie wypisuj± bzdór. Jak ju¿ wypisuj± ... to lec± pomyje ... Z³apa³e¶ kolego @pawel1108 ? :spoko:

Jaki jest w tym cel ? A no taki kolego Pawe³ku ¿eby jaki¶ durny pajac nie ubzdura³ sobie przypadkiem, ¿e w³a¶nie zosta³ geniuszem w bran¿y lakierniczej sam wymy¶li³ kabinê, promiennik podczerwieni przetoczy³ korpus i dyszê w SICO robi±c z niego SATA. Od wypisywania postów na temat tego co zrobiæ w gara¿u ¿eby by³o ciut lepiej to na takich forach internetowych s± kolego "niedoro¶niêci ch³opcy" którym siê wydaje "¿e se wezm± i se sami zrobi± i bedom mieli zajebist± lakierniê". Tym ch³opcom oczywi¶cie nie pasuje specjalistyczny fachowy opis bo go nie rozumiej± przy wykszta³ceniu na poziomie gimnazjum. Dla nich s± strony www. skierowane do osób z brakiem jednego chromosomu w kodzie genetycznym ... na których jest np. KALKULATOR WYDAJNO¦CI WENTYLACJI ^^ ... bo nie wiedz± jaka jednostka jest miar± objêto¶ci. Za to mam ciê podziwiaæ Pawe³ku ?, albo ci pomagaæ stworzyæ wentylacjê idealn± ?... Lepiej siê na przysz³o¶æ zastanów nad tym, ¿e po za grup± durniów na forum s± te¿ lakiernicy pracuj±cy na co dzieñ w normalnych warunkach, oraz ludzie znaj±cy siê na wentylacji lakierni ... a nawet producenci i dystrybutorzy takich urz±dzeñ.

Ja tu zagl±dam ¿eby takich "wypisywaczy" cenzuraó³ forumowych z³apaæ za kapeæ jak siê ju¿ unosz± metr nad ziemi± z dumy jaki to wymy¶lili ¶wietny patent ... poci±gn±æ ich w dó³ i pokazaæ grzecznie, lub niegrzecznie ¿e jak gó wno wiedz± na jaki¶ temat to niech ³askawie siedz± cicho na ty³ku na betonie .... lub zaczn± pytaæ.

Tak tu jest od piêciu lat ! Zmieniaj± siê NICKI, zmieniaj± siê Usherzy, zmieniaj± siê tematy, a nawet sytuacja gospodarcza .... ale moje podej¶cie zawsze jest takie samo ... Albo od razu jest dobrze i profesjonalnie, albo lepiej siê za to nie bierz. :spoko:

Dodam tylko, ¿e twoja opinia Pawe³ku i co tam sobie my¶lisz nie ma dla mnie ¿adnego znaczenia. Dla mnie jeste¶ wpisem na forum. Kto¶ umieszcza durny wpis, Ja pod nim umieszczam sprostowanie czasami zgnojenie tego co powy¿ej ... tyle. Pajace i durnie zawsze mnie krytykuj± .... ci którzy zaczynaj± ³apaæ temat i przekonywaæ siê jak jest naprawdê, zawsze ostatecznie zaczynaj± bardziej, lub mniej stawaæ po mojej stronie pisz±c potem co raz m±drzejsze i warto¶ciowe posty. :cool: Na plecach ka¿dego durnia i kanwie ka¿dego g³upiego postu ro¶nie profesjonalna opinia na mój temat. Ka¿dy pajac i ka¿dy g³upi post pomaga mi w pokazaniu w jakiej czarnej du pie niewiedzy znajduje siê autor takiej wypowiedzi i fajnie jak do tego be³kotu do³±czaj± inni o równie durnym podej¶ciu do danego tematu. Wtedy jest cool :spoko:

I tu Pawe³ku dochodzimy do sedna sprawy mojego "nie pomagania" tylko krytykowania patenciarskich rozwi±zañ ... Zastanów siê po co mi zaprzyja¼niony i ceni±cy mnie ... Dureñ ? ^^ .... Czujesz siê wykorzystany ? ^^

Na koniec .... nikogo nie przepraszam za moje s³owa ^^ ... Kto siê czuje ura¿ony niech sobie powrzeszczy, albo napisze jakie¶ pie rdo³y. Mam gdzie¶ krytykê zamieszczonej tu po raz tysiêczny mojej opinii na temat patentów w lakierniach w tym przypadku w temacie wentylacji ... tak jak mam gdzie¶ ka¿dego kto u¿ywa w praktyce zawodowej w lakierni tylko kilku zwojów mózgowych. Nie darzê szacunkiem przyg³upów ! Niestety pod tym wzglêdem nie jestem tolerancyjny i mam nadziejê ¿e u¿y³em wystarczaj±cej ilo¶ci chamskich epitetów ¿eby to czytelnie opisaæ :spoko:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dalej w tym temacie raczej wklejajcie m±dre i specjalistyczne fragmenty z google zamiast opisów gówniany patentów ze swoich nor i pytajcie o te elementy profesjonalnej instalacji których zasady dzia³ania nie rozumiecie. Wtedy mo¿e siê ³askawie w to w³±czê, ale nie bêd± za was ... do tego za darmo z w³asnej inicjatywy wypisywa³ tu szczegó³ów budowy skutecznie dzia³aj±cego systemu wentylacyjnego dla malej lakierni ... Ja za to biorê pieni±dze jak Wy za lakierowanie samochodów. Wprowadzaj±c ró¿ne rozwi±zania pope³nia³em wiêksze i mniejsze b³êdy wyci±gaj±c z nich wnioski i unikaj±c przy nastepnej lakierni i tak ju¿ 14 lat :cool: .

Mogê wam pomóc ... ale tylko troszeczkê :tak: , wyprostowaæ, lub skierowaæ w dobrym kierunku, nie ma za free rozwi±zania wentylacji lakierni na z³otym na talerzyku ^^ . Na razie w tym temacie ... jeste¶cie w Czarnej Dupie ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-22, 11:43   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
Kto¶ z was siê chwilkê zastanowi³ nad tym co zrobiæ z wilgoci± z tego powietrza z podwórza
ja dzisiaj :D jak to co?? lakierowac w sloneczne dni:)
i juz nie kozakuj :D bo mam na dzisiaj zaplanowane 2 rzuty a czytanie waszych przepychanek tak wci±ga ze nie pomaluje nawet 1 auta a jutro obadwa musze do poludnia zdaæ ;)
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-22, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
PROJEKTER napisa³/a:
Mogê wam pomóc ... ale tylko troszeczkê :tak: , wyprostowaæ, lub skierowaæ w dobrym kierunku, nie ma za free rozwi±zania wentylacji lakierni na z³otym na talerzyku ^^ . Na razie w tym temacie ... jeste¶cie w Czarnej Dupie ;)


a jednak,jak chcesz to potrafisz co¶ wyja¶niæ i ja zrozumia³em Twoje podej¶cie i przyznajê racjê.Zatem oficjalnie zwracam honor i je¿eli czujesz siê ura¿ony to przepraszam.
Mam nadziejê,¿e siê nie gniewasz Robercie i je¿eli przyjdzie taki czas,¿e bêdê chcia³ skorzystaæ z Twoich us³ug aby zrobiæ raz a porz±dnie i bêdzie mnie na to staæ to nie odmówisz :?: :?: :?:

[ Dodano: 2012-03-22, 21:27 ]
PROJEKTER napisa³/a:
Chwilkê pomózgowali¶cie mo¿e na ten temat jak wilgoæ wp³ywa na mokry lakier akrylowy ? ... no ale 8 czy 10 ty¶ m3 sruuuu do ¶rodka, a to powietrze z 40 % wilgotno¶ci± i bez namys³u je do tej malrnii .... I co teraz ?


a tu akurat pod¶wiadomie i mo¿e nawet nie chc±c bardzo da³e¶ mi do my¶lenia i mo¿e to pomóc w rozwi±zaniu mojego problemu
PROJEKTER napisa³/a:
Mam to wyja¶niaæ ... t³umaczyæ ? ....

gdyby¶ napisa³ choæ trochê na ten temat by³bym wdziêczny.
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-03-22, 21:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ale¿ @pawel1108 Ja nigdy siê na nikogo nie obra¿am nawet jak mu tu nawtykam :D .

Forum to literki i wpis, a nie realne osoby z krwi i ko¶ci. Wiele konfliktów wynika tu z tego ¿e kto¶ co¶ nieopacznie zrozumia³ albo z tego, ¿e kto¶ inny napisa³ co¶ pod wp³ywem zio³a, lub C2H5OH. Bardzo, bardzo, bardzo, rzadko zdarza siê, ¿e spór wykracza po za sprawy zawodowe i pojawiaj± siê osobiste przytyki ... no có¿ tu jest granica :spoko: i trzeba prosiæ moderatorów o porz±dkowanie tematu ... ale przy odrobinie dobrej woli i to daje siê w ko¿cu za³agodziæ. W zasadzie wiêkszo¶æ sporów przytyków i wyzwisk zostaje w danym temacie :D ... Wszak Mo¶ci Panowie, ta ca³a moja agresyj to i tak dla waszej szczê¶liwo¶ci jest, bo mnie ta m±dro¶æ zawodowa jak± posiadam to siê ju¿ do lakierowania samochodów i organizacji w³asnego warsztatu raczej nie przyda. Te sprawy chyba mam ju¿ za sob± ... i jeno wam one przydatne byæ mog± ;)

Dzwoñ, pisz, albo pytaj przez forum Pawe³ku ... na pewno odpowiem. :spoko:

[ Dodano: 2012-03-22, 21:39 ]
... ale na dodane przed sekund± pytanie to odpowiem ju¿ jutro bo dzi¶ s± urodziny mojej lubej.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-03-22, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
PROJEKTER napisa³/a:
bo dzi¶ s± urodziny mojej lubej.


Tylko dla bezpieczeñstwa w³asnego wzno¶ toast bez podania liczby lub pozostañ przy bezpiecznych osiemnastych bo inaczej bêdziesz mia³ w domu "epoksydowy vs. reaktywny" albo jakie¶ inne ASO ;P
 
 

baqo 
Wys³any: 2012-03-22, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
majdan89 napisa³/a:
wyk³ad super ale rozró¿nijmy podstawow± rzecz. Ludzi którzy posiadaj± warsztaty lakiernicze i kupuj± komory, oraz ludzi, którzy maluj± hobbystycznie w gara¿u jak ja, którzy chc± sobie poprawiæ warunki pracy stosunkowo nie du¿ym nak³adem.
T³umaczenie ¿e to moje hobby i nie mam kasy nie usprawiedliwia przed takimi prowizorami .Taki temat nie powinien istnieæ ,chocia¿ po udziale Projektera co¶ z niego zaczyna wyp³ywaæ ciekawego .Potem takie t³umienie jak przez Paw³a ,to nie na miejscu !
Ludzie maja ró¿ne zboczenia i wydaja na to wiele pieniêdzy.Jak ciê nie stac ,to zmien hobby ,albo sie nie wychylaj z durnymi pomys³ami :sciana: :sciana:
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-03-22, 22:25   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Tylko nie wchodz tu jak popijesz na tych urodzinach bo calkiem nikt niczego nie zalapie.wiem baqo ze temat idzie moze w dobra str. .. Ale wroc do 1 postu i przeczytaj co poeta ma na mysli:)
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-22, 22:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:
Ludzie maja ró¿ne zboczenia i wydaja na to wiele pieniêdzy.Jak ciê nie stac ,to zmien hobby ,albo sie nie wychylaj z durnymi pomys³ami :sciana: :sciana:

a Ty Kolego od razu by³es do¶wiadczony ,bogaty i wszystko wiedzia³e¶?
nie pyta³e¶ siê innych,nie uczy³es siê od innych?
Czasami te durne pomys³y pomagaj± a forum jest od tego aby siê dzieliæ swoj± wiedz± i pomys³ami.
Ja mia³em mo¿e i durny pomys³ na temat wentylacji i Kolega Projekter mi wyja¶ni³ o co chodzi i w ten sposób siê czegos dowiedzia³em,nauczy³em.I co tu jest nie na miejscu,¿e nawrzeszcza³em niepotrzebnie?fakt,usiad³em na dupie ,przemy¶la³em i przeprosi³em.
Mo¿e Ty jeste¶ nieomylny i nie pope³niasz b³êdów?ja niestety nie i staram siê je naprawiaæ.
Pozdrawiam
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

baqo 
Wys³any: 2012-03-22, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
majdan89 napisa³/a:
Obecnie mam zamontowany w suficie wentylator taki jak na linku obok
Wiêc jako hobbista majdan89, powinien zainteresowac sie profesjonalna wentylacja lakierni i juz by wiedzia³ ¿e ¿adna lakiernia sufitem nie wyci±ga ,a odkórz jest ciê¿ki i osiada a nie wznosi sie do góry .
A dwa ,znaj±c filtry kabinowe nie kierowa³ by siê sam± mas± ,bo nic mu po wentylatorze który nie przepchnie powietrza przez specjalistyczne do celów maty, z powodu s³abego sprê¿u itd.

[ Dodano: 2012-03-22, 22:41 ]
Cytat:
a Ty Kolego od razu by³es do¶wiadczony ,bogaty i wszystko wiedzia³e¶?
Za ,mnie kolego nie by³o internetu :D
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-03-22, 22:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Cytat:
Za ,mnie kolego nie by³o internetu


ale to musia³o byæ dawno :spoko:

no i teraz jak napisa³e¶,to pewnie siê ch³opak dowiedzia³ ;)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

majdan89
Wys³any: 2012-03-30, 11:08   
0
UP DOWN

Posty: 13
Koledzy wróæmy jeszcze na pocz±tek postu o umieszczeniu wentylatorów tak jak tam poda³em, tylko teraz pytanie czy lepiej zamontowaæ wentylator kana³owy o wydajno¶ci 1400 który bêdzie przy suficie dostarcza³ ¶wie¿ego powietrza i drugi taki sam wyci±gowy o tej samej wydajno¶ci zamontowany przy pod³odze który bêdzie wyci±giem. Czy te¿ lepiej ¿eby ten 1400 dostarcza³ ¶wie¿ego powietrza a mój obecny - na¶cienny o wydajno¶ci 820 zamontowany przy pod³odze dzia³a³ na zasadzie wyci±gu? Proszê o konkretne porady
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime