Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
hematol 
Wys³any: 2012-08-23, 13:43   Felcarko-dziurkarka,pytanie o sposób spawania.
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Mam zamiar kupiæ felcarko-dziurkarkê i chcia³bym sie dowiedzieæ w jaki sposób mam spawaæ reperaturkê,tzn. bêdzie felc zrobiony na "aucie" a na reperaturce otwory ,przez które bêdê spawaæ reperaturkê bo starej blachy auta,dobrze my¶lê?
Je¿eli porobie otwory (bêd± 5mm) co kawa³ek to czy to wystarczy czy powinien spaw byæ ci±g³y?Je¿eli ci±g³y (oczywi¶cie nie za jednym razem tylko punktami a¿ to zagêszczenia) to czy jest sens robiæ te otworki?Nie mo¿na przecie¿ zrobiæ otworu kolo otwora.... :help:
Jak to zrobiæ poprawnie? :help:
 

Simon 
Wys³any: 2012-08-23, 21:44   
0
UP DOWN
in¿


Pomóg³: 2 razy
Posty: 97
Sk±d: Zgierz
ja robiê tak jak piszesz-felc na aucie i przyk³adam nowy element w którym mam co 2cm otwory.najpierw spawam otwory a pó¼niej wype³niam spawem miejsce ³±czenia starej i nowej blachy.
_________________

 
 

Matix 
Wys³any: 2012-08-23, 21:44   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Otworów nie robisz w reperaturce tylko spawiesz na styku w tym felcu.. Przynajmniej ja tak robiê. Niech siê wypowiedz± osoby z wiêkszym do¶wiadczeniem... Jedni tak zagêszczaj± spawy ¿e powstaje spaw ci±g³y (ja preferuje ten sposób) a inni jad± ¿e zostaje luka z której wychodzi rdza i d¼wiga szpachle która jest na tym spawie... wiêc s± ró¿ne szko³y ale robienie dziur w tej reperaturce moim zdaniem mija siê z celem bo co ile by¶ musia³ robiæ t± dziure co 1cm??
 

hematol 
Wys³any: 2012-08-23, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
dziêki ch³opaki :spoko:
Rozumiê,¿e priorytetm jest spaw ci±g³y,nie zostawiaæ dziur,przerw miêdzy punktami spawu,pe³ne wype³nienie. :tak:
 

Matix 
Wys³any: 2012-08-24, 22:45   
0
UP DOWN


Posty: 316
Sk±d: Rybnik
Tak jest najlepiej, bo wiadomo ¿e nie dojdziesz od wewn±trz ¿eby zabezpieczyæ to jako¶ przed rdz± i wtedy wychodzi Ci rdza miêdzy spawami. a tak masz to z g³owy. Wiadomo ¿e w miarê mo¿liwo¶ci lepiej to jako¶ uchroniæ od rdzy.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime