Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
metter
Wys³any: 2012-09-03, 14:55   du¿e powierzchnie matowym akrylem, proszê o pomoc
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam,

na forum wpad³em przypadkiem szukaj±c informacji zawartych w temacie :)

widz±c Wasz profesjonalizm zdecydowa³em siê zarejestrowaæ i poprosiæ o radê :help:


Zacznê od pocz±tku:
Jestem na etapie ukoñczenia kompresora (agregat + zbiornik po butli 2,5 kg + filtry, manometry, reduktor, wy³±cznik ci¶nieniowy, odolejacz... typowy schemat). Dlaczego taki kompresor? czas na malowanie mam g³ównie w nocy i nie chcê budziæ drugiej po³ówki :)

Szukam aerografu (b±d¼ ma³ego pistoletu), którym móg³bym malowaæ do¶æ du¿e powierzchnie z tworzywa sztucznego (pow. 0,2-0,6 m2) oraz farb - najlepiej wodorozcieñczalnych i bezwonnych. Koniecznie matowych. Co s±dzicie o Model Master Acrylic?

Powierzchnie bêd± malowane jednorodnym kolorem, ewentualnie jakie¶ szablony wiêc dok³adno¶æ nie jest najwa¿niejsza, wa¿ne jest równomierne krycie.

Z góry dziêkujê za sugestie,

pozdrawiam,
Mateusz
 

kleszczu1910 
Wys³any: 2012-09-03, 16:28   
0
UP DOWN

Posty: 41
a ile chcesz na ten aerograf albo mini pistolet przeznaczyæ ? :cool:


http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2467
 

metter
Wys³any: 2012-09-04, 07:19   
0
UP DOWN

Posty: 3
dziêki za odpowied¼ :) my¶lê, ¿e 1000 z³ jest zbyt d³ugotrwa³± inwestycj± - to oko³o 30x400ml puszek z dobrym matem co zaspokoi³oby moje potrzeby na ok. rok. :) ale s± minusy - jestem zmuszony pracowaæ poza miejscem zamieszkania... dlatego jednak wodne farby i aerograf.

celujê w granicach max 200-300z³, na kompresor wyda³em ju¿ ok 250z³ co razem z farbami i tak ukrêci co¶ oko³o 700-800z³ :/ ale jak pisa³em - komfort pracy. A zwa¿ywszy na jej charakterystykê (precyzja nie jest wymagana) my¶lê, ¿e za 2-3 stówki to i tak du¿o.

Szczerze to ogl±da³em na a*****o.pl takie po 100-150z³ ale nie wiem czy dadz± radê dlatego te¿ zwróci³em siê o fachow± poradê. Nie jest mi potrzebny profesjonalny sprzêt do sztuki artystycznej ale ma³e narzêdzie lakiernicze do stosunkowo niedu¿ych powierzchni <1m2.
 

kleszczu1910 
Wys³any: 2012-09-04, 16:34   
0
UP DOWN

Posty: 41
http://moto.allegro.pl/ae...2574378599.html

ja bym bra³ tego 3 dysze 3 zbiorniczki i cena te¿ chyba dobra ? :cool:


http://moto.allegro.pl/ae...2579557248.html
albo t± iwate ? ale pewnie dysza za du¿a jak dla ciebie ?
 

metter
Wys³any: 2012-09-05, 12:24   
0
UP DOWN

Posty: 3
kleszczu1910 - ogl±da³em dok³adnie ten model kilka razy i te¿ wydawa³ mi siê ok (szczególnie uchwyt - bardzo wygodny do p³askich powierzchni). Niestety nie znam siê na tym, wiêc wola³em zapytaæ.

co do dyszy to my¶lê, ¿e to 0,5 prêdzej za ma³a :P z reszt± - nigdy nie malowa³em aerografem , wiêc muszê siê przekonaæ (w komplecie s± trzy dysze, wiêc zawsze mogê wymieniæ :) ).

Mia³ kto¶ z Was do¶wiadczenie z tym konkretnym modelem? Cena jest super :) Warto?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group