Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adamsaso
Wys³any: 2012-05-10, 10:06   Stary kompresor
0
UP DOWN

Posty: 12
Witam Wszystkich,



Jestem ca³kowicie nowy w dziedzinie aerografii, do tej pory zajmowa³em siê malarstwem akrylowym i pastelowym, miêdzy innymi ¶ciennym. Chcia³bym spróbowaæ si³ w trudnej sztuce aerografii, wybra³em ju¿ model aerografu którym chcia³bym siê pos³ugiwaæ... jest to paschee VL set, swój wybór uzasadniam tym ¿e powierzchnie malowane przeze mnie bêd± wiêksze (p³ótno, ¶ciana, mo¿e z czasem prosty wzór na moim autku) oraz tym ¿e zestaw ten posiada 3 dysze i mogê eksperymentowaæ z nim w dowolny sposób. Mojego zdania co do aero raczej nic nie zmieni, uwa¿am ¿e zestawik paschee na pocz±tek bêdzie lepszy ni¿ na przyk³ad ultra z jedn± dysz±.

Mam ma³y problem z kompresorem, otó¿ wiem ¿e mój "papa" posiada stary ha³a¶liwy kompresor do pompowania miêdzy innymi kó³ w starym dobrym ursusie, jego ha³as by mi nie przeszkadza³ gdy¿ u¿ywa³bym go z wiêkszym przed³u¿eniem w pomieszczeniu gospodarczym (kompresor za drzwiami). Szczerze wiem jak wygl±da ale nie pamiêtam dok³adnie co ma tam zamontowane, wiem tylko ¿e butla jest spora (je¶li mnie pamiêæ nie zawodzi to dobre 70L), no i kompresor dobija do 6 atm i po spadku do 4 atm zaczyna ³adowaæ. Aerografy z dolnym zbiorniczkiem pracuj± przy ci¶nieniu 2,5 - 3 atm (z tego co czyta³em), co musia³bym zrobiæ ¿eby pracowaæ na tym kompresorze? Zmieniæ reduktor czy doinstalowaæ jaki¶ dodatkowy?

Jak tylko bêdê mia³ okazjê to zrobiêkilka zdjêæ i zaktualizujê temat.

Pozdrawiam
Adam
 

godron
Wys³any: 2012-05-10, 11:11   
0
UP DOWN


Posty: 30
Witaj

My¶lê ¿e ten aerograf na pocz±tek i do ¶cian jak najbardziej bêdzie dobry, gorzej ze szczegó³ami ale jak mówiê na pocz±tek da rade.
A co do kompresora je¶li go masz i mo¿esz tam malowaæ to jak najbardziej bêdzie dobry, tylko musisz kupiæ sobie reduktor z manometrem i najlepiej z odwadniaczem(najlepiej na szybkoz³±czki, mo¿esz zawsze odpi±æ). Do tego jeszcze przej¶cie na wê¿a do szybkoz³±czki i malowaæ.
 

adamsaso
Wys³any: 2012-05-10, 11:25   
0
UP DOWN

Posty: 12
Mo¿e to g³upie pytanie, ale czy kupie reduktor z odwadniaczem w ka¿dym sklepie z takim sprzêtem czy to raczej kwestia trochê d³u¿szego szukania?
 

Erni 
Wys³any: 2012-05-10, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
w ka¿dym sklepie raczej nie kupisz, najlepiej szukaj sklepu z pneumatyk± tam dostaniesz wszystko, byæ mo¿e s± w tych wiêkszych molochach typu praktiker, ale tego nie wiem
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

PrimoOne 
Wys³any: 2012-05-10, 19:33   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Powinny byæ.. Do tego na wej¶ciu montujesz nypel mêski, i na wyj¶ciu szybkoz³±cze.
Jak nie to poszukaj na allegro. Najtanszy i wystarczaj±cy kupisz za 50-70z³..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

adamsaso
Wys³any: 2012-05-14, 08:04   Paasche... ze sklepu czy z allegro?
0
UP DOWN

Posty: 12
A wiêc by³em w chacie i widzia³em kompresor... stary dobry jakiej¶ niemieckiej firmy i jak by¶ nie kombinowa³ to dobija zawsze do 7atm, zasilaniem jest si³a wiec do 7-ki dobija w jakie¶ 15 sekund... dokupiê reduktor i pozostaje mi zakup jedynie tego aero paasche.

Widzia³em jeden na aukcji:
http://allegro.pl/aerogra...2343016153.html

Jak my¶licie warto? Chodzi o to ¿e nie jestem w stanie sprawdziæ od razu czy jest ok, dam radê odebraæ go osobi¶cie, ale nie znam siê jeszcze przecie¿ na aero. Czy lepiej ze sklepu za 404 z³ czy mo¿e ryzykowaæ aukcj± z allegro?

Pozdrawiam
Adam

[ Dodano: 2012-06-13, 13:41 ]
Budujê dodatkowy kompresor z agregatu i butli po ga¶nicy (do pracy w mieszkaniu). Posidam wy³±cznik ci¶nieniowy z hydroforu z wyj¶ciami jak na za³±czonych zdjêciach i mam pytanie, czy zaznaczone wyj¶cie to czujnik ci¶nienia? Czy aby wy³±cznik dzia³a³ muszê kombinowaæ z pod³±czeniem tego wyj¶cia czy nie?

wyl.JPG
Plik ¶ci±gniêto 42 raz(y) 67.07 KB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime