Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
emil1906 
Wys³any: 2012-10-29, 20:23   Skraplaj±ca siê woda w gara¿u!
0
UP DOWN

Posty: 32
Witam posiadam gara¿ blaszany posadzony na p³ycie betonowej,co dzieñ dreczy mnie woda która skrapla siê na suficie,macie na to sposoby?
czy ocieplenie styropianem pomo¿e?
 

adniem21
Wys³any: 2012-10-29, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 131
masz zbyt szczelny ten gara¿ zrób jak±¶ wentylacjê.
 

emil1906 
Wys³any: 2012-10-29, 23:27   
0
UP DOWN

Posty: 32
Do³em wzd³u¿ jednej ¶ciany jest szpara5cm na ca³ej d³ugo¶ci a na górze gdzie dach ³±czy siê ze ¶cian± jest dobry przewiew bo to blacha trapezowa wiêc tylko punktowo przylega.

[ Dodano: 2012-10-30, 23:11 ]
mo¿e gugun siê wypowie On zdaje siê maluje w blaszaku.
 

okoñ
Wys³any: 2012-11-03, 15:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
Zrób izolacje sufitu i bêdzie ok. Najlepiej we³na a na to co tam sobie zyczysz czy re-gips czy osb czy co tam znajdziesz ale nie zapomni o foli paroizolacyjnej!!!.
P.S. Ogrzewasz ten warsztacik?
 

Siekiera
Wys³any: 2012-11-03, 16:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ja bym poszed³ w inn± mañkê :cool:

Zamiast od do³u robiæ ruszt, ³ataæ we³n± i pó¼niej folia, p³yty g-k , po³o¿y³bym na dachu od góry styropian 10 cm poklejony na styk klejem do styropianu w puszce (pianka) i przyklejony do blachy a na ten ca³y styropian po³ozy³bym jeszcze raz blachê trapezówkê i przykêci³ j± do tej pierwszej d³ugimi wkrêtami. Powsta³oby co¶ na wzór p³yty warstwowej w wersji DIY :spoko:
Szybciej, pro¶ciej, lepiej a koszt podobny.
 

okoñ
Wys³any: 2012-11-03, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
Lepiej to bym nie powiedzia³ bo w naro¿nikach od ¶rodka nie bêdzie ¯ADNEJ izolacji a co za tym idzie... bêd± wy³aziæ ró¿nego rodzaju paskudztwa. Nastêpna sprawa to jest blacha trapezowa no i izolacja od góry nie zda najmniejszego egzaminu poniewa¿ w do³kach dalej bêdziesz mia³ zimne powietrze które jest odpowiedzialne w tym wypadku za skraplanie siê pary wodnej. Je¶li robiæ izolacjê to tylko od ¶rodka.
Siekiera napisa³/a:
Szybciej, pro¶ciej, lepiej a koszt podobny.

Koszt samej blachy trapezowej to wydatek ¿êdu 18z³ m2 a p³yta gipsowa sztuka to koszt 20z³ gdzie jest lekko ponad 3 m2 tak¿e koszt o wiele wiêkszy docieplenia z zewn±trz ni¿ od ¶rodka no i efekt o wiele gorszy.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-11-03, 20:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
okoñ,
Siekiera bardzo dobrze napisal jak najlepiej zrobic tak± izolacjê.
Ja bym poszed³ krok dalej i ca³o¶æ tego gara¿u ob³o¿y³ p³ytami styropianu o grubosci 10 cm.
Na to w ko³o mo¿na dac siatk±, klej i ... juz nie wyglada jak blaszak.
Siekiera napisa³/a:
Szybciej, pro¶ciej, lepiej
:spoko:

Tez tak s±dzê.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Siekiera
Wys³any: 2012-11-03, 20:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
okoñ napisa³/a:
Nastêpna sprawa to jest blacha trapezowa no i izolacja od góry nie zda najmniejszego egzaminu poniewa¿ w do³kach dalej bêdziesz mia³ zimne powietrze które jest odpowiedzialne w tym wypadku za skraplanie siê pary wodnej.


Chyba nie rozumiesz problemu.
Para wodna skrapla siê w tzw. punkcie rosy tam gdzie para nasycona przechodzi w stan przesycenia. ¯eby nie dopu¶ciæ na blasze do skraplania musia³by¶ tak zaizolowaæ we³n± od wewn±trz i daæ skuteczn± paroizolacjê ¿eby bezpo¶rednio pod blach± nie wyst±pi³a temp. ok 4 stC.
5 czy 10 cm we³ny nie wystarczy.

W mojej propozycji punkt rosy powstaje w warstwie styropianu przy jej górnej p³aszczy¼nie i gwarantujê ci ¿e nic siê tam nie skropli.
Warunkiem bêdzie dobre zaizolowanie szczelin pomiêdzy styropianem a doln± blach± na ca³ej d³ugo¶ci okapów ( bo rozumiem ¿e dach dwuspadowy) ale to jest bardzo proste bo od czego jest pianka PU. Ca³y okap mo¿na pó¼niej zabepieczyæ obróbk± blacharsk± i po problemie.

A na ¶ciany mo¿na spokojnie zastosowaæ rozwi±zanie które poda³ Lackdoctor, i blaszak jest gara¿em pe³n± gêb± z ludzkimi temperaturami :spoko:

[ Dodano: 2012-11-03, 21:07 ]
okoñ napisa³/a:
Koszt samej blachy trapezowej to wydatek ¿êdu 18z³ m2 a p³yta gipsowa sztuka to koszt 20z³ gdzie jest lekko ponad 3 m2 tak¿e koszt o wiele wiêkszy


Dlaczego liczysz sam± p³ytê?
ruszt - ok 10 z³ /m2
paroizolacja - 2 z³/m2
p³yta gk - 6 z³/m2

RAZEM = 18 z³

Czy¿ nie podobnie? :cool:

Poza tym najgorszy styropian bêdzie lepszy od przeciêtnej we³ny z marketu.
 

heeler11
Wys³any: 2012-11-03, 22:09   
0
UP DOWN

Posty: 150
aa jak by panowie zrobiæ dach od zewn±trz tak jak kolega pisa³ styropianem tylko w te przet³oczenia pierwsze utykaæ we³nê? i potem normalnie styropian i kleiæ. bo równie¿ siê z tym problemem borykam.. z tym ze ja chcia³bym od ¶rodka na sufit daæ panele PCV
 
 

lak 
Wys³any: 2012-11-03, 22:25   
0
UP DOWN

Posty: 223
Hej chlopcy styropianowi!!! morze by tak postawic murowany???? ;P
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-11-03, 22:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
lak napisa³/a:
morze

Mo¯e jednak nie.

Na blaszaka zgloszenie, na murowany wszystkie mapki i zezwolenia.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gugun 
Wys³any: 2012-11-03, 23:21   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
lak napisa³/a:
morze
i jak bylo? ;) nie wiem po co robisz nowy temat skoro pisales mi na pw i ci nap. ze ocieplenie od wewnatrz zalatwi sprawe?chcesz wiedziec jak?mozliwosci masz wiele, 1 opcje siekiera ci nap, druga doktor...ja aktualnie mam jak doktores napisal. styropian 10 siatka klej,mozna tez zrobic stelaz pod panele pcv "przykrecic" w srodek welna,styropian,pianka i na to panele...mozliwosci wpip. jednak grunt to ocieplenie od wewnatrz.tak zrobilem garaz i tak zrobie za jakis czas cala reszte...
 
 

lak 
Wys³any: 2012-11-03, 23:25   
0
UP DOWN

Posty: 223
Lackdoctor napisa³/a:
Mo¯e jednak nie.

Hej poligloto..morzna i mo¿na no przecierz jak bym chcia³ to bym cie [...]...³ na ka¿dym kroku,lakpajacu!!!no bez urazy forumowy....???? ;)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-11-03, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
lak napisa³/a:
morzna i mo¿na no przecierz

I moszna ^^ ^^ ^^
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

lak 
Wys³any: 2012-11-03, 23:51   
0
UP DOWN

Posty: 223
nizla z cibi mozna do jajic ha...ha...he hii ha ^^
 

heeler11
Wys³any: 2012-11-04, 09:34   
0
UP DOWN

Posty: 150
nie chce dawaæ we³ny od spodu poniewa¿ z we³ny minimalne py³ki siê sypi±. My¶la³em ¿eby faktycznie daæ od zewn±trz styropian 10cm na dach oczywi¶cie ¶ciany ju¿ ocieplone. i w te przet³oczenia opychaæ we³nê i na we³nê styropian kleiæ. potem arkusz blachy na styropian i przykrêciæ. i pó¼niej mo¿na by by³o piank± monta¿ow± uszczelniæ te przet³oczenia co s± na pocz±tku i na koñcu.?
a od spodu bez ocieplenia zrobiæ mocowania do tych paneli bez ¿adnego ocieplenia.?
Zda³o by to egzamin?
 
 

emil1906 
Wys³any: 2012-11-04, 10:14   
0
UP DOWN

Posty: 32
A czym styropian przykleiæ do blachy?
 

heeler11
Wys³any: 2012-11-04, 10:48   
0
UP DOWN

Posty: 150
klej politurowy jako¶ tak bardzo dobry do tego celu na scianach trzyma siê juz 2 rok:)
raczej do sufitu od wewn±trz ba³bym siê kleiæ styropian ¿eby mi na g³owê nie spad³;)

http://www.budujesz.pl/kl...einplast-25196/

takie dok³adnie u¿ywa³em i jest okej:)
tylko dodatkowo musisz dokupiæ pistolet.
 
 

okoñ
Wys³any: 2012-11-04, 17:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
Cytat:

nie chce dawaæ we³ny od spodu poniewa¿ z we³ny minimalne py³ki siê sypi±

Dlatego dajesz foliê paroizolacyjn± i na to dopiero co tam sobie ¿yczysz czy to regips czy panel pcv czy co tam jeszcze chcesz
Siekiera napisa³/a:

ruszt - ok 10 z³ /m2

Co za ruszt? Chodzi Ci mo¿e o stela¿e? Je¶li tak to s± ca³kowicie zbêdne bo p³yty przykrêcisz do koz³ów na których zapewne masz ³aty a na ³atach blachê. Koz³y znaj±c ¿ycie masz 7x14 wiêc 14 cm we³ny za³atwi sprawê w 100%. Zrobicie jak zechcecie wasza sprawa ale ja bym to tak zrobi³.
Pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-11-04, 17:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
okoñ,
Gara¿ blaszany.
okoñ napisa³/a:
s± ca³kowicie zbêdne bo p³yty przykrêcisz do koz³ów na których zapewne masz ³aty a na ³atach blachê

Garaz blaszany - sprawd¼ jak jego konstrukcja wyglada.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

okoñ
Wys³any: 2012-11-04, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 293
Lackdoctor napisa³/a:
Garaz blaszany - sprawd¼ jak jego konstrukcja wyglada.

Ach przepraszam mój b³±d ¼le przeczyta³em. W takim wypadku oczywi¶cie potrzebny stela¿.
 

heeler11
Wys³any: 2012-11-04, 19:22   
0
UP DOWN

Posty: 150
ale czy my piszemy o tym jak zamocowaæ panele? czy o skraplaj±cej wodzie?

[ Dodano: 2012-11-05, 19:10 ]
ii co ju¿ po temacie??
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group