Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
rafgc
Wys³any: 2007-12-09, 22:31   Akryl wyblak³ podczas polerowania
Go¶æ
Witam!

Mia³em stukniêty samochód z przodu i musia³em oddaæ go do lakiernika. Samochód oryginalnie jest malowany w czerwonym akrylu. Umówi³em siê z lakiernikiem, ¿e jak lakier bedzie dobrany idealnie to pomaluje mi te¿ plamê nadrzwiach. Kiedy przyszed³em do lakiernika sprawdziæ postêp prac, maska jak i drzwi by³y pry¶niête lakierem lecz nie polerowane. Efekt byl taki, ¿e praktycznie nie potrafi³em dojrzec ¿adnej róznicy w odcieniu lakieru (na granicy lakierowanej powierzchni by³ jeszce taki "py³ek" z pistoletu). Po polerce okaza³o siê, ¿e lakier w cale nie pasuje odcieniem do orygina³u, spodziewa³em siê co prawda, ¿e lakier mo¿e byæ ciemniejszy, ale ten wyszed³ ja¶niejszy, nawet mo¿naby powiedzieæ wyblak³y.

Tutaj zdjêcia tego efektu:
http://www.box.net/shared/eexc6xj2v2

Umówili¶my siê, ¿e bêdzie trzeba to poprawiaæ, ale wydaje mi siê, ¿e ten lakiernik chyba robi co¶ nie tak, albo co¶ nie tak jest z tym lakierem. Gdy dosta³em resztkê lakieru od niego do robienia zaprawek, jak siê spyta³em o utwardzacz, to mi powiedzia³, ze nie trzeba do niego ¿adnego utwardzacza, trochê mnie to ¼dziwi³o, bo czyta³em, ze akryle miesza siê z utwardzaczami. Po 2 miesi±cach postanowi³em sprawdziæ, czy odcieñ lakieru blaknie przy polerowaniu, pomalowa³em sobie kawa³ek blaszki, ale jeszcze nie sprawdzi³em na samochodzie, bo czekam a¿ wyschnie dobrze (o ile wyschnie). Przy okazji postanowi³em sprawdziæ swoj± teoriê na zaciekach lakieru na puszce, które powinny ju¿ byæ dawno niby suche. Gdy ztar³em troszkê popwierzchni papierkiem wodnym, to kolor wyblak³. Po przepolerowaniu powierzchni do po³ysku, kolor dalej pozosta³ wyblak³e i zastanawiam siê czy to czasem nie przez brak utwardzacza, bo chyba nie powinienem byæ w stanie zrobiæ wgniecenia paznokciem w lakierze który schnie 2 miesi±ce, co o tym my¶licie?

Ile powinien schn±æ akryl aby mo¿na by³o przyst±piæ do polerki, bo mo¿e powinienem trochê douczyæ tego lakiernika?
 

maras 
Wys³any: 2007-12-09, 23:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Akryl mo¿na polerowaæ w zasadzie nastêpnego, a po tygodniu jest ju¿ zupe³nie utwardzony. Je¶li Ci powiedzia³, ze nie trzeba utwardzacza do akrylu, to pojêcia o malowaniu on nie ma. Wiêkszo¶æ znanych mi akryli miesza sie w proporcjach 2:1 z utwardzaczem. Je¶li zbled³ po polerce, to wg mnie móg³ go do¶æ mocno przypolerowaæ, co w przypadku bez utwardzacza nie jest trudne i mo¿e przebijaæ pod³o¿e. By³o malowane podk³adem przed tym akrylem? Je¶li malowa³ bez utwardzacza to niestety bêdzie trzeba ca³y ten syf przed powtórnym malowaniem zmyæ. Je¶li sie na to zdecydujesz, to w ³atwy sposób mo¿esz sprawdziæ,czy by³o bez utwardzacza. Wystarczy wzi±æ nitro na szmatkê, je¶li zmyjesz akryl, tzn,¿e by³o bez utwardzacza
 

rafgc
Wys³any: 2007-12-10, 11:25   
Go¶æ
Czy by³ podk³ad pod lakierem, to nie wiem, ale chyba nie. Mówi³ co¶, ¿e ten mój oryginalny lakier jest jaki¶ t³usty i musia³ kupowaæ jaki¶ specjalny rozpuszczalnik, bo lakier nie chcia³ przylegaæ i siê zbiera³ jak woda na t³ustym. Jak bedê mia³ czas to sprawdzê czy siê zmywa. A czy jak lakier jest z utwardzaczem, to nitro go wogóle nie zmyje, czy po prostu bêdzie bardzo trudno?
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-10, 14:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
akryl utwardza sie 7-14 dni. bez utwardzacza nie utwardzi sie nigdy, jedynie wyschnie poprzez odparowanie rozceinczalnika.
 

marikk 
Wys³any: 2007-12-10, 17:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Wydaje mi siê ¿e ten kto Ci malowa³ to chyba ko³o lakiernika nawet nie sta³ je¶li twierdzi ¿e do akrylu niedodaje sie utwardzacza powiniene¶ go porzadnie opiepszyæ i kazaæ mu jeszcze raz malowaæ i niech idzie po swoich kosztach
 

online 
Wys³any: 2007-12-10, 20:38   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
moze ten lakiernik zastosowa³ akryl 1k, gdzie nie ma mowy o polerce?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-11, 05:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
a coz to za 'lakiernik' stosujacy akryl 1k ?
 

online 
Wys³any: 2007-12-11, 15:50   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
nie wiem co to za lakiernik, ale co innego moze byc bez utwardzacza? renolak :neutral: :shock:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-11, 16:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
raczej chodzilo mi o to ze to nie byl lakiernik :)
 

mebArth 
Wys³any: 2007-12-11, 18:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
jest jaki¶ t³usty zaraz chwila... od kiedy lakier jest t³usty? to mój 1wszy post ale jak czytam ten temat to mi cisnienie skacze.
Reklamuj robote i tyle....

PS odnosnie utwardzenia. Na puszcze jest napisane 24h w 20stopni schnieniecie. Puszka Standoxa. A po 2...nie znam warsztatu co czeka 7 dni na utwardzenie siê akrylu w 100%
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-12, 06:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
mebrth napisa³/a:
nie znam warsztatu co czeka 7 dni na utwardzenie siê akrylu w 100%


ja znam kilka :P
 

maras 
Wys³any: 2007-12-12, 23:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Fakt,¿e prawie nikt nie czeka, bo ka¿demu siê spieszy. Zreszt±, który klient oddaj±c samochód do malowania np jednego, czy dwóch elementów chcia³ by czekaæ ponad tydzieñ, czy dwa
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-13, 04:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
moze tydzien czy dwa to przesada, ale wydajac auto po 1 czy 2 dniach jest spore ryzyko ze taki klient pojezdzi troche, a niedajboze po autostradzie, i pozniej wraca z pretensjami ze kamienie obily mu maske :) a swiezy lakier bardzo latwo obic.
 

rafgc
Wys³any: 2007-12-13, 23:07   
Go¶æ
Gdybym wiedzia³, ¿e po 7 dnaich czekania efekt bêdzie najlepszy to i bym odczeka³ ten tydzieñ. Maska bêdzie do poprawki i ja za to nie bêde p³aci³, za drzwi te¿ nie p³aci³em, na razie nie mam za bardzo czasu ¿eby siê udaæ do tego lakiernika i dowiedzieæ siê do koñca co on robi³ z tym lakierem.
Pomalowa³em tym lakierem blaszkê i po³owê przetar³em papierkiem 2000, lakier zrobi³ siê w tym miejscu wyblak³y tak jak ten na masce, nawet przy³o¿y³em do maski i odcienie siê zgadza³y, tzn w miejscu gdzie nie przetar³em papierkiem kolor zgadza³ siê z tym oryginalnym na masce, a w miejscu przetarcia by³ wyblak³y jak w miejscu malowania maski. wydaje mi siê wiêc, ¿e jest co¶ nie tak z tym lakierem. Lakiernik kupowa³ lakier w Olsztynie i ponoæ ta maszyna do dobierania koloru (dekielek od paliwa) wskaza³a numer farby, której u¿ywano tylko poprzez firme Audi, wobec tego, je¶li niby to mia³by byæ odpowiednik orygina³u, to ten kolor nie powinien byæ czasem ciemniejszy od tego na masce, który powinien byæ choæ trochê wyblak³y po tylu latach?
 

mebArth 
Wys³any: 2007-12-13, 23:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Audi ma naklejke w baga¿niku z numerem. W STANDOXie jest tak ¿e masz podstawe i 2 odcienie w góre i w dó³. Volvo nie ma wcale tylko podstawe (prócz bia³ego i czerwnego i moze jeszcze jakies ale nie paietam). Wiêc mysle, ze lakiernik da³ cia³a z czyms. MOze przesadzi³ z uwardzaczem?
Zmien lakiernika.

Pozdrawiam
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-12-15, 00:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Nie chce bronic tego lakiernika ale jesli powiedzial zedaje reszte tylko na zaprawki i nie potrzebny jest utwardzacz to nie widze w tym nic nie normalnego. Ja nigdy nie dodaje utwardzacza do akrylu wypelniajac np odpryski. No chyba ze mam resztke rozrobionego jeszcze nie utwardzonego akrylu.
 

maras 
Wys³any: 2007-12-15, 01:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Sikkens te¿ ma zawsze kilka odcieni danego koloru, ale nie zawsze równ± ilo¶æ, czasami 3 a czasami 5. Wracaj±c do tematu, t± Twoj± próbê robi³e¶ bez utwardzacza, tak? Je¶li siê tak samo zachowuje, jak na ,masce, to by ¶wiadczy³o,ze lakiernik te¿ robi³ bez utwardzacza. Robi³e¶ próbê z nitro??
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-15, 02:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
djpolak1985 napisa³/a:
Ja nigdy nie dodaje utwardzacza do akrylu wypelniajac np odpryski.


:shock: :shock: :shock:
 

online 
Wys³any: 2007-12-15, 15:19   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
rbfm napisa³/a:
djpolak1985 napisa³/a:
Ja nigdy nie dodaje utwardzacza do akrylu wypelniajac np odpryski.


:shock: :shock: :shock:


Mu chodiz³o o to, ze jak masz np. odprysk od kamyczka 1mm kwadratowy, to robi to np. pêdzelkiem bez utwardzacza. no raczej trudno dodaæ do tka ma³ej ilo¶ci akrylu utwardzacz :razz:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-15, 16:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
no raczej trudno dodaæ do tka ma³ej ilo¶ci akrylu utwardzacz :razz:


trudno??? no tak , strzykawka kosztuje jakies 10gr. po co w ogole paprac taka robote?
 

online 
Wys³any: 2007-12-15, 22:58   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ekhmm... nie pomyslalem o tym :razz: :mrgreen:

jak bêde kiedys robil takie odpryski, to bede pamiêta³...

ja sie nie babram w "tak± robotê", bo takiegop czego¶ nie robiê :wink:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-16, 01:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
online napisa³/a:
ekhmm... nie pomyslalem o tym :razz: :mrgreen:

jak bêde kiedys robil takie odpryski, to bede pamiêta³...

ja sie nie babram w "tak± robotê", bo takiegop czego¶ nie robiê :wink:


jeszcze od biedy moglbym zrozumiec takie babranie bez utwardzacza na szybkiego malujac pedzoelkiem rant drzwi gdzie czesto odpryskuje lakier, ale jaki to problem dodat troche utwardzacza... a co dopiero wpylka na jakiejs plamie na drzwiach ?????????????????????
 

online 
Wys³any: 2007-12-16, 10:27   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ale RBFM ¼le zrozumia³e¶ widze....

