Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-15, 19:47
Autor Wiadomo¶æ
seba
Wys³any: 2007-12-16, 21:16   jaka szlifierka do polerki?
0
UP DOWN

Posty: 53
no wiec mam do¶æ polerki na mokro,ze wzglêdu na powodz w garazu,szczególnie przy wiêkszej ilo¶ci elem. wiêc pomy¶la³em o polerze na sucho .Co¶ o samej metodzie ju¿ s³ysza³em,ale mo¿e kto¶ podpowie jaki sprzêt niedrogi i do¶æ dobry i czy jako¶æ jest podobna do metody na mokro,a mo¿e lepsza.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-16, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
nie bardzo rozumiem pytanie. polerka bedzie ta sama do obu metod. chyba powinienes spytac o paste?
 

seba
Wys³any: 2007-12-17, 06:33   
0
UP DOWN

Posty: 53
jak do tej pory jecha³em rêk± 2000,2500,pó¿niej p³ynn± obrotówk± G3,a na koniec co¶ na po³ysk,a teraz my¶lê spróbowaæ maszyn± na sucho mimo¶rodem(to chyba to samo co orbitalna) tym tryzak(nie jestem pewien pisowni),tak ¿eby nie by³o wody,bo przed past± sz³o jej sporo
 

online 
Wys³any: 2007-12-17, 10:11   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Czyli chodzi ci o sam procesz szlifowania?


Chcesz zastosowaæ szlifowanie maszynowe, na sucho?
 
 

jacek
Wys³any: 2007-12-17, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
mo¿esz robiæ na sucho , trizac , potem past± 3M t± past± powinno robiæ siê na sucho,i mleczko 3M na po³ysk, zero wody nawet do umycia po polerowaniu nie u¿ywasz wody.
 

seba
Wys³any: 2007-12-17, 22:09   
0
UP DOWN

Posty: 53
Ok.,a je¿eli chodzi o sprzêt jaki polecacie,taki za przyzwoite pieni±dze do 300 pln, i jeszcze jedno jaki papier na mimo¶ród(to chyba gdzie¶ ju¿ by³o,muszê pogrzebaæ)
 

maras 
Wys³any: 2007-12-17, 23:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
3m robi taki papier, tzn p1500, p2000 niby na sucho i na mokro, ale z moich do¶wiadczeñ wynika,¿e najlepiej u¿ywaæ ich tylko na sucho. APP sprzedaje papiery wodne w kr±¿kach, chyba od 2000 do 5000. Ja to robi³em tak± szlifierk±:http://allegro.pl/item279...acja_150mm.html
z przek³aka z g±bki. Tutaj jest trochê drogo, ja kupi³em za 199 i jestem z niej bardzo zadowolony, jedynie mog³a by trochê mniej powietrza zu¿ywaæ
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-18, 22:36   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
Ja przeszed³em na prace na sucho rok temu i mysle ze juz mam troche doswiadczenia w tej dziedzinie. niestety nie pociesze cie. Zeby bylo to wykonane prawidlowo musi byc spe³nione "podkreslam musi" pare warunków. Podstawa to maszyna, musi miec ma³y skok mimosrodu zeby robila male krótkie i bardzo zatarte rysy. Najlepiej gdyby miala skok 2,5 mm, max moze miec 3mm. Ja kupilem Dynabrade bo chcialem miec pewny markowy sprzet (Dyna brade to praktycznie Chicago Phneumatics) ale widzialem juz tanie odpowiedniki takich maszyn, widzialem jakas nawet za niecale 600zl, bodajze byl to jakis Gibson czy cos takiego.
Jesli juz mamy maszyne to na nia papierek 1500 (ja uzywam papierów japonskiej firmy Kovax, jak dla mnie lepsze niz 3M), Potem przecieramy 3000 firmy 3M (TriZact). Po takiej obrobce powinna wygladac jak satynowy mat. Bierzemy zolt± g±bkê i paste APP P-01 (Pasta wypas)i jazda do uzyskania po³ysku, najczesciej udaje sie po drugim razie. Potem czarna g±bka i politura na wysoki polysk, Jak dla mnie najlepszy jest 3M z niebieskim kurkiem. efekt koncowy rewelka, zadnych zmatowien po kilku myciach. Nie znam lepszej metody.
Niechcialbym zeby bylo ze sie m±drze, sprobujcie to sie przekonacie. Pozdrawiam
 
 

seba
Wys³any: 2007-12-19, 19:19   
0
UP DOWN

Posty: 53
Dziêki wszystkim za porady,widzê,¿e trzeba bêdzie trochê kaski od³o¿yæ i kupiæ sprzêt,a potem jazda na glace.pozdro
 

thomas-29
Wys³any: 2007-12-19, 19:59   
0
UP DOWN

Posty: 27
Proponujê pastê MIRKA C20 technologia na sucho .Du¿a tañsza od 3M a jako¶ci± nie odbiega .Jest równie¿ mleczko i wosk ale.tu chyba jednak 3M.
 

danielpainter 
Wys³any: 2007-12-19, 21:12   
0
UP DOWN
AIRBRUSH:D:D:D:D

Pomóg³: 6 razy
Posty: 256
Sk±d: Zgierz
No Mirka jest bardzo dobra niestety ciezko ja u nas kupic. Pozdro
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime