Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
sawmaster 
Wys³any: 2012-10-24, 18:21   Bezbarwne RM
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
Dzi¶ by³em w mieszalni i zobaczy³em na pu³kach bezbarwne powy¿szej firmy. Jakie odczucia z lakierowania i z polerowania. Trac± po³ysk?
 

Chali68
Wys³any: 2012-10-24, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 247
To bdb lakiery! Ale wszystkie mog± straciæ po³ysk jak co¶ siê z mimi zrobi nie tak!
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-10-24, 21:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Z w³asnego do¶wiadczenia mogê poleciæ lakier Starlux CP, DiamondClear CP oraz z tañszej linii Basic CP.
Mam styczno¶æ z autami lakierowanymi 3-4 lata temu powy¿szymi lakierami i nic siê z nimi nie dzieje.
Mi najbardziej pasuje Diamondclear CP, lakier b.gêsty, b.wydajny na 1,5 warstwy.
Pozdrawiam
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

kamil__b 
Wys³any: 2013-01-28, 23:07   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Bia³ystok
Chronlux:D mo¿e delikatnie zbyt ¿ó³ty:D ale rozlewnosæ super, po³ysk rewelka:D do polerki po 3 dniach :D poprostu tragedia:):):)
 

Chino 
Wys³any: 2013-01-29, 13:52   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Hej

Troche mi g³upio pisac w temacie bezbarwnych RM ale ..
Mo¿e ktos by³ by skory porównaæ klary RMu z klarami HOK ?

Sam mogê to zrobiæ ale nie bedzie za bardzo obiektywne - choæ wiem, ze klary HOK mia¿d¿± wszystkie inne i to niezaprzeczalnie.
Przyda³o by siê jednak takie rzetelne, obiektywne porównanie.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-30, 00:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Chino ---> porównanie to powinno byc wszystkich lakeirów jakie pojawi³y sie na forum :D Jeden mowi to drugi to :)

Ale tak czy siak :D PO£YSK musi nas jednac :spoko:
 

Chino 
Wys³any: 2013-01-30, 12:14   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
No i jebnie, niech tylko kto¶ sie podejmie obiektywnego testu klarów :)
Ja deklaruje, ze dam do testów jak±¶ drobn± ilo¶æ klaru UFC35, reducera i catalysta :)

Pzdr
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-30, 12:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
oooo a jak by kazdy wys³al w ma³ej buteleczce odpowiednia ilosc klaru swojego ?? do jednej osoby ??

Ta jedna osoba by musia³a :D miec przygotowany jakis element badz dwa i sprawdzac :)

Tylko jak by ktos malowal np maske to co w paski ???

Ja mam HS T4W 444
 

Chino 
Wys³any: 2013-01-30, 18:04   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
YAMAHER napisa³/a:
oooo a jak by kazdy wys³al w ma³ej buteleczce odpowiednia ilosc klaru swojego ?? do jednej osoby ?

W³a¶nie to mialem na my¶li. Tylko zeby persona by³a ca³kowicie obiektywna i nie kierowa³a siê dobrem swojego kolegi czy swoim :)

Kategoria "Najlepszy zapach" i tak nale¿y do HOKów :D Ale resztê kategorii mo¿na by przetestowaæ na kilku ró¿nych produktach. Mnie samego ciekawi efekt ewentualnego testu.

Mo¿e byæ i w paski, tu chodzi tylko o test - przecie¿ nikt nie bêdzie malowa³ fury klientowi, gdzie kazdy element bêdzie kryty innym klarem :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-01-30, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Chino napisa³/a:
No i jebnie, niech tylko kto¶ sie podejmie obiektywnego testu klarów :)

HOK-iem nie robi³em, R-M wszystkie klary znam, od BASIC"a do STARLUX"a CP
Chêtnie po¶wiêcê jaki¶ element do testa :)
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-31, 00:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Chino napisa³/a:

Kategoria "Najlepszy zapach" i)


Ja chce ocenic ta kategorie :D !! Bez dobrego rozpucha nie ma zabawyyyy :D hehehe
 

Chino 
Wys³any: 2013-01-31, 15:34   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Rozpuch rozpuchem - ale Polyurethan z HOK ma tak neisamowity zapach, ze mogê go niuchaæ calymi dniami :) Jest naprawde kozak. Co¶ jak po³±czenie cukierków owocowych z zapachem wiosennej ³±ki .... oblanej rozpuchem :cool:

Ok co¶ brak chêtnych testerów :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-31, 17:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
:D mmmmm :D Chce takie cudo :D ! hehe


Panowie jak kto chetny do testu :) ??

chino--> bo wiesz kazdy chce znac wynik ale zeby dac z 50ml claru to juz szkoda ;/
 

tomek70
Wys³any: 2013-01-31, 19:29   
0
UP DOWN

Posty: 125
Mogê przes³aæ Grasolin. Jak kto¶ bêdzie chêtny do testowania , to niech wybiera lakiery które chce dostaæ i adres na PW. Ps. wiêcej jak litr nie przesy³am :D
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-01-31, 21:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Tutaj chodzi o ma³e ilopsci :) 50 - 100 ml na gotowo :)
 

Chino 
Wys³any: 2013-02-01, 13:37   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
OK to teraz oficjalnie wnosze do administratorów/moderatorów!!

Prosze o organizacje konkursu/testu lakierów bezbarwnych.
Dajemy do testu 5-6 czy ile tam trzeba ró¿nych bzbarwnych, róznych firm. I z klasy ekonomicznej i high line jak HOK czy RM.
Niech zostanie wybrany obiektywny tester i jazda :)

200ml gotowego klaru mogê wys³aæ w ka¿dej chwili.

Pzdr
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-01, 14:34   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ok. jak se panie chcesz.pisac wtedy kto chce sie zabawic,zrobi sie ankiete... ;) ja osobiscie do konca lutego bede testowa³ bo mam kilka litrow i nie zawacham sie ich uzyc :) ale z gory mowie ze jesli chodzi o polysk to nie ma sobie rownych ;) moze i nie jest super gesty,wydajny i malo oplaca sie nim lakierowac na codzien...ale jesli kochamy naprawde swoje autko to naprawde warto ;)
 
 

No-limit
Wys³any: 2013-02-01, 15:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Mam dla Was inn± propozycjê.
Niech kilku chêtnych polakieruje niewielkie metalowe elementy/wielko¶ci koperty/w po³owie bia³± podstawow± baz± drug± po³owê metalem lub per³± i ca³o¶æ klarem/zostawiaj±c czê¶æ bazy niepokrytej(bia³y bia³emu nierówny ;) ) jakiego u¿ywa lub jaki ma aktualnie, nie podaj±c na próbce jaki to lakier,jakiej firmy.Próbki podpisane tylko nickiem.Zostan± wys³ane do wybranego zaufanego(proponujê kolegê gugun, ).Jakie to lakiery(od kolegi Chino,-wiadomo ;) ) ujawnione zostanie dopiero po roztrzygniêciu od najlepszego do najgorszego wed³ug kryteriów :
-barwa
-przejrzysto¶æ
-g³êbia
-po³ysk
-twardo¶æ
 

No-limit
Wys³any: 2013-02-01, 15:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Bez oceny rozlewno¶ci z wiadomych przyczyn ^^
P.s.Przy wybraniu tej opcji odpada wysy³anie lakieru,utwardzacza i rozcienczalnika,a wada niestety,ka¿da próbka lakierowana inn± rêk± i innym sprzêtem;)ale to chyba nie ma wiêkszego znaczenia je¶li siê zaznaczy,¿e pow³oka normalna zalecana przez producenta.
 

maciej214 
Wys³any: 2013-02-01, 17:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 95
Sk±d: KNS
No-limit, je¿eli tak to ma wygl±daæ to te¿ móg³bym w to wej¶æ.
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-02-01, 23:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
No-Limit --> a moze czarna baza co :) ??? Lepiej bedzie widac po³ysk

Ja moge wyslac malowany element lakierami T4W tak wiec cenowo 70 / 1,5 L :)

dzisiaj zamowi³em juz HS 4444 PREMIUM
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-02, 12:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja tam w to nie wchodze...nie znam sie i nie mnie oceniac jakosc lakieru i to jeszcze na probce wielkosci koperty...ja oceniam lakier troche innymi kryteriami.takie mini probki mysle ze malo dadz± bo polysk i glebia zaleza od temp. gestosci itp tak wiec nawet najlepszy lakier idzie spier..a najgorszy ladnie zrobic...
ale jesli chcecie zrobic jakies porownanie tonie widze problemu,sam moge z 2-3 koperty podeslac ;) z tego co mi sie wydaje to ty panie kolego siedzisz w lakierach wiec moze ty sie podejmniesz tej trudnej oceny?
 
 

tomek70
Wys³any: 2013-02-02, 16:10   
0
UP DOWN

Posty: 125
pawe³ 1108 by³ chêtny do testu. Niech napisze ile litrów chce od kogo i wysy³amy. Najlepiej jakby jedna osoba wypróbowa³a kilka lakierów - ta sama technika , temperatura , sprzêt. No i zapach poniucha. Mo¿na potem spróbowaæ jak z polerk± , bo koperty chyba ciê¿ko polerowaæ.
 

Chali68
Wys³any: 2013-02-02, 17:31   
0
UP DOWN

Posty: 247
Dok³adnie Gungun ma ¶wiêt± racjê do testów trzeba mieæ warunki! Czyli taka sama temperatura wygrzania itd. A podstawow± metod± jest test suchej próbki powiedzmy obj. 200ml. w kubku pozostawiamy na tydzieñ. I wtedy mo¿na porównaæ du¿o podstawowych i bardzo wa¿nych w³a¶ciwo¶ci lakieru jak barwa,przej¿ysto¶æ,kurczliwo¶æ czyli zmiana obj. podczas odparowania rozciêczalnika itd. To podst. analiza porównawcza lakierów bezbarwnych. Dopiero po tej czynno¶ci porównuje siê robi±c test w kabinie. Na koniec sumuje siê zebrane punkty i wy³ania siê nr1,2,3. A to co chcecie zrobiæ to gara¿owe dywagacje na niewiadomo jaki temat. Pozdr.
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-02-02, 21:02   

Chali68 napisa³/a:
A to co chcecie zrobiæ to gara¿owe dywagacje na niewiadomo jaki temat.


Chali ... popieram . To nieporozumienie jakie¶ ... chyba ze na przyk³ad kolega kalbi , dysponuj±cy z tego co wiem odpowiednimi warunkami zechcia³by siê podj±æ takiej oceny ... hmmm , mo¿e by³oby to s³uszne . Oczywi¶cie tester nie wiedzia³by o rodzaju próbki , by³yby tylko one na przyk³ad ponumerowane i wszystkie przes³ane na adres testuj±cego z jednego miejsca aby wykluczyæ konkretnych dostawców .
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-02, 22:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
POLYKAR.PL napisa³/a:
Chali ... popieram . To nieporozumienie jakie¶
nie martw sie bogus;) sam bym polykara jako 1 z probek podeslal :)masz przeciez dobry lakier wiec ty jako ostatni powinienes sie przejmowac;)
 
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-02, 22:50   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ale moze wkoncu przedyskutujemy sprawe,dojdziemy do jakiegos porozumienia i zrobimy sobie malytestlakierow na forum?
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-02-02, 23:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
No,no a ja siê urodzi³em 02.02 i mam dzisiaj urodziny a swoje ju¿ wydudni³em wiêc PROSZÊ siê nie przejmowaæ,je¿eli pier...dol..nê jak±¶ bzdurê ale je¿eli mamy komu¶ wys³aæ lakiery do próbek to ¿eby by³o uczciwie i profi to nale¿a³oby daæ karty techniczne produktów ¿eby mia³o to sens i w jaki sposób tu ukryæ co to za materia³.
Np. je¿eli kto¶ nie robi³ dotychczas np.Diamondclearem to nie obra¿aj±c i nie ujmuj±c nikomu, nie wyjdzie mu to tak jak mi robi±cym ju¿ d³ugo tym lakierem-takie moje odczucie, i to siê mo¿e odnosiæ innych lakierów.Wydaje mi siê,¿e nie ma takich mistrzów,¿e jak kto¶ dostanie lakieru,którego nie zna rozda go tak jak w karcie i jak powinno siê go aplikowaæ nic o nim nie wiedz±c.
Po za tym Kolega Chino na pocz±tku napisa³, ¿e chcia³by porównaæ lakiery HOK z lakierami R-M, fakt jest taki, ¿e ja te lakiery R-M znam i mogê porównac,nie ma oczywi¶cie problemu z mojej strony z zakupem próbki klaru od Kolegi Chino i polakierowania np.po³owy maski Diamondclearem CP czy StarluxemCP (mam obydwa na stanie) i pokazania relacji foto i w³asnych odczuæ,jak mi siê to aplikuje itp...
Pozdrawiam serdecznie Panowie wasze Zdrowie
:piwo:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

gugun 
Wys³any: 2013-02-02, 23:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
pawel1108 napisa³/a:
No,no a ja siê urodzi³em 02.02 i mam dzisiaj urodziny
no to najlepszego ;) to zamiast tu wchodzic to sie dobrze baw :)
 
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-02-02, 23:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Dziêki Guguniaku :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-02-03, 00:21   

pawel1108 napisa³/a:
a ja siê urodzi³em 02.02 i mam dzisiaj urodziny


Pawe³ku ... naj , naj , najlepszego wszystkiego !!!!
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-02-03, 00:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Dziêkujê serdecznie :D :D :D
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

Chino 
Wys³any: 2013-02-03, 18:27   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
No naj naj. Troche spó¼nione ale te¿ wczoraj balowa³em ;)

Tak o tym RM mi sie napisa³o ale jak juz podjêli¶my temat to mo¿na by wszystkie albo du¿± czê¶æ dostêpnych klarów przetestowaæ.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2013-02-03, 19:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
Wszystkiego najlepszego Pawe³, zrób dzi¶ dobre poprawiny ;) , ¿yczê Ci aby¶ pracowa³ dla przyjemno¶ci a nie w pogoni za kas± :)
 
 

YAMAHER
Wys³any: 2013-02-06, 00:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Pawe³ Wszystkeigo naj :)
Pije w³asnie gainerka tak wiec Twoje zdrowie :D !!!
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-02-16, 20:27   

Pomys³ umar³ ¶mierci± naturaln± , czy mo¿e kto¶ jest w stanie przeprowadziæ obiektywny test w warunkach "forumowych" lakierów bezbarwnych ?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-02-16, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
POLYKAR.PL napisa³/a:
czy mo¿e kto¶ jest w stanie przeprowadziæ obiektywny test


Nie ma takiej opcji.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-02-16, 20:45   

Lackdoctor napisa³/a:
Nie ma takiej opcji.


Doktor , to Twoja opinia , za któr± oczywi¶cie dziêkujê , A mo¿e inni forumowicze siê wypowiedz± ?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-02-16, 20:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
POLYKAR.PL napisa³/a:
Doktor , to Twoja opinia ,

Bo ilu lakierników, tyle opini.
Przyzwyczajenie, rodzaj pistoletu, uprzedzenia :shock: .
Jak tu zrobic obiektywny test.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

POLYKAR.PL
[Usuniêty]
Wys³any: 2013-02-16, 20:50   

Lackdoctor napisa³/a:
Bo ilu lakierników, tyle opini.


Krzysiu , takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego :) . Koniec tematu :) . Chcia³bym skierowaæ temat na POLYkar , je¶li mo¿na oczywi¶cie :)
  
 

pawel1108 
Wys³any: 2013-02-16, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
Moim zdaniem, raczej niewykonalne.
Jednemu pasuje to,drugiemu to....
Po za tym aby naumieæ siê aplikacji niektórych klarów trzeba poæwiczyæ.
Chyba trzeba samemu porównaæ, czytaj±c posty, zadaj±c pytania i ¶ledziæ wypowiedzi innych u¿ytkowników.
Np. taki Basic clear CP z R-M kiedy¶ by³ klarem który nie zmienia³ swojej rozlewno¶ci po aplikacji a teraz trzeba uwa¿aæ, bo siê ,,rozlewa" w ci±gu 7-10 minut.
Aha by³ 2:1 a jest 4:1, cosik pozmieniali...
Teraz przyk³ad powy¿szego klaru, tester aplikuje jak inny na 1,5 warstwy i p³ynie wis³a p³ynie.. i jak± dostanie obiektywn± ocenê? lipny, bo p³ynie po czasie, a to dobry klar je¶li chodzi o u¿ytkowanie i twardo¶æ itd
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang