Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dawid
Wys³any: 2007-12-08, 23:35   Dzisiejszy wieczór:))
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Akryl+podobrazie kartonowe

CZARNA.JPG
Plik ¶ci±gniêto 5375 raz(y) 58.72 KB

_________________
hmmm
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-12-09, 00:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Coraz to ³adniejsze te dziewczyny i jak ju¿ pisa³em piêknie namalowane. Na temat hiperrealizmu mam takie zdanie , ¿e ka¿dy powinien spróbowaæ co¶ tak namalowaæ ,ale tylko dla sprawdzenia swoich umiejêtno¶ci , a natura i tak bêdzie doskonalsza. Jako kierunek w sztuce nie ma wiêkszego sensu.
 

DrCruel
Wys³any: 2007-12-09, 01:10   
0
UP DOWN


Posty: 418
a sk±d bierzesz takie ¶licznoty do pozowania :wink:



PS. Trzeba chyba tu zrobiæ jak±¶ mo¿liwo¶æ oceniania waszych prac to bêdzie ciekawiej.
 

dawid
Wys³any: 2007-12-09, 09:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Hmmm kazdy dazy do perfekcji i moim zdaniem karzdy powinien do niej dazyc a nie zatrzymywac sie w miejscu chodzi mi o to zeby zaczac od czaszek a skonczyc na fotorealizmie, zapewne jak cos malujesz ze zdjecia chcesz to przedstawic jak najbardziej realnie i jak najbardziej bliskie orginalowi nie zaleznie od tego co to jest smok czy ozel i nie chodzi tu o zadowolenie samego klijeta ale artysty ktory to maluje. Da Vinci tez byl malarzem fotorealistycznym swoich czasow z ta roznica ze nie mial zutnika i aerografu:)). Skoda ze o fotorealizmie myslisz kategoria po co? a nie jak to jest namalowane? dzieki temu muglbys sie wiele dowiedziec o malowaniu aerografem:))

Pozdrawiam i ide malowac cos bardzo bliskiemu oryinalowi:))
_________________
hmmm
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-09, 10:53   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
A ja uwa¿am, ¿e ka¿dy powinien i¶æ swoj± drog±, ka¿dy sposób malowania mo¿e rozwijaæ i nie koniecznie musi to byæ fotorealizm. Zgodzê siê z aeroarte, ¿e natura i tak bêdzie doskonalsza. Dawid-respect dla Ciebie i Twoich prac, reprezentujesz naprawdê wysoki poziom. Mimo tego uwa¿am, ¿e fotorealizm to nie koniecznie musi byæ najwy¿sza pó³ka. Pamiêtam swoje zajêcia w pracowni, gdzie rysuj±c np. w 10 osób, ka¿da praca wygl±da³a inaczej, a to dlatego, ¿e ka¿dy jest inny i ka¿dy postrzega ¶wiat inaczej. I to jest w³a¶nie najlepsze, ¿e tylko w taki sposób mo¿na wyraziæ co ma siê w ¶rodku. Ja uwa¿am, ¿e mistrzostwo to odwzorowanie tego, co kryje siê w wyobra¼ni. Pozdrawiam!
 
 

dawid
Wys³any: 2007-12-09, 11:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Nie chce sie klucic i mowic ze fotorealizm to najwyzsza polka, ale mowie ze duzo mozna sie dowiedziec i nauczyc, a po drugie fotorealizm to jest wyobraznia i to bardzo duza , podejmowanie decyzji w kreowaniu wizerunku i technika. Powiedzcie mi wszyscy dlaczego chcecie i prubujecie tworzyc fotorealistyczne ognie?:)) jak dla was fotorealizm to lipa.

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

maverik
Wys³any: 2007-12-09, 17:31   
0
UP DOWN

Posty: 71
dawid napisa³/a:
Nie chce sie klucic i mowic ze fotorealizm to najwyzsza polka, ale mowie ze duzo mozna sie dowiedziec i nauczyc, a po drugie fotorealizm to jest wyobraznia i to bardzo duza , podejmowanie decyzji w kreowaniu wizerunku i technika. Powiedzcie mi wszyscy dlaczego chcecie i prubujecie tworzyc fotorealistyczne ognie?:)) jak dla was fotorealizm to lipa.

Pozdrawiam


praca super, naprawde, mozesz isc w slady Steva Nunez'a i zbic majatek :wink: jednak dla mnie jedno jest zawsze jasne, sztuka to tworzenie, przeniesienie wyobrazni, kopiowanie to poprostu kopiowanie, tylko ze technika malarska,

pozdrawiam Arek
 

airbrush 
Wys³any: 2007-12-14, 17:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
Masz ch³opie talent, praca jest boska.
Moim skromnym zdaniem fotorealizm ³atwiej trafia do zwyk³ego odbiorcy.
W malarstwie pejza¿owym je¶li namalujesz fotorealistyczny krajobraz to zwyk³y odbiorca nie znaj±cy siê na malarstwie dostrze¿e to co autor chcia³ przekazaæ, lecz gdy namalujesz ten sam krajobraz wed³ug w³asnej nie zawsze dla zwyk³ego odbiorcy zrozumialej technice, to po prostu praca przez niego nie bêdzie doceniona.
Oczywi¶cie nie mam nic przeciwko innym stylom malowania.
Dla mnie fotorealizmy to kierunek w którym chcê pod±¿aæ, dziêki nim prace bêd± "³atwiejsze" dla zwyklego odbiorcy.
Pozdrawiam
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

Grandi 
Wys³any: 2007-12-17, 23:08   
0
UP DOWN

Posty: 36
ja twierdzê ze nie ma czego¶ takiego jak podzia³ na lepsze techniki czy gorsze
ka¿da jest inna, ka¿da s³u¿y do czego¶ innego i warto potrafiæ skorzystaæ z ka¿dej w zale¿no¶ci od tego co potrzebujemy i co czujemy, z kolei ograniczanie siê do jednej techniki jest ma³o konstruktywne bo zamykamy siê w pewnych ramach patrzenia i wtedy zawê¿a siê zmys³ sztuki, a to nie jest dobre zjawisko. Analizowanie i próby powtórzenia innych technik rozwijaj± rêce ale i przede wszystkim umys³ i wyobra¼niê
 
 

sebsa
Wys³any: 2009-02-05, 10:13   
0
UP DOWN


Posty: 331
a ja mam pytanie do czego jest ten rzutnik??
 

dawid
Wys³any: 2009-02-05, 17:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
http://www.artograph.com/tips-techniques.htm :) )
_________________
hmmm
 

manieks 
Wys³any: 2009-02-05, 22:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
je¶li mogê wtr±ciæ do pogawêdki swoje 5gr :) - to powiem jak rebbe Wo³odia Illicz- "ka¿demu wed³ug potrzeb" ;)
Moim za¶ skromnym zdaniem , a ho³duje troszkê starej szkole Rembrandt'a, Dawid ma sporo racji w tym co pisze- lecz nie do koñca :)

- na pocz±tku jest realizm, potem d³ugo d³ugo nic ....nastêpnym krokiem mo¿e byæ fotorealizm czy hipperrealizm ja pisze Dawid
I niech Ciê "rêka boska" broni Dawidzie przed uznaniem tego za punkt docelowy, bo dopiero wtedy zaczyna siê droga ;) - co jest dalej? .... nie wiem, mo¿e "nadrealizm"?.

Nieliczne jednostki z gatunku homo painter rodz± siê z pozornym pominiêciem kilku pierwszych etapów (autyzm), lecz s± te¿ tacy co d¼wigaj± na sobie brzemiê "nadrealizmu" do ostatniej kropli farby.
Pewna czê¶æ z nich , to ci którym siê wydaje, ¿e co¶ tworz± (a nie odkrywaj±?) i ka¿± na siebie wo³aæ ARTYSTA, za¶ inna czê¶æ nieboraków brnie, bardziej lub mniej ¶wiadomie, w mozoln± nieskoñczono¶æ odkrywania co dzieñ ¶wiata barw na nowo.
Czym jest nadrealizm?
W³a¶nie subiektywn± (czyt.u³omn±, niedoskona³±, niepowtarzaln±, piêkn±) projekcj± tego co postrzegamy piêcioma znanymi, oraz kilkoma mniej znanymi, zmys³ami.

przyk³ad nadrealizmu:
szowinistycznie trochê - ale facet to ¶winia, wiêc proszê p³eæ piêkn± o wybaczenie i dobranie na w³asn± rêkê innej analogii

Wyobra¼my sobie kilka piêknych kobiet, ka¿da to idea³, piersi i inne kr±g³o¶ci -marzenie, ubrane s± tak jak lubisz, i zrobi± wszystko na co masz ochotê ....
- wiêc wszystkie one... lepi± dla ciebie pierogi, na dodatek wed³ug tego samego przepisu.
Gdy s± ju¿ gotowe (pierogi- nie kobiety) przystêpujesz do konsumpcji, delektuj±c siê smakiem ka¿dego z osobna. Niepostrze¿enie jednak co¶ zatrzymuje twoje kubeczki smakowe na d³u¿ej.
Ku swojemu zaskoczeniu nie przechodzisz do nastêpnej misy tylko zatapiasz paluchy w glinianym ociekaj±cy od skwaruszek garncu, i zaczynasz je¶æ coraz bardziej ³apczywie, i po chwili ju¿ nie jesz - nie zajadasz siê, a po prostu ob¿erasz- ¿resz ... a¿ w±troba zaczyna b³agaæ o lito¶æ.

Patrzysz na autorkê potrawy i zdajesz siê nie zwracaæ uwagi na to, ¿e babka nie ma na sobie czarnych koronkowych stringów i wydumanego faluj±cego w rytm pacufiku gorsetu . Nie zauwa¿asz te¿ obr±czki na jej palcu, która do z³udzenia przypomina twoj±...

-babeczka nic nie stworzy³a, ulepi³a tylko pierogi znaj±c przepis, który zna i ka¿dego dnia stosuje tysi±ce ludzi - co wiêc uczyni³o te piero¿ki tak wyj±tkowymi? - nadrealizm!

Tak na marginesie jak ju¿ jestem przy tych nieszczêsnych pierogach :)
Jest w Kazimierzu taki lokal, "Zielona Tawerna" siê zwie, gdzie kilka lat temu zajada³em siê pierogami. Mimo, ¿e wcale w nich nie gustujê to ich smak pamiêtam do dzi¶. Tawernê prowadzi³ wtedy brat w³a¶ciciela. Jednak od momentu, gdy "piarem" zaj±³ siê sam w³a¶ciciel jad³em te pierogi tylko raz i z krwawi±cym sercem muszê stwierdziæ ... choæ wygl±daj± tak samo i zrobione pewnie te¿ s± z tego samego- to nie to samo.

Powracaj±c Dawidzie do hipperrealizm, który (wed³ug mnie) jest tylko narzêdziem, podobnie jak aparat fotograficzny. Tak czy owak, ¿yczê Ci osi±gniêcia stanu perfekcji. Lecz prócz tego, ¿yczê Ci, by¶ poszed³ dalej i przekroczy³ ten próg ze ¶wiadomo¶ci±, i¿ dopiero zaczynasz siê uczyæ malowania ;)

psss. co do pracy: big "+"
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group