Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
momo 
Wys³any: 2012-10-10, 15:21   3 PIERWSZE KROKI DLA AMATORA-KOBIETY
0
UP DOWN


Posty: 5
Witam. Proszê o wyrozumi³o¶æ. Jestem dziewczyn± i nie mam pojêcia o aerografach, ale od zawsze mnie to krêci³o, a ¿e posiadam spore zdolno¶ci plastyczne, to przesta³ mi wystarczaæ pêdzel, wêgiel i kredki i postanowi³am spróbowaæ nowej przygody.
Forum jest dla mnie tak zrozumia³e, jak dla Was forum modowo-kosmetyczne.
Potrzeba mi jakiego¶ cierpliwego mê¿czyzny (lub liczby mnogiej), który postara siê mi wyt³umaczyæ, jak siê mam do tego zabraæ (do dzi¶ nie wiem po co jest sprzêg³o w samochodzie).
Interesuje mnie konkretnie:
1. Czy zestawy pistolet+kompresor dostêpne na Allegro w cenie ok.300 z³ nadaj± siê do u¿ytku dla amatora amatorów, który chce po prostu zobaczyæ czy muto odpowiada?
2. Planujê malowaæ powierzchnie wielko¶ci maski samochodu- jaka dysza: 0,2 0,3 0,5 ?
3. Ogl±da³am farby createxa, chcê kupiæ zestaw. Kryj±ce czy transparentne i jaka ró¿nica w pracy nimi? Tzn do czego te, a do czego te?
4. Po co siê rozcieæza farby i czym?
5. Jak przygotowaæ pod³o¿e?
No i reszta, która przyjdzie Wam do g³owy, jak sobie przypomnicie, z czym sami mieli¶cie na pocz±tku problem.
Mam nadziejê na odpowied¼ i zgóry dziêkujê.
 

Mcdevil 
Wys³any: 2012-10-10, 15:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Siema
odp1. Wed³ug mnie nie. Mo¿e chwilê podzia³a, mo¿e nie. Du¿e prawdopodobieñstwo ¿e tylko nie potrzebnie siê zniechêcisz. Obadaj temat "walka z chiñszczyzn±" O kompresorach nic nie pisze. Bo nie :)
odp2 na pocz±tek najlepiej 3' Zerknij na temat Primo "Jak zacz±æ ??". Nie chodzi tylko o rozpiêto¶æ krechy. Ale na pocz±tku o ³atwo¶æ operowania oraz naukê. Wielu zaczyna od najmniejszych i pó¼niej siê je¿y :) .
odp3 Ciê¿ki temat z Createxami mo¿e siê wstrzymaj. Wydajê mi siê ¿e Wickedami bêdzie lepiej. Opaque czy transparêty. Podczas malowania najlepiej siê przyswaja kiedy te a tamte.
odp4 ¿eby lepiej dopasowaæ je do aero dyszy ci¶nienia. Czy zadania jakie chce siê wykonaæ. Osobi¶cie polecam dedykowane.
odp5 Zale¿y jakie. Je¶li blachy i plastiki to na pocz±tku najlepiej siê dogadaæ z lakiernikiem. Pozosta³e nie wymagaj± jaki¶ specjalnych zabiegów.
Pozdro i wytrwa³o¶ci chillu

ps ad1 Dobrym sprawdzonym i popularnym wyj¶ciem na pocz±tek jest Paasche VL. H&S Ultra. W obydwu masz kilka rozmiarów dysz. S± do¶æ tanie i popularne.
ad3 i ad4 Id±c w Wickedy nie masz podzia³u na Opoaq I Transparenty. Transparenty uzyskujesz dodaj±c W200, rozciêczasz W100. Co¶ wiêcej znajdziesz w tym temacie: "Farbeny Dedykowane Akryle" Mo¿esz te¿ pój¶æ w bazy samochodowe. Wszystko ma +,-
_________________

 

momo 
Wys³any: 2012-10-10, 17:59   
0
UP DOWN


Posty: 5
Spoko, ju¿ siê zniechêci³am :)
 

gugun 
Wys³any: 2012-10-11, 19:22   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
momo napisa³/a:
poko, ju¿ siê zniechêci³am
szybko sie poddajesz... ;) a nie taki diabe³ straszny jak go maluj±..
 
 

adamvariant
Wys³any: 2012-10-15, 09:52   
0
UP DOWN


Posty: 31
momo ty sie nie zniechêcaj tylko aero w ³apkê i pssssst, pssssst trenuje i pokazuj swoje wypociny (trening czyni mistrza)


devil napisal chyba wszystko co mozna bylo napisac. na poczatek polecalbym rowniez NEO for IWATA, ewentualnie na ebay HANSA 181,281,381, obojêtnie ró¿nia sie dyszami i zbiorniczkami , ale jako¶æ porównywalna do ULTRY bo ten sam producent:)
 

manieks 
Wys³any: 2012-11-29, 14:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
adamvariant napisa³/a:
momo ty sie nie zniechêcaj tylko aero w ³apkê i pssssst, pssssst trenuje i pokazuj swoje wypociny (trening czyni mistrza)


devil napisal chyba wszystko co mozna bylo napisac. na poczatek polecalbym rowniez NEO for IWATA, ewentualnie na ebay HANSA 181,281,381, obojêtnie ró¿nia sie dyszami i zbiorniczkami , ale jako¶æ porównywalna do ULTRY bo ten sam producent:)


Je¶li dobrze kumam, to twierdzisz, ¿e Hansa te¿ jest produkowana na Tajwanie?
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

Andy 66 
Wys³any: 2012-11-29, 17:33   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
Momo... dzia³asz ju¿ w aero :?:
_________________
https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 

adamvariant
Wys³any: 2012-11-29, 22:51   
0
UP DOWN


Posty: 31
manieks napisa³/a:
adamvariant napisa³/a:
momo ty sie nie zniechêcaj tylko aero w ³apkê i pssssst, pssssst trenuje i pokazuj swoje wypociny (trening czyni mistrza)


devil napisal chyba wszystko co mozna bylo napisac. na poczatek polecalbym rowniez NEO for IWATA, ewentualnie na ebay HANSA 181,281,381, obojêtnie ró¿nia sie dyszami i zbiorniczkami , ale jako¶æ porównywalna do ULTRY bo ten sam producent:)


Je¶li dobrze kumam, to twierdzisz, ¿e Hansa te¿ jest produkowana na Tajwanie?


nie wiem czy na taiwanie ale hansa to przeciez harder o ile dobrze pamiêtam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group