Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
cder
Wys³any: 2012-10-26, 18:30   Pomoc przy wspawaniu reperaturki
0
UP DOWN

Posty: 28
Witam.
Mam do wspawania reperaturkê tylnego b³otnika,i mam pytanie:
Czy pod zewnêtrznym poszyciem b³otnika jest co¶ w podobie jakby drugiego b³otnika od wewn±trz, i je¶li jest to czy te¿ go trzeba odtworzyæ?
Jescze chcia³em zapytaæ czy spawanie i szlifowanie w okolicach wlewu paliwa jest bezpieczne?,czy lepiej od³±czyæ wlew tu¿ przy baku i jako¶ zabezpieczyæ?
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-10-26, 18:48   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Wewnêtrzne nadkole sprawdzisz czy jest ca³e jak wytniesz zewnêtrzny b³otnik . Wlew paliwa razem z rur± id±c± do zbiornika musisz bezwzglêdnie wykrêciæ . Nie wolno pod ¿adnym pozorem spawaæ np. zatkanym szmat± wlewem paliwa :!: . Je¿eli rura wlewu jest na sta³e zespolona ze zbiornikiem to musisz wykrêciæ zbiornik . :!: :!: :!:
_________________

 

cder
Wys³any: 2012-10-26, 19:04   
0
UP DOWN

Posty: 28
To wewnêtrzne nadkole napewno jest skorodowane,rozumiem ¿e trzeba go odtworzyæ.Co do wlewu to ca³± rurê mo¿na odpi±æ przy zbiorniku - tylko czym zabezpieczyæ z kolei ten otwór w zbiorniku?
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-10-26, 19:14   
+2
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Otwór w zbiorniku zatkaj szmatk± zawiniêt± w foliê tak bêdzie w miarê szczelnie. Dodatkowo w trakcie spawania nakryj otwór szat± namoczon± w wodzie. Jak wytniesz zewnêtrzny b³otnik (lub jego czê¶æ ) to bêdziesz mia³ dobry dostêp do wewnêtrznego nadkola. Wytnij skorodowane fragmenty dorób nowe z blachy i spasuj przymierzaj±c zewnêtrzny b³otnik . Jak bêdziesz mia³ problem zrób zdjêcia wstaw w temacie to co¶ podpowiem :)
_________________

 

cder
Wys³any: 2012-10-26, 19:24   
0
UP DOWN

Posty: 28
Dziêki kolego za rady w razie co to siê odezwê
 

Gandziorz
Wys³any: 2012-11-01, 14:08   
0
UP DOWN


Posty: 217
I spawaj do czo³a to ci d³u¿ej potrzyma :)
Rób odstêpu miêdzy czasowej, mo¿esz dodatkowo ch³odziæ powietrzem ¿eby ci siê blacha nie pofa³dowa³a.
 

Marcino 
Wys³any: 2012-11-13, 12:31   
0
UP DOWN

Posty: 218
Sk±d: okolice Tczewa
Gandziorz napisa³/a:
I spawaj do czo³a to ci d³u¿ej potrzyma

W³asnie odkry³em jakie pratactwo by³o zrobione przy wstawieniu moich reparaturek.... miejcami jest 3 balchy na kupie tzn wewnetrzne nadkole, resta starego b³otnika a na to nowa reperaturka.
Panowie,
Ile zajmuje wam wstawienie?
Sam mam do zrobienia u siebie, niestety nie mam migomatu - jeszcze:D ale rozgladam sie mo¿e bym co¶ naby³... ale nie wiem czy zona to przezyje:)
Jakim pr±dem drutem spawacie tak± reperaturkê? Co ile punkciki?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime