Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-16, 09:02
Autor Wiadomo¶æ
rbfm 
Wys³any: 2007-12-27, 20:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
na calibre powinno ci wystarczyc jakies 3 litry akrylu. zostanie ci nawet na ewentualne poprawki. kup sobie novola po 100 zeta za litr.
 

mebArth 
Wys³any: 2007-12-28, 12:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bisuside14 napisa³/a:
Gdybym zacz±³ lakierowaæ autko to na co mam zwrócic szczególn± uwagê :?: a, i gdzie moge znale¼æ tyln± czê¶æ nowych progów do wspawania :?: (reperaturki s± na allegro). My¶la³em te¿ o tych z laminatu, ale nie mam pewno¶ci trzymania siê ich do karoseri. Najpierw to chyba trzeba je polakierowaæ podk³adem zwiêkszaj±cym przyczepno¶æ do plastiku. A mo¿e wyci±æ w ca³o¶ci progi a wstawiæ laminatowe "tuningowe odpowiedniki" i te¿ je chyba trzeba najpierw polakierowaæ :?: autko nabierze lepszego wygl±du, a nie bêdzie to wygl±da³o na wiejski gie³dowy tuning (oczywi¶cie wszystko zaszpachlowaæ) z 1cm od ziemi, ale jak je zamocowaæ??

[ Dodano: 2007-12-27, 18:02 ]
Ile akrylu mo¿e pój¶æ na polakierowanie calibry :?: Podajcie jakie¶ namiary na "tanie akryle" (mog± byæ takie ale krycie mo¿e byc ma³e to dodajcie takie jakie uwa¿acie za dobre) wiem, wiem albo tanie albo dobre, a ja chce w przystêpnej cenie dobry lakier :wink:


Akryli? 3 kilo akryllu spokojnie wystarczy. Bazy - zaleznie od koloru - ¶rednio 200ml na element. Maska 300ml 2 stronnie 400, zalezy jaki kolor, bordowy licz wiecej. (standox ladnie kryje, Lechler wogóle :-|
)
Jak sie to ma do pistoletu? OffTopic...kurde

P.S Kiedys robilem STYER'a na przemyslowce PPG, bardzo ladnie wyszlo tylko dluzej schlo
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-28, 12:49   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
maras napisa³/a:
Wszystko fajnie z tymi progami z ¿ywicy, ale to nie s± progi, jak piszesz, a jedynie nak³adki na nie, pod spodem musi byæ normalny,stalowy próg, który zreszt± jest jednym z elementów no¶nych. Jak za³o¿ysz tylko te laminatowe nak³adki, a pod spodem nie bêdzie progu, to nie zdziw sie, jakCi to wszystko zacznie pêkaæ :neutral:


Tak racja zampomnia³em o tym, a wiêc gdzie znajdê to tylni± czê¶æ progów? Now± bo po szrotach to nie bardzo, mo¿e w hurtowni czê¶ci do opla?
I co z tymi reperaturkami z laminatu, bo nawet fajnie wygl±daj± :?:
100z³ za akryl? trochê drogo, widzia³em ceny akryli 40-60z³. 100-150 to metalik kosztuje.
Chce, ¿eby Cali mia³a g³ebok±, l¶ni±c± czerñ. No to wkoñcu czym mam j± malowaæ :?:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 14:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
100 zl za akryl to drogo?? hehe podalem ci najtansza opcje z mieszalnika. a ty pewnie widziales jakies badziewia w puszce. dobry lakiero kosztuje kolo 200-250 za litr. jka podalem ci cene novolu.

akryl to potocznie solid kolor z utwardzaczem. bazy tez sa akrylowe ale to jest system wielowarstwowy.
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-28, 15:00   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
rbfm napisa³/a:
akryl to potocznie solid kolor z utwardzaczem.

Czy tobie chodzi o klar?
rbfm napisa³/a:
bazy tez sa akrylowe ale to jest system wielowarstwowy.

Zdawa³o mi sie, ¿e baza sk³ada siê z ok. 2-3 warstw, czyli wielowarstwowy

Tak widzia³em to w puszce i kiedy¶ te¿ tak czyta³em, ¿e od 40-60z³, mo¿e on te¿ sie myli³.
To z mieszalni ju¿ jest z rozciêczalnikiem? za 1 litr?
Bazy 2 komponentowe 2:1 to oznacza, ¿e na 1 litr bazy przypada 0,5L rozciêczalnika?
  
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-28, 15:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
akryl to potocznie solid kolor z utwardzaczem. bazy tez sa akrylowe ale to jest system wielowarstwowy.

Wiesz rbfm potocznie to mo¿na na ulicy. Tu trzeba konkretnie. Akryle dzielimy na jedno, dwuwarstwowe i wielowarstwowe. Jednowarstwowe s± jak pisa³e¶ solid + utwardzacz a w pozosta³ych na bazê dajemy lakier dobarwiony+ bezbarwny lub sam bezbarwny. To tak w skrócie. Pozdrawiam :wink:
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-28, 15:26   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Dziêki Amiggo's :wink: mo¿e zacznê trochê inaczej.
Je¿eli na cali idzie te 3l akrylu + rozciêczalniki, to podajcie jak±¶ marke (nie musi byc to z mieszlni, moge sam wymieszac tylko kubeczek potrzebny zmiark± i dane ile tego) podajcie ile co kosztuje itp., Co jest potrzebne a ja se to wyliczê i bêde wiedzia³ ile mnie to wyniesie. Szpach³ówkê sam sobie doliczê i pok³ad epoksydowy (a jak to w koñcu jest epoksyd na blache [go³±] i na to pod. akryl. czy nie trzeba?).
Dziêki :wink:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 15:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Amiggo napisa³/a:
rbfm napisa³/a:
akryl to potocznie solid kolor z utwardzaczem. bazy tez sa akrylowe ale to jest system wielowarstwowy.

Wiesz rbfm potocznie to mo¿na na ulicy. Tu trzeba konkretnie. Akryle dzielimy na jedno, dwuwarstwowe i wielowarstwowe. Jednowarstwowe s± jak pisa³e¶ solid + utwardzacz a w pozosta³ych na bazê dajemy lakier dobarwiony+ bezbarwny lub sam bezbarwny. To tak w skrócie. Pozdrawiam :wink:


to fakt ale przesada lekka . w mieszalni gosciu pyta: "akryl czy baza" i to wszystko :D

[ Dodano: 2007-12-28, 15:39 ]
Bisuside14 napisa³/a:
(nie musi byc to z mieszlni, moge sam wymieszac tylko kubeczek potrzebny zmiark± i dane ile tego)


he he.....
mieszalnia to inaczej sklep z lakierami, ktory dobiera kolor czyli miesza kilka kolorow zeby uzyskac taki jak chcesz :) a nie ze miesza ci lakier z utwardzaczem itd.
ale zdecyduj sie czy robisz w akrylu czy w bazie :) bo jesli w akrylu to nie trzeba ci bezbarwnego.
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 16:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Cytat:
ale zdecyduj sie czy robisz w akrylu czy w bazie :) bo jesli w akrylu to nie trzeba ci bezbarwnego.
W³asnie jak to jest dzis bylem w mieszalni i powiedzieli mi ze na baze nie trzeba klaru klasc to wkoncu na akryl sie nie kladzie czy na baze. U mnie w mieszalni litr kosztuje 250zl.(baza i akryl w tej samej cenie)
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-28, 16:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
to fakt ale przesada lekka . w mieszalni gosciu pyta: "akryl czy baza" i to wszystko

No to ¿le pyta traktuj±c ciê jak amatora. Dla mnie jest wa¿ne w jakim systemie jest malowany pojazd, bo w tym samym wykonujê naprawê. Widzisz to tak jak z tym rozpuchem sam wiesz jak to by³o, wiêc nie bêdê kontynuowa³. U mnie w mieszalni ja pytam akryl jedno czy dwuwarstwowy, a go¶ciu z ulicy nie wie o co chodzi. A w mieszalni chyba nie mieszaj± kolorów tylko pigmenty+dodatki by uzyskaæ konkretny odcieñ (kolor). Co do mieszania w mieszalni to siê zgadza, ¿e nie mieszaj± z rozcieñczalnikiem i utwardzaczem bo by¶ do warsztatu tego nie dowióz³. :mrgreen: Pozdro :wink:

[ Dodano: 2007-12-28, 17:03 ]
adams90-90 napisa³/a:
W³asnie jak to jest dzis bylem w mieszalni i powiedzieli mi ze na baze nie trzeba klaru klasc to wkoncu na akryl sie nie kladzie czy na baze.

Wiesz mi siê wydaje, ¿e albo oni albo ty co¶ pomiesza³e¶. Na bazê akrylow± daje siê lakier bezbarwny, natomiast na akryl jednowarstwowy nie dajemy lakieru bo akryl jednowarstwowy zawiera ju¿ ¿ywice któr± utwardzamy utwardzaczem. Czyli bazê akrylow± tylko rozcieñczamy i malujemy a nastêpnie po odparowaniu rozcieñczalnika dajemy na to lakier bezbarwny, a do akrylu jadnowarstwowego dodajemy utwardzacz i rozcieñczalnik i malujemy i na to nie potrzeba ju¿ lakieru bezbarwnego. :wink:
  
 

mebArth 
Wys³any: 2007-12-28, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Moze inaczej: niech kolega od calibry pokaze kolor jaki chce miec na aucie. Wyciac z allegro czy innnego zdjecia i wkleic, wtedy bedzie mo¿na juz myslec czy to akryl, czy baza per³a czy baza bez ziarna.
_________________
Bart
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 17:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Amiggo, Pewnie ja :roll: No ja mam baze + rozcieczalnik czyli na to mam klasc bezbarwny?? Bo mamluje zbiornik paliwa od trabanta i zjechalem go do golej blachy dalem podklad akrylowy szpachle podklad i teraz bede to malowal baza i teraz sie dowiedzialem ze do tego dochodzi klar dzieki amiggo
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-28, 17:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wiesz
adams90-90 napisa³/a:
Amiggo, Pewnie ja No ja mam baze + rozcieczalnik czyli na to mam klasc bezbarwny?? Bo mamluje zbiornik paliwa od trabanta i zjechalem go do golej blachy dalem podklad akrylowy szpachle podklad i teraz bede to malowal baza i teraz sie dowiedzialem ze do tego dochodzi klar dzieki amiggo

S³uchaj a sprawd¼ jeszcze czy to nie jest czasem lakierek 1K(np renolak). Czy jeste¶ pewien ¿e masz akryl 2K. Powiedzieli w mieszalni, ¿e to baza?
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 18:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Tak powiedzial ze baza z mieszalnika bral baze jakiejs firmy sta.................. mam to w buteleczkach takich plastkiowych a renolak jest w puszkach metalowych z tego co kojarze
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-28, 19:08   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Amiggo napisa³/a:
Na bazê akrylow± daje siê lakier bezbarwny, natomiast na akryl jednowarstwowy nie dajemy lakieru bo akryl jednowarstwowy zawiera ju¿ ¿ywice któr± utwardzamy utwardzaczem. Czyli bazê akrylow± tylko rozcieñczamy i malujemy a nastêpnie po odparowaniu rozcieñczalnika dajemy na to lakier bezbarwny, a do akrylu jadnowarstwowego dodajemy utwardzacz i rozcieñczalnik i malujemy i na to nie potrzeba ju¿ lakieru bezbarwnego. :wink:

Bravo Amiggo's :grin: O to mi chodzi³o :!: :!: BRAVO :!:

mebrth napisa³/a:
Moze inaczej: niech kolega od calibry pokaze kolor jaki chce miec na aucie. Wyciac z allegro czy innnego zdjecia i wkleic, wtedy bedzie mo¿na juz myslec czy to akryl, czy baza per³a czy baza bez ziarna.

Dobra oto fotki:
niestety mi nie chc± wej¶æ i nie moge zapisaæ
Calibra z tym lakierem jest stworzona w agt -dziêki niej spodoba³ mi siê ten kolor, to niby per³a ale takie te¿ widzia³em akryle/ na samochodach, i mi sie podoba³y :wink:
strona: ag-tuning.pl - (galeria aut, Calibra Neo design)
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-28, 19:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
adams90-90 napisa³/a:
Tak powiedzial ze baza z mieszalnika bral baze jakiejs firmy sta..
adams90-90 napisa³/a:
Tak powiedzial ze baza z mieszalnika bral baze jakiejs firmy sta.

No to wszystko wskazuje na to, ¿e masz bazê na któr± powinno siê daæ lakier bezbarwny. Baza z rozcieñczalnikiem 1 do 1 taka przewarznie bywa proporcja i tak w mieszalni powinni opisaæ pojemnik z baz±.

Cytat:
Bravo Amiggo's O to mi chodzi³o BRAVO

:?: :?: :?: Nie bardzo rozumiem ?
Bisuside14 napisa³/a:
to niby per³a ale takie te¿ widzia³em akryle

¯e niby co ? Baza niemetaliczna-per³owa, metaliczna-per³owa czy akryl jednowarstwowy. Zaczynam siê gubiæ o co ci chodzi. :roll: Z fotek na tej str. nie widaæ wyra¼nie struktury ani ziarna ale w/g mnie na pewno pow³oka dwuwarstwowa.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
No to ¿le pyta traktuj±c ciê jak amatora. Dla mnie jest wa¿ne w jakim systemie jest malowany pojazd, bo w tym samym wykonujê naprawê. Widzisz to tak jak z tym rozpuchem sam wiesz jak to by³o, wiêc nie bêdê kontynuowa³. U mnie w mieszalni ja pytam akryl jedno czy dwuwarstwowy, a go¶ciu z ulicy nie wie o co chodzi. A w mieszalni chyba nie mieszaj± kolorów tylko pigmenty+dodatki by uzyskaæ konkretny odcieñ (kolor)


no sluchaj nie to ze traktuja jak amatora tylko konkretnie przeciez pytaja i wiadomo ze jak akryl to 1warstwa z utwardzaczem a jak baza to baza heh... :)
z mieszanien kolorow to tez tak troche uproscilem ale przeciez tobie nie musze tego tlumaczyc tylko chcialem zeby kolega od kalibry ogarnal o co biega.
a kolega strasznei tu namieszal i teraz juz sam nie wiem jaki on chce ten lakier. ale skoro sa artysci ktorzy dodaja utwardzacza do bazy to ja juz sie moge wszystkiego spodziewac :P
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-28, 20:31   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Ammigos, z tym bravo, to chodzi³o mi o to, ¿e nareszcie jako pierwszy wyja¶ni³e¶ to czego ja nierozumia³em czyli te akryl bez klaru, z klarem, jednowarstwowy, dwuwarstwowy... jaka jest miêdzy nimi ró¿nica.
(mniejsza o to)
Z tym "niby to per³a ale widzia³em podobne akryle" ta 'per³a bardzo mi siê podoba, a taki sam efekt "tej g³ebi" (podobny) widzia³em na samochodach pokrytych akrylem, i to mi chodzi³o :!:
1. To ja tu jestem amatorem wy profesjonalistami(mam nadziejê).
Powtarzam moje pytanie, postarajcie sie zrozumieæ:
"Je¿eli na cali idzie te 3l akrylu + rozciêczalniki, klar, utwardzacz do klaru, to podajcie jak±¶ marke, ile kosztuje klar baza akryl. itp. Ja se to wyliczê i bêde wiedzia³ ile mnie to wyniesie. Szpach³ówkê sam sobie doliczê i pok³ad epoksydowy" rozumiecie :?: . A teraz kolor: baza akrylowa czarna(jaka¶ taka mocna i g³êboka, mo¿e to efekt klaru :?: ). No w³a¶nie jaki lepszy efekt uzyskam z tym jednowartwowym akrylem z utwardzaczem, czy akrylem i klarem-dwuwarstwowym?

Ludzie :!: czy to takie trudne, chce akryl czarny(g³eboki) wy podajcie markê, cenê (ju¿ nie t± najtañsz± jak wolicie, jaki¶ u¿ytkownik napisa³ 250z³ za baze i akryl 1L w mieszlni to ja takie co¶ serdecznie... per³e za ta cene kupie i do tego klar ) klar, ilo¶æ tego wszystkiego itp. To wy jeste¶cie lakiernikami orjentujecie siê w cenach a ja nie, wiêc proszê o pomoc

Mam jeszce bardziej to skróciæ :?: Mo¿e stre¶ciæ wszystkie posty?

adams90-90 napisa³/a:
(...) U mnie w mieszalni litr kosztuje 250zl.(baza i akryl w tej samej cenie)


Dlaczego akryl a nie per³a, tak jak jest oryginalnie :?:
1. Bo jest taniej. Jak kupie migomata i pistolet(chyba Leadera) to skoñczy mi siê kasa. Bardzo mi zale¿y, ¿eby autko nareszcie normalnie wygl±da³o. Nie chce, ¿eby starszy jak us³yszy kosmicznie wysokie ceny za jakie¶ per³y siê nie ¼dziwi³, bo nigdy nie polakieruje tego auta. A szkoda by by³o bo Lotka pomalowna jest sprayem, bardziej szarnym ni¿ czarna per³a, prawy tylni b³otnik(mieszanina 2 sprayów) i wszystkie miejsca wystêpowania korozji typu progi itp. I tak ju¿ przek³ada lakierowanie za 2 lata, a po zimie to cze¶æ progów i nadkola poprostu odpadn±.
  
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-28, 21:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
rbfm napisa³/a:
ale skoro sa artysci ktorzy dodaja utwardzacza do bazy to ja juz sie moge wszystkiego spodziewac

Widzisz, z tym utwardzaczem do bazy to jest tak, ¿e do daje siê go w³a¶nie do bazy tyle ¿e w linii TURBO Plus. Maluje siê tym z tego co wiem du¿e powierzchnie (autobusy, kontenery itp.) wiêc nie powinno to ciê ¶mieszyæ.

Bisuside14 musisz mi wybaczyæ ale poza tym ci napisa³em nie mogê (nie chcê) nic poleciæ, bo to co mi siê podoba tobie mo¿e nie za bardzo siê widzieæ. Poza tym u mnie lakier bezbarwny w zakupie jest od cholery drogi a gdzie twardziel, baza (ju¿ tylko woda) i rozpuszczalnik. Przepraszam i pozdrawiam. :wink:
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 21:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Bisuside14, To jest ta tansza opcja jest jeszcze u mnie mieszalnia PPG i tam litr akrylu kosztuje 360 :roll:
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-28, 21:21   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Ja pier* to to autko chyba roz³o¿y siê na cz±steczki pierwsze pod tym blokiem. Spróbuje przejechaæ siê do jakiej¶ mieszalni, lakierni, trochê siê popytaæ, Nie jestem pewien, ale by³y s±siad chyba lakierowa³ jakie¶ auta, wspomina³ staremu, ¿e niby prowadzi jaki¶ zak³ad lakierniczy czy co¶ to siê mo¿e jego poradze.
W ostateczno¶ci poleæcie mi jak±¶ ksi±¿kê na ten temat o lakierowaniu dla zduszenia nerwów (TYLKO W PRZYSTÊPNEJ CENIE, bo nerwy bêd± jeszcze wiêksze) :evil:
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 21:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
http://www.allegro.pl/ite...informacje.html
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-28, 21:33   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
To raczeñ nie jest troche tanie. Zale¿y dla kogo. poszperam po necie mo¿e znajde jakiego¶ tutoriala
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 21:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Nic innego nie znajdziesz(tzn tanszego)
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-28, 21:50   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
To ¿esz mnie pocieszy³, a ta lakiernia to chyba du¿o klijentów nie ma jak 360z³ za 1L akrylu.
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2007-12-28, 22:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
To jest auto-naprawa i wiesz oni sobie tak licza bo robia auta i od siebie biora lakiery i klienci placa
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Bisuside14 napisa³/a:
To raczeñ nie jest troche tanie. Zale¿y dla kogo. poszperam po necie mo¿e znajde jakiego¶ tutoriala


to jest tanie.

a tak swoja droga to po co chcesz kupowac wiedze, ktora jest dostepna za darmo tu na tym forum ?

[ Dodano: 2007-12-28, 22:44 ]
Cytat:
Widzisz, z tym utwardzaczem do bazy to jest tak, ¿e do daje siê go w³a¶nie do bazy tyle ¿e w linii TURBO Plus. Maluje siê tym z tego co wiem du¿e powierzchnie (autobusy, kontenery itp.) wiêc nie powinno to ciê ¶mieszyæ.


ale ja znam takich co do standardowej bazy dodawali.
 

zed
Wys³any: 2007-12-28, 23:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
jesli akryl to ja bym proponowal ral9005\BL to czarny lakier miedzyinnymi na saaby(nr170),ople(nr80l).jesli chodzi o bazy rozpuszczalnikowe to proponowalbym sie spieszyc z zakupem bo bedzie ich coraz mniej.o ile pamietam to novol ma ten akryl jako gotowy mix na polce (s 010 czy jakos tak)
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-28, 23:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
ale skoro sa artysci ktorzy dodaja utwardzacza do bazy to ja juz sie moge wszystkiego spodziewac
10% i dlaczego ciê to tak dziwi?
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 23:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
10% i dlaczego ciê to tak dziwi?


bo producent bazy nic nie mowi zeby dodawac ?
tak samo jak dziwi mnie dodawanie nitro i duzo innych ciekwych idiotycznych patentow.
 

online 
Wys³any: 2007-12-28, 23:34   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jak dla mnie odpowiedz jest prosta.
autor tematu nie ma praktyki w lakierowaniu, wiêc je¶li juz to bierz akryl- latwiej siê maluje amatorowi.

po 2 chcesz uzyskaæ g³êbok± czerñ- na zadnym lakierze z efektem (metalik, perla..) nie uzyskasz g³êbokiej, prawdziwej czerni.. wiêc tu akryl lub baza niemetaliczna+klar /potocznie mówi±c.

sku¶ siê na ten akryl, novol jest ca³kiem ok i wyjdzie cie z rozpuchem do 350z³ ;]

[ Dodano: 2007-12-28, 23:36 ]
rbfm napisa³/a:
baqo napisa³/a:
10% i dlaczego ciê to tak dziwi?


bo producent bazy nic nie mowi zeby dodawac ?
tak samo jak dziwi mnie dodawanie nitro i duzo innych ciekwych idiotycznych patentow.
p³yn hamulcowy do renolaku zamiast korektora dlalepszego po³ysku ;d
 
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-28, 23:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
bo producent bazy nic nie mowi zeby dodawac ?
ale producentów jest wielu?w tej chwili robiê tylko wod±,ale do rozcieñczalników zw³aszcza pere³ i solid colours base producent(palinal) tak praktykowa³,chodzi o zjawisko termoplastyki.
Cytat:
tak samo jak dziwi mnie dodawanie nitro i duzo innych ciekwych idiotycznych patentow.
ja jestem zwolennikiem ca³ego systemu,wszystkich produktów u¿ywam jednej firmy,obecnie du pont,s± rozpy do klarów podk³adów akrylowych,epoxydowych, baza duponta jest gotowa do u¿ycia prosto z mieszalnika po zamieszaniu!nitro tylko do mycia!!!oczywi¶cie chodzi o bazê wodn± CROMAX!
  
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-28, 23:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
ale producentów jest wielu?w tej chwili robiê tylko wod±,ale do rozcieñczalników zw³aszcza pere³ i solid colours base producent(palinal) tak praktykowa³,chodzi o zjawisko termoplastyki.


ale ja pisalem o bazie do ktorej producent nie przewidzial dodawania. myslisz ze gdyby bylo inaczej to by mnie dziwilo?


Cytat:
ja jestem zwolennikiem ca³ego systemu,wszystkich produktów u¿ywam jednej firmy,obecnie du pont,s± rozpy do klarów podk³adów akrylowych,epoxydowych, baza duponta jest gotowa do u¿ycia prosto z mieszalnika po zamieszaniu!nitro tylko do mycia!!!


a co to ma wspolnego z debilnymi patentami o ktorych mowa?
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-29, 00:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
widocznie nie wszyscy lej± nitro!
 
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 00:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
widocznie nie wszyscy lej± nitro!


to chyba u ciebie w miescie :)

u mnie malo kto leje.. heh. zazwyczaj ci ktorzy biora materialy z linii Economy.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-29, 00:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
baqo napisa³/a:
widocznie nie wszyscy lej± nitro!


to chyba u ciebie w miescie
mia³em siebie na my¶li,a jak papraczek wali nitro czy tam rc,to sobie szkodzi na moj± korzy¶æ.parê dni i po lakierze na takich komponentach. :lol:
 
 

ZENEK
Wys³any: 2007-12-29, 00:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
CZYTAJ¡C WASZE POSTY A SZCZEGÓLNIE BAQO I RBFM o online nie wspomne to chyba tak do koñca nie znacie rynku bo utwardzacz do bazy dodawany byl w Du Poncie Standoxie Palinalu w lakierach rozpuszczalnikowych oraz znam takich co dodawali do bazy nawet do 30% lakieruj±c listwy do meroli zeby zaoszczedzic na kasie wasze dyskusje chyba raczej juz przekroczyly temat g³owny czyli pistolet lakierniczy wloski ghiotto teraz online znowu pusci komentarz
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 00:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
przeciez kwestie ghiotto rozwiazalismy pare dni temu he he.. a co do znajomosci rynku to akurat chyba wiemy o czym piszemy. ja pisalem ze smieszy mnie dodawanie do bazy w kontekscie baz novola, natomiast baqo dopisal ze sie dodaje do duponta. a o co ci chodzilo z online to juz sam nie wiem. napisal chlopakowi ze najlepiej dla niego bedzie zrobic akrylem wiec wszystko i na temat.

a co do listw w mercedesie, to zaoszczedzili pewnie cale 5 zl.
 

baqo 
Wys³any: 2007-12-29, 00:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZENEK, no siemanko!

[ Dodano: 2007-12-29, 00:30 ]
Cytat:
natomiast baqo dopisal ze sie dodaje do duponta.
palinala,do duponta rozpu to dawno temu te¿ co¶ dodawa³em,kilka lat temu,potem robi³em na palinalu,obecnie woda duponta i palinal te¿ jest i woda i konwencjal
 
 

ZENEK
Wys³any: 2007-12-29, 00:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
rbfm wiesz by³o co¶ o plynie hamulcowym do renolaku wed³ug mnie to trochê traci ironia tajk jak niektóre twoje wypowiedzi a jesli rozwi±zaliscie temat pistoletu to po co piszecie w tym temacie na tematy lakierów
baqo dzieki za przywitanie
 

rbfm 
Wys³any: 2007-12-29, 01:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
ZENEK napisa³/a:
rbfm wiesz by³o co¶ o plynie hamulcowym do renolaku wed³ug mnie to trochê traci ironia tajk jak niektóre twoje wypowiedzi a jesli rozwi±zaliscie temat pistoletu to po co piszecie w tym temacie na tematy lakierów


piszemy dlatego bo w tym kierunku potoczyla sie dyskusja. zreszta jakie to ma znaczenie. to jest forum. przeciez nie piszemy tego sami z siebie tylko odpowiadamy na pytania pytajacego. sam zaczal pisac o lakierach w polowie watku.
 

online 
Wys³any: 2007-12-29, 11:43   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Cytat:
rbfm napisa³/a:
baqo napisa³/a:
10% i dlaczego ciê to tak dziwi?


bo producent bazy nic nie mowi zeby dodawac ?
tak samo jak dziwi mnie dodawanie nitro i duzo innych ciekwych idiotycznych patentow.
p³yn hamulcowy do renolaku zamiast korektora dlalepszego po³ysku ;d


skoro tak znasz to forum i poprzednie, to by¶ wiedzia³ o czym by³o tam pisane. temat p. Roberta- Fifki. Jego klient, który u niego kupi³ renolak, skar¿y³ siê na brak po³ysku, nawet po dodaniu dot'u go nie uzyska³. Takie s³owa uzyska³ Fifka i ja to teraz przytoczy³em. z mojej strony by³o to nawi±zanie do s³ów RBFM'a o 'patentach w lakiernictwie". kapujesz?

a co mia³o znaczyæ, ze nie znam rynku? przytacza³e¶ tam zdanie o utwardzaczach w bazach, a przecie¿ ja nic o tym nie mówi³em?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-29, 15:32   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Tak temat dotyczy³ na pocz±tku pistoletu lakierniczego, dosta³em odpowied¼ ¿e nadaje siê tylko co najwy¿ej do podk³adów. Nastêpnie zapyta³em siê o tego Leadera LVLP. Pó¼niej inni u¿ytkownicy k³ócili siê co to znaczy "rozczêczialnik" :wink: czy jakos tak (nie chce mi siê szukaæ tego s³owo). Wymieniali siê znajomo¶ci± czym maluj± w zak³adach :smile: . W koñcu zacz±³em siê pytaæ o lakiery, bo chce pomalowac samochód czy to co¶ z³ego? Nie chce zak³adaæ tematu które mniej wiêcej siê pojawia³y najczê¶cie pod nazw±: "pytanie od pocz±tkuj±cego" "jaki lakier" "ile to wyniesie" itp.

[ Dodano: 2007-12-29, 15:41 ]
online napisa³/a:
(...) po 2 chcesz uzyskaæ g³êbok± czerñ- na zadnym lakierze z efektem (metalik, perla..) nie uzyskasz g³êbokiej, prawdziwej czerni.. wiêc tu akryl lub baza niemetaliczna+klar /potocznie mówi±c.
sku¶ siê na ten akryl, novol jest ca³kiem ok i wyjdzie cie z rozpuchem do 350z³ ;]

Do k³adnie o co chodzi ci z tym rozpuchem, bo ja nie znam takiego s³owa. Mam pro¶bê wy pisz±c na tym forum do jakiego¶ poczatkuj±cego zwracacie siê jak do profesionalisty. My¶lê, ¿e dlatego ci±gle powstaja nowe dla was "g³upie tematy" które siê ci±gle pojawiaj±. "Nowy" uzytkownik szukaj±cy odpowiedzi z pozoru znajduje, ale w postach czyta niezrozumia³e s³owa których nigdy wcze¶niej nie s³ysza³, chc±c siê czego¶ dowiedzieæ zak³ada nowy temat, a Wy nadal piszecie potoczne s³owa, które nie s± nigdzie spotykane tylko w tym fachu, a dla nowatora to jest poprostu niezrozumia³e. Postarajcie siê zrozumieæ. :wink:
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-12-29, 15:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Tak wszystko to prawda. Ale widzisz s± ludzie którzy narzucaæ lubi± innym swoje pogl±dy, jak za starych dobrych czasów „tylko jedna droga jest s³uszna i nie ma od niej odwrotu”. Ja uwa¿am, ¿e powinno siê wyra¿aæ na forum swoje zdanie na dany konkretny temat a nie komentowaæ wypowiedzi innych u¿ytkowników forum i nie koniecznie cenzuralnie. Szacunek powinien byæ w wypowiedziach dla ka¿dego bez wyj±tku. A wybór sposobu rozwi±zania problemu zawsze nale¿y do zadaj±cego pytanie.
Dlatego nigdy nikomu nic nie narzucam na si³ê, tylko piszê jak ja bym to wykona³, a czy siê to komu podoba czy nie to ca³kowicie odmienna kwestia. Staram siê nie wdawaæ w ciê¿kie spory co jest lepsze i jak powinno byæ wykonane, bo to kwestia dostêpnych ¶rodków, technologii i nawyków. Pozdrawiam :wink:
  
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-29, 15:54   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
[ Dodano: 2007-12-29, 16:04 ]
Online, gdzie mogê kupic ten lakier, w zwyk³ej mieszalni :?: Jaka jest dok³adnie cena bo nie wyrazi³e¶ siê zbyt jasno. :?:
 
 

zed
Wys³any: 2007-12-29, 17:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
Bisuside14 napisa³/a:
Online, gdzie mogê kupic ten lakier, w zwyk³ej mieszalni Jaka jest dok³adnie cena bo nie wyrazi³e¶ siê zbyt jasno.

jak ma to byc novol to poszukaj w okolicy mieszalni z ich lakierami .znalazlem taki cennik z firmy raftex ten lakier to s 000
http://www.raftex.pl/cenn...ype+Function%5D
a jesli ma to byc inna firma to szukaj w mieszalniach ral9005
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

online 
Wys³any: 2007-12-29, 22:08   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
akryl marki novol (tak w 'zwyk³ej mieszalni" sprzedaj±cej te lakiery dostaniesz) to u mnie koszt ok 110 z³ /zale¿nie od pigmentu/ale to o pigmentach ju¿ nie temat dla Ciebie :wink:

a co do "rozpuchu"- ja tak mówiê na rozciñczalnik (od rozpuszczalnik, ale ka¿dy wie o co w lak. chodzi) :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2007-12-30, 14:40   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Dzieki 3,5L cena 240z³ za novola to nie a¿ tak du¿o + rozciêczalnik 5L(rozpuch :smile: )]. Razem ok. 300z³.
Nie otrzyma³em odpowiedzi co z tymi laminatowymi reperaturkami.(Wytrzyma³o¶æ, montarz itp.)
 
 

online 
Wys³any: 2007-12-30, 16:43   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Do lakieru / tu akrylu/ zawsze rozpuch i utwardzacz dedykowany przez producenta. to samo tyczy siê sposobu rozcieñczania i mieszania z utwardzaczem :wink:

Pzdr.

a co do laminatowych reperaturek- to nie s± reperaturki!! to s± tuningowe nak³adki na nadkola. musisz miec w idealnym stanie nadkola /luub wstawione reperaturki/. przykreca siê to w paru miejscach wkrêtami do ramy na pocz±tku (po ca³kowitym dopasowaniu). lub przykrecasz, dopasowywujesz, przerabiasz itd.
s± do tego specjalne masy klejowe nawet, które u³atwiaj± ten ¿mudny proces.

potem u¿ywa siê ¿ywic poliesterowych + w³ókno szklane lub tkanina szklana.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

lukasz1988
Wys³any: 2007-12-30, 17:51   
0
UP DOWN

Posty: 25
witam mam pytanko jaki polecacie pistolet lakierniczy najlepiej co¶ do piêciu stów mile widziane jakie¶ linki albo fotki. Z góry dziêkuje pozdrawiam :wink:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group