Kolega napisa³:

Cytat:
Nie chce bronic tego lakiernika ale jesli powiedzial zedaje reszte tylko na zaprawki i nie potrzebny jest utwardzacz to nie widze w tym nic nie normalnego. Ja nigdy nie dodaje utwardzacza do akrylu wypelniajac np odpryski. No chyba ze mam resztke rozrobionego jeszcze nie utwardzonego akrylu.


Ty to zrozumia³ê¶, ¿e on maluje bez utwardzacza...

a mu tka na prawdê chodiz³o o to, ze jak ma malutki jeden oprysk i gdy ma go pêdzelkiem poprawiæ np. wlansie na kancie drzwi, to robi to be zutwardzacza.

Ja to smao napisa³em, a Ty to zrozumia³es jako renowacjê bez utwardzacza. Pojmujesz? :wink:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2007-12-16, 11:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
20 kropel lakieru - 10 kropli utw (byle jakiego nawet od podk³adu) - korek od NITRA...taki problem? A pewnosc jest ta, ze ani gosc sobie p³aszcza nie umyzia, ani na myjce nie zejdzie. Co do kropel..na oko panowie..no bez jaj:)
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-16, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ja pisalem tylko ze jesli dla kogos jest problem zrobic 10ml lakieru tak jak trzeba, to po co paprac robote ????
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-12-20, 16:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
w warsztacie ktorym pracowalem mielismy takie male buteleczki 20ml z pedzelkiem i jesli klient sobie zazyczyl wypelnialismy resztka bazy czy tez akrylu ktora pozostala po malowaniu jego auta ale nie dostawal drugiej 10ml z utwardzaczem.... nie popadajmy w skrajnosci . Idac np do salonu opla proszac o taki wlasnie sztyft (a sa takie dostepne ) bedzie wlasnie w postaci bez utwardzacza a z baza dostaniesz drugi sztyft wypelniony bezbarwnym .
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-20, 17:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
djpolak1985 napisa³/a:
w warsztacie ktorym pracowalem mielismy takie male buteleczki 20ml z pedzelkiem i jesli klient sobie zazyczyl wypelnialismy resztka bazy czy tez akrylu ktora pozostala po malowaniu jego auta ale nie dostawal drugiej 10ml z utwardzaczem.... nie popadajmy w skrajnosci . Idac np do salonu opla proszac o taki wlasnie sztyft (a sa takie dostepne ) bedzie wlasnie w postaci bez utwardzacza a z baza dostaniesz drugi sztyft wypelniony bezbarwnym .


ale jak sam napisales - to jest dla klienta - a nie ze lakiernik odpier* taka bucuwe ze pedzluje odprysk lakierem bez utwardzacza.
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-12-24, 18:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Taka zapraweczka to tylko metoda dorazna klient nie placi za to nie dajesz na to gwarancji ma to tylko poprawic wyglad auta na tzw. pierwszy rzut oka. Ja to tak widze. Starasz sie byc taki perfekcyjny, tak? to napisz mi jeszcze ze matujesz ten odprysk w srodku, podkladujesz , i dopiero wtedy pokrywasz kolorem. A co jesli dodasz troszke za duzo utwardzacza (przy tak malej ilosci to nie trudne) i powstanie wada lakiernicza w tymze odprysku. Nie badz smieszny rbfm.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-24, 20:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
djpolak1985 napisa³/a:
Taka zapraweczka to tylko metoda dorazna klient nie placi za to nie dajesz na to gwarancji ma to tylko poprawic wyglad auta na tzw. pierwszy rzut oka. Ja to tak widze. Starasz sie byc taki perfekcyjny, tak? to napisz mi jeszcze ze matujesz ten odprysk w srodku, podkladujesz , i dopiero wtedy pokrywasz kolorem. A co jesli dodasz troszke za duzo utwardzacza (przy tak malej ilosci to nie trudne) i powstanie wada lakiernicza w tymze odprysku. Nie badz smieszny rbfm.


wiesz, to ty jestes dla mnie smieszny i tyle. zacznijmy od tego ze ja takim badziewi nie robie jak zaprawki pedzelkami. ciekawe jakim cudem mialbym dac za duzo utwardzacza kiedy biore w strzykawke 3ml lakieru i 1 ml utwardzacza. po prostu szkoda czasu na dyskusje, skoro dla wg ciebie akryl podany bez utwardzacza jest ok. tak jakby to bylo conajmniej jakims wielkim problemem. ja uzywam strzykawek. czasem mi sie np obije zapodkladowany element i wlasnie rozrabiam sobie w strzykawce podklad i igla nakladam na taki odprysk. no ale po co sie piperzyc z utwardzaczem nie? damy bez a klient sie i tak nie zna i bedzie zadowolony :D i zawsze to 10 groszy zostaje w kieszeni he he he he..... i tu nie chodzi o to czy ktos jest idealista czy nie. dla mnie takie cos to paproctwo. to taka 'naprawa' na poziomie kredek koloryzujacych.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-25, 21:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
kiedy biore w strzykawke
:lol: bazê te¿ rozrabiasz na odpryski w strzykawce :lol: ch³opie jak ju¿ mówisz o profesjonali¿mie,to sobie kup wagê,bo bez tego u¿±dzenia nie ma mowy o dok³adno¶ci!ciekawê jak przygotowujesz szpachlê?te¿ w strzykawce :lol: ty a na tego sata d³ugo oszczêdza³e¶! bo w tesko tego nie ma :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-25, 22:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
Cytat:
kiedy biore w strzykawke
:lol: bazê te¿ rozrabiasz na odpryski w strzykawce :lol: ch³opie jak ju¿ mówisz o profesjonali¿mie,to sobie kup wagê,bo bez tego u¿±dzenia nie ma mowy o dok³adno¶ci!ciekawê jak przygotowujesz szpachlê?te¿ w strzykawce :lol: ty a na tego sata d³ugo oszczêdza³e¶! bo w tesko tego nie ma :lol:


no waga naprawde by sie przydala zwlaszcza ze rozrabiam objetosciowo hehe... ale z ciebie debil.... reszty nie komentuje bo szkoda czasu. a na sate oszczedzalem jakies 2-3 dni. chcesz jeszcze o czyms porozmawiac? na druga sate tyle samo, czyli razem tydzien. co chcesz jeszcze wiedziec ? zal ci dupsko sciska paproku? juz ci mowilem fizolu ze ja lakieruje bo lubie, a ty bo musisz, zeby miec co do gara wrzucic. aha a co to znaczy 'rozrabiac baze' ?
 

zed
Wys³any: 2007-12-26, 03:21   
Go¶æ
rbfm ale z ciebie debil wez sobie poczytaj swoje wszystkie wypociny,wychodzi na to ze to ty jestes debil do kwadratu .a skoro masz jakis warsztat to po co robisz w garazu lubisz??? moze i fajniej sprzety do garazu sci±gac
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 10:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zed napisa³/a:
rbfm ale z ciebie debil wez sobie poczytaj swoje wszystkie wypociny,wychodzi na to ze to ty jestes debil do kwadratu .a skoro masz jakis warsztat to po co robisz w garazu lubisz??? moze i fajniej sprzety do garazu sci±gac


a ty kim jestes ze sie odzywasz? i o jakim garazu piszesz? i czemu nie na temat? poza tym z przyglupasmi nie dyskutuje jak masz jakisz problem to pisz na pw frajerze.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-26, 11:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
no waga naprawde by sie przydala zwlaszcza ze rozrabiam objetosciowo hehe... ale z ciebie debil....
w strzykawce!!! :lol:
Cytat:
a na sate oszczedzalem jakies 2-3 dni.
przy twoim przerobie to chyba lata :sad:
Cytat:
aha a co to znaczy 'rozrabiac baze' ?
bierzesz np. strzykawkê i wci±gasz dziesiêæ ml lakieru bazowego,nastêpnienastêpnie ,10% utwardzacza -mieszasz i 70% rozciêczalnika.na koniec wszystko razem w strzykawce mieszasz :???:
Cytat:
a ty kim jestes ze sie odzywasz?
ma ochotê to siê odzywa :lol:
Cytat:
z przyglupasmi
pewnie chodzi³o ci o przyg³upasa.niez³e masz te wyzwiska :!: co za prostak.zero kultury!
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 12:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo po prostu szkoda slow na ciebie kretynie i tobie podobnym debilom.
 

zed
Wys³any: 2007-12-26, 12:48   
Go¶æ
rbfm sam pisales na forum ze forda robisz w garazu a warsztat masz gdzie indziej takze sie troche gubisz i jeszcze piszesz o profesionalizmie a sprzet w tesko kupujesz no rewela,dziurki podkladem zalewasz potem pytasz o szpachle 1k czy dobra jest no pelen profesjonal i jeszcze ze natryskowa to kupa ,ale novol tez to robi to moze jest dobra.a tak na marginesie novol jest chyba jedyn± firm± ktora pisze w tds ze na reaktywny mo¿na epoksyd klasc.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 13:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zed napisa³/a:
rbfm sam pisales na forum ze forda robisz w garazu a warsztat masz gdzie indziej takze sie troche gubisz i jeszcze piszesz o profesionalizmie a sprzet w tesko kupujesz no rewela,dziurki podkladem zalewasz potem pytasz o szpachle 1k czy dobra jest no pelen profesjonal i jeszcze ze natryskowa to kupa ,ale novol tez to robi to moze jest dobra.a tak na marginesie novol jest chyba jedyn± firm± ktora pisze w tds ze na reaktywny mo¿na epoksyd klasc.


no dobra ale co z tego gdzie co robie i gdzie co kupuje? chlopie zajmij sie czyms pozytecznym moze a nie prowadzenie dochodzen w sprawie mojego forda. to juz nie mozna miec garazu i warsztatu ?
rozumiem ze wg ciebie uzywanie szpachli 1k to nie jest profesjonalizm.
a co do narzedzi z tesco to juz pisalem ze dla mnie ci co kupuja flexa za 20x wiecej niz ja w tesco sa po prostu frajerami i tyle. i w momencie gdy tobie zepsuje sie sprzet za 600 zl po X latach, to ja przez ten czas wymienie na gwarancji kilkanascie sztuk i zawsze mam w zapasie 2 sprawne. a ty czekasz az zadecyduja czy uznac gwarancje. i roznica koncowa jest taka ze ja gwarancje mam dozywotnia a ty nie. i to wszystko za kilkadzisiat zlotych. tyczy sie to szlifierek, wiertarek, opalarek, pistoletow do podkladu po 50-70 zl ktorych nie myje i oddaje po 2-3 miesiacach, itp sprzetu. narzedzia od ktorych zalezy jakosc roboty kupuje akurat markowe - pistolety sata, kompresory markowe itd.
zapomniales dopisac w ostatnim zdaniu ze chodzi o ICH epoksyd.
  
 

zed
Wys³any: 2007-12-26, 13:25   
Go¶æ
czytam forum od samego poczatku a nawet wczesniej(stare forum)i takiej osoby jak ty jeszcze tu chyba niebylo naprawde.masz jakas wiedze ale pisanie w stylu 'szkoda mojego czasu' albo klutnie z innymi no ¿enua naprawde.
(futro w fordzie na desce REWELA tak profilaktycznie kup cos przeciw molom jakies kulki czy jak)
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 13:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zed napisa³/a:
czytam forum od samego poczatku a nawet wczesniej(stare forum)i takiej osoby jak ty jeszcze tu chyba niebylo naprawde.masz jakas wiedze ale pisanie w stylu 'szkoda mojego czasu' albo klutnie z innymi no ¿enua naprawde.
(futro w fordzie na desce REWELA tak profilaktycznie kup cos przeciw molom jakies kulki czy jak)


z regu³y tak koncza sie dyskusje ze mna - zawsze gdy komus zabraknie argumentow. jak tobie w tej chwili. o futro sie nie mart. nie twoja sprawa.
 

zed
Wys³any: 2007-12-26, 13:40   
Go¶æ
nie chodzi o argumenty a o zbedna dyskusje.a co do sprzetu to nieznam warsztatu, ktory zajmuje sie czyms profesjonalnie i kupuje sprzet w tesko wybacz (mysle ze koledzy pracujacy gdzies w aso itp pracuja na markowym sprzecie)
garaz i warsztat mozna miec oczywiscie tylko jaki sens robic w garazu skoro wszystko jest na miejscu w warsztacie tak?(chyba ze jest sie pospolitym garazowcem nieplacacym zadnych oplat)
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 13:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
nie chodzi o argumenty a o zbedna dyskusje.a co do sprzetu to nieznam warsztatu, ktory zajmuje sie czyms profesjonalnie i kupuje sprzet w tesko wybacz (mysle ze koledzy pracujacy gdzies w aso itp pracuja na markowym sprzecie)


zbedna dyskusje generuje przyglupy jak baqo, nie zauwazyles tego czasem?
ja nie mam aso. lakierowaniem zajmuje sie hobbystycznie. teraz nie robie bo nie chce mi sie gdy jest mroz, trzeba grzac, nie wyjde sobie na zewnatrz zeby przygotowac auto itd. na sama mysl ze trzeba wejsc do zimnego pomieszczenia, grzac, a przy otwarciu drzwi wieje mrozem - odechciewa mi sie i nie biore nowych zlecen chociaz ludzie dzwonia:)
wez pod uwage ze w aso raczej nie zwraca sie uwagi na koszt narzedzi czy materialow.
tutaj w krakowie warsztaty sprzet maja marketowy i to wlacznie z pistoletami. dziwia mi sie ze kupilem drogie pistolety :)

zed napisa³/a:
garaz i warsztat mozna miec oczywiscie tylko jaki sens robic w garazu skoro wszystko jest na miejscu w warsztacie tak?(chyba ze jest sie pospolitym garazowcem nieplacacym zadnych oplat)


jest sens. remot trwal kilka miesiecy i tyle czasu zajmowalby miejsce w warsztacie. nie robilem tego codziennie po iles tam h tylko sporadycznie jak mi sie chcialo i jak mialem czas, oraz jak nie bylo upalow. przez ten czas w warsztacie trwal po pierwsze czesciowy remont, po drugie robione byly auta klientowi nie bylo zwyczajnie miejsca na to. zauywaz ze auto zostalo porozbierane na czesci i wyobraz sobie ile miejsca to wszystko zajmuje.

a tak w ogole to kazdy ktory chce sie przyczepic do czegos w moich postach od razu pisze o fordzie... gdy sie nie ma czego czepiac faktycznie, to trzeba tego co jest dostepne heh......
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-26, 14:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
marginesie novol jest chyba jedyn± firm± ktora pisze w tds ze na reaktywny mo¿na epoksyd klasc.
ty zed!.ale nowol pisze ¿e siê nie stosuje ,a kolega rbfm upiera siê przy swoim. taki profesjonalista. :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 14:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
Cytat:
marginesie novol jest chyba jedyn± firm± ktora pisze w tds ze na reaktywny mo¿na epoksyd klasc.
ty zed!.ale nowol pisze ¿e siê nie stosuje ,a kolega rbfm upiera siê przy swoim. taki profesjonalista. :lol:


on napisal ze novol pisze ze sie stosuje, ja pokazywalem ci co facet z novolu napisal ale ty jestes po prostu tak skonczonym debilem ze dalej brniesz w swoje brednie.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-26, 14:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:

a tak w ogole to kazdy ktory chce sie przyczepic do czegos w moich postach od razu pisze o fordzie... gdy sie nie ma czego czepiac faktycznie, to trzeba tego co jest dostepne heh......
niestety,ale takie wra¿enia robi twój gara¿-brud,syf,twoje czarne poobgryzane pazury,pe³no ¶mieci,syf w aucie.typowy profesjonalizm papraka ,gara¿owca!
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 14:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
niestety,ale takie wra¿enia robi twój gara¿-brud,syf,twoje czarne poobgryzane pazury,pe³no ¶mieci,syf w aucie.typowy profesjonalizm papraka ,gara¿owca!


no bo to tylko garaz. ile razy jeszcze napiszesz na tym forum o moim garazu? pokaz swoj garaz zobaczymy czy masz w nim czysto jak w laboratorium Intela. debilu. a co ma w ogole moj garaz wspolnego z tym forum ? pomyliles fora, jak chcesz sobie popisac o garazu to moze poszukaj jakiegos forum o nieruchomosciach.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-26, 14:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
pokaz swoj garaz zobaczymy czy masz w nim czysto jak w laboratorium Intela.
¶lepoku !!!jedno zdjêcie ju¿ zamieszcza³em.wejdd¿ do galerii. poza warsztatem te¿ mam gara¿e,ale wszêdzie jest po¿±dek,nawet jak lakierowa³em bez kabiny,to zawsze mia³em czy¶ciutko,a nie taki syf jak u ciebie.potem dziwko bierze ¿e tyle ¶mieci w lakierze :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 14:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ja mowie zebys pokazal zdjecie garazu skoro oceniasz moj GARAZ.
 

zed
Wys³any: 2007-12-26, 16:39   
Go¶æ
panowie jak napisalem wczesniej zbedna dyskusja.rbfm mam pewne zdanie na twoj temat i tyle .nie robmy z forum tego co dzieje sie w sejmie
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-26, 19:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:

ja nie mam aso. lakierowaniem zajmuje sie hobbystycznie. teraz nie robie bo nie chce mi sie gdy jest mroz, trzeba grzac, nie wyjde sobie na zewnatrz zeby przygotowac auto itd. na sama mysl ze trzeba wejsc do zimnego pomieszczenia, grzac, a przy otwarciu drzwi wieje mrozem - odechciewa mi sie i nie biore nowych zlecen chociaz ludzie dzwonia:)
to jest tan twój drugi ,prawdziwy warsztat???to zwyk³y gara¿!!!ty k³amco!!! :lol: to sam robisz na tym warsztacie,i teraz jest zamkniêty??? ale ¶ciemniasz!!!
Cytat:
panowie jak napisalem wczesniej zbedna dyskusja.rbfm mam pewne zdanie na twoj temat i tyle
ale mnie za wiele wyzywa³ i mu nie odpuszczê.jak do tej pory poza tym ¿e jest egoist± nic wiêcej mi nie udowodni³,to ¿e siê zna na lakiernictwie,ma³o konkretów,brak odpowiedzi na wiele pytañ ,poprostu siê gubi! :oops:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 19:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
to jest tan twój drugi ,prawdziwy warsztat???to zwyk³y gara¿!!!ty k³amco!!! :lol: to sam robisz na tym warsztacie,i teraz jest zamkniêty??? ale ¶ciemniasz!!!


pytam po raz kolejny i tym razem juz ostani. co cie obchodzi moj garaz i warsztat? debilu : sam robie w warsztacie i w garazu. wystarczy ci to juz? ty idioto skonczony powiedz mi czy warsztat to pomieszczenie w ktorym caly czas jest cieplo 24h na dobe i czy po otwarciu drzwi w zimie wieje do niego cieple? matole zastanow sie co piszesz bo to juz robi sie nudne co ty wypisujesz.

wyzywalem cie bo inaczej do ciebie sie zwracac nie da cwiercinteligencie analfabeto.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania