Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 07:42
Autor Wiadomo¶æ
bart
Wys³any: 2007-12-01, 12:23   ceny lakierów wodnych
0
UP DOWN

Posty: 27
Witam.Mam pytanie odno¶nie lakierów wodorozcieñczalnych a dok³adniej ich cen w poszczególnych systemach i warunków umów z dostawcami .Potrzebujê zrobiæ ma³e rozeznanie i ewentualnie wybraæ co¶ odpowiedniego dla siebie.Pozdrawiam.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-01, 12:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ale w jakim sensie? chcesz miec swoj mieszalnik? moze po prostu uderzaj do producentow?
 

bart
Wys³any: 2007-12-01, 12:52   
0
UP DOWN

Posty: 27
bart, Przechodzê na wodê i chce zrobiæ porównanie poszczególnych systemów na podstawie do¶wiadczeñ ich u¿ytkowników, bo jak wiadomo producent ka¿dy badziew bêdzie zachwala³ z czym wielokrotnie mia³em do czynienia. Mia³em u siebie ju¿ kilka ró¿nych systemów konwencjonalnych ale teraz czas na wodê.Niedawno robili u mnie pokaz wody mobihela ale nie podoba³o mi siê.Strasznie d³ugo schnie a cieniowanie to koszmar.Czekam teraz na pokaz nexa autocolor ale w miêdzyczasie chcê poznaæ ceny i warunki innych dostawców
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-01, 12:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zainteresuj sie pokazem produktow firmy novol. jesli chodzi o stosunek cena/jakosc to beda wg mnie bezkonkurencyjni.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-01, 16:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
TO ILE NIBY ¯E TEN NOVOL MA KOSZTOWAÆ?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-01, 16:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
juz o tym pisalem w kilku watkach
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-12-01, 16:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Witam,
Dawno mnie nie by³o(zapracowany jestem) wiadomo jak w tym fachu jest.....wiêc napisze kilka s³ów na ten tema, obok mojej mijscowo¶ci znajduj± siê 5 mieszalnie lakierów a by³o ich chyba 8
1-RM/glasurit
2-STANDOX
3-SPIES HECKER
4-DUPOINT
5-PPG
wszyscu prakycznie na mojej okolicy maluj± ju¿ tylko wodnymi lakierami,te mieszalnie funkcjonuj± od minimum 5 lat, odby³em szkolenia z technikami ze wszystkich firm z powy¿szej listy czyli 5, podkre¶lam prawdziwe szkolenie na wyjazdach nawet zagranicznych ja w przypadku RM a nie jakisz pseudo szkoleñ typu "przyjecha³ technik i u kolegi w gara¿u pomalowa³ b³otnik"bo tak siê kilka osób wypowiada³o
By³o ich osiem zosta³o 5 bo:

Upad³y
Novol,Profix i jaki¶ tam wynalazek, Profix upad³ dlatego ¿e jak wprowadzili wodny mieszalnik to ich farbami pono¶ niedaa³o siê wogóle malowaæ syf jaki¶ i tyle a ich bazy rozcieñczalnimkowe po zaaplikowaniu swieci³y jak akryl i nie chcia³ schn±æ :D
Nowol upad³ to ju¿ wiadomo dla czego chyba ka¿dy kto siê zna to wie ¿e to jes syf,ich jako¶æ szpachli nadajê siê tylko na ³ódki i czo³gi a niekiedy paszowozy ;) farby wodne by³y drogie,bardzo s³abo kryj±ce, mia³y tragiczny czas odparowania i wymaga³y tylko wybranej grupy klaraków bo pod innymi potrafi³y siê zwarzyæ.
Powoli upada PPG równie¿ z powodu cen,krycia,i tych innych czynników tak wiêc
czo³ówka pierwszych 4 siê utrzymuje a z nich najlepiej
Ich farby s± dobrze kryj±ce we wszystkich przypadkach,maj± dobre czasy odparowania,a ich ceny s± ze sob± wyrównane. Tak wiêc polecam t± czwórka, z niej sam najwiêcej ko¿ystam z RM i stando¼ gdzie w Rm setka gotowego rfu klasyfikuje siê w przedziale ok 23-25 z³ a setk± niekiedy przy bardzo dobrze przygotowanym elemencie i dobrze podkoloryzowanym podk³adzie mo¿na nieraz nawet i 2 ¶redniej wielko¶ci b³otniki pomalowaæ w przypadku standoxa wyjdzie ok 120 mll gotowej mieszanki ale za to cena bêdzie trosze mniejsza i siê wyrówna,standox potrzebuje mniejszej dyszy wiêc ma mmniej wypy³u a Rm bdb kryje.........woln± chwil± co¶ dopowiem o spies i duponcie....
 
