Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
meverik
Wys³any: 2007-12-15, 16:58   Lakier bezbarwny zciemnia ca³y element z przej¶ciem
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam!
Mam problem ze zrobieniem przej¶cia, np. malujê tylny b³otnik (naprawa), aby nie by³o ró¿nicy kolorów robiê przej¶cie na drzwiach i wszystko jest ok do póki nie po³o¿ê lakieru bezbarwnego, ca³y element staje siê ciemniejszy(w tym przypadku cieniowane drzwi) tym samym przej¶cie nie ma sensu bo i tak widaæ znaczn± ró¿nicê kolorów. Mo¿e podsunie mi kto¶ z Was pomys³ co mo¿e byæ przyczyn± lub byæ mo¿e co¶ robiê ¼le.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-15, 17:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jaki bezbarwny uzywasz?
 

online 
Wys³any: 2007-12-15, 22:56   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Bezbarwnym walisz ca³e elementy?

jesli tak, to jaki to klar ? i czy stosujesz sie do zalecen producenta??
 
 

meverik
Wys³any: 2007-12-15, 23:18   
0
UP DOWN

Posty: 3
Lakier to GTI Gespaint, maluje ca³y element i nawet "stara" farba ciemnieje. Aktualnie mieszkam w Anglii i taki lakier dali mi w mieszalni. Na ciemnej bazie nie ma to znaczenia ale na jasnych metalikach ju¿ tak. Nie jestem pewien co do oznaczeñ na puszce - ikonka ze strza³kami w górê i podpisana 5-10 min (czy to jest czas odparowywania klaru miêdzy poszczególnymi warstwami?), jedna ze zbiorniczkiem i literk± S i podpisem 19-20s (chodzi o lepko¶æ?) no i jeszcze jedna co do której nie jestem pewien to podpisana 100+50+15 (wnioskuje, ¿e to klar+utwardzacz+rozpuszczalnik?). Dziekujê zo pomoc.
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-16, 00:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Powinno byæ z tymi oznaczeniami tak jak opisa³e¶. :wink:
 

online 
Wys³any: 2007-12-16, 00:35   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
tak jak gadalismy na gg, zmien klar ;]
 
 

mebArth 
Wys³any: 2007-12-16, 11:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Tez tak mia³em. Klar No-Name ze tak powiem...Standox wychodzi idelanie. Jest bia³y a nie zó³ty.
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-16, 14:44   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Maverik przestan kupowac w tesco. Zawsze mozesz pocieniowac bezbarwny rozpuszczalnikiem zaprawkowym Speed Blender to sie nazywa
 
 

meverik
Wys³any: 2007-12-17, 16:01   
Go¶æ
Nie kupujê w TESCO tylko w mieszalni, no tak ale po cieniowaniu rozpuszczalnikiem do metalika i tak przecie¿ trzeba pomalowaæ klarem ca³y element, czy jest jaka¶ inna metoda? Tutaj raczej nie id± na jako¶æ tylko sprzedaj± takie badziewie, firma w której kupuje specjalizuje siê w sprzeda¿y akcesoriów lakierniczych oraz lakierów itp. A uwierz mi, ¿e nie tak ³atwo jest znale¼æ tu dobry sklep. Dziêki za zainteresowanie.
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-18, 10:37   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Jak pocieniujesz baza, pocieniuj bezbarwnym troche dalej, tak rzeby przykryc miejsce cieniowania baza pe³na warstwa nierozcienczanego bezbarwnego i troche dalej domaluj przejscie rozcienczonym klarem z rozp. typu speed blender (proporcja 1:1) i koncówke wykoncz samym rozp. :???:
 
 

online 
Wys³any: 2007-12-18, 14:22   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ale co mu to da? On wali Ca³e elementy klarem, bo tak najlepiej, ale jego klar jest kiczowy, bo ma kolor zó³ty!! :roll:
 
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-18, 17:32   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
No tak ale jak ma problem zeby kupic lepszy klar i musi sobie radzic tym co ma to jest najlepsze wyjscie. Nie uwazam ze malowanie klarem "na osto" jest najlepszym wyjsciem. ale napewno jest pójsciem na ³atwizne bo tak jest najprosciej. Ma to swoje wady np. zmiana soczewki lakieru(widac róznice miedzy elementem malowanym a nie malowanym) i zmiana "morki" lakieru, nawet przy najlepszym lakierowaniu niewielka bedzie. Dla tego uwazam ze dobrze jest umiec cieniowac klarem zeby tych sytuacji uniknac. Ja tez nie zawsze tego uzywam ale na drozszych samochodach jest to wskazane.
Technologia taka sama jak przy cieniowaniu lakierów akrylowych rozpuszczalnikiem zaprawkowym. Jak sie juz na paru autkach tak zrobi i cz³owiek sie tego nauczy, a jest to dosc trudne, to nawet czesto udaje sie to tak zrobic ze nie trzeba polerowac miejsca przejscia. :twisted:
Pozdro
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 15:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
danielpainter napisa³/a:
czesto udaje sie to tak zrobic ze nie trzeba polerowac miejsca przejscia.


czyli lakierujemy na niezmatowiona powierzchnie ?
 

zed
Wys³any: 2007-12-26, 16:04   
Go¶æ
tak,ja maluje bezbarwnym do miejsca zmatowania a dalej rozciagam rozcienczalnikiem do cieniowania.standox teraz ma loser sharf w sprayu no rewelka.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 16:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
tak,ja maluje bezbarwnym do miejsca zmatowania a dalej rozciagam rozcienczalnikiem do cieniowania.standox teraz ma loser sharf w sprayu no rewelka.


czyli to co rozciaga rozcienczalnik wchodzi na niematowione miejsce ? to jak to sie tam ma trzymac?
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-26, 16:10   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
tak ale miejsce cieniowania zawsze przepolerowuje gruboziarnista pasta recznie, to trocze rysuje powirzchnie, optycznie tego nie widac, ale trzeba. Ja zawsze cieniuje na 3 razy, tak mnie uczyli na szkoleniu i poprostu metoda jest zajebista
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 16:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
tak ale miejsce cieniowania zawsze przepolerowuje gruboziarnista pasta recznie


a konkretnie jaka ?
 

zed
Wys³any: 2007-12-26, 16:20   
Go¶æ
to jest rozcienczalnik do cieniowania np. fade out nowola.normalnie sie trzyma
(zadaniem tego rozcienczalnika jest polaczenie starego z nowym ) zreszto poprobuj sam to zobaczysz
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 16:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zed napisa³/a:
to jest rozcienczalnik do cieniowania np. fade out nowola.normalnie sie trzyma
(zadaniem tego rozcienczalnika jest polaczenie starego z nowym ) zreszto poprobuj sam to zobaczysz


wiem do czego jest ten rozcienczalnik, mam go i stosouje, ale ja matowie cale elementy. natomiast nie bardzo widze mozliwosc stworzenia przyczepnosci do starego sliskiego lakieru tym produktem. zauwazylem ze on dziala tak ze po prostu rozmywa krawedzie i te malenkie kropelki lakieru 'zmiekcza' i sie rozplywaja.
 

zed
Wys³any: 2007-12-26, 16:45   
Go¶æ
ja tak robie od paru lat i jest ok. jesli chodzi o fade out novola to niepowala na kolana .
(a jak masz walniety np.zderzak z jednej strony to walisz caly bezbarwnym?)
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-26, 16:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
zed napisa³/a:
(a jak masz walniety np.zderzak z jednej strony to walisz caly bezbarwnym?)


to zalezy jak jest zbudowany. czasem mozna pomalowac do jakiegos fragmentu, ktory znika np pod tablica rej, czy jakimis listwami ktore sie demontuje, jakas niewidoczna wneka itd. a jak trzeba to robie caly.
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-26, 16:47   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
ten rozp jest bardzo aktywny i rozmiekcza stary lakier zwiekszajac przyczepnosc ale i tak musisz zrysowac pasta polersk±, ja uzywam APP P01, to jest pasta gruboziarnista, rys po niej optycznie nie widac za bardzo ale one sa, uwierz mi ze ja tak robie juz dlugi czas i reklamacji nie by³o,
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group