Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 18:18
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-09-11, 10:05   Kupno migomatu
0
UP DOWN


Posty: 418
Go¶æ






Wys³any: Nie Sty 01, 2006 2:13 pm Temat postu: Kupno Migomatu

--------------------------------------------------------------------------------

Witam! Chcê kupiæ a raczej muszê migomat koniecznie na "si³e" nie 220V.Znalaz³em co¶ takiego na allegro,spotkali¶cie siê z t± firm±?jak kto¶ u¿ytkuje to proszê o opinie.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=78392480
A tak poza tym to co by¶cie mi polecili do 3tys-3,5tys z³ i min.230A.

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124

Wys³any: Nie Sty 01, 2006 6:30 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ten post jest mój WYWALI£O MNIE

Powrót do góry


fifka



Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 284
Sk±d: otwock
Wys³any: Pon Sty 02, 2006 10:57 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wygl±da fajnie , z tego co widaæ na zdjêciu ma bardzo du¿± regulacjê ampera¿u , co niew±tpliwe ma ogromne znaczenie dla dok³adnej regulacji.A sprawdza³e¶ ofertê naszego Bestera?
_________________
Kupiê motocykle i skutery po wypadkach,równie¿ bez prawa rejestracji.
Wiadomo¶ci proszê na priv.

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124

Wys³any: Pon Sty 02, 2006 10:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mam spawarkê (ojciec kupi³ za m³odych lat) z Bestera 250A i jest spox ale nie do wszystkiego siê nadaje. Mniej wiêcej przegl±da³em po besterze ale chcê poznaæ wasze opinie bo niektórzy mówi± ¿e mig Bestera jest przereklamowany.

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Wto Sty 03, 2006 8:33 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tak jak pisa³em w innym po¶cie zwracaj uwagê na podajnik bo to bol±czka nieznanyvch MIGów ostatniej produkcji.
Takie pieni±dze to ju¿ nie przelewki i wyrzuciæ w "b³oto" to by szkoda by³o

W tej cenie to Bestera jakiego¶ lub OZAS mo¿na by poszukaæ takie znam. Ale pewnie s± te¿ i inne na które warto zwróciæ uwagê
A to ¿e Bester przereklamowany to nie wiem, ja bynajmniej mam i nienarzekam (115A). Przez kilka lat ¿adnej awarii a te¿ nie le¿y w k±cie bezu¿ytecznie. Ojciec w pracy ma OZAS 360A i tak samo bezproblemowo a ten to ju¿ tym bardziej nie stoi w k±cie bo to na warsztatach szkolnych (ko³o PKS ) wiêc on praktycznie nie stygnie

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124

Wys³any: Sro Sty 04, 2006 11:10 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mi siê te¿ wydaje ¿e Bester reprezentuje o niebo lepsz± jako¶æ ni¿ typowe NO NAME.Spawarkê mam Bestera co ma oko³o 30 lat(jeszcze mnie w planach nie by³o),bez awari a nie potrafiê policzyæ ile zjad³a ju¿ paczek elektrod wiêc te¿ mam dobr± opiniê o tej firmie. Nie pamiêtam gdzie s³ysza³em tak± opiniê ale napewno na jakim¶ forum.Zaraz poszukam w internecie co¶ z OZAS.Dziêki.

A jak dok³adniej wygl±da przedstawiony przez Ciebie podajnik drutu.Jest znacz±ca ró¿nica w wygl±dzie czy trzeba siê dobrze przyj¿eæ.

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Sro Sty 04, 2006 1:50 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ró¿nica jest zauwa¿alna od razu. Dobry MIG ma podajnik z silnikiem od wycieraczek samochodowych, jest du¿y, solidny, na metalowych czê¶ciach. Taki No NAME ma malutki silniczek jakby z zabawki zamocowany do plastykowej puszki gdzie jest kilka plastykowych zêbatek. Jakie s± wady to mo¿esz przeczytaæ mój post w innym w±tku

Ja oczywi¶cie do niczego nie namawiam, wyra¿am tylko swoje zdanie, zteszt± moim zdaniem uzasadnione i potwierdzone dowodami.
Ale wydaje mi siê ¿e jak ju¿ wydawaæ takie pieni±dze to ju¿ na jaki¶ konkretny sprzêt.

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124

Wys³any: Sro Sty 04, 2006 4:44 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Te¿ tak uwa¿am.Zwrócê uwagê na podajnik i dziêki za wskazówkê i jak co¶ Ci siê przypomni to pisz bo nie chcê wej¶æ na mine.Chyba stawiam na Bestera bo przej¿a³em kilka ofert.Ale narazie jeszcze siê wstrzymam i pobuszuje po necie.

Powrót do góry


marcin



Do³±czy³: 31 Lip 2005
Posty: 21

Wys³any: Sro Sty 04, 2006 11:07 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witam
Te¿ niedawno sta³em przed dylematem kupna migomatu i po obejrzeniu róznych niby marek zdecydowa³em sie na bestera mimo ¿e za wy¿sz± cenê oferuje nizsze parametry nie ma w komplecie reduktora itp. ale b±dz co b±d¼ to marka która istnieje na rynku jakis czas a nie jakis tam mig-s. Kilku moich kolegów po fachu u¿ywa zreszt± besterów i sa absolutnie bezawaryjne.
Ozas oczywi¶cie tez robi bardzo dobre spawarki ale bardziej rozbudowane i duuuuu¿o dro¿sze a je¶li tylko blacharka wchodzi w grê to dodatkowe z± razczej zbêdne.
Pozdro

Powrót do góry


looqasch



Do³±czy³: 15 Lip 2005
Posty: 103
Sk±d: Stary Zamo¶æ
Wys³any: Sro Sty 04, 2006 11:34 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Taka drobna uwaga jeszcze dotycz±ca jako¶ci wykonania pistoletu i wê¿a do niego. Dobry MIG bêdzie mia³ w pistolecie mikro³±cznik który nie przenosi obci±¿enia za³±czania wszystkich wewnêtrznych elementów, t± rolê przejmuje stycznik wewn±trz miga. "Zwyk³y" nie ma stycznika i grubymi kablami jest prowadzone do w³±cznika w pistolecie i ten ³±cznik mimo ¿e jest ju¿ mocniejszy to i tak ju¿ tam jest iskrzenie i wypalanie styków. To akurat niby mo¿na naprawiæ samemu ale po co ?A i jako¶æ dzia³ania takiego w³±cznika nie jest rewelacyjna, ma³o wygodna.

Druga sprawa to wykonanie przewodu g³ównego.
Dobry ma taki co sprawia wra¿enie ¿e jest to jeden kabel i wszystkie inne s±w ¶rodku jakby zalane pod t± gum± (choæ w rzeczywisto¶ci nie jest zalane , da siê rozebraæ). Taki "z³y" to wszystkie przewody wewnêtrzne s± lu¼no w³o¿one jakby do wê¿a ogrodowego. To ju¿ raczej nie ma wp³ywu na dzia³anie MIGa ale tak mi siê przypomnia³o to napisa³em.

No i te¿ wa¿na sprawa: gwarancja, serwis i dostêpno¶æ czê¶ci...

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 124

Wys³any: Wto Sty 17, 2006 3:01 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.esab.pl/ESABHt...goMig%20250.pdf

Kupi³em ESSABa...dawny OZAS:) Cena wysz³a mnie 3350z³ + VAT (z rabatem) ale obs³uguje drut 1,2 co by³o dla mnie prawie najwa¿niejsze.Bo 250A z drutu 0,6 0,8 to ma prawie ka¿dy migomat ale 1,2 to ju¿ kaliber do wiêkszysz spraw. Ko³o pi±tku powinien ju¿ byæ bo dzisiaj dopiero z³o¿y³em zamówienie.A resztê to mo¿ecie poczytaæ w za³±czonym linku.My¶lê ¿e by³ to dobry wybór.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group