 

maras 
Wys³any: 2007-12-01, 16:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
kaczmi_company napisa³/a:
a ich bazy rozcieñczalnimkowe po zaaplikowaniu swieci³y jak akryl i nie chcia³ schn±æ :D
Nowol upad³ to ju¿ wiadomo dla czego chyba ka¿dy kto siê zna to wie ¿e to jes syf,ich jako¶æ szpachli nadajê siê tylko na ³ódki i czo³gi a niekiedy paszowozy ;)

gruba przesada.... :roll:
 

marikk 
Wys³any: 2007-12-01, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Co do szpachlu z novola to sie zgadzam a zw³aszcza uni gówno jakich ma³o
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-12-01, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
spiez checer równie¿ dobrze kryje , jest wydajny i szybko schnie ale jak u nas jest drogi jak i dupoint, wiêc maj± w porównaniu z rm i standoxem ma³o klientów ale za to bradzo szybko dorabiaj± farby i bardzo dobrze wchodz± ich kolory no ale cena....


Je¶li kto¶ ma inne zdanie na ten temat to proszê o wypowied¿ tylo o wypowied¼ kogo¶ kto ma na ten temat pojêcie i szkoli³ siê z minimum 2 firmami aby mieæ jakie¶ porównanie a nie kto¶ kto by³ na 1 pseudo szkoleniu i bêdzie tutaj usi³owa³ nas przekrzyczeæ bo jest strasznie zafascynowany np novolem....................;)

[ Dodano: 2007-12-01, 16:53 ]
Maras je¶li Ciê urazi³em to sory ,sam nie praktykowa³em profixa ale z wypowiedzi kolegów lakierników to wywnioskowa³em,wiadomo kwestia przyzwyczajenie i poznania produktu...
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-01, 16:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
A ILE KACZMI MUSISZ DAÆ U SIEBIE ZA DU PONT-a? bo za novola ceny siê nie dowiem?
 
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-12-01, 17:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Bago jutro odpowiem bo siê dopytam a z tego co pamiêtam to oni licz± oddzielnie za rozcieñ i za kolor ale chyba wychodzi co¶ ok 30 z³ za 100 mll
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-01, 17:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
baqo A NIE BAGO :lol: CO MASZ NA MY¦LI ROZCIEÑ I KOLOR, MO¯E PER£A,METAL I KOLOR ,CENY MIXÓW S¡ ZRÓ¯NICOWANE, ALE JE¦LI CHODZI O WODÊ I ¦REDNI KOLOR T0 DOWALAJ¡ ZDROWO DO CENY.
 
 

maras 
Wys³any: 2007-12-01, 18:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
kaczmi_company, nie no co ty,niczym mnie nie urazi³e¶ :grin: Jak juz kiedy¶ pisa³em, ja z zawodu lakiernikiem nie jestem, uczy³em siê sam, ale w³a¶nie uczy³em siê g³ównie na tych materia³ach + jeszcze APP(wiadomo, app najdro¿sze). Z dro¿szych marek to jeszcze sikkens. Uni z novola faktycznie jest nie ciekawe, zreszt± ja w ogóle nie u¿ywam uni ¿adnego producenta, wolê softy. Natomiast bazy rozp. z Profixa mnie przekona³y, dodatkowo kosztuj± 90z³/l
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-01, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
rozumiem ze text o kims kto odbyl 1 szkolenie to aluzja do mnie. ok niech ci bedzie. ale zapewniam cie ze nie "przyjecha³ technik i u kolegi w gara¿u pomalowa³ b³otnik"

ale chwila... mowisz ze novol padl. tu jest dyskusja o lakierach wodnych. novol nie mogl pasc z tego powodu poniewaz nie mial do tej pory w ofercie lakierow wodnych.

co do szpachli to gruba przesada. praktycznie od zawsze uzywam ich szpachli i nigdy mni enie zawiodla. byc moze dlatego ze nie uzywam wymienionej przez kogos szpachli uni. wiadomo, co do wszystkiego to do dupy. napisz moze czemu ta szpachla jest taka niedobra, moze rzeczywiscie nie powinienem jej uzywac, moze polecisz cos lepszego.
dziwne, bo odkad uzywam, a bedzie juz kilka lat, to nigdy mi nic nie odpadlo, nie popekalo, nie 'siadlo'. myslisz ze powinienem tez uwazac ze te szpachle to syf? a moze sie nie znam, gdybym sie znal, to by mi pekala i siadala i wtedy moglbym pisac ze to syf :)

nie wiem czy wiecie ale jest od jakiegos czasu w sprzedazy wyzszej jakosci szpachla o nazwie spectral. w zasadzie przestalem uzywac tych zwyklych i kupuje tylko spectral.
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-12-01, 20:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Nie to nie by³a aluzja do Ciebie wiêc ¼le to odebra³e

[ Dodano: 2007-12-01, 21:10 ]
³e¶, chodzi³o mi o to bo ju¿ jeden kolage jaki¶ czas temu na si³e zachwala³jakiej¶ tam firmy lakiery bo nie sprubowa³ innych firm,odby³ z tej firmy szkolenia i klapki na oczy i ona jest najmondrzejszy i jego farby najlepsze co do szpachli novola to wiele osób twierdzi ¿e s± kiepskie,proponujê zakupiæ szpachel np goldcara co jes odpowiednikiem cenowym,zobaczysz ró¿nice w
obróbce,
czasu schniêcia i polimeryzacji
wype³nienia,
nak³adania,
itp, a tak wogóle to nie mia³e¶ przypadku ¿e dosta³e¿¶ szpachel novola i okaza³ siê skawalony bo takie przypadki by³y i to sporymi seriami,by³y te¿ takie ¿e szpachel by³a ca³y czas jaby niedoschniêta,produkty zwraca³em do sklepu a oni je odsy³ali,to wina lipnej produkcji wiêc poziom tej szpachli nie tylko ja oceniam na bardzo kiepski,zdarza³y siê w neij poprostu jakie¶ "zacierki" gródki, po obróbce zostawa³y dzióry w szpachli,wyp³ukiw³a siê, z innymi szpachlami w tej cfenie nie mia³em nigdy takiego problemu,stosujê serie gold cara oraz optimy, z novola ca³kowice zrezygnowa³em co do upadku tej mieszalni to przyczyn± by³y w³a¶nie takie produkty,jak najbardziej powsta³ tam spectral wave , ale tylko na pocz±tku brali jego wode, schne³a d³ugo i by³a niewydajna i s³abokryj±ca, mimo ¿e aplikowa³o siê j± mokro namokro to niekiedy nie pokry³a..... porównaj czas i ilo¶æ zu¿ytej farby np do sandoxa lub rm....robili¶cie testy na wadze ????? bo my sprawdzali¶my na szkoleniach wszytkie produkty, do uzyskanie odpowiedniego efektu zawsze najgorzej wychodzi³ novol o te 10 % warstwa mokro namokro schnêla d³u¿ej ni¿ w przypadku innych firm lekka odparowanie, mokra......nie gniewaj siuê ale ja nie usi³ujê Ci na z³o¶æ gadaæ tylko wyra¿am swoj± opiniê (praktykowan±) co do szpachli to je¶li stosujesz j± od kilku lat to po w³a¶nie kilku latach mo¿esz zobaczyæ jej efekty,zrób auto technologi± lepszych szpachi i novola i porównaj po 2 latach(kolega pisa³ na ten temat jaki¶ czas temu w innych postach)

[ Dodano: 2007-12-01, 21:13 ]
tak¿e polecam szpachle 3M aaa stosujê je na wy¿szej klasy auta, s± drogie ale co¶ za co¶
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-01, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
co do zepsutych szpachli, to zdarzylo mi sie ale bylo to spowodowane przterminowaniem. mamy tu taki jeden sprytny sklep, ktory non stop wciska ludziom przeterminowane materialy. teraz jak kupuje szpachle, to patrze na date prod i nie biore starszych jak pol roku. oczywiscie po otwarciu zawsze mieszam ja, bo zdarza sie ze zywica sie wytraci. nigdy nie mialem problemu z szpachalmi novolu, podobnie jak wielu innych lakiernikow z okolicy. a skoro bylo ok to nie musialem sprawdzac innych. gdyby cos bylo nie tak to zapewniam cie ze przestal bym tego uzywac.
co do szpachli gold car to znowu wyczytalem na tym forum ze jest do dupy, zreszta jak wiekszosc ich materialow. ne sprawdzalem bo nie mam potrzeby. jak do tej pory jestem zadowolony z calej gamy produktow novol. chodzi mi o walory techniczne, inna sprawa to pasowalnosc kolorow lakierow. chemicznie sa wg mnie ok i nigdy nie zrobily mi zadnych niespodzianek.

co do krycia spectral wave to mam calkiem inne odczucia w zakresie krycia.
nie sprawdzalem innych firm, bo do tej pory nie mialem takiej potrzeby. zreszta w poblizu nie bylo mieszalni ktora sprzedawala wode. pewnie niedlugo poznam zalety i wady wszystkich systemow i wtedy wybiore sobie to co mi bedzie odpowiadalo. podkreslam, ze do tej pory nie zauwazylem zadnych powaznych wad spectral wave, ale to pewnie wyjdzie w praktyce.

[ Dodano: 2007-12-01, 21:23 ]
dodam jeszcze moja refleksje nt novolu ogolnie. materialy przez nich sprzedawane stworzone sa przez polskich lakiernikow i dla polskich lakiernikow pracujacych w poslkich realiach. zadna inna firma na swiecie nie zna naszych realiow tak jak oni. chodzi mi glownie o rzeczy typu brak kabin, garazowe warunki. oni to biora pod uwage przy tworzeniu produktow. dla mnie to plus, nie wiem co ty o tym sadzisz?
 

J1MmY
Wys³any: 2007-12-01, 22:54   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam
Przez przypadek trafilem na te forum szukajac jakichs info o pistoletach i zaciekawil mnie ten temat.

Jesli chodzi o "wode" i firme to odradzam RM (beznadziejne mixowanie i cieniowanie)
polecam firme NEXA AutoColor od kilku miesiecy maluje lakierami tej firmy w Anglii i maluje mi sie nimi dobrze, cieniowanie "woda"jest tak proste jak konwencjonalnymi lakierami, ai mixowanie jest proste jesli kolor nam nie "siada"

To tak z mojej strony :razz: moze sie rozkrece na tym forum
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-01, 23:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
J1MmY napisa³/a:
jesli kolor nam nie "siada"

Co znaczy kolor siada?
 

lukas
Wys³any: 2007-12-02, 00:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
kaczmi_company zazwyczaj nie wdajê siê w takie dyskusje ale tym razem nie wytrzyma³em :evil:
Piszesz o ludziach co to niby byli "na jednym szkoleniu" i ju¿ siê czuj± fachurami i polecaj± tylko produkt z tego szkolenia a sam wygl±dasz mi na cz³owieka, któremu wyprano mózg na sekciarskich szkoleniach w RM-ie w dodatku zagranicznym o którym sam piszesz. Dlatego ja siê nie dziwiê, ¿e bredzisz jak pot³uczony.

Przecie¿ wszyscy wiedz±, ³±cznie z lud¼mi z RM-a ¿e ich woda jest najgorsza na rynku !!! W³a¶ciwie to ju¿ siê do tego przyznaj± otwarcie i sami proponuj± przechodzenie klientom na Glasurita aby konkurencja ich nie przejê³a. Docelowo w³a¶nie stara woda Glasurita ma byæ obrendowana RM-em a Glasurit dosta³ now± (od BASF-a bo s± w jednej grupie).
A Ty cz³owieku idziesz w zaparte i dalej próbujesz udowadniaæ co¶ co jest tylko wbit± do mózgu regu³k± ze szkolenia w dodatku zagranicznego. Zejd¼ na ziemiê i pogód¼ sie z tym, ¿e RM to szajs zrobiony na ¿ywicach starych generacji.

Ciekawe dlaczego jeden z wiêkszych dystrybutorów RM-a w Polsce, poza oczywi¶cie samym CSV zrezygnowa³ z dystrybucji i podpisa³ umowê z Du Pontem. Ano dlatego, ¿e nie by³o szansy utrzymaæ wszystkich klientów przy RM-ie. I powiem ci, ¿e jak w³a¶nie ten dystrybutor zacz±³ wymieniaæ mieszalniki RM-a na wodê Du Ponta to CSV nawet niezareagowa³. My¶lisz, ¿e gdyby wiedzieli ¿e mog± powalczyæ z Du Pontem to by tego nie zrobili? Nawet nie kiwneli palcem by ratowaæ tych klientów a by³o o co walczyæ bo o ok 40 mieszalni.

[ Dodano: 2007-12-02, 01:07 ]
no nie mogê wytrzymaæ dalej :evil:

baqo pyta:

baqo napisa³/a:
A ILE KACZMI MUSISZ DAÆ U SIEBIE ZA DU PONT-a? bo za novola ceny siê nie dowiem?


odpowiada:
kaczmi_company napisa³/a:

z tego co pamiêtam to oni licz± oddzielnie za rozcieñ i za kolor ale chyba wychodzi co¶ ok 30 z³ za 100 mll



Jak nie wiesz to nie pisz! W ten sposób udowadniasz, ¿e jeste¶ dyletantem.
Do wody Du Ponta nie idzie rozcieñczalnik!

[ Dodano: 2007-12-02, 01:42 ]
he he he ju¿ wiem dlaczego kaczmi_company jest taki zachwycony RM-em :mrgreen: bo trzeba chwaliæ to co siê ma u siebie w warsztacie.

w tym temacie jest wypowied¼ kaczmi

http://lakierowanko.info/...&highlight=#977

kaczmi_company napisa³/a:

no ja w³a¶nie jade do szczecina teraz w niedziele na 5 dni na szkolenia tego typu do CAR SYSTEMU o¶rodka szkoleniowego (SZCZECIN)co do szkoleñ to tylko mog± braæ przepisowo w tym pracownicy ale ja sobie ³atwie poprzez sklep który mi mieszalnie lakierów wstawia RM,musisz udaæ siê do mieszalni CSV i popytaæ ale wiem ¿e ju¿ siê nie za³apiesz,mo¿e na nastêpne,co do woj mazowieckiego to jak ju¿ mi wstawi± mieszalnie i sklep to bêdzie organizowane u mnie szkolenie ale dopiero z czasem


hmm... a podobno szkolenia organizowane w warsztatach s± do dupy :roll:


ech... jednak sekta, to sekta... fifka to ju¿ dawno powiedzia³ na starym forum
 

J1MmY
Wys³any: 2007-12-02, 09:35   
0
UP DOWN

Posty: 2
Amiggo napisa³/a:
Co znaczy kolor siada?


To znaczy jesli kolor pasuje na kreche to siada

Jesli nie wiesz jaks sie maluje na kreche to Ci powiem ze np. malujesz caly blotnik i nie cieniujesz
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-02, 10:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Nie no taki têpy to nie jestem. :mrgreen: Tylko nie spotka³em siê jeszcze z takim okre¶leniem. Dziêki za wyja¶nienie. :wink:
 

tomek_gorzów
Wys³any: 2007-12-02, 18:23   
0
UP DOWN

Posty: 4
baqo napisa³/a:
A ILE KACZMI MUSISZ DAÆ U SIEBIE ZA DU PONT-a? bo za novola ceny siê nie dowiem?


Czytam Twoje posty i widzê, ¿e jeste¶ zmienny jak chor±giewka. Z Twoich wypowiedzi wynika, ¿e ju¿ nie masz PALINALA. Zachwalasz ostatnio Dupointa. Ja pracujê na Palinalu, wcze¶niej mia³em Dupointa. Dzisiaj ¿a³ujê, ¿e za d³ugo na nim pracowa³em.Sam zobaczysz dlaczego. W koñcu bêdziesz mia³ porównanie. Palinal jest tani, choæ ma³o znany ale jako¶æ jest rewelacyjna. Mam go od dwóch lat. Od roku jadê na wodzie i nie narzekam.
Porównuj±c Palinala z Novolem to wykazujesz ma³± wiedzê na temat lakierowania. Ale nie przejmuj siê, mo¿e siê nauczysz. :lol:
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-02, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
JESTE¦ W B£ÊDZIE :!: POWIEDZ CO¦ O HYDROPALU I CROMAXIE :!: A O NOVOLU NIC NIE S£YSZA£EM,TYLKO ZDJÊCIE POJEMNIKÓW WIDZIA£EM,I NAPEWNO BYM SIÊ NIE ZAMIENI£ Z PALINALEM,A MAM I PALINALA I DUPONTA .JEST NA CZYM PRACOWAÆ :grin:

[ Dodano: 2007-12-02, 21:13 ]
A O CENY PYTAM BO SAM SPRZEDAJÊ,TO TE¯ CHYBA MO¯NA ROBIÆ?
 
 

glover
Wys³any: 2007-12-03, 11:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
kaczmi_company napisa³/a:
z novola ca³kowice zrezygnowa³em co do upadku tej mieszalni to przyczyn± by³y w³a¶nie takie produkty,jak najbardziej powsta³ tam spectral wave , ale tylko na pocz±tku brali jego wode, schne³a d³ugo i by³a niewydajna i s³abokryj±ca, mimo ¿e aplikowa³o siê j± mokro namokro to niekiedy nie pokry³a..... porównaj czas i ilo¶æ zu¿ytej farby np do sandoxa lub rm....robili¶cie testy na wadze ????? bo my sprawdzali¶my na szkoleniach wszytkie produkty, do uzyskanie odpowiedniego efektu zawsze najgorzej wychodzi³ novol o te 10 % warstwa mokro namokro schnêla d³u¿ej ni¿ w przypadku innych firm lekka odparowanie, mokra......nie gniewaj siuê ale ja nie usi³ujê Ci na z³o¶æ gadaæ tylko wyra¿am swoj± opiniê (praktykowan±)


Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i z zaciekawieniem czytam stare tematy, ale ten temat trochê mnie zaniepokoi³ bo zastanawiam siê nad wziêciem mieszalnika wodnego novola. Informacje które mia³em dotychczas by³y ca³kiem obiecuj±ce a ostatnio tu na forum kto¶ pisa³ o swoich pozytywnych wra¿eniach ze szkolenia spectrala wodnego a¿ tu nagle takie kwiatki. Wiêc dzisiaj sprawdza³em u przedstawiciela i jest to niemo¿liwe ¿e w mie¶cie gdzie mieszka kolega kaczmi_company funkcjonowa³ i ju¿ zosta³ zdemontowany mieszalnik spectral wave bo monta¿e zacze³y siê nie dalej jak 2 tygodnie temu. Podobno by³o kilka szt. wcze¶niej rozstawionych w celach testowych ale napewno ¿aden z nich nie sta³ w P³ocku gdzie mieszka kaczmi a przynajmniej tak podaje w swoim profilu.

Podej¿ewam, ¿e ten demonta¿ to by³ ale spectrala rozpuszczalnikowego, wiêc dziwiê siê jak kolega móg³ robiæ próby na wodzie novolowskiej. Dla mnie to jest próba oszkalowania konkurencji nieprawdziwymi informacjami tym bardziej ¿e kolega kaczmi wypowiada siê tak autorytarnie o szpachlówkach novola, ¿e niby takie beznadziejne a podej¿ewam, ¿e s± to informacje zas³yszane na szkoleniu RM. Z racji na m³ody wiek kolegi kaczmi (21 lat) nie s±dzê ¿e s± to jego w³asne kilkuletnie do¶wiadczenia. Ja przynajmniej sprzedajê z powodzeniem szpachlówki novola a zdarza mi siê postawiæ na pó³ce inne tañsze produkty i po kilku próbach lakiernicy spowrotem wracaj± do novola. A co do szpachli uni to opinie o niej s± ró¿ne ale ja zauwa¿y³em ¿e narzekaj± na ni± ci co obrabiaj± rêcznie a ci co robi± maszyn± wol± j± bo nie jest za miêkka i lepiej siê szlifierkê prowadzi. U mnie najlepie sprzedaje siê uni plus i spectral soft inne trochê teraz przystopowa³y po ostatniej podwy¿ce cen.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-03, 13:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
glover napisa³/a:
Wiêc dzisiaj sprawdza³em u przedstawiciela i jest to niemo¿liwe ¿e w mie¶cie gdzie mieszka kolega kaczmi_company funkcjonowa³ i ju¿ zosta³ zdemontowany mieszalnik spectral wave bo monta¿e zacze³y siê nie dalej jak 2 tygodnie temu.


dokladnie ! tez mnie to zdziwilo.
generalnie - jestem zadowolony z calej gamy produktow noviol, i nie mialem jeszcze okazji aby na cos narzekac. w dodatku ceny maja bardzo ptrzyzwoite.

na temat Rm sie nie wypowiem aczkolwiek mam swoje negatywne zdanie.
 

maras 
Wys³any: 2007-12-03, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Fakt, grudki w novolu czasem mi sie zdarza³y, w³asnie w uni, ale czasem te¿ w alu, ale ogólnie te¿ jestem zadowolony. Dzisiaj zakupi³em spectral soft i novakryl vhs, bêdê testowa³ :mrgreen: I tu pytanie do Ciebie,rbfm,bo wiem,¿e uzywasz vhs-a, w kartach technicznych podaj±,¿e jest utwardzacz szybki i standardowy, na moim nic nie jest napisane, podejrzewam,ze jest to standardowy(art nr.35611), nie wiesz, czy szybki jest jako¶ oznaczony? Pytam, bo chce dodaæ przyspieszacza. Sorry za OT :wink:
 

online 
Wys³any: 2007-12-03, 18:21   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Mo¿na go stosowaæ z:
-utw h 5110 standart i szybki
-przysp do wyrobów akrylowych plus 750

szybkiego utw. nie mozna stosowac z przyspieszaczem!

szybki i wolny maj± takie smao oznaczenie-5110. Jedynie rózni± siê przyrostkami "szybki" oraz "wolny" :wink:
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-12-03, 18:23   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Co do szpachli, to z tego co wiem wszyscy w okolicy u mnie Gold Cara u¿ywaj±, nie wiem kto to produkuje, ale (takie ¿ó³te opakowanie, chyba light, lub soft) jest super, nawet na zderzaki itp, bez specjalnych dodatków. A gwarancja na 2 lata w jednym warsztacie chyba do czego¶ zobowi±zuje, a reklamacji nie widzia³em tam...
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

maras 
Wys³any: 2007-12-03, 20:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
online napisa³/a:


szybkiego utw. nie mozna stosowac z przyspieszaczem!


To w³a¶nie wiem, dlatego zale¿a³o mi na ustaleniu, jaki w³a¶ciwie mam, oczywi¶cie H5110, bez ¿adnych przyrostków na puszcze, wiêc chyba to bêdzie standard. Dziêki!!
 

online 
Wys³any: 2007-12-03, 21:43   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Dok³adnie, masz standart. Szybki jest oznaczony s³owem "szybki". pzdr :wink:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-03, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
online napisa³/a:


szybkiego utw. nie mozna stosowac z przyspieszaczem!


To w³a¶nie wiem, dlatego zale¿a³o mi na ustaleniu, jaki w³a¶ciwie mam, oczywi¶cie H5110, bez ¿adnych przyrostków na puszcze, wiêc chyba to bêdzie standard. Dziêki!!


jest standard oraz szybki. oba maja oznaczenie h5110. roznia sie tylko przedostania cyferka w numerze artykulu. standard ma przykladowo 35611 a szybki ma 35621
przy czym ja nie uzywam szybkiego. przy 20st roznica w suchosc dotykowej to 2,5h do 4h, natomiast twardosc calkowita to 5 dni do 7 dni. czy nie ma jakichs znaczacych przyspieszen. natomiast przy 60st roznica jest doslownie zadna(10 min na suchosci dotykowej, twardosc calkowita taka sama)

co do przyspieszacza to musi to byc produkt plus750
 

maras 
Wys³any: 2007-12-03, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Wielkie dziêki online, rbfm!!
 

azok
Wys³any: 2007-12-08, 01:35   
0
UP DOWN

Posty: 14
Ja mam wode Duponta i cena w zale¿no¶ci od koloru zaczyna siê od 160z³ a koñczy na 300
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-08, 14:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Ja mam wode Duponta i cena w zale¿no¶ci od koloru zaczyna siê od 160z³ a koñczy na 300
na pó³ce w sklepie.
 
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-12-08, 16:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
Odp do LUKASA, Lukas mo¿e i przyzwyczi³em siê do Rm.. ale nie usu³owa³em nikomu wmówiæ ¿e to oni maj± najlepsz± wode,pisa³em o 3 dla mnie najlepszych firmach i powiem Ci tak± informacje ¿e po przemy¶leniach i wielu wielu wyliczeniach jak i rozmów z przedstawicielami tych 3 firm wybra³em mieszalnik i produkty STANDOXA a podej¿ewam ¿e jabym mia³ "pranie mózgu jak to uj±³e¶" to bym z Rm zosta³.........
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-08, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Ja mam wode Duponta
WITAJ W KLUBIE :wink:
 
 

lukas
Wys³any: 2007-12-08, 19:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
kaczmi_company napisa³/a:
Odp do LUKASA, Lukas mo¿e i przyzwyczi³em siê do Rm.. ale nie usu³owa³em nikomu wmówiæ ¿e to oni maj± najlepsz± wode,pisa³em o 3 dla mnie najlepszych firmach i powiem Ci tak± informacje ¿e po przemy¶leniach i wielu wielu wyliczeniach jak i rozmów z przedstawicielami tych 3 firm wybra³em mieszalnik i produkty STANDOXA a podej¿ewam ¿e jabym mia³ "pranie mózgu jak to uj±³e¶" to bym z Rm zosta³.........


No dobra, przepraszam za "pranie..." zareagowa³em zbyt gwa³townie ale czasami to forum potrafi cz³owieka tak nakrêciæ, ¿e.... (patrz s±siedni w±tek: przygotowanie do malowania).
 

azok
Wys³any: 2007-12-09, 17:29   
0
UP DOWN

Posty: 14
Dziêki baqo za powitanie, a co do cen Duponta to poda³em cene dla klienta
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-09, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
poda³em cene dla klienta
aaa... TO TAK GDZIE¦ WYGL¡DA :wink:
 
 

Bodzio 
Wys³any: 2007-12-09, 21:42   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
baqo, Niestety nie potrzebujê na razie tego koloru. Chcê tylko nr bo zanim bêdê malowa³ to minie jeszcze sporo czasu, a mieszalnie to mam w pobli¿u wiêc mogê mieæ od rêki przed samym malowaniem. Tak wiêc by³bym wdziêczny za nr fiszki itp :)
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

gregory73
Wys³any: 2007-12-10, 12:53   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam,

