Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
kaczmi 
Wys³any: 2007-12-01, 17:27   Przetarty klarak do bazy wodnej, porada???????
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
przygotowa³em ca³e auto do malowania ca³o¶ciowego, drzwi by³y zmieniane i dosta³em drzwi lekko porysowane(sam klarak)drzwi by³y wodn± baz± malowane jak i ca³e auto fabrycznie, przeszlifowa³em szlifierk± drzwi pod podk³adi przetar³em na samym ¶rodku tam grze by³a rysa do bazy,wszystko g³adko,³adnie piêknie,po³o¿y³em podk³ad i ja by³ jeszcze mokry to widzia³em efekt ( mapy)w miejscu przetarcia na samym ¶rodku,po wyschniêcu jest wszystko ok ? wiêc matowaæ i malowaæ czy mo¿e dla pewno¶ci jeszcze co¶ pomy¶leæ nad nimi,nie chcê potem jeszczeraz malowaæ bo s±dzê ¿e mo¿e mi co wyskoczyæ na ¶rodku jaki cieñ czy co¶ ???????dorad¼cie, lakierujê wod± ale w tym przypadku klient dostarczy³ mi ju¿ wcze¶niej zakupion± farbê rozcieñczalnikow± wiêc tak± muszê pomalowaæ,przywiezion± z niemiec fabryczn± od audi ...
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-01, 22:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Tak mog³a zareagowaæ baza wodna na rozcieñczalnik w podk³adzie. Jaki da³e¶ rozpuszczalnik , mo¿e by³ zbyt agresywny? U mnie te¿ czasem wyjdzie co¶ takiego jak rysa czy przetarcie ale nigdy siê nie mapowa³o (wszystko Autocolor). Ja bym to wszystko na wszelki wypadek przytar³ i jeszcze raz zapodk³adowa³. :wink:
 

maras 
Wys³any: 2007-12-01, 22:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Znam to, niestety po wyszlifowaniu podk³adu na g³adko i pomalowaniu bazê znowu zaczê³o siê mapowaæ :neutral: Wydaje mi siê,¿e sposobem na to mo¿e byæ epoksyd, zwyk³y,akrylowy chyba nie odizoluje,
 

Go¶æ
Wys³any: 2007-12-04, 04:23   
Go¶æ
Amiggo napisa³/a:
Tak mog³a zareagowaæ baza wodna na rozcieñczalnik w podk³adzie. Jaki da³e¶ rozpuszczalnik , mo¿e by³ zbyt agresywny? U mnie te¿ czasem wyjdzie co¶ takiego jak rysa czy przetarcie ale nigdy siê nie mapowa³o (wszystko Autocolor). Ja bym to wszystko na wszelki wypadek przytar³ i jeszcze raz zapodk³adowa³. :wink:

Kolega ma racjê, dla pewno¶ci powinno siê takie miejsce pokryæ jeszcze raz podk³adem. I ca³kiem przy okazji, rozpuszczalników u¿ywa siê w fabryce do produkcji farb, my u¿ywamy tylko rozcieñczalników.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-04, 10:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Go¶æ napisa³/a:
Amiggo napisa³/a:
Tak mog³a zareagowaæ baza wodna na rozcieñczalnik w podk³adzie. Jaki da³e¶ rozpuszczalnik , mo¿e by³ zbyt agresywny? U mnie te¿ czasem wyjdzie co¶ takiego jak rysa czy przetarcie ale nigdy siê nie mapowa³o (wszystko Autocolor). Ja bym to wszystko na wszelki wypadek przytar³ i jeszcze raz zapodk³adowa³. :wink:

Kolega ma racjê, dla pewno¶ci powinno siê takie miejsce pokryæ jeszcze raz podk³adem. I ca³kiem przy okazji, rozpuszczalników u¿ywa siê w fabryce do produkcji farb, my u¿ywamy tylko rozcieñczalników.


to fakt, ale zauwazylem ze tu malo kto rozroznia farbe od lakieru :D
malo tego, na szkoleniu pewnej firmy, pan tez mowil jak sie maluje ich farbami he he he....
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-04, 18:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
No to mnie macie. :oops: Ale gdyby to by³ do podk³adu dany rozcieñczalnik to nie powinno siê nic takiego wydarzyæ, a to chyba musia³ byæ rozpuszczalnik. Ludziska u¿ywaj± bardzo czasem dziwnego nazewnictwa zaczerpniêtego z opakowañ jak by nie mogli powiedzieæ po polsku np lakier bezbarwny, po za tym ludzie nie rozró¿niaj± akryli jedno, dwu i trzy warstwowych. :wink:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-04, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
bo akryl to okreslenie ogolnie przyjete dla systemu 1 warstwowego. a jakby sie uprzec to na taunusie mam akryl 5 warstwowy (podklad-szpachla-podklad-baza szara-baza-bezbarwny - wszystko na zywicy akrylowej :D )
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-04, 21:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
To wychodzi, ¿e jak kto¶ ma autko kilka razy malowan± to mieæ mo¿e akryl 15 warstwowy lub wiêcej? :mrgreen:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-04, 21:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
robie teraz koledze dosyc pognita stara astre i jak zdieralem rdze z rantu drzwi to az specjalnie policzylem warstwy podkladow szpachli itp. widziales kiedys 16 warstw ? (grubosc powloki to 4mm :D )
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-04, 22:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Widzia³em nawet wiêcej ............... na moim stojaku pod elementy. :mrgreen:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group