Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
marikk 
Wys³any: 2007-12-14, 18:20   Szlifowanie maszynowe
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Mam pytanie o szlifowanie szpachli maszynowo papierem 60 podobno to sie inaczej liczy pytam bo mêczy mie szlifowanie rêczne P80 jak wiêcej szpachlu na³o¿e i czy niepowychodz± po jakim¶ czasie na lakierze rysy
 

bart
Wys³any: 2007-12-14, 19:25   
0
UP DOWN

Posty: 27
Mo¿esz zacz±æ zgrubnie 60 tylko nie wychod¼ za mocno na lakier bo ciê¿ko to zatrzeæ pó¼niej.Jak pracowa³em w stanach to tam obrabia siê jeszcze nie doschniêt± szpachlê,dopóki jest miêkka to leci siê to takim pilnikiem jak do wyrównywania krawêdzi w p³ytach gipsowych i potem papier 40,jak wyschnie to ju¿ normalnie.Z tym,¿e tam s± ca³kiem inne szpachle,zgrubna jest taka,¿e a¿ widaæ w niej ziarna i nie zapycha papieru jak jest mokra tylko sypi± siê z niej wióry jak by¶ deskê cheblowa³.Dobra jest te¿ wykoñczeniowa,¿adka jak kremik i sama siê rozlewa nie zostawiaj±c dziurek.U nas niestety czego¶ takiego nie wymy¶lili a szkoda,bo znowu bêdê musia³ sobie j± ¶ci±gn±æ.
 

DrCruel
Wys³any: 2007-12-14, 20:57   
0
UP DOWN


Posty: 418
bart napisa³/a:
Dobra jest te¿ wykoñczeniowa,¿adka jak kremik i sama siê rozlewa nie zostawiaj±c dziurek.U nas niestety czego¶ takiego nie wymy¶lili a szkoda,bo znowu bêdê musia³ sobie j± ¶ci±gn±æ.


Soft Plus novola jest w³a¶nie taka rzadka, no nie wiem czy a¿ tak jak ta z usa ale na pewno rzadsza niz inne dostêpne u nas i dziurek faktycznie ma³o zostawia.
 

marikk 
Wys³any: 2007-12-14, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
A ile kosztuje SOFT PLUS NOVOLA??
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-14, 22:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
marikk napisa³/a:
A ile kosztuje SOFT PLUS NOVOLA??


pewnie kolo 25zl za kilogram
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-12-15, 00:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Jeszcze pracujac w polsce pracowalem na materialach firmy U-pol. Maja szpachle o nazwie Dolphin i jest to szpachla samopoziomujaca po prostu wlewa sie w dziurki(Mozna zrobic nia nawet zaciek :) ). Moim zdaniem jest to rewelacyjna szpachla wykonczeniowa. Genaralnie pracuje na szpachlach tylko tej firmy i sa najlepsze moim zdaniem.
 

maras 
Wys³any: 2007-12-15, 00:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
rbfm napisa³/a:
marikk napisa³/a:
A ile kosztuje SOFT PLUS NOVOLA??


pewnie kolo 25zl za kilogram

A¿ taka droga nie jest chyba, raczej tyle za opakowanie 1,8, zreszt± tutaj znalaz³em i sa ceny http://mpf.auto.pl/go/_category/?idc=id_17
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-15, 02:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
marikk napisa³/a:
A ile kosztuje SOFT PLUS NOVOLA??


pewnie kolo 25zl za kilogram

A¿ taka droga nie jest chyba, raczej tyle za opakowanie 1,8, zreszt± tutaj znalaz³em i sa ceny http://mpf.auto.pl/go/_category/?idc=id_17



moj blad chodzilo mi o 2kg
 

online 
Wys³any: 2007-12-15, 15:13   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
djpolak1985 napisa³/a:
Jeszcze pracujac w polsce pracowalem na materialach firmy U-pol. Maja szpachle o nazwie Dolphin i jest to szpachla samopoziomujaca po prostu wlewa sie w dziurki(Mozna zrobic nia nawet zaciek :) ). Moim zdaniem jest to rewelacyjna szpachla wykonczeniowa. Genaralnie pracuje na szpachlach tylko tej firmy i sa najlepsze moim zdaniem.


Daj znaæ co¶ wiêcej. Tzn cena szpachlówki i w jakich jest opakowaniach. W necie nie moge ich znale¿æ, a wiem ¿e upol ma ca³kiem fajne produkty, bo wytestowa³em ich klar i ca³kiem ca³kiem :mrgreen:
 
 

glover
Wys³any: 2007-12-15, 22:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
maras napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
marikk napisa³/a:
A ile kosztuje SOFT PLUS NOVOLA??


pewnie kolo 25zl za kilogram

A¿ taka droga nie jest chyba, raczej tyle za opakowanie 1,8, zreszt± tutaj znalaz³em i sa ceny http://mpf.auto.pl/go/_category/?idc=id_17



Jakie¶ dziwnie niskie te ceny spectrala, ja do sklepu kupujê niewiele taniej :evil:
hm tzn. dla was lakierników to s± dobre ale ja nie mam z czego siê cieszyæ. A podobno spectral mia³ byæ dla wybranych :roll: nikomu nie mo¿na ufaæ! A ja g³upi w s±siednim w±tku piszê, ¿e zlikwidujê tanie towary a zostawiê dro¿sze lepsze m.in. spectrala a tu takie numery novol robi. Jak nie mog± upilnowaæ swoich klientów to ich problem. Znowu siê wkurzy³em, bo wychodzê na debila. Parê postów wcze¶niej piszê ¿e mam na pó³ce spectrala FM po 21 z³ a tu proszê po 17,9 z³ czyli 15% taniej. No muszê siê mocno nad tym wszystkim zastanowiæ.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-16, 00:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ptrzepraszam a gdzie wy tu widzicie spectrala?????????????????
w tym linku nie ma zadnej szpachli spectral.

spectral jest drozszy od starej linii
 

maras 
Wys³any: 2007-12-16, 02:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Jest spectral, dok³adnie tutaj:http://mpf.auto.pl/go/_ca...x.php?idc=22_61
Ceny s± tutaj bardzo niskie, ale szpachli, bo np lakierów, czy podk³adów to ni¿sze mam w Poznaniu, na miejscu. Ale spectrala softa kupuje za ok 30z³
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-16, 07:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
maras napisa³/a:
Jest spectral, dok³adnie tutaj:http://mpf.auto.pl/go/_ca...x.php?idc=22_61
Ceny s± tutaj bardzo niskie, ale szpachli, bo np lakierów, czy podk³adów to ni¿sze mam w Poznaniu, na miejscu. Ale spectrala softa kupuje za ok 30z³


no i 1,8 kg kosztuje 25 zeta a to FM za 14 to pewnie mala puszka.
 

glover
Wys³any: 2007-12-16, 10:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
maras napisa³/a:
Jest spectral, dok³adnie tutaj:http://mpf.auto.pl/go/_ca...x.php?idc=22_61
Ceny s± tutaj bardzo niskie, ale szpachli, bo np lakierów, czy podk³adów to ni¿sze mam w Poznaniu, na miejscu. Ale spectrala softa kupuje za ok 30z³


Chyba ¼le popatrzy³e¶ :wink: tam ca³y spectral jast o 22% taniej ni¿ w cenniku. Podk³ady s± po 87,58 z³ ale za 3,5 litra no i utwardzacz H6525 0,7 litra za 21,42 to w sumie cena jest bardzo zani¿ona 109 z³ za 3,5 litrowy komplet. Ch³opaki nic tylko braæ a ja siê chyba z novolem pok³ócê.
 

maras 
Wys³any: 2007-12-16, 12:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Ale ja pisa³em ogólnie o ca³ym novolu, nie tylko spectralu i np epoksyd, czy vhs-a maja dro¿ej niz ja kupujê :smile: Ale podk³aduspectrala faktycznie nie zauwa¿y³em tego co ja u¿ywam(under 355 flex w puszkach 0,8), ale dzisiaj po numerach doszed³em, kurde jest 8z³ tañszy
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group