Chcia³bym ustosunkowaæ siê do wypowiedzi kaczmi_kompany. Chodzi o jako¶æ lakierów wodnych.
Nie bedê siê wypowiada³ na temat Novola bo nie znam jeszcze ich lakierów wodnych a Ty lepiej nie wypowiadaj sie na temat lakierów wodnych PROFIXA bo widaæ, ¿e nie masz o tym pojêcia. Tych lakierów nie ma jeszcze w Polsce na rynku wiec sk±d takie opinie?
Ja mam ju¿ z nimi do czynienia i mogê Ciê zapewniæ ¿e jako¶æ "wody" PROFIX-a jest bardzo dobra.
Mogê podaæ kilka bardzo dobrych cech:
- bardzo szybko schnie i nie kula siê przy szlifowaniu jak chcemy co¶ poprawiæ (inne firmy nawet po dwoch dniach maj± jeszcze gumow± baze). Czyli je¿eli co¶ wpad³o to praktycznie po kilku minutach od nalo¿enia osatniej warstwy mo¿na spokojnie zmatowaæ i na³o¿yæ poprawkê
- bardzo dobre krycie (wystarcz± dwie warstwy, dla sreber jeszcze trzecia wypruszona dla odzwierciedlenia koloru)
- bardzo dobrze widaæ kolor na listwie (jak chcemy co¶ skorygowaæ) - nie ma efektu zmlecznienia na listwie jak np w PPG
- baza jest bardzo odporna i trudno j± zarysowaæ przed nalo¿eniem lakieru bezbarwnego.

Co do bazy rocienczalnikowej, to pewnie te¿ nie mia³e¶ z ni± do czynienia bo gdyby¶ mia³ to nie pisa³ by¶ bzdur ¿e baza sie nie swieci i nie chce schn±æ....no chyba, ¿e dodajesz do bazy wyrobów karbomidowych

Pozdrawiam
 

DrCruel
Wys³any: 2007-12-11, 09:26   
0
UP DOWN


Posty: 418
Temat niby o cenach wody a jako¶ cen nie widaæ, tylko polemika :roll:

W zwi±zku z tym ja zacznê :razz: interesuje mnie cena wody Glasurita.
Jaka jest na pó³ce w sklepie lub je¿eli kto¶ ma bardziej szczegó³owe dane to chêtnie :roll:
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-11, 12:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:

W zwi±zku z tym ja zacznê interesuje mnie cena wody Glasurita.
Jaka jest na pó³ce w sklepie lub je¿eli kto¶ ma bardziej szczegó³owe dane to chêtnie
I JESZCZE PPG ,AUTO-COLOR,SIKKENS,STANDOX ,SPIES- HECKER,LESONAL,PALINAL :smile:
 
 

bart
Wys³any: 2007-12-11, 15:07   
0
UP DOWN

Posty: 27
widzê ¿e nikt mi nie odpowiedzia³ na pytanie bo ch³opaki zeszli na inne "tematy" .Znam ceny lakierów z autocoloru i mobihela.Wygl±da to tak:Ceny netto za 1l.Autocolor-baza per³a 190-240 z³,baza uni 180z³,aluminium 240z³,xirallic 580z³.Mobihel helios-baza uni i aluminium 120z³,per³a 180z³,xirallic 300z³.Je¶li znacie ceny innych systemów to proszê o ich podanie na forum.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-11, 15:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
bart to ceny firmowe?czy sklep?
 
 

lukas
Wys³any: 2007-12-11, 20:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Ja kilka dni temu sprawdza³em glasurita.

Cena w mieszalni brutto (dla sta³ych klientów rabat -5%)

baza (wszystkie kolory solidowe i metaliki) 400 z³ za litr
do tego idzie woda w proporcji 2:1 w cenie 36 z³ za litr

czyli kpl to 418 z³ za 1,5 litra co daje 278 z³ za litr mieszanki gotowej do natrysku


Na per³y nie znam ceny.
 

MAJSTER
[Usuniêty]
Wys³any: 2007-12-11, 21:27   

JA ZNAM CENY LAKIERóW WODNYCH DEBEER DO 180PLN BRUTTO DLA LAKIERNIKA
LESONAL DO 200 PLN DLA LAKIERNIKA BRUTTO
NOVOL DO 230 PLN DLA LAKIERNIKA BRUTTO
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-11, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:

JA ZNAM CENY LAKIERóW WODNYCH DEBEER DO 180PLN BRUTTO DLA LAKIERNIKA
LESONAL DO 200 PLN DLA LAKIERNIKA BRUTTO
NOVOL DO 230 PLN DLA LAKIERNIKA BRUTTO
DLA LAKIERNIKA,TO CO TO ZNACZY?CENY W SKLEPIE? TAK :?:
 
 

glover
Wys³any: 2007-12-11, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Majster jak podajesz "do" tzn. ¿e to s± maksymalne ceny za per³y? A od jakiej ceny zaczyna siê novol?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group