Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:05
Autor Wiadomo¶æ
cudak2004 
Wys³any: 2007-12-11, 22:42   Areograf na aucie
0
UP DOWN

Posty: 45
Chcialbym wam zaprezentowac malownie mojego przyjaciela.Wiem ze moze samochod nie robi wrazenia jezli chodzi o marke;) ale mi sie podoba i jest oki.Chcialbym sie dowiedziec jaka jest wasza opinia na to wykonanie areografem.

DSCN3274.jpg
Tak wyglada z boku
Plik ¶ci±gniêto 26998 raz(y) 116.8 KB

DSCN3275.jpg
Przednia maska
Plik ¶ci±gniêto 26998 raz(y) 106.37 KB

 

online 
Wys³any: 2007-12-12, 13:45   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ja sie nie znam, ale ca³kiem ³adnie, jak dla mnie. nie oceniam spasowania wzorów do auta i jego koloru (nie chodzi mi o markê).
 
 

dawid
Wys³any: 2007-12-12, 16:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
No gitarra ile malujesz? Bardzo fajne tylko nie pisz ze kozystales z jakichkolwiek zdjec bo ci ktorzy korzystaja z szablonow powiedza ze kopiujesz technika malarska:)) tak trzymaj czekam na wiecej twoich prac!

Pozdrawiam

Dawid
_________________
hmmm
 

airbrush 
Wys³any: 2007-12-13, 06:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
Niewiem mi to wygl±da na jaki¶ dziwny fotomonta¿.Tak jakby¶ chcia³ zaczerpn±æ opini czy auto siê bêdzie podoba³o w ten sposób pomalowane.
Ale to takie moje spostrze¿enie i proszê sie nim nie sugerowaæ.
Pozdrawiam.
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-13, 07:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
airbrush napisa³/a:
Niewiem mi to wygl±da na jaki¶ dziwny fotomonta¿.Tak jakby¶ chcia³ zaczerpn±æ opini czy auto siê bêdzie podoba³o w ten sposób pomalowane.
Ale to takie moje spostrze¿enie i proszê sie nim nie sugerowaæ.
Pozdrawiam.


hehe tez mam takie wrazenie
 

dawid
Wys³any: 2007-12-13, 07:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
HEHEHEHEHEHE FOTOMATAZ no nie moge:))))))) Sami jestescie jak fotomontarz i ktos was tu wkleil hehehe, przecierz widac cienie blokow ktore sie odbijaja chodzby np na masce w lewym rogu. Zawisc nie ma konca

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-13, 08:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
HEHEHEHEHEHE FOTOMATAZ no nie moge:))))))) Sami jestescie jak fotomontarz i ktos was tu wkleil hehehe, przecierz widac cienie blokow ktore sie odbijaja chodzby np na masce w lewym rogu. Zawisc nie ma konca

Pozdrawiam


czlowieku jaka zawisc!

a jak chcesz to daj mi dowolne zdjecie auta z jakimis cieniami i dowolna grafike to zobaczysz jaki ci zrobie z tego aerograf.
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-13, 08:41   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
cudak2004, czy móg³by¶ wrzuciæ te zdjêcia w wiêkszej rozdzielczo¶ci?Wtedy wszystko siê wyja¶ni i nie bêdzie rozmów o zawi¶ci, które s± zbêdne i nie na miejscu.
 
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-13, 13:34   
0
UP DOWN

Posty: 45
airbrush, Mowisz ze to fotomontarz myslisz jak bym chcial zareklamowac kolege to bym nawal cos takiego czy ty czlowieku z konia spadles na rozum a na ziemi lezal kamien, przyjzy sie dokladnie to zobaczysz

[ Dodano: 2007-12-13, 13:36 ]
rbfm, Dziek za wsparcie wystawie jeszcze jo inne prace to wtedy moze nie ktorzy nie dowiarkowie sie przekonaj

[ Dodano: 2007-12-13, 13:37 ]
dawid, Siema dawid wiesz ja nie maluje to moj przyjaciel to robi a ile hmmm ciezko powiedzic moze jakies 3 lata
:lol:

[ Dodano: 2007-12-13, 13:39 ]
Sylwia, poiedz mi jak to zrobic bo nie wiem?????????????????????
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-13, 13:57   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
Mo¿esz wrzuciæ zdjêcia w du¿ej rozdzielczo¶ci np. na www.fotosik.pl, a na forum wstawiæ tylko miniaturki
 
 

dawid
Wys³any: 2007-12-13, 16:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
rbfm napisa³/a:
dawid napisa³/a:
HEHEHEHEHEHE FOTOMATAZ no nie moge:))))))) Sami jestescie jak fotomontarz i ktos was tu wkleil hehehe, przecierz widac cienie blokow ktore sie odbijaja chodzby np na masce w lewym rogu. Zawisc nie ma konca

Pozdrawiam


czlowieku jaka zawisc!

a jak chcesz to daj mi dowolne zdjecie auta z jakimis cieniami i dowolna grafike to zobaczysz jaki ci zrobie z tego aerograf.


Dobra, dobra omnibusie komputerowy,to po co komus odrazu wyjezdrzacie ze to nie jest namalowane i ze fotomatarz??? czego to jest przyklad? bleeeeeee
_________________
hmmm
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-13, 16:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
dawid napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
dawid napisa³/a:
HEHEHEHEHEHE FOTOMATAZ no nie moge:))))))) Sami jestescie jak fotomontarz i ktos was tu wkleil hehehe, przecierz widac cienie blokow ktore sie odbijaja chodzby np na masce w lewym rogu. Zawisc nie ma konca

Pozdrawiam


czlowieku jaka zawisc!

a jak chcesz to daj mi dowolne zdjecie auta z jakimis cieniami i dowolna grafike to zobaczysz jaki ci zrobie z tego aerograf.


Dobra, dobra omnibusie komputerowy,to po co komus odrazu wyjezdrzacie ze to nie jest namalowane i ze fotomatarz??? czego to jest przyklad? bleeeeeee


bo to jest forum publiczne, mamy podobno demokracje, wiec kazdy moze wyraziic swoja opinie na dany temat. ja uwazam ze to jest bliskie fotomontazu, poza tym jest brzydkie. chcesz dyskutowac z czyims gustem ? aha i staram sie pisac po polsku, bez bledow ortograficznych. chcial opinie to ja ma.
 

dawid
Wys³any: 2007-12-13, 17:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Jak chcesz poswirowac ze swoja ortografia to przylep swoj jezyk na forum u miodka, a jak ci sie nie podoba to wal z mostu a nie zazucaj komus klamstwa kOLEGO
_________________
hmmm
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-12-13, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Chyba widzia³em ten samochód na allegro- reklamuj±cy us³ugi lakiernictwa artystycznego.

Dawid -piêknie malujesz -podziwiam i ani ja, ani wydaje mi sie, nikt inny nie gani Ciê za to. Zazdroszcz± byæ mo¿e talentu ,ale na pewno bez zawi¶ci. Rozmowa by³a na temat sztuki i powinno na tym forum byæ ich wiêcej -czego mi tu brakuje. Pozdrawiam JK.
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-13, 17:35   
0
UP DOWN

Posty: 45
http://images23.fotosik.p...310f9bc2med.jpg
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-12-13, 17:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Nie jest to photoshop na pewno i nie ma o co kruszyæ kopi. Dla mnie jest za jasny -ogólnie,wole ciemniejsze klimaty , a namalowany zupe³nie poprawnie - maska ,co do boku mam wiêksze zastrze¿enia. Na pewno lepiej by siê prezentowa³ na innym samochodzie. Mo¿e tu le¿y problem w wiarê ,¿e kto¶ tyle pracy w³o¿y³ w Malucha.
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-13, 17:55   
0
UP DOWN

Posty: 45
http://www.fotosik.pl/sho...6b2356349d5879d

[ Dodano: 2007-12-13, 17:55 ]
http://www.fotosik.pl/sho...a1327f6f7eada87

[ Dodano: 2007-12-13, 17:56 ]
http://www.fotosik.pl/sho...1b43cda6bc91294
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-12-13, 18:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
No i po sporze.
 

dawid
Wys³any: 2007-12-13, 18:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Przedni blotnik do polowy drzwi kozak jestem pod wrazeniem, zamiast tych ostrych ciec muglby przechodzic delikatnie w kolor nadwozia ale ogulnie ok czysto wykonane itd. Bardzo lubie samochody malowane w ten sposub bardziej mi sie to podoba od ogni itd ze wzgledu na wiekrzy stopien trudnosic wykonania takiego artystycznego wrzutu:))
Jesli komus sie podobaja takie zeczy to odsylam do naszych rosyjskich sasiadow moim zdaniem oni wymiataja stany moim zdaniem to nacpana pstrokacizna:)) tu jedna rosyjska stronka dla tych co nie widzieli link do galerii zdjec ze zlotow tam to sa dopiero artysci :) ) http://www.airbrush.ru/fotos/
_________________
hmmm
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-13, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 45
witam wszystkich jak tam nastroje po malej dyskusji
:roll:

[ Dodano: 2007-12-13, 22:23 ]
Wiec sprawa sie wyjasnila i ciesze sie ze tak jest pokaze wam jeszcze pare prac mojego kolegi ktory ma naprawde talent do malowania mysle ze co nie ktorym sie moze spodoba ale moze i nie zobaczymy bede czekac na odpowiedzi

[ Dodano: 2007-12-13, 22:27 ]
http://images26.fotosik.p...285e798bmed.jpg

[ Dodano: 2007-12-13, 22:31 ]
:mrgreen: :mrgreen: http://www.fotosik.pl/sho...973042d7c91c2a5

[ Dodano: 2007-12-13, 22:39 ]
http://images24.fotosik.p...dbcfde97med.jpg


http://images26.fotosik.p...838f4e35med.jpg

Wiec zostawim wma cos do ogladania.Mam nadzieje ze spodobaj sie wam prace mojego przyjaciela- pozdrawiam :razz: :mrgreen:
 

airbrush 
Wys³any: 2007-12-14, 06:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
Po pierwsze trzeba by³o wkleiæ od razu wiêksze zdjêcia i nie mia³ bym ¿adnych w±tpliwo¶ci ¿e jest to namalowane.
Po prostu drugie zdjêcie z d¼wigniêt± mask± wyda³o mi siê jakie¶ takie sztuczne.
Po drugie, po zazdro¶ciæ talentu to ja mogê Karpiñskiemu,Drozdowi a nie twojemu koledze, bo praca jest ¶rednia.Czego bym mia³ zawi¶ciæ pomalowanego fiata 126 p.He dobre.
A po trzecie teksty o spadaniu z konia wsad¼ se w buty,je¶li nie umiesz prowadziæ normalnej dyskusji to siê wcale nie wypowiadaj.
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

maverik
Wys³any: 2007-12-14, 12:26   
0
UP DOWN

Posty: 71
cudak2004 napisa³/a:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e6b2356349d5879d

[ Dodano: 2007-12-13, 17:55 ]
http://www.fotosik.pl/sho...a1327f6f7eada87

[ Dodano: 2007-12-13, 17:56 ]
http://www.fotosik.pl/sho...1b43cda6bc91294


mistyfikacja, nawet szyby w photoshopie zdjete ;P
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-14, 14:20   
0
UP DOWN

Posty: 45
maverik, Jasne a cienie na masce ludzi to kretkami namalowalem ale oki to jest twoja opinia i niech moc kredek bedzie z toba

[ Dodano: 2007-12-14, 14:33 ]
airbrush, Nie ucz mnie jak mam mowic bo jak sie nie znasz i nie potrafisz dostrzec cieni i odbic np na masce ale coz nie wszyscy widza. Wiesz jezli chodzi o pomalownie czy to maluch czy np RAMA OD ROWERU mysle ze kazda plaszczyzna jest dobra i nie ma co zazdroscic liczy sie pokazywanie swoich prac i dowiadywanie sie jakie ewentualne bledy kazdy z nas robi.Powiem tak prace Dawida ogladalem i jestem pelen podziwu malowania na chyba plotnie jezli sie nie myle i bapewno on tez ma jakies swoje nie dociagniecia i tez mozna sie czepiac jak u kazdego z prac
 

maverik
Wys³any: 2007-12-14, 15:33   
0
UP DOWN

Posty: 71
airbrush napisa³/a:

Po prostu drugie zdjêcie z d¼wigniêt± mask± wyda³o mi siê jakie¶ takie sztuczne.
Po drugie, po zazdro¶ciæ talentu to ja mogê Karpiñskiemu,Drozdowi a nie twojemu koledze.


zazdrosc to bardzo zla rzecz, nie tedy droga ;)
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-14, 22:00   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
Mam nadziejê, ¿e Wasze emocje ju¿ opad³y. Nie przypuszcza³am, ¿e kaszel mo¿e rozpocz±æ tak± dyskusjê :mrgreen: Je¶li chodzi o technikê, to nie ma siê do czego przyczepiæ, nawet dlatego, ¿e na zdjêciach du¿o siê traci. Mi osobi¶cie nie pasuje ten wi¶niowy kolor samochodu, wrêcz mnie razi. Nie zab³ysnê mówi±c, ¿e widzia³abym to w czerni, gdy¿ jak wiadomo czerñ pasuje prawie do wszystkiego. Chcia³abym Was prosiæ o pomoc w zrozumieniu jednej rzeczy:
Ale to takie moje spostrze¿enie i proszê sie nim nie sugerowaæ.
Pozdrawiam.

a w odpowiedzi:
Zawisc nie ma konca
Mój rozum tego nie ogarnia, proszê pomó¿cie :mrgreen:
 
 

acidhouse
Wys³any: 2007-12-14, 22:36   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Maj gad nie ma mnie 3 miesiace w pl a tu taka jadka - SPOKÓJ MA BYC
Prace sa oryginalne to widac na pierwszy rzut oka widac pociagniecia i smugi gorzej wdzacyuch odsylam do okulisty i pozdrawiam widzacych
:arrow: Dejw czekam na art :wink:
_________________
Training all life
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-14, 23:01   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
witam wszystkich. Jestem nowy na forum i chcialbym sie serdecznie z wszystkimi przywitac.
Dzieki wam bardzo za ta rozgozala dyskusje w temacie tego maluszka, podniesliscie tylo nieznacznie moje libido. Na przekor nielicznym przyznaje szczerze ze to nie jest zadna zabawa w photoshopie ani nic podobnego tylko ciezkie godziny na lakierni ktore spedzilem z aerografem. tak. to ja popelnilem to malowanie na tym maluszku. :evil: :evil:
Siedze w temacie juz kilka lat a dokladnie piec. To autko malowalem jakies dwa lata temu i niestety patrzac na niego dzis musze przyznac ze nie bylem wtedy jeszcze najlepszy... aleee teraz jest troszke lepiej :oops: :oops: :roll: :lol:
wkrotce wrzuce jakies soje fotki
mam nadzieje ze sie spodobaja

[ Dodano: 2007-12-14, 23:13 ]
http://www.fotosik.pl/sho...1731e465b550e44 :twisted:

[ Dodano: 2007-12-14, 23:14 ]
http://www.fotosik.pl/sho...5fbaaa56ae187b6

[ Dodano: 2007-12-14, 23:14 ]
http://www.fotosik.pl/sho...d961e1e285e798b
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-15, 00:15   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
witam wszystkich. Jestem nowy na forum i chcialbym sie serdecznie z wszystkimi przywitac.
Dzieki wam bardzo za ta rozgozala dyskusje w temacie tego maluszka, podniesliscie tylo nieznacznie moje libido. Na przekor nielicznym przyznaje szczerze ze to nie jest zadna zabawa w photoshopie ani nic podobnego tylko ciezkie godziny na lakierni ktore spedzilem z aerografem. tak. to ja popelnilem to malowanie na tym maluszku. :evil: :evil:
Siedze w temacie juz kilka lat a dokladnie piec. To autko malowalem jakies dwa lata temu i niestety patrzac na niego dzis musze przyznac ze nie bylem wtedy jeszcze najlepszy... aleee teraz jest troszke lepiej :oops: :oops: :roll: :lol:
wkrotce wrzuce jakies soje fotki
mam nadzieje ze sie spodobaja

[ Dodano: 2007-12-14, 23:13 ]
http://www.fotosik.pl/sho...1731e465b550e44 :twisted:

[ Dodano: 2007-12-14, 23:14 ]
http://www.fotosik.pl/sho...5fbaaa56ae187b6

[ Dodano: 2007-12-14, 23:14 ]
http://www.fotosik.pl/sho...d961e1e285e798b


Witaj,
ale mistrzu :wink: po 5u latach takim nozykiem?
co do ognia uzywasz zbyt duzo jednego szablonu, wpatruj sie w ogien, poogladaj zdjecia, maluj z fotek, uzywaj wiekszej ilosci kolorow i transparentow, malowanie oginia sklada sie z okolo 7u etapow, w tej pracy pare pominales :wink:
zycze sukcesow
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 12:21   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Maverik- nawet najfajniejszy nozyk nie zrobi ze bedziesz lepiej malowal, ja mam taki jakim robi mi sie wygodnie. Co do plomieni to wiem dokladnie o co ci chodzi, ale musze ci przyznac ze nie masz racji. Ten efekt byl zamierzony. Wszystko zaczelo sie od tego ze klient powiedzial ze chce go pomalowac w ognie ale zeby bylo to cos orginalnego, nie chcial true fire bo takich moto jest juz "kilka" a on chce zeby jego sie wyroznial. I tak powstal pomysl "ztribalowania" ognii. Ja uwazam ze udalosie w 100procentach. Fotka tak do konca tego nie pokazuje, na zywo jak podchodza do niego postronni ludzie czesto pytaja "jak zrobiles te tribale" i o to chodzilo, bo malowanie budzi kontrowersje i zaciekawienie. Ja maluje tylkolakierami firmy Spies Hecker i uwazam je za najlepsze, ten motocykl tez nimi malowalem, aerograf robilem czystymi pigmentami, maverik jesli znasz bardziej transparentny czerwony niz czysty pigment to daj cynk :lol: prosze :lol:
Musze sie jeszcze zapytacciebie Maverik ilu ty etapów uzyles na tym swoim ducati 749 bo mi to wyglada na max dwa :lol: :lol:
Zycze powodzenia, pozdrawiam
 
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-16, 12:21   
0
UP DOWN

Posty: 45
maverik co do ogni to jak widzisz charakterystyke motoru i caly koilor to moze dopatrzysz sie ze za pstrokate ognie poje........ by caly efekt a tak dzieki temu motor an rzywo wyglada przepieknie

[ Dodano: 2007-12-16, 12:27 ]
danielpainter, ziomus tak trzymaj :twisted:
 

maverik
Wys³any: 2007-12-16, 13:51   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
Maverik- nawet najfajniejszy nozyk nie zrobi ze bedziesz lepiej malowal, ja mam taki jakim robi mi sie wygodnie. Co do plomieni to wiem dokladnie o co ci chodzi, ale musze ci przyznac ze nie masz racji. Ten efekt byl zamierzony. Wszystko zaczelo sie od tego ze klient powiedzial ze chce go pomalowac w ognie ale zeby bylo to cos orginalnego, nie chcial true fire bo takich moto jest juz "kilka" a on chce zeby jego sie wyroznial. I tak powstal pomysl "ztribalowania" ognii. Ja uwazam ze udalosie w 100procentach. Fotka tak do konca tego nie pokazuje, na zywo jak podchodza do niego postronni ludzie czesto pytaja "jak zrobiles te tribale" i o to chodzilo, bo malowanie budzi kontrowersje i zaciekawienie. Ja maluje tylkolakierami firmy Spies Hecker i uwazam je za najlepsze, ten motocykl tez nimi malowalem, aerograf robilem czystymi pigmentami, maverik jesli znasz bardziej transparentny czerwony niz czysty pigment to daj cynk :lol: prosze :lol:
Musze sie jeszcze zapytacciebie Maverik ilu ty etapów uzyles na tym swoim ducati 749 bo mi to wyglada na max dwa :lol: :lol:
Zycze powodzenia, pozdrawiam


profesjonalizm charakteryzuje sie profesjonalnymi narzedziami, ktorymi powinnismy sie poslugiwac, takie jest moje zdanie, wiecznie dokupuje sprzet i ucze sie nim pracowac, na tym polega ta praca, dlatego w pracowni nie mam nozyka do tapet i aerografu profi tylko sprzet za kilkdziesiat tys., moim zdaniem tylko tak mozna ze strony technicznej wykonac profesjonalna usluge, ale chodzilo tylko o nozyk wiec nie bierz do siebie ;) co do ogni, powiedz mi czemu niektorzy odpowiadaja na krytyke jak dzieci i krzycza " a Ty tez a Ty tez.. nie umiesz", na zdjeciu ogien w zaden sposob nie jest zywy, wykaz troche pokory a nie krzycz na wszystkich ze jest super to przyniesie to jakis rezultat, z niedociagniec na Ducati zdaje sobie sprawe, ale jesli uwazasz ze mozna taki ogien zrobic 2ma kolorami to zycze powodzenia :) pozdr.
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-16, 14:24   
0
UP DOWN

Posty: 45
Maverik myslisz ze sprzet za nawet miljardy da ci to co sam potrafisz mysle ze nie i nigdy nie bedzie tak.Maluj expertem pistoletem a kup devibisa i myslisz ze pistolet sam maluje a przedzial cenowy jest 250 a 1600 zl. Czlowieku w jakiej ty bajce zyjesz sprzet ulatwia a nie wykonuje cala robote za ciebie jakos jaka prezentujesz to zalezy od tego jak sie przylozysz a nie od tego czym malujesz.Tu wiedza i umijejetnosci sie licza anie pokazywanie zeee oo JAK KUPUJE SPRZET ZA KILKADZIESIAT TYS. . Podam ci przykald spektrofotometr pomaga ci widziec barwy i pokazuje z z jakich jest pigmentow stworzony kolor ale ludziek oko pokaze ci wiecej i pomoze ci odtworzyc go na taki sam wzor.Nasze umiejetnosci i doswiadczenie nigdy nie zatapi sprzet i maszyna ewentulanie nam pomoze- pozdrawiam
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 14:36   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Oj Maverik zabawny z ciebie gosc
Przecierz to ty po wystawieniu przeze mnie zdiec od razu zaczoles krytykowac, ja nie krzycze, poprostu tlumacze jak jest, ja nie mam zamiaru sie z toba klucic, dobrze znam swoja wartosc i wiem co potrafie. Pierwszy puchar za najladniejszy motocykl zlotu dostalem juz dwa lata temu za H-D BLack&Wite50 Electra. Smieszy mnie to gadanie o profesjonalnych narzedziach bo widze jak u mnie w miescie chlopaki kupuja aerografy Badgera czy Sata i zajebiaszcze nozyki z modelarskich potem ida do Mieszalni Profixa czy Dyna Coat-a, kupuja pop setce z róznych kolorów, podklad Multi Fuller, szpachlówke i klar novol lub ranal i mysla ze sa dobrzy. Ida do szopy malowac. Haha. Mam u siebie sporo sprzetu , kilka aerografów miedzyinnymi Paasche Vsr90, Pistolety DeVilbiss GTi i PRi oba z glowicami trans tech 110 i 130, kabine do malowania z filtrami kabinowymi i wymiennikiem ciepla, mieszalnik wody, maszyny do obrobki powierzchni na sucho Dynabrade o skoku 2.5mm i 6mm i sporo wiecej, a to chyba nie jest malo sprzetu, przedewszystkim maluje zgodnie z technologia lakiernicza, ukonczylem szereg kursów i szkolen lakierniczych w centrach szkoleniowych i mysle ze to nie jest malo. A aerograf profi uwazam za dobry z dwóch powodów, mozna nim nalowac dokladnie szczególy, linie o grubosci miedzy 0,5-1mm,
jest tak tani ze po kazdej pracy mozna go wyzucic i kupic nowy do nowej pracy.
a i przestan kupowac klar w tesco :lol: :lol:
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-16, 14:51   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
Oj Maverik zabawny z ciebie gosc
Przecierz to ty po wystawieniu przeze mnie zdiec od razu zaczoles krytykowac, ja nie krzycze, poprostu tlumacze jak jest, ja nie mam zamiaru sie z toba klucic, dobrze znam swoja wartosc i wiem co potrafie. Pierwszy puchar za najladniejszy motocykl zlotu dostalem juz dwa lata temu za H-D BLack&Wite50 Electra. Smieszy mnie to gadanie o profesjonalnych narzedziach bo widze jak u mnie w miescie chlopaki kupuja aerografy Badgera czy Sata i zajebiaszcze nozyki z modelarskich potem ida do Mieszalni Profixa czy Dyna Coat-a, kupuja pop setce z róznych kolorów, podklad Multi Fuller, szpachlówke i klar novol lub ranal i mysla ze sa dobrzy. Ida do szopy malowac. Haha. Mam u siebie sporo sprzetu , kilka aerografów miedzyinnymi Paasche Vsr90, Pistolety DeVilbiss GTi i PRi oba z glowicami trans tech 110 i 130, kabine do malowania z filtrami kabinowymi i wymiennikiem ciepla, mieszalnik wody, maszyny do obrobki powierzchni na sucho Dynabrade o skoku 2.5mm i 6mm i sporo wiecej, a to chyba nie jest malo sprzetu, przedewszystkim maluje zgodnie z technologia lakiernicza, ukonczylem szereg kursów i szkolen lakierniczych w centrach szkoleniowych i mysle ze to nie jest malo. A aerograf profi uwazam za dobry z dwóch powodów, mozna nim nalowac dokladnie szczególy, linie o grubosci miedzy 0,5-1mm,
jest tak tani ze po kazdej pracy mozna go wyzucic i kupic nowy do nowej pracy.
a i przestan kupowac klar w tesco :lol: :lol:


niestety ale z poziomu Twojej wypowiedzi nie chce kontynuowac tej dyskusji, normalnie sluza one wymianie pogladow i wskazaniu bledow, w tym przypadku jak i bardzo czesto w tej dziedzinie wszyscy mysla ze zjedli innych rozumy, pokora naprawde wiele moze nauczyc, czy jesli napisze Ci ze moj motocykl stal na najwiekszych targach w Pl to bedziesz bral moje zdanie bardziej pod uwage??(ironia- trudne slowo) liczy sie fachowa wiedza na temat w odpowiedzi, a nie to jakie szlifierki posiadasz, pozdr. i zycze sukcesow
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 14:56   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
nie no spoko wlasnie widze jaki jestes profesional jak klar ci zmienia kolor. widzisz u mnie bledy które sam posiadasz chlopie
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-16, 15:17   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
nie no spoko wlasnie widze jaki jestes profesional jak klar ci zmienia kolor. widzisz u mnie bledy które sam posiadasz chlopie


ok, jednak polecmy dalej, mozesz mi wskazac miejsce w ktorym owa rzecz nastepuje?co do klarow kupuje je zawsze na zamowienie w bankach po 5-10 L (RM Diamond,Dupont 3050, jak tez czytales zalozylem watek o najlepszym klarze, nie wiem czy wydales kiedys 2000 zl na klar ;) ) obecnie szukam czegos nowego, poniewaz u nas nikt tymi lakierami nie maluje, wszystkie malowane motocykle, kaski i maski aut malowane sa w 9u warstwach klaru, na sportowy motocykl potrafie zuzyc ponad 2 litry lakieru (nie liczac utwardzacza), ma to swoj stosunek do ceny za usluge,
pozdr.
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 16:22   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
2000 na klar???? to juz trzeba byc u³omnym, sa jakies granice zdrowego rozs±dku. Ja osobiscie przetestowalem wiele klarów i stano³em na jednym- Spies Hecker HS daimond klarlack 8450- seria Permasolid + utwardzacz 3240 VHS, maluje sie to na 1,5 warstwy i tak ma byc, ani wiecej ani mniej bo bedzie error. czytaj karty charakterystyki ch³opie i ucz sie. Jest to przepiekny lakier, o wysokiej glêbi ii krystalicznej przejrzystosci i ma jeszcze pare bajerów ale to juz odsylam do kart. Idealny na motocykle, nie nadaje sie natomiast do malowania w komórce ani na dworzu, trzeba go wygrzac w kabinie Buhaha...
9 warstw to musi byc masakra hahhaha bezsens jakis, no chyba ze z miedzymatowaniem
jesli malujesz lakierami nie przestrzegajac zalecen producenta i sie tym szczycisz to ja ci gratuluje ale poprostu badziewisz robote panie, fuszere sadzisz.
A gdzie ten twój profesjonalizm???????
pozdrawiam
Powodzenia
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-16, 16:57   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
2000 na klar???? to juz trzeba byc u³omnym, sa jakies granice zdrowego rozs±dku. Ja osobiscie przetestowalem wiele klarów i stano³em na jednym- Spies Hecker HS daimond klarlack 8450- seria Permasolid + utwardzacz 3240 VHS, maluje sie to na 1,5 warstwy i tak ma byc, ani wiecej ani mniej bo bedzie error. czytaj karty charakterystyki ch³opie i ucz sie. Jest to przepiekny lakier, o wysokiej glêbi ii krystalicznej przejrzystosci i ma jeszcze pare bajerów ale to juz odsylam do kart. Idealny na motocykle, nie nadaje sie natomiast do malowania w komórce ani na dworzu, trzeba go wygrzac w kabinie Buhaha...
9 warstw to musi byc masakra hahhaha bezsens jakis, no chyba ze z miedzymatowaniem
jesli malujesz lakierami nie przestrzegajac zalecen producenta i sie tym szczycisz to ja ci gratuluje ale poprostu badziewisz robote panie, fuszere sadzisz.
A gdzie ten twój profesjonalizm???????
pozdrawiam
Powodzenia


skonczmy ta bezsensowna dyskusje, zadalem Ci pytanie a Ty bijesz piane o tym ze jestes lepszy, 2000 zl dotyczy 10 litrowej banki (jesli umiesz czytac) gdybys popracowal na codzien w aerografie przez pare lat wiedzialbys ze malowanie na 9 warstw (3 x 3) jest ze szlifowaniem i jest praktycznie normalne w tej pracy aby osiagnac profesjonalny efekt, 3 po pierwszym razie, 3 na wyrownanie nierownosci po aerografie, 3 dla glebi, to jest ogolnie przyjeta metoda, nadal zycze Ci sukcesow, roznimy sie chyba tylko tym ze ja wiem ze przede mna jeszcze bardzo duzo nauki jak i przed KAZDYM kto pracuje w tej dziedzinie
od siebie dorzuce Ci jeszcze tylko ze z tej fuszery zyje od paru lat, z pensja x razy srednia krajowa, naprawde nie musze nikomu juz nic nkomu udowadniac, poszedlem ta droga aby sie w zyciu bawic a nie zalozyc na siebie kolorowe ciuchy i krzyczec ze jestem artysta i inni nic nie potrafia, co sie zdarza w 90 % przypadkach malarzy artystow
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 17:45   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ok ok troszke sobie dodajesz, ja tez z tego zyje od 5 lat, prowadze warsztat i jakos sobie radze, nie musialem uciekac z kraju jak wielu naszych rodaków zeby zarabiac pieniadze tylko narmalnie pracuje, mam swoja dzialalnosc, place zus vat dochodowy i ksiegowemu, najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze ani razu nie powiedzialem nic o tym ze uwazam sie za lepszego od ciebie czy kogokolwiek, chcialem tu na tym forum uzyskac konstruktywna krytyke a nie wytykanie bledów, dla mnie metoda 3x3 odeszla juz dawno do lamusa razem z lakierami typu MS, teraz sa HSy i VHSy i 2x1,5 spokojnie wystarcza a przesada jest gorsza od faszyzmu, na tych lakierach to sie msci, gazuje po czasie, matowieje.
podsylam ci tu linki do stron moich znajomych z lodzi zebys sie przekonal ze trzymamy poziom a to ze nie pokazuje swoich najlepszych prac to chyba oczywiste, musze cos pokazac w odpowiednim czasie na konkursie uchovangogha

[ Dodano: 2007-12-16, 17:46 ]
http://airbrushing.pl/

[ Dodano: 2007-12-16, 17:47 ]
http://plasta.blaster.pl/
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-16, 17:53   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
ok ok troszke sobie dodajesz, ja tez z tego zyje od 5 lat, prowadze warsztat i jakos sobie radze, nie musialem uciekac z kraju jak wielu naszych rodaków zeby zarabiac pieniadze tylko narmalnie pracuje, mam swoja dzialalnosc, place zus vat dochodowy i ksiegowemu, najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze ani razu nie powiedzialem nic o tym ze uwazam sie za lepszego od ciebie czy kogokolwiek, chcialem tu na tym forum uzyskac konstruktywna krytyke a nie wytykanie bledów, dla mnie metoda 3x3 odeszla juz dawno do lamusa razem z lakierami typu MS, teraz sa HSy i VHSy i 2x1,5 spokojnie wystarcza a przesada jest gorsza od faszyzmu, na tych lakierach to sie msci, gazuje po czasie, matowieje.
podsylam ci tu linki do stron moich znajomych z lodzi zebys sie przekonal ze trzymamy poziom a to ze nie pokazuje swoich najlepszych prac to chyba oczywiste, musze cos pokazac w odpowiednim czasie na konkursie uchovangogha

[ Dodano: 2007-12-16, 17:46 ]
http://airbrushing.pl/

[ Dodano: 2007-12-16, 17:47 ]
http://plasta.blaster.pl/


jednak zamiast odpowiedziec na zadane pytania schodziles na strone swojej pracy, przeczytaj jeszcze raz, strone widzialem, bardzo ladne malowania, co do dodawania jest to zalezne od zlecenia, ale sa miesiace gdzie mam 2 albo 3 motocykle za bardzo duze pieniadze i tylko i wylacznie polega to na porfesjonalizmie (wtedy jednak pracuje po 12-14 h i po tym mam ok tydzien wolnego), jednak musze splacac kredyty za pracownie/kabine/warsztat, ktory kosztowal ponad 100 tys. zl, ja uwazam ze mamy jedno zycie i wypada cos z nim zrobic ;)
pozdr. Arek
p.s. jesli chcesz aby ktos naprawde wynagrodzil Twoja prace probuj rowniez za granica, czesc moich prac poszla wlasnie tam
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 18:17   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
tu masz racje, po to pracuje bo zycie jest jedno, ja maluje duzo motocykli, duza czesc z nich to naprawy lakiernicze, odtwazanie szparunków, znaczków. Honde Vtx znam na pamiec, teraz na warsztacie mam vtxa 1300 retro, intrudera1800 2007r i vfr800. Oprocz nich jeszcze dwa bandity k4 i fazera2005 ale one sa juz praktycznie skoñczone. To nie sa chyba tanie motocykle. Wazne zeby kazdy znas robil najlepiej swoja robote jak umie
Pozdrawiam
 
 

online 
Wys³any: 2007-12-17, 10:37   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Cytat:
podsylam ci tu linki do stron moich znajomych z lodzi zebys sie przekonal ze trzymamy poziom a to ze nie pokazuje swoich najlepszych prac to chyba oczywiste, musze cos pokazac w odpowiednim czasie na konkursie uchovangogha

[ Dodano: 2007-12-16, 17:46 ]
http://airbrushing.pl/



Taaa, co do tej strony airbrushing.pl, to pomalowali skuter, malagutti f12 phantom. znajduje siê on w ich galerii. byl malowany na zlecenie pewnej osoby, robi±cej projekt autorski tego skutera. okazalo sie, ze znajoma mi osoba odkupila go. cala prawda wyszla, jaka to super praca :evil: wzór moze i fajny, ale wykonanie tragiczne. polakierowany zostal dobre 3 lata temu jak nie wiecej, a lakier rysuje sie pod paznokniem (mozna wbic normalnie paznokieæ), po przykjejeniu do niego tasmy i odklejeniu jej, pol wzoru zostalo na ta¶mie :]

tzn. skuter juz dawno przemalowany na rózowo, sry ze tak wbijam po za temat, ale chcialem napisac jacy to oni super s±... chyba zastosowali klar 1k :shock:

i jak takie cos moze miec miejsce?
 
 

dawid
Wys³any: 2007-12-17, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
jak lakier z glebia i polyskiem to tylko woda! autoclear wb sikkensa bije wszystkie o glowe!

A tak poza to sie na kawke umowcie i sobie wciskajcie kto ile czego i za ile walki na przechwalki heh za malowanie sie lepiej wezcie
_________________
hmmm
 

maverik
Wys³any: 2007-12-17, 20:31   
0
UP DOWN

Posty: 71
dawid napisa³/a:
jak lakier z glebia i polyskiem to tylko woda! autoclear wb sikkensa bije wszystkie o glowe!

A tak poza to sie na kawke umowcie i sobie wciskajcie kto ile czego i za ile walki na przechwalki heh za malowanie sie lepiej wezcie


ja jestem lepszy i juz :lol: a tak powaznie to jak ma sie 15 min miedzy warstwami cos mozna robic :wink:
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-18, 22:04   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
dawid napisa³/a:
jak lakier z glebia i polyskiem to tylko woda! autoclear wb sikkensa bije wszystkie o glowe!

A tak poza to sie na kawke umowcie i sobie wciskajcie kto ile czego i za ile walki na przechwalki heh za malowanie sie lepiej wezcie


No tak ale czy ma wysoka wytrzyma³osc na zarysowania i uszkodzenia chemiczne bo to jest bardzo wazne przy malowaniu motocykli????
Troche s³yszalem o tym bezbarwnym, unas mówia ze jest za drogi, ze 400 za litr to troche duzo, prawda to czy nie???? Pytam bo nie mialem z nim stycznosci bezposrednio, jak jakis czas temu pytalem o niego ale wtedy juz powiedzial dystrybutor ze wycofal ze sprzedazy w naszym regionie bo sie nie przyjol.
 
 

maverik
Wys³any: 2007-12-18, 22:25   
0
UP DOWN

Posty: 71
danielpainter napisa³/a:
dawid napisa³/a:
jak lakier z glebia i polyskiem to tylko woda! autoclear wb sikkensa bije wszystkie o glowe!

A tak poza to sie na kawke umowcie i sobie wciskajcie kto ile czego i za ile walki na przechwalki heh za malowanie sie lepiej wezcie


No tak ale czy ma wysoka wytrzyma³osc na zarysowania i uszkodzenia chemiczne bo to jest bardzo wazne przy malowaniu motocykli????
Troche s³yszalem o tym bezbarwnym, unas mówia ze jest za drogi, ze 400 za litr to troche duzo, prawda to czy nie???? Pytam bo nie mialem z nim stycznosci bezposrednio, jak jakis czas temu pytalem o niego ale wtedy juz powiedzial dystrybutor ze wycofal ze sprzedazy w naszym regionie bo sie nie przyjol.


Unia gora!! 400 zl/L ciekawe kto na to przejdzie, ludzie maluja samochody lakierami za ok 50 zl L, ja jak zamawiam banke 5 L za 1000 zl to im oczy wypadaja ;)
 

dawid
Wys³any: 2007-12-18, 22:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Hmmmm zarysowania i uszkodzenia chemiczne? po 50 min w 75 stopniach pelnym utwardzeniu czyli po paru dobrych dniach jest wytrzymaly przy przemalowywaniu calych aut fajna sprawa ale zawsze mozesz uzyc czegos twardszego
superior lv albo PPG nie wiem czy on jeszcze jest ale nazywal sie anty grafiti ten byl bardzo twardy po 2 dniach nie mozna bylo go zmatowac:))

A co do cen to nie znam bo pracuje w Norwegi w serwisie wiec cen nie widzialem kupuja to mam i uzywam:))

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-18, 23:10   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
no ja uzywam Spies Heckera 8450 i ostatnio po tygodniu nie moglem go wluknina szara zmatowac :shock: bardzo dobry klar w bardzo dobrej cenie, full HS 3:1 z utw. VHS
 
 

Sylwia 
Wys³any: 2007-12-19, 09:51   
0
UP DOWN

Pomog³a: 1 raz
Posty: 83
Je¶li chodzi o ³adn± g³êbie to polecam specjalny lakier daj±cy g³êbiê, fajna sprawa. DuPont ma co¶ takiego. Nie pamiêtam ceny, gdy¿ z regu³y nie pamiêtam ¿adnych cen. Przypominam sobie tylko, ¿e "trochê" kosztowa³, ale warto. Dodam tylko, ¿e trzeba pracowaæ z nim ostro¿nie-delikatnie zabarwia.
 
 

cudak2004 
Wys³any: 2007-12-19, 22:02   
0
UP DOWN

Posty: 45
heyy

[ Dodano: 2007-12-19, 22:03 ]
Co tam u was slychac jak tam malowania Sylwia jak masz mozliwosc to sprobuj sobie tego kalru co urzywa danielpainter bardzo go polecam jest poprostu supe i bardzo wydajny az sie sama zdziwisz :) pozdrowienia